Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 258
(#) otto54 válasza rutintalan hozzászólására (») Feb 20, 2011 /
 
Szia!
Bocs a kérdésért?
A "konnektorban" van áram?
(#) rutintalan válasza otto54 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Semmi baj! Van!
(#) otto54 válasza rutintalan hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Üdv!
Akkor szisztematikus hibakeresést kell alkalmazni.
A dugvillától végig nézni,hogy nincs-e szakadás,vagy érintkezési hiba.
Ehhez célszerű szakember segítségét kérni.
A legrosszabb esetben a vezérlő panel hibája is lehet.
Ottó
(#) rutintalan válasza otto54 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Köszönöm! Esetleg tudnál egy megbízható szerelőt ajánlani?
(#) ezermester1 hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Van egy Candy CsF458E Mosogató gépem. Sajnos elromlott a fűtő betétje ami egy cső alakú idom. Erre rá van tekerve (gyárilag forrasztva) a fűtő spirál.
Kérdésem : Hol lehet ilyent be szerezni?. Működőképes használt is érdekelne!!!.
(#) imikee10 válasza ezermester1 hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
(#) ezermester1 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszi szépen találtam egy hasonlót.Ezek szerint candy mosogatógépben is AEG-BOSCH betéteket szerelnek?
(#) beni10 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.Most vettünk egy Candy ced110-est és néhány mosogatás után elkezdett az elő és főmosást jelző lámpája villogni,sípolni. Miután teleszívta magát vízzel és le is engedi nem hajlandó dolgozni.Ha netán mégis erőt vesz magán a rövid programot végig viszi de már szárítani nem akar.

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném nagyon!!
(#) ezermester1 válasza beni10 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
A gép alján van egy túlfolyás figyelő kapcsoló.Ezt egy nikecel darab kapcsolja.Lehet,hogy kitámasztódot vagy folyik alul. Nézd meg a vizszint szabályzót is .
(#) pappiros válasza mbALI hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekünk 2010. novemberében romlott el a Candy mosogatógépünk (szintén CDF 625) , össze-vissza szivattyúzott, villogott, sípolt. Akkor elvittük a Garanciális szervízbe. Azóta ott volt ( 3 hónapon át, mellesleg szerszámtartónak használták és jól össze karcolászták) múlt héten hoztuk, haza, közölték, hogy javíthatatlan! Nem kaptak hozzá alkatrészt, de nem tudták megmondani pontosan mi is a baja! Egyébként 3 500 Ft átvizsgálási díjat fizettünk a semmiért!

Már éppen azt keresgéltem milyen új mosogatógépet vegyünk, amikor ezt az oldalt megtaláltam, azonnal szóltam a férjemnek, hogy olvassa el és megbeszéltem vele, hogy mielőtt újat veszünk ezt a pár száz forintot rááldozzuk és mi is kipróbáljuk ezt a kondenzátorcserét. Vettünk is ( mellesleg szürke helyett piros színűt adtak) és az MBALI által leírtak szerint ki is cserélte a párom a kondenzátort!
És MŰŰŰKÖÖÖÖÖÖDIIIIIIK!!


Ezer köszönet MBALI-nak és Iminek! Akik rájöttek erre a hibára és leírták, hogyan lehet megjavítani!
Megspóroltak nekünk egy új mosogatógép árát!

Nagyon hálásak vagyunk!
(#) mbALI válasza pappiros hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Szia, ha a szerelési tanácsok segítettek, annak külön örülök és remélem érthető volt, de

Minden dicsőség Imié!

Ha nem írja az X2-t, akkor gépész vénából biztos sokáig tartott volna, ameddig a panelig eljutok, és azon a szürke kondiig...
Balázs
(#) pappiros válasza mbALI hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Üdv!
IMINEK is ezer köszönet!! Imi Zseni vagy!

Piros
(#) beni10 válasza ezermester1 hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Nagyon köszönöm ezermester1 a gyors választ. De nem az volt a baja,hanem valószínűleg a sókijelzője nem jó és azért működött.Most,hogy föltöltöttem melózik rendesen.Még egyszer nagyon köszönöm!!!
(#) Adytom hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Üdv. Nekem ugyanaz a hiba, mint beni10-nek, az előmosás és a főmosás jelző lámpák villognak, majd folyamatosan égnek. A papírja szerint vízbevezetési hiba, nyissam ki a vízcsapot. Nyitva van, 8-10-dik próbálkozásra néha végigmos, a sótartály feltöltése nem segített. Ezermester1 írja hogy mit kellene megnézni, ezeket hol is lehet pontosabban megtalálni? Gép alján, hátul? le kell szedni valamit? Köszi.
(#) ezermester1 válasza Adytom hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
fentebb írtam az alján. Le kell szedni és ott van minden.
(#) Adytom válasza ezermester1 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Ha jól értem, fektesem a hátára a gépet, és az aljáról lehet hozzáférni ezekhez? Bocs, ha kőagynak tűnök, csak még sosem próbáltam. Most kaptuk ezt a gépet, az első két mosogatást szépen megcsinálta, aztán jött ez a hiba, ha véletlanül tovább megy, szépen elmosogat. Mielőtt szerelőt hívnánk, gondoltam hogy hátha tényleg valami apróság okozza ezt. köszi.
(#) ezermester1 válasza Adytom hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Igen én a tetejére szoktam fordítani.Alját leveszem és ott van minden.
(#) Adytom válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Köszönöm, megpróbálom.
(#) sara.julcsi válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Üdv nektek ismét!
Sajnos egy hónap sem telt el, és ezt a fránya gép megint bedöglött! Még mindig a Candy CDF 625A típusú csodáról van szó. Mostani produkciója:Elindítom, és elkezd szivattyúzni, ami nem áll le. már próbáltam a szűrőt kipucolni, öntöttem bele vizet is, amit ki is nyomott, de csak nem bír leállni. Egyszerűen nem indul el egy program sem, mert csak szivattyúz, és szivattyúz. Ha van tanácsotok, szívesen fogadom! :bummafejbe:
(#) otto54 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!

A Candy CD702T mosogatógép NTC értéke (25°C) mekkora?

Üdv. Ottó
(#) ezermester1 válasza sara.julcsi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
valószínű,hogy felakadt a túlfolyás kapcsoló az alján.egy nikecel darab kapcsolja.
(#) imikee10 válasza sara.julcsi hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Üdv!

Valószínűleg a keringető szivattyú lesz a hibás mert ereszti a vizet és a gép aljában lévő úszó ahogy ezermester1 is írta aktiválódott.
Ezt nevezik vész üzemmódnak. Meg kell döntögetni a gépet oldal irányba hogy kifollyón a víz alóla.

Imi
(#) imikee10 válasza otto54 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!

Pontosan nem találtam meg de valami utalást találtam ami 19,5 Kohm 25 fokon.

Imi
(#) otto54 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm az információt!

Üdv. Ottó
(#) sara.julcsi válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Csak ismételni tudom magam. Szuperek vagytok! Simán kihívtam volna a szerelőt . Pár ezerért megdöntögette volna a gépet helyettem. Minden oké, működik a masina! ezer köszi mindenkinek!
Üdv! Juli
(#) imikee10 válasza sara.julcsi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!
Ezzel csak egy baj van. A víz nem véletlen került oda!
Sajnos ennek keringető szivattyú csere lesz a vége így látatlanba szerintem.

Imi
(#) Tommaso-147 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Vásároltam egy Candy mosogatógépet, be is kötöttük (szakszerűen, minden csatlakozás lehúzva), nyomás alá helyezve viszont a belsejében, a mosogató térben lassan, tartósan csöpög a víz

Ha egy éjszakára nyitva marad akkor a konyhába is kiszivárog...

Mosva még nem volt vele.

Mit tudunk tenni, mi lehet a hiba, esetleg találkoztatok e már ilyennel?

Köszi a segítséget!
(#) zoz11 válasza Tommaso-147 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Hello
Valószínűleg átenged a mágnes szelepe, az nagyon könnyen lehet, hogy azért van, mert van valami kosza gumijánál, vagy valami miatt nem idomul a helyére.
Egy mosást nyugodtan indíts el, akkor járódik egy kicsit az a szelep, és utána nézd, meg hogy átenged e.
Üdv: Zoltán
(#) kizzoalfa hozzászólása Márc 11, 2011 / 1
 
Sziasztok,

kizzo vagyok. Van egy Candy CED110 mosogatógépünk, 3 éves, heti 2x használjuk, nagyon sokszor áll meg túl hosszú vizbevezetési idő hibával. Gondolom van egy idő amely alatt meg kell tellenie vízzel a rendszernek, ezt nem tudja teljesíteni. van esetleg ilyesmi hibában tapasztalatotok? Esetleg nincs valakinek szerelési rajza hozzá, amit
re ránézhetnék mielőtt szétkapom? (mosogatógépet még nem szereltem).

Köszi
(#) Tommaso-147 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Rendben, megnézzük!

Köszi a segítséget!Üdv
Következő: »»   7 / 258
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem