Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 259
(#) botesz válasza brumbrus hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Persze.Tenni kell rá bútorlapot és jó lesz.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szia! Botesz! Kicsit késve, de küldöm a képeket Szemben a felső részről hiányzik valami, szerintem. A vezetékei ott vannak aránylag vastagok, itt ami látható: a program motor, fűtés kivezetés, hőelem. Van az említett két vezeték aminek nincs "helye" . A látható egység tetején van egy cső aminek a nyitott végén van egy piros gumi membrán. Valószínű, hogy itt volt valami nyomáskapcsoló. A tulaj szétszedte, elszórta, rajzot azóta sem tudtam szerezni hozzá. Köszönöm elúre is a segítséged.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
https://shop.euras.com/geraetesuche_ma.php?apage=4&whichpage=&a...TUBXEO
Az oldalon taláható piros membrán felül hiányzik valami. Szerintem... ez a membrán kilátszik egy csőcsonk végéből a tetején feltételezek egy kapcsolót.
(#) lupko hozzászólása Okt 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy AEG favorit beépíthető mosogatógépünk. A szivattyú meghibásodott, cseréltük. A második használat után i40-es hibakódot ír ki, s a szivattyú nem áll le, csak akkor, ha kikapcsoljuk a gépet. Ha újra bekapcsoljuk a szivattyú ismételten indul a hibakóddal. Előfordul, hogy lehet resetelni, de utána új program indítása után pár másodperccel ismét i40 hibakód. A motorcserét végző szerelő szerint a vízgyűjtő tálcába mehetett víz, de ez nem így van. A neten amit találtam: Analóg nyomáskapcsoló hiba ??.
Van ötletetek a megoldásra?
Köszönettel:
(#) botesz válasza lupko hozzászólására (») Okt 20, 2016 / 1
 
Valószínűleg duguláselhárítás miatt nem kapcsol le a kapcsoló és azt érzékeli hogy tele van vízzel.Amit a szerelő mondott az i30 lenne.takarítást igényel.
(#) ordas52 hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Üdv!
IDL 42 tip. a mosogatógép, ami mostanában nem engedi be rendesen a vizet, annak ellenére, hogy a használati utasításban leírt szűrők ki lettek tisztítva.
Mit lehet mér ezzel kezdeni?
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Lehet hogy le van dugulva a labirintustartály.
(#) lupko válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Az egész gépet átpucoltam labirintustartály, nyomáskapcsoló stb.
Most működik.
Köszönöm a segítséget.
(#) ordas52 hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Szia Botesz!
Még nem bontottam meg a gépet, nem tudom, hogy hol van a labirintustartály, de a korábbi olvasmányokban mintha szerepelne.
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
A bal oldalában van.
(#) gytelek hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Electrolux ESL-4131 típusú mosogatógépünk. Most 11 éves. 1-2 hónapja szivárog alul az ajtónál a víz. Mivel kézenfekvő volt kicseréltem az alsó szigetelést új gyárira, de sajnos ez nem segített. Gondoltam szétszedem és megnézem működés közben mi ereszt. Leszedtem az ajtó burkolatát elöl és úgy figyeltem mi történik. Nagyon érdekes, nem is teljesen értem: az ajtó alatt van egy kis tálca, amire a sarkokon keresztül "kicsap" a víz és a tálcából aztán visszafolyik alul a mosótérbe. Csodálkoztam is, hogy a szigetelésen alul két nyílás van, azaz a mosótér nincs "hermetikusan" lezárva. A tálcára oldalt kicsapódó víz azon a két nyíláson folyik vissza. Igazából nem értem, de feltételezem ez inkább csak valami biztonsági dolog lehet és csak nem normális, hogy oldalt a sarkoknál kiáramlik a víz és aztán alul folyik vissza. Ti láttatok már ilyet? Van valami ötletetek, hogy mi lehet a hiba és hogyan lehet javítani? Lehet, hogy körben is cserélni kellene a szigetelést?

Itt egy videó a pillanatnyi működésről:
https://www.dropbox.com/s/rtfseb5syldjnl5/20161023_095924.mp4?dl=0
(#) Dino71 válasza gytelek hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia! Nézd meg a vízszinteket minden irányba! Az eleje a gépnek lehet egy kicsit magasabban és akkor a gép hátuljában lesz a több víz nem az ajtó felé.
Az is lehet, hogy öregszik(koszolódik) a szint érzékelő, vagy a literszámláló reed reléje. Nem tudom fejből mi van benne. Lehet mind a kettő. Cseréld a reed relét és takarítsad ki a vízszintérzékelő útját
Hirtelen ezek jutottak eszembe.
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszi. Jó ötlet a vízszint, bár mostanában nem mozgattuk. A vízszintérzékelőnek utána nézek.
(#) lupko válasza botesz hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A korábban jelzett örömöm korai. 1 napig tökéletes volt a működés. Mától i20 hibakód, mely elméletileg dugulást jelent.
A jelzett mosogatógép (AEG Favorit) teljesen tiszta. Az elfolyás garantáltan dugulásmentes (átnézve, megvizsgálva). A bekötés (magasság stb.) megfelelő.
A baj oka ismeretlen.
Ötlete van valakinek a megoldásra? A jobb oldalon alul található nyomáskapcsoló lehet a hibás?
(#) botesz válasza lupko hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
A szintszabályzó csövét is kipucoltad?a légsürítô részt is.
(#) lupko válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
igen kipucoltam (ha a légsűrítő azt a fehér alkatrészt jelenti, amihez a fenti kapcsoló "felső csöve" csatlakozik).
Egyébként dugulás azért sem lehet, mert a vizet teljesen leszívja, a gépben nem marad bent.
Ha ilyenkor öntök bele kb 1 liter vizet, akkor azt is kiüríti, majd a program minden gond nélkül megy tovább.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) ordas52 hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Szia botesz!
Megtaláltam a labirintustartályt, hogy jön le az a gép oldaláról, á van pattintva?
Egyébként elég koszosnak látom.
Nincs IDL 42 robbantott rajzod,vagy fotó a szétszedett gépről?
(#) csiperke76 hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
A mosogatógép ami eddig tökéletesen működött F8 hibakóddal megáll, ez azt jelenti, hogy egy normál program indítása után leereszti a vizet, betölti a vizet, bedobja a tablettát és megáll. A labirinttartály tiszta és nincs benne érintkező vagy szenzor. Ha valaki már találkozott ilyen jellegű problémával és leírná tapasztalatait szívesen venném.
(#) zolika60 válasza csiperke76 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Azért egy típust írhatnál.
(#) botesz válasza lupko hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ha a csövek és s légsűrítő tiszta akkor szintszabályzó.
(#) botesz válasza csiperke76 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Valószínűleg nem indula szivattyú az s baja sejtés én szerint indesit vagy Wh mert típust azt aztán nem írtál...
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Rajzot találsz a neten.A mosogatótérben van egy műanyag gyűrű azt kell kitekerni és le fog jönni. Ezek után vedd ki belőle az átfolyásmérő reed jét és tedd bele tömény ro55be kb 1 napig.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Próbáltam keríteni valamiféle service manual-t a mosogatógéphez, de sehol nem találtam. Ha szétszedem úgy általában merrefelé kell keresni a szint- illetve litermérőt?
(#) Dino71 válasza gytelek hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Literszámláló szerintem nem lesz benne. Amúgy a befolyó víz útjában van.
A vízszint érzékelő a gép jobb oldalában alul van, ha nem csal az emlékezetem.2db is van egymás mellett. Ahova rámegy a cső. És ahonnan indul ott van a légsűrítő, pucold ki.
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Na találtam valami ábrát, talán segít:

https://www.mamlux.eu/de/ersatzteile-geschirrspueler-electrolux/ers...030620

Ezek közül valamelyiken látható a vízszintérzékelő? Csak hogy könnyebb legyen megtalálni ...
(#) Dino71 válasza gytelek hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
A manual 2-en a 12-es, de ez nem a te géped a tied ESL4131 legalább is azt írtad. Ez újabb.
Ebben 1 db szintérzékelő van a tiedben kettő lesz, legalább is ha jól írtad a típust.
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Na te figyelmesebb vagy, tényleg az ESL 4131 az én gépem. Nem vettem észre az 1 betű eltérést. Azért köszi, talán így könnyebb lesz megtalálni.
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Tegnap szétszedtem a gépet és megtaláltam a két szintérzékelőt. A hozzájuk vezető gumicsövek és az a labirintusszerű műanyag, amibe be vannak téve - mindegyik teljesen tiszta volt, de azért kimostuk őket. A szintérzékelők kattantak, ha beléjük fújtam kicsit. Mivel a két szintérzékelő ugyanolyan ezért az érdekesség kedvéért megcseréltem őket. Kicsit megemeltem a gép elejét is. Miután összeszereltem beindítottam egy öblítő programot és lefutott, minimális szivárgással. Ma beindítottuk rendes mosóprogrammal és a program közepén megállt úgy, hogy 3-at csipog és villog a bekapcsolást jelző fény alul (bútorba van beépítve). Amikor kinyitottam egy 30-as számot jelzett + egy kijelző szegmens világított alul a 30-as szám előtt. A kezelési utasítás szerint ez azt jelenti, hogy "aktív az elárasztás elleni védelem".

Valami ötlet? Lehet, hogy igazából elromlott valamelyik érzékelő? Ezt honnan lehet megállapítani? Vagy hívjak szervízest? Ezt csak az utolsó esetben tenném, mert legutóbb nagyon rossz tapasztalatom volt velük...
(#) Dino71 válasza gytelek hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Pucolni a légsűrítő részt kellett volna inkább, ahonnan indul a cső. Remélhetőleg nem nagyon erőset fújtál a kapcsolóba, mert azzal ki is tudod akasztani a kapcsolót. Csak egész gyengén szabad fújkálni.Bár ha kattog akkor még jó lehet.
A gép aljában nincsen víz?? Mert akkor kapcsol be az elárasztás védelem./ letiltja a bejövő vizet és bekapcsolja az ürítő szivattyút. Vagy csak egyszerűen kiakadt az érzékelője 2- es manual. 17, 137,523 kép
(#) gytelek válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Tegnap amikor összerakás után kipróbáltam az öblítő programmal akkor mindkettő kattant pár másodperc eltéréssel. Ma nem figyeltem hogy kattannak-e. Szerencsére nem raktam fel a burkolatokat, úgyhogy meg tudom nézni a gép alját. Kb. egy éve szét volt szedve, akkor láttam az elárasztás védelmi kapcsolót, akkor most megvizsgálom. Szóval akkor azt a nagy műanyag cuccot kellett volna szétszedni és kitisztítani, amiből a csövek indulnak? Akkor szétszedem azt is. Köszi a segítséget.

Az merült még fel bennem - puszán elméleti úton - hogy ha esetleg rossz az egyik szintjelző az nem lehet, hogy az eltérő szintjelzés miatt úgy dönt a gép, hogy nem megbízható a kapott érték és ezért kapcsol be ez a védelem?
Következő: »»   160 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem