Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   97 / 259
(#) botesz válasza tsaba12 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Ez egy érdekes probléma
Ilyennel nem találkoztam.Az ecetes állott szagból az öblítőre tudok következtetni ugyanis annak van ahhoz hasonlító szaga.Valószínűleg csak a szabályozáson kellene állítani.A poharakon vízfoltok nem maradnak?A mosogatószer nem az a 6000 in 1 típusú??
(#) Olah Janos Gusztav hozzászólása Okt 19, 2014 /
 
Whirpool ADG 7550 beépíthető mosogatógép
alig használtan kaptam, de legalább hat évi állt , a hajdani szerelő elektonika hibát diagnosztizált, amire már a volt tulaj nem költött.
Hibajelenség nálam:
A beprogrammozás és indítás után vízberesztési hang , rövid idő után sípolás , nem megy tovább, víz az alján bentmarad még nem jutott víz a forgó karokba. Leszivattyúzási beállítással a víz eltávolítva . Áramtalanítok majd egy-két nap után lefut a választott program többször is, majd ismételten jelentkezik a leírt hiba.
Korábban a szivattyút javítottam, a teljesen berozsdásodott a motor vaslemezes állórésztről a totális rozsdát eltávolítottam. Ezt megelőzően a hibajelenség azonos volt a fent leírtakkal, de az áramtalanítás sem használt egy idő után.
Találgatok. A gőzpára valamit átnedvesít , majd kiszárad ?
A szivattyúház tömítetlensége, repedése a javítás után azonnali vastag rozsdásodást nem okoz-szerintem.
kérnék segítséget.
üdv.
oláh jános
(#) botesz válasza Olah Janos Gusztav hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Inkább szerintem valamilyen visszajelzést hiányol értsd pl nem kap vizet.Szintszabályzót/átfolyásmérőt ellenőrizd.
(#) tsaba12 válasza botesz hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Ma megpróbálom úgy hogy az öblítő adagolást 0-ra állítom, hátha jó lesz. A mosogatószer is somat típusú.
(#) tsaba12 válasza botesz hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Vízfoltok nem voltak a tányérokon és poharakon.
(#) tsaba12 válasza botesz hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
A helyzetem sajnos változatlan... A mosogatószer adagolást 1-re állítva is ugyanez a helyzet.
Mi lehet ez a vékony zsíros réteg??
(#) Olah Janos Gusztav válasza botesz hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
vajon miért indul be pár napos állás után ?
(#) botesz válasza Olah Janos Gusztav hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Fogalmam sincs lehet hogy kontakthiba.Egyébként milyen hibakódot ír?
(#) wind67 hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Üdvözlet Mindenkinek.
Segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől. Siemens mosogatógépünk 10 év szolgálat után egyik alkalommal 3-5 perccel a program lejárata előtt leverte a megszakítót. Bátorkodtam ismét elindítani, elment a kritikus időpontig de nem ürített le csak kattogott a relé. A helybéli szakik-hoz csak sorszám húzással lehet bejutni így csak ötleteket kaptam. Szétszedtem és a panel egyik relé lábánál kissé "átalakult". Ezt megjavíttattam de felhívták a figyelmem, hogy valami zárlat okozhatta a problémát, így még nem mertem vissza tenni a panelt.. A leürítő szivattyúra adtam külső áramot, az kitolta a vizet a tartályból.
Kérdésem, mit kellene még le ellenőriznem ami az utolsó 5 percben működhet és galibát okozhat? Vagy megérné kicserélni e leürítőt mert most igaz 1x működött de lehet Ő a hibás?

Előre köszönöm segítségetek.
W
(#) Olah Janos Gusztav hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Whirpool ADG 7550 beépíthető mosogatógép korábbi hibafelvetésem
Az ilyen jellegű hibák javítására nem szívesen vállalkoznak azok sem ,akiknek ez a szakmája.
Az egyik szélsőséges tanács laikustól az volt, hogy vegyek újat.
A készülék a hibakodót a leállás utáni sípolások számával jelzi. Számkijelzője nincs. Amikor nem indul csak találgatok, mivel nincs sípolás. Még nem adom fel.
Kontakhiba.
Keletkezhet-e ez a tiszta gőz lecsapódása után, majd kiszárad ?
Az a ravaszság, hogy a hiba után, több napi várakozás után külső beavatkozás nélkül megjavul.
Van olyan alkatrész, ami ha elromlik nem javul meg, pl. az ember fájó foga. Egy mosogatógépben mi lehet az ami megjavul?
Az alkatrészek közül egy kondenzátor a bepárásodhat-e és meg tud-e javulni?
pl. gondoltam olyanra is , hogy egy rugó mozgat valamit, elfárad és a kis ereje miatt csak szép lassan tud valamit visszatolni.
Jelenleg a gép külső beavatkozás nélkül megjavult,már többször mosogatott, a kb. két hetes áramtalanítás -dugasz ki-után.
(#) botesz válasza Olah Janos Gusztav hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Előfordulhat egy eprom hiba is amit az általad említett áramtalanítás helyretesz de eléggé ritka hiba.A sipolásokat kellen megszámolni elvileg az a hibakód.De ha jó akkor nem kell vele foglalkozni.
(#) botesz válasza wind67 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Először is írj egy pontos típust mert anélkül nem tudok segíteni!
Az örítő szivattyú nem szokott zárlatos lenni.A relé aminek a lába elégett mit kapcsol?Azt kéne megnézni.Gyanítom hogy ez inkább fűtőbetét vagy motor hiba lesz.Persze távolról semmi sem biztos.
(#) wind67 válasza botesz hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Köszi a gyors választ
Siemens SF25T251EU/15
Az hogy mit kapcsol hogyan tudom kideríteni a panelről műszerész végzettség nélkül?

csatolok képet a megjavított panel két oldaláról, hátha 1 profinak ez jelent valamit.
(#) botesz válasza wind67 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Egyszerű visszaköveted hogy melyik perifériához megy.
(#) wind67 válasza botesz hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Küldtem egy e-mailt
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2014
(#) Olah Janos Gusztav hozzászólása Okt 21, 2014 /
 
Kedves Botesz!
Köszönöm a segítőkészséged, tanácsaidat.
Minden észrevételed, tanácsod közelebb vihet a megoldáshoz.
Remélem az üzmeképesség tartósan megmarad.
Jelenleg minden lefutott program után az ajtót kinyitom, a meleg gőzös teret szellőztetem.
Megjavítani valószínűleg nem tudom, de a hiba megtalása örömet és hasznot okozna.
A szivattyújavítást-álórészlemez berozsdásodása, indukció elvesztése- a sipolások számának az alapján végeztem.
A forgórész, amely a szivattyú lapátkerekét forgatja az egy állandó mágnes a szivattyú vizes térében, a külső trafólemezes tekercses rész teljesen el van választva a szivattyú műanyag házával a forgórésztől. Az állórésznek elvileg száraznak kellene lennnie. Az oda jutó gőz , pára-mert ezt nem szüntettem meg-tömítés vagy szivattyúházházrepedés) okozhat valamit a közelében vagy távolabb.

Lézezik-e a mosogatógépeknek egy automatikusan lefutó belső szellőztetése a szárítás után?
Üdv.
Oláh János Gusztáv
(#) botesz válasza Olah Janos Gusztav hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Nem és ott nem is keletkezik semmilyen gőz vagy pára.Nedvesség kizárólag a mosogatótérben van.
Mint ahogyan azt már leírtam valamilyen visszajelzés hiányzik(hiányzott) a gépnek valószínűleg azért állt le.Pl a literszámláló kezd döglődni és hol jó hol nem.Az állandómágneses szivattyúról csak annyit hogy azt cserélni kell ha rozsdás mert el fog(el van) gyengülve és nem tudja azt a nyomást előállítani amit kéne.Ebben a gépben mindkét szivattyú ezen az elven működik vagy a keringető az még az öregebb normális fajta?
(#) tocsi1000 hozzászólása Okt 22, 2014 /
 
Üdv! Azon problemával fordulok hozzátok, hogy candy csf4570 típusú remek mosogatógépem (2,5 éves, alig volt használva az előző gazdájánál) 2 napig működött, most az előmosás és a mosás villog, amit a kézikönyv szerint a kevés beérkező vizet jelenti. A csapok megnyitva, és ugyanilyen feltételek mellett 2 napja még működött. Megfigyelésem szerint beszívja a vizet, majd kiküldi melegítés közben (bár ebben párommal nem értünk egyet, szerinte fel sem veszi a vizet) és villog, sípol, jön a hibaüzenet, leáll, ocsmány hörgő motorhanggal kísérve az attrakciót. Mivel 3-4 napja vettük a gépet, sajnos használtan, nagyon dühít a dolog. Tudtok segíteni?
(#) botesz válasza tocsi1000 hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Lehet hogy nem érzékeli a befolyó vizet.Ha beenged egy kicsit majd kiszivattyúzza akkor szerintem ez a baja.Literszámlálót/nyomáskapcsolót(nem tudom melyik van benne) kéne ellenőrizni.
(#) kokosi hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. van egy Bosch mosogatógépünk és már hónapok óta a mosogatószer adagolójával küzdök. Sokáig tablettát használtam,de egy időben annyira beszorult az adagoló,hogy a tablettát szinte majdnem teljesen egészben szedtem ki az adagolóból úgy,hogy az ajtó zárva maradt. Később áttértem a gél-re,most viszont az ajtó bezárása utána,vagy rögtön kinyílik az adagoló ajtaja (hallatszik,hogy kipattan) vagy még az ajtó bezárása előtt azzal küzdök,hogy valahogy bezárjam az adagoló ajtaját. Tanácstalan vagyok,mit kezdjek vele. Ha valakinek volt vagy van hasonló problémája megköszönném a segítséget.
(#) zolika60 válasza kokosi hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nekem is Bosch gépem van. Mióta megvan szinte az indítás után azonnal kidobja a tablettát, de a mosogatásban ez hibát nem okoz. Szerintem így van kitalálva.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Programfüggő.Ahol van előmosogatás ott nem egyből dobja hanem csak a főmosogatáskor.
(#) botesz válasza kokosi hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Valószínűleg beszorult a rugós mechanizmusa.Cserét igényel.Ha nem akarsz vele szenvedni akkor bemész a boltba és leemeled a polcról a finish classic típusú mosogatótablettát amiben 110 darab van és 3000 be kerül majd hazaviszed kibontod a tablettát és vagy bedobod a szűrőhöz alulra vagy az evőeszköztartó kosárba rakod és egy előmosogatás nélküli programot választasz ki és megy minden tovább.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Mennyire vagy vele elégedett?Én most adtam el az enyémet (szintén Bosch)mert Miele re váltottam(mosogatógépből is) illetve nyomós oka volt konkrétan az hogy hangos volt.Ez a Miele meg kifejezetten csendes motorhangja mosogatásnál nincs kizárólag a víz halk csobogását hallani.
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nem tudom, hogy az asszony milyen programot használ.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
De a gép mennyire jó?
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Én teljesen elégedett vagyok, csak az asszony használja. Eddig még nem szólt, hogy zajos, vagy nem szépen mosogat.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nálunk én kezeltem de sosem voltam ott vagy nem mindig amikor ment.Az lett a vége hogy este nem lehetett beindítani a gépet merthogy"ne zörögjön itt egész éjjel nekem mert pihenni akarok"
ekkor untam meg.Mivel tudtam hogy elég jól beváltak az eddigi Miele gépek a háztartásban(mosógép szárítógép) kétségtelen volt hogy ez is az lesz. Ezért rögtön vettem egy 2001 es fiatalnak számító Miele t a legközelebbi lomkereskedésben.Alaposan kipucoltam átnéztem majd beraktam.Azóta semmi gond vele sokkal gyorsabban mosogat mint a másik.Majd kb 1 hónapja a porszívó is Miele lett ami 5 éves és kicsivel kevesebb mint 20 ezer ft-omba került.Az is bevált.Ez előtt midig is BSH készülékek volt és mindegyik zajos volt(az egyik siemens volt a másik bosch de mindkettőből ugyanaz a típus)
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Ez egy 14 éves készülék. Egyenlőre egyszer sem volt baja. Amíg nem lesz se nem javítom se nem cserélem. Ha aktuális lesz majd gondolkodom mit szerezzek.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Természetesen az öregebb készülékeket érdemesebb megjavítani ha elégedett vagy vele.Én nem voltam elégedett újat nem akartam venni mert egyrészt nincs rá pénzem másrészt az én szememben egy öregebb készülék sokkal többet ér bármelyik újnál.
Következő: »»   97 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem