Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Endoszkóp kamera készítése
 
Témaindító: lencse1, idő: Jan 18, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem akartam uj témát nyitni mert engem csak egy dolog érdekel e témával kapcsolatvan.
Tudok e olyan elektronikus biztositék kapcsolási rajzot, amit a számitógép és az usb kábel közé tehetek arra az esetre ha a vizhatlan csomagolásu wevkamerám mégis beázzna s rövidre zárja az usb kábel ereikéből valamelyikeket.
és megvédi a számitógépet hogy ne menjen tönkre.


USB Biztositék lehetne a neve ha még nincs ilyen.

Köszi
(#) Szebence válasza Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nem tudom, szerintem nem készíthető ilyen, mert amint rövidzárat csinálsz pl egy USB-n, a gép egyből kikapcsol. Szerintem a biztosíték sem olvadna ki olyan gyorsan, mint, ahogy a gép lekapcsol. Inkább arról gondoskodj, hogy ha már kiteszed kültérre a webkamerát, az tuti ne ázzon be.
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda válasza Szebence hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Nem olvadó hanem tranzisztoros biztosítékra gondoltam, ami egyszerűen valamekkora áram fölött oldana valahogy
úgy tudom a tranyó nyitási zárási sebessége elég nagy.
Sajnos víz alá kell meríteni, nem is akármilyen mélyre...
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda válasza Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Vagy ha a fázishasítás mintájára levágjuk a tul magas jelet.
Mint egy zenner.
Bár itt nem feszültség hanem áramkorlátozásról van szó...
Hogy is van ez?
(#) Medve válasza Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Hello, semmit sem kell tenned, csak a szigetelésről kell gondoskodnod. A víz nem okoz zárlatot, csak a kommunikáció állhat le.
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólása Máj 14, 2011 /
 
Úgy érted ha egy usb kábelt elvágok és vizbe lógatok, nem megy tönkre a PC?
(#) Medve válasza Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Úgy értem. De azért érdemes lenne utánanézni az USB-s adatvonalak feszültségtűréseinek.
(#) Szebence hozzászólása Okt 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Optikai kábel segítségével lehet készíteni ilyen endoszkóp csövet? Nem feltétlen kamerára gondolok, csak egy olyat, hogy belenézek az egyik végén és látom, hogy mi van a vezeték másik végén. Ha ez lehetséges, akkor milyen lencsék kellenének az optikai kábel végeire?
(#) molnarp hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Üdv!
Vettem egy 7mm-es endoszkóp kamerát amit sima usb-s kábellel szereltek.
Ezt szeretném kicserélni 4mm-es hattyúnyakasra, de nem találok sehol méteres kiszerelésben,pedig létezik, mert ezeket a ledes usb-s lámpákat mind ezzel gyárják.
2m-es kellene legalább és 4-6mm-es ami vízálló.

Van valakinek ötlete ehhez?
(#) molnarp hozzászólása Szept 6, 2013 /
 
Senki?
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Találtam egy céget,aki ezzeket gyártyja, ha valakit érdekel a téma.
LEFLEXO
(#) Geza59 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
molnarp: sikerült 4 mm-es endoszkóp kamerát venni? Én még sehol sem láttam 7 mm-nél kissebb átmérőnél ami nem 2-300 dollárba kerül, azok már profi orvosi eszközök kategóriájában vannak, fül, orr, gége vizsgálatra használják.
(#) petraair hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
Sziasztok. Van olyan kamera, ami sötétben is jól lát, de nem látszik a ledek fényei? A kutya kajáját megeszi valami, szereztem olyan kamerát ami sd kártyára ment, de annak sötétben pirosan világítanak a megvilágító ledjei és olyankor ezt a lopó állat kiszúrja és nem jön. Vagy van olyan usb-s endoszkóp kamera ami windows phone-n is működik, nem csak androidon? Üdvözlet
(#) molnarp válasza Geza59 hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Szia!
Nem, elég lett a 7-es. És vettem Lidlbe egy kijelzőset annak 8mm-es a feje, az eddig tökéletesen használható.
(#) molnarp válasza petraair hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
940nm-es infrát használó kamerának nem látszik (embernél legalábbis) a fénye.
De tapasztalatból mondom hogy az állatokat a 840nm-es ledek is inkább vonzák mint elijesztik.
De ha ennyire kényes rá akkor használj hőkamerát, az a tuti.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2016
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem