Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   164 / 259
(#) Sonpi válasza botesz hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Bocsi, dfe most ezt nemnagyon értem
(#) franky710 válasza botesz hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Hali!

Mi az a Hava literszámláló? Bocsi de a mosogatógépbe be sem engedi egyáltalán egy csepp vizet sem nincs mit számláljon. Nem kerül bele semmi víz és így, egy kis zúgás és és pár sípolás után hibára az elmondott ledek villogásával. Valószínű a zúgás a szivattyú lehet.

Várom válaszod: Feri
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Az "ha van " akart lenni de telefonró nehezen tudok írni.Szelep megkapja a 230 at?Ha igen nézd meg hogy átenged e.Ha az is jó akkor le van dugulva a labirintustartály.
(#) Sonpi hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Szóval reed kicserélve, a hiba ugyanaz. Ürít, tölt, ürít, megáll 7 hibakódra...
(#) franky710 válasza botesz hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Hali!

Köszönöm a válaszod, leellenőrzöm ezeket amiket mondtál, és ha nem boldogulok, ezek után se Jelentkezem. A vezérlő panelon nem lehet hiba?? Pl. Motorvezérlő triak, vagy a szelepet ami vezérli?

Köszönettel: Feri
(#) franky710 válasza franky710 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Helló!

Megnéztem a mosogatógép labirintus tartályát, nincs eldugulva, a mágnesszelep jó, de nem kap 220v-ot a mosogatógép program indulása után, csak zúg a szivattyú egy darabig, és utána hibára ki áll. Vagyis elkezd két rövidet sípolni, majd a két lámpa, amit korábban említettem el kezd villogni. Ekkor sincs a mágnesszelepen feszültség!

Várom válaszod. Feri.
(#) botesz válasza franky710 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A mágnesszelep triac ját nézd meg jó e .
(#) tibec hozzászólása Dec 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy Orion ODW006 típusú géppel kapcsolatban érdeklődöm. Működik, de az eco program végén nem csipog, valamint, egy program alatt kb. 1/2 - 1 dl víz csepeg ki belőle valahonnan, de nem tudom kifigyelni, hogy honnan. Csak működés közben csepeg a víz, ezért biztos, hogy a szelep után van valahol a rossz tömítés. Sajnos, burkolat nélküli működtetés során sem látom, honnan csepeg a víz. Egy biztos, hogy a program indulását követően a csepegés is megindul. Az is fejtörést okoz nekem, hogy a bekapcsolásnál, valamint a beállításnál és más program végén csipog, tehát a csipogó jó. Esetleg az eco programnak a végén van szárítási idő és azért nem közvetlen a leállást követően csipog, mint más program esetén? Mi lehet a hibák oka? Hol keressem? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza tibec hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A csepegés valószínűleg a keringető szivattyú, vagy környéke. Burkolat nélkül tedd fel két hokedlire és úgy nézz alá működés közben. Természetesen az alsó tálcát is vedd le,hogy jobban beleláss.
(#) tibec válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Sajnos, ennek a típusnak nincs levehető alsó tálca. A szerkezet csak úgy bontható meg, hogy egyben leveszem az üstöt az alsó tálcáról. Viszont, így már nem tudom működtetni. De köszi a segítséget, le fogom ellenőrizni a szivattyút.
(#) jdani hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Üdv.
Ez nem is hiba, inkább kérdés - dilemma.
Ha gáz kazánnal fűtök otthon, és olcsóbb gázzal fűteni mint villannyal..
Akkor a mosogatógépre köthetém a melegvízet, hogy eleve már meleg legyen, ne a mosogatógép spirálja fűtse villannyal?..
Végülis takarékosabb lenne nem?
(#) botesz válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Max 60 fokig bármilyet ráköthetsz.
(#) jdani válasza botesz hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
De egyébként mi a normális elkészítés?
(gondolok itt olyanra, hogy most fog készülni a ház vízvezetéke, mit szoktak a mosógép - mosogatógéphez csatlakoztatni? Hideg vagy meleg vizet?)
(#) Josi777 válasza jdani hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A háztartási mosogatógépek hidegvizesek, a mágnesszelepük 20-25 C fokra van gyártva, minél melegebb vízre használod, annál hamarabb megy tönkre. A meleg víznek van egy hátránya, főleg a régi típusoknál, hogy a mosogatás idejébe bele van számítva a felfűtés ideje is, ezért meleg vízre kötve őket, nem lesz elég hatékony a mosogatás. Ezt próbával tudod ellenőrizni. Léteznek új készülékcsaládok az intelligens házakhoz tervezve, de ezek annyira drágák, hogy szinte soha nem térülnek meg, ezeket lehet hideg/meleg vízre kötni. Ha nagyon szeretnél spórolni, akkor egyedi vezérlővel kell ellátnod, ami képes kezelni a hideg és meleg vizet külön-külön. Ebben tudok segíteni, ha szükséges.
(#) jdani válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Egyedi vezérlő = a mosogatógép megbuherálása, garancia vesztése nem?
(#) botesz válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Hülyeséget írsz.60 fokig lehet rá melegvizet kötni.
(#) hiruyu hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Sziasztok tisztelt Fórumtársak!
Itt még új vagyok, szeretném, ha tudnátok segíteni.
13 éves Elektrolux ESF-6241 mosogatógépünk 10-es hibakóddal leállt.(víz betáplálás hiba) Bármely programon indítva elindul, először ürít, majd 1 perc után 10-es hibakódot ad, nem működik a víz betáplálás. Miután végigolvastam ezt a fórumot kiszereltem az aquastop szelepet, kimértem, szakadást jelzett a műszer, a szelep rossz.
Amikor viszont szelep nélkül beindítottam és rámértem, milyen feszültséget kapna a szelep, kiderült, hogy a csatlakozón mindig jelen van 110 V feszültség. Amikor az kezdő ürítés befejeződik, rögtön megjelenik a 220 V, tehát működne a szelep, majd gondolom időtúllépés miatt 220 V lekapcsol és 110 V lesz rajta, egészen addig, míg kikapcsolom a gépet. Ez a 110 V állandó jelenléte normális a szelepcsatlakozón?

Az nem lehet, hogy az utóbbi időben a vízszelep a gép teljes működési idejében 110 V feszt. kapott? Ez esetleg leégethette a tekercset?
Kérem szíves segítségeteket, merre tapogatózzak!
(#) JZoli válasza hiruyu hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Mivel mérted azt a 110V-ot? Ha valamilyen sima digitális multiméterrel akkor lehet, hogy a műszer nagy bemeneti ellenállása miatt mérted.Ha nincs rajta "terhelés" akkor előfordulhat, hogy a műszer ilyesmit mér hibásan.
(#) hiruyu válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
260B CLAMP METER a műszer, digitális. Nézzem meg egy 10 W-os 220 V-os jelzőizzóval?
(#) hiruyu válasza JZoli hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szia!
Közben kipróbáltam egy 10 W-os terheléssel, szépen működik a "szelep".
Nem tudtok ilyen ESF 6241 elektrolux mosogatóhoz aquastop control szelepet valahol, ami nem 15-20 ezerbe kerül?
(#) tibec válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget! Ugyan nem a szivattyú volt a rossz, de mivel a tanácsod alapján ott vizsgálódtam, sikerült felfedeznem, hogy az üst nem feküdt fel rendesen a tömítésen, ami miatt a keringetőszivattyú csatlakozása mellett csepeghetett ki a víz! Tömítés csere után már nem csepeg, ezért biztosan ott volt a hiba! Még egyszer köszi!
(#) zolika60 válasza tibec hozzászólására (») Dec 7, 2016 /
 
Igazán nincs mit, örülök hogy sikerrel jártál. Azt is írtam, hogy "vagy környéke."
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2016
(#) mester istvan hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Szia Botesz! Mosogató gépem most olyat produkál, hogy bármely programon rendesen dolgozik, és az utolsó 5-10 percet érdemi munka nélkül végzi.Nem tesz mást, mint zúg, és mintha a szivattyú motor üresen járna.Víz nincs a mosogató térben. Mit tegyek? Köszi.
(#) wolfka hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Új vagyok erre és a segítségeteket kérném!
Van 1 whirlpool adp 4109 gépünk ami nem fűt....
Szerelő volt kint, nem szedte szét, szerinte a fűtőbetét halt meg, ő 28000ért cserélné....
Mivel nem vagyok teljesen hülye a dolgokhoz így keresgéltem, 1 ajánlatot kaptam rá 17ért, ez azért sok... az ilyen fűtőbetétek 10 körül mennek, igaz nem biztos hogy pont ebbe a tipusba való...
Valóban ez romlott e el, hogy tudom megnézni, milyen tipussal, cikkszám, gyártmány stb tudom kiváltani? Konkrét alkatrész paraméterek, netesbolt infó is jó lenne ahol nem vernek át stb.

Köszönettel István, ja és nagyon sűrgős lenne!
(#) net hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Ki tudna ajánlani egy szakit vagy céget mosógép vezérlőpanel javításhoz!
Szentendre körzet vagy Budapesten!
AEG Lavamat L 76270 SL elöltöltős mosógép.

Köszönöm!
(#) pisti222 hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Sziasztok,

Olyan problémám lenne, hogy van egy Candy CDI 1010S mosogatógépem, és úgy tűnik a paneljával van a probléma. A jelenség az, hogy a bekapcsolást követően elindított program megfelelően elindul, de a vízbetöltést követően elindul kb 1 másodpercre a szivattyú, majd a gép leálláll, és villok a négy led, mintha vége lenne a programnak. Minden alkatrész átellenőrizve, a szivattyú is megy magában, de biztonság kedvéért új csapágyakat is kapott. Vízszintjelzők, betét, kapcsolók rendben.
Kérdésem az lenne, hogy van e bárki, aki a központi panelt javítani tudná. Égés, probléma nincs rajta, az alkatrészek látszólag jók, és a táp újra lett kondizva. Lehet epromban elment a progi.
Megköszönném, ha valaki segíteni tudna!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) horcsab válasza pisti222 hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
http://www.ukwhitegoods.co.uk/help/fault-codes/dishwasher-fault-cod...-codes

Googli a barátod. Víz szivárgás nincs az alsó tálcában (mármint a gép alatt)???
(#) lacapapa hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok !

Van egy Hotpoint-Ariston mosogatógépem ami egyszer csak bedurcált és megállt.
A gép működne, ha kapna vizet , de az aquastop nem engedi át.
Én így látom a problémát. Lehetséges más ok is amit magam elháríthatok?
Az aquastop típusa:
ELTEK Type 100390.56
220-240V 50-60Hz 6Va
0.2-10 bar 2.5 L/min
Nem szétszedhető .
Hogyan tudok megbizonyosodni arról, hogy valóban ez az elem a rossz?
Nem szeretném azt , hogy rendelek egy új csövet a vízstop idommal és kiderül, hogy más is károsodott a gépben.
A gép elindulása, programválasztás, stb. a megszokott módon működik, de víz híján nem csinál semmit.
Köszönöm előre is a tanácsokat.
(#) botesz válasza lacapapa hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Kiveszed rákötöd a csapra es adsz neki 230 at.ha jó akkor engednie kell a vizet.
(#) pisti222 válasza horcsab hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Sajnos nincs, folyás. érzékelők ellezőrizve, és rendben vannak. Minden ki van pucolva, a labirint csövektől a gép utolsó szegletéig.
Következő: »»   164 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem