Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   90 / 259
(#) botesz válasza kiscsacsi hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Amennyiben némi műszaki vénával rendelkezel akkor igen.
(#) kiscsacsi válasza botesz hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget ! Remélem sikerül, majd jelentkezem.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Lehet, de az biztos, hogy megbolondította a vezérlőt.
Ma még ment a teszt, egyszer csak megint kiírta az FB-t. MDV hiba. Szétszedtem. Amit cseréltem kapcsolót benne ellenállássá változott 40-200 ohm közt variálta magát, de nem rövidzárban Újabb kapcsoló csere, megy megint rendben! Így jártam!
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) stenglt hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Szervusztok !

Segítséget kérnék, Bosch SPS 2021 géphez keresnék kapcsolási rajzot.
Ha valaki tud segíteni köszönettel veszem.

Üdv...
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Nem fogsz találni hozzá....
Inkább írd meg mi a baja szívesen segítek.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Köszi

Nem megy a fűtés, a szokásos dolgokat végignéztem: fűtőbetét, nyomáskapcsoló, hőkorlátozó
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Abszolut nem megy vagy csak gyengén?A prk-n lévő behúzótekercset(azt hiszem ezen van) nézd meg.
(#) stenglt válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Meg van, a prk-n az érintkező volt beégve. Megtisztítottam el is indult a fűtés, de jóval 10 A fölött van az áramfelvétele. Ez egy öreg gép, érzésem szerint meg vannak számlálva a napjai.

Köszi a segítséget további szép napot.
(#) botesz válasza stenglt hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Természetesen 16A vesz fel a hálózatból.Egyébként szerintem 20-25 felé tendál.
(#) bartaz hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Bosch mosogatógép (sgs57m92eu/36) eddig autó módban 1óra19-28percről indult, pár napja 2óra07percről indul, csináltam nagy hőfokos mosogatást, reteszeltem de semmi változás!!!

Segítségeteket kérném, valaki találkozott e ilyen problémával, mi lehet a megoldás?

Hibakódot, valahogy kilehet olvasni ebből a masinából?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Zoli
(#) botesz válasza bartaz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Az hogy mennyiről indul az nem érdekes.Tényleg annyi is a programidő vagy lelépkedi?
Elvileg van benne egy un.aquasensor. azt kellene megnézni.Igazából 2 infra led egymással szembe állítva.a fűtőbetét környékén találod(ha van benne) 3 dróttal.
(#) bartaz válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Csak azért írtam, hogy eddig kb. mindig onnan indult. Van benne biztos mert a leírásában hivatkozik a szenzorra. Ez az érzékelő tisztítható, egyáltalán eltud koszolódni?
(#) botesz válasza bartaz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Hát igazából nem egy nagy dolog.Van 2 infra led egymással szembe a víz pedig ezek között folyik el.Azt nézi az elektronika hogy adott idő alatt hányszor szakad meg a sugár(az ételmaradékok miatt) ha sokszor a növeli a mosogatási időt ha kevesebb akkor csökkenti.

Nekem is szenzoros bosch om van és mindig más időt ír ki induláskor.
(#) bartaz válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Azért nyomozok, mert egyik pillanatról a másikra, változott az indulási érték, kevesebb mint másfél percről, több mint kettőre, ami stabilan 2:07perc. Nemrég elindítottam és lépked lefele, üresen megy, és érzékeli, hogy nem koszos a vize, mert többel rövidült, mint ami eltelt!
De azért megbontom mert lehet, hogy kontaktusos a csatlakozója, vagy elkoszolódott az érzékelő felülete.
Csak még annyit, hogy megvételkor (kb.2éve) 1óra17percről indúlt, majd folyamatosan emelkedett és manapság mindig 1óra25-28-32percekről indúlt, most meg több mint 2óra az induló!
(#) botesz válasza bartaz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Valószínűleg koszos a belseje a sok lerakódás miatt.Pucold ki a szűrőket,mosogatókarokat majd vess be neki egy somat(Az olcsóbb)mosogatógéptisztós mosást.
(#) bartaz válasza botesz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szűrők, karok rendben, ezzel kezdtem, gondoltam segít..... . Kap egy vegyszeres, belső rendszer tisztítást!

Köszönöm a segítséget, tanácsokat, beszámolok mire jutottam!

Üdv.: Zoli
(#) Vera73 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Kedves Botesz!Sokáig gondolkodtam azon hívjak-e szerelőt a nem működő mosogatógépemhez,majd mert nekem egy nagyon ügyes és mindenhez értő öcsém van megkértem mérje már ki a gépem elektromos dolgait.MegtörténtÉs amire nem is számítottam sikerült megjavítania!Viszont nem az volt a baj amire én gondoltam hanem:A mosogatógép ajtaját nyitó gomb vagy fül rejt egy kapcsolót ami össze volt égve tehát egy filléres dolog cseréjével megúsztam a javítástCsak egy nagy tál somlói galuskába került.De gondoltam megírom nektek hátha valaki hasznát veszi az infónak.Üdv mindenkinek Vera
(#) botesz válasza Vera73 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Üdv!Örülök hogy sikerült megjavítani!Azért egy típust írhatsz úgy okosabbak leszünk.
(#) Vera73 válasza botesz hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Fagor LFJ-0210 a drágaEz egy alapgép.
(#) JZoli hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Az egyik haveroméknál van egy régi fajta, Siemens Lady Plus típusú mosogatógép. Olyan gond van vele, hogy nem vesz vizet a program elindulása után, viszont a fűtőszál azonnal kap áramot. Előzőleg a vízszint érzékelőjével volt baj, azt cserélték. Először arra gondoltam, hogy a bekötését elhibázták, de igazából ott rendben van minden. Mi okozhatja vajon ezt a mostani hibát? A vízbeeresztő szelep nem is kap egyáltalán áramot.Ezt már kimértem.
(#) sanyesz7 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Segítséget kérek .Bosch mosogatógép digit kijelzős 6 éves(pontos tipust nem tudom, mert még a szervízben van) kb egy hónappal ezelőtt a program végén E15 hibakód jelent meg, szivattyú dolgozott a kezelő gombok nyomogatására nem reagált, leállítani úgy tudtam hogy kihúztam a 220-ból, 3 nappal később hibátlanul működött, újabb 3 nap múlva megint E15 hibakód, egy darabig így használtuk 3 nap működés, 3nap szünet, később a helyzet romlott, már 1mosogatás után hibát jelzett. A neten utánajártam mi ez a hibakód? ez azért van mert víz kerül a gép aljába a kamrán kívül ahol egy úszó megemelkedik, működésbe hoz egy mikrokapcsolót, és letiltja a gépet Bevittem márkaszervízbe másnap hív a szerelő javíthatatlan a masina mehet a kukába-a kamra valahol lyukas, minden más része ok. Nem akarom elhinni ez egy viszonylag drága gép, direkt választottam ólcsobbak helyett.
Tényleg nincs más megoldás?
Köszönettel sanyesz
(#) botesz válasza sanyesz7 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Természetesen van.Hozd haza a gépet szedd le az oldalait és nézd meg hol ereszt.
(#) viki1976 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Candy CDF312-322 mosogatógépem "feladta" a küzdelmet. Eleinte nem szárított, sajnos én balga nem tulajdonítottam ezt nagy dolognak. Későbbiekben nem vitte végig a programot sípolt és villogott a programgomb.( valószínűleg a vizet sem eresztette le rendesen, mert a következő mosogatásnál először víz leeresztéssel kezdett.) Most már ott tartunk, hogy a vizet nem melegíti fel és a leghosszabb program is max 5 percig tart! Vagyis egyáltalán nem mosogat. Tudok vele valamit kezdeni vagy szerelőt kell hívjak?
Várom mielőbbi válaszotokat.
Előre is köszönöm
Viki
(#) Gafly válasza viki1976 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szerintem hívjál szerelőt.
Bár ha még megvannak a papírjai, akkor a használati utasítás szerinti program törlés és tisztítás csodákat tehet előtte. Nekem már többször bejött mindhárom
(#) zolika60 válasza viki1976 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A szűrőjét előbb azért tisztítsd ki. Lehet az van tele kosszal.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ja, igen. Lásd alább mint írtam. Tisztítás során találkoztam már érdekes dolgokkal
(#) botesz válasza viki1976 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Mit csinál azon az 5 perces programon?Amúgy a sipolás villogás a hibakódja!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) albi47 hozzászólása Aug 8, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Ha valaki tud segítsen! Indesit IDL42EU.C-s mosogatógépem elromlott,nincs híbakod.Mosási program után átlépett az öblítésbe amít egy óráig csinált ekkor kikapcsoltam.Azóta csak a mosást végzi a végtelenségig. Már szétszedtem volna de nehéz hozzá férni, kicsi a hely és nehezen mozgok. Ugy gondolom van valahol egy program kapcsoló,de hol és az e a hibás? Van egy alkatrész rajzom,de ott csak számok vannak nem tudom mik lehetnek.ELÖRE IS KÖSZÖNÖM!
Már kétszer javítottam akkor kaptam a rajzot.Elöször az 1-es gomb villogása jelezte víz van a gép aljában.Felső kosár csatlakozik egy gumigyürüs anyával ezt kicseréltem. Amire rámegy az anya az a müanya cső menetes része volt megrepedve,innen folyt a víz! Második esetben a felső kosárban lévő edényeket nem mosta tisztára.Ott a szorókar tömítése szakadt el. 3000Ft-ért árulták +szállítási költség. Kerékpár belsöböl vágtam egy gumi gyürüt azzal helyettesítettem --a vastagsága számít ! /2éve müködik/.
(#) botesz válasza albi47 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szerintem nem programpanel hiba.Vizet fűti?Mert ha nem akkor ne csodálkozz hogy nem lép tovább.Egyrészt a panelt amúgy az ajtóban találod.A rajzot hiába nézed a legtöbbször nem is kell illetve nincs is.
(#) zsub hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!

2012. júniusában vásárolt Elektrolux ESF65040 mosogatógépem hibajelensége, hogy nem szívja be a vizet. Hibakódot nem ír ki, a digitális kijelzőn a számlálója szépen számol visszafelé, mintha semmi gond nem lenne. Laikus nőként egy szűrőtisztítás után szerelőhöz fordultam, aki szerint a vezérlőpanel a hibás, ami nem javítható, az új alkatrész pedig 45 ezer körül. Hát ennyit szerintem nem érdemes egy százezres gépre költeni, van-e valakinek valamilyen ötlete, mielőtt a 2 éves gépet dobom a kukába?
Köszi, Kriszti
Következő: »»   90 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem