Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC Midi kábel házilag
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Lalli1987 hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Szervusztok!:wave:

Van egy Casio CTK 573-as szintetizátorom, plusz egy Arturia CV-80-as szinti programom PC-re. A programot lehet szintivel vezérelni, így gondoltam rákötöm a számítógépem hangkártyájára( 15 tűs MIDI port ) azt és onnan vezérelném. Elmentem körbekérdezni a boltokat és azt mondták, hogy ez a fajta kábel( Szinitetizátor MIDI portjai->PC MIDI port ) már egy elavult technika( habár szabványos ) és rám akartak sózni 10ezer forintért egy USB-set.
Körbenéztem a google-ön és csak ilyen áramköröket találtam:
http://www.usyd.edu.au/anaes/rpa/Loadsmanextras/PCmidi.html
http://www.cryogenius.com/hardware/sbmidi/

Ezek mind szépek és jók, csak nem tudom, hogy ez a sok kütyü( IC, ellenállás, tranzisztor ) hol lenne benne az én PC-MIDI kábelembe? Az csak egy átalakító.

Tehát a kér(d)ésem az lenne, hogy tud-e valaki egy épkézláb kapcsolást mutatni ezt illetően, melyik MIDI port tűhöz mit kell közni, illetve mi szerepe van ezeknek az áramköröknek, amik általánban a neten találhatók( mint pl a fenti oldalakon )?
Sajnos nem vagyok elektronikában annyira jártas, de egy kábelt még meg tudok csinálni, valamint ha le van írva, hogy milyen alkatrész melyik lábát hova kell kötni, akkor azt meg tudom oldani.

Mellékelem, hogy milyen kábelről van szó, amibe én nem látok áramkört. Az is jó, ha valaki megmondja, hogy hol lehet ilyet kapni Budapesten? Csak nem vagyok rá hajlandó kiadni 2000 Ft-nál többet, ha házilag olcsóbban is kijövök belőle.

Ez ügyben kérném a segítségeteket.
Köszönöm szépen.

Lalli
(#) titi válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hali!
Még nem volt dolgom midivel, de a rajzokat elnézve simán belefér abba a csatlakozóba, amit a PC-be kell dugni.
Nekem a második linken lévő színes kapcsolás szimpatikunak tűnik!

Ja, és hol lehet kapni? Pl. hangszerboltban, de nem vagyok pesti...Bővebben: Link
(#) Lalli1987 válasza titi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szervusz!

Abba a kis fekete izébe?
Én oda aligha tudnám bele gyömöszölni az áramkört, max a kábeleket, de mint mondtam, én ebbe NEWBIE vagyok...
(#) Lalli1987 válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Itt találtam még egy kis információt:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=31120

A második ábra az, amelyiken mintha kevesebb elektronika lenne, de megintcsak mi a szerepe a két IC-nek?

Valaki ezt is majd magyarázzal el...

köszönöm előre is.
(#) NeoCorteX válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
74LS14 Hex Schmitt Trigger Inverters : egy bemenete ha elé egy feszültséget a kimenten 0V lesz, ha nem éri el tápfesz közeli. Aszem TTL IC tehát 5V-os és áramvezérelt. (Nem CMOS ami feszvezérelt.( Ha rosszul tudnám kérem az okosabbakat javítsanak ki.))
egymásután kettő van kötve ergó csak meghajtás szerepe van. (illesztés, valamiféle leválasztás, ilyesmi)
A másik kütymüszt nemtudom. De nem az a lelke. Csak a több midi eszköz sorbakötésénél lehet szerepe. szvsz.
Én spec elgondolkodnék hogy ne vegyek-e inkább 2000Ftért ilyen kábelt mint utána kelljen taposnom BP utcáit csatlakozókért alkatrészekért...

U.I.: Anno a COM-port - mobiltelefon összekötő kábel kicsi 9 tűs házába kellett max232-es ic-t belezsúfolni 4-5 kondenzátorral diódákkal. Az volt a szép művelet. Egy ilyen sztem meg se kottyanna
(#) quite válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hali!

Hidd el, belefér a Game port csatlakozójába, olyannyira, hogy ha ügyes vagy, akkor még egy kisebb hörcsög is befér mellé!

Viccet félretéve, ezt a kapcsolást valóban ezekbe a csatlakozókba építik be, és nagyon pici helyet foglal.

A második linked első kapcsolási rajza az tökéletesen megfelel a szabványnak, és a gyári csatlakozókban is ez van.
Az egész kapcsolás szőröstül-bőröstül elfér egy 10mmx10mm-es vékony nyákon, olyannyira, hogy egy ilyen Game porti csatlakozóba akár kettőt is tehetnél, a kábelekkel együt!!!

Természetesen SMD-ben!

U.i.: Ettől sokkal bonyolultabb megoldású komplett modemeket is az ilyen tipusú (konkrétan LPT port csatlakozó) házába építenek be, amikkel Pocket rádiózni lehet.
(#) titi válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A második ábra tul.képp. ugyanaz, mint az a színes ábra, csak más az IC típusa.
Nos, az egyik IC egy optocsatoló, ez azért hasznos mert ha valami gond lenne a szintivel, nem fogja hazavágni a hangkártyád.
A másik IC pedig gyakorlatilag csak erősítésként szolgál.
Egyébként az áramkör simán elfér pl. egy 2*2cm-es nyákon, tehát simán belefér a csatlakozóba.
Sőt, SMD IC-t használva még kisebb lehet.
De ha ennyire problémát okoz ez a pár alkatrész, akkor inkább vegyél kész kábelt.
Az az 1500-2000FT nem drága.
(#) Lalli1987 válasza quite hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Akkor szerintetek melyik kapcsolást lenne érdemes megvalósítanom?
(#) quite válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Kicsit lemaradtam, de olvasd el az előző postomat.
(#) titi válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 / 4
 
Szerintem ezt.
Csinálhatod a tranyósat is, ha az egyszerűbnek tűnik neked, vagy az IC-set.
Mind a kettő egyformán meg fog feleni neked.
De ismét mondom, ha ennyire nem vágod a dolgot, inkább vedd meg készen, mert ha elszúrsz valamit, még kiütheted a hangkártyádat, vagy a szintit.
(#) Lalli1987 válasza titi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Köszönöm, megfogadom azt a figyelmeztetést, hogy inkább vegyem meg boltban, mielőtt hazavágom a szintit. Már csak akkor egy bolt kell nekem.
(#) titi válasza Lalli1987 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A legelső hozzászólásomban linkeltem egy boltot.
De ha a google-ben rákeresel a "midi kábel"-re még kedvedre keresgélhetsz boltokat.
Vagy keress rá a "hangszerbolt"-ra, és a honlapokon nézd meg, melyik árul kábelt.
(#) vandorbot válasza titi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Én csak egy valamit nem értek ezeknél a kapcsolásoknál. Amikor a gameport adja a jelet a szintinek, invert+invert, vagyis ugyanazt a jelet kapja a szinti mint amit a számítógép küld. Visszafelé, mikor a szinti küld jelet, optocsatolón keresztül, inverter+inverter tehát nincs inverzió, csak némi késés.
Nade, ha jól sejtem, amikor az optocsatoló ledje világít, akkor a kimeneti oldalán a tranzisztoron L szint van. Ez azt jelenti, hogy amikor a szinti Logikai H szintet ad, a sztg. L szintet kap. Avagy ennek éppen így kell lenni ?
(#) toggyuri hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Sziasztok!

MIDI kábel tömegével lelhető fel a neten fillérekért. Vettem is néhányat, de elég nehéz megkülönböztetni a szoftverben egyszerre többet használva. Mindnek ugyan az a neve "USB2"
Olyan MIDI to USB kapcsolást szeretnék építeni, amit a számítógép képes egyedileg felismerni. Tehát az eszközhöz egyedi azonosítót szeretnék rendelni. Szeretném elnevezni pl. KORG 01 -nek. Esetleg lehet valami módon utólag "beleégetni" egyedi azonosítót egy ilyen meglévő elektronikába? Persze építeni egy másikat sokkal ésszerűbbnek tűnik.

Megjegyzem: van egy olyan hangszerem, aminek USB kijárata is van - ezt név szerint felismeri a számítógép. Szétszedtem és ott egy kicsivel bonyolultabb áramkört látok az USB illesztésnél. Ez egy külön kis panelen kialakított áramkör, ami vékony bekötőkábelekkel van az alaplaphoz, a MIDI csatlakozóra kapcsolva.
(#) lcsaszar hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Én kicsit megsz...tam egy occó kínai USB Midi kábellel. Először is nem volt benne optocsatoló a midi bemeneten. A neten talált leírás alapján tettem bele, azóta ez a rész működik, vagyis a billentyűzet most már küld adatot a számítógépnek. De a másik irány nem működik. Még azt tudtam meg, hogy ezekben kellene lenni buffernek, mivel az USB nyomja mint a őrült, a midi viszont fix 31250 bit/s sebességen működik. Sajnos úgy tűnik, a kínaiak kispórolták a buffert.
Az előző kérdéshez attól tartok, hogy a Vendor ID-t és Device ID-t nemigen tudod átírni. Talán a Windows-ban lehet valahogy...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem