Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS modul és PIC
 
Témaindító: Mate12345, idő: Jan 26, 2009
Lapozás: OK   9 / 9
(#) _vl_ válasza kisstomi hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Idézet:
„letiltom az interruptot
Hogyan kellene csinálni?”

Nem kéne letiltani...
Ha nem akarod fogadni az érkező byte-okat, akkor el kell dobálnod őket. Olyan nincs, hogy "nem kérem", mert akkor azok bentmaradnak, majd amikor a hardver puffere is betelik, akkor hibabitet kapcsol, és onnantól kezdve nem vesz többet semmit, amíg le nem reseteled az egészet.
(#) kisedison hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Nem konkrétan a témához kapcsolódó kérdés. Találtam egy Samsung GPM13B53-25 GPS modult, és adatlapra lenne hozzá szükségem, de már feltúrtam az internetet, de sehol nem találtam róla semmit. Akinek van hozzá, vagy csak bekötési rajza azt nagyon megköszönném.
(#) pic13 hozzászólása Jún 29, 2015 /
 
Hello azt halottam, hogy Bosznia-Hercegovinában egyes részeken nincs GPS jel a hegyek miatt!
Igaz?
Nekem IGO primom van!
(#) Bakman válasza pic13 hozzászólására (») Jún 29, 2015 / 1
 
Elképzehető, de nem könnyen. Én rengeteget voltam már hegyek között, soha nem vesztette el a GPS a jelet, csak alagútban. Wayteq x850, iGo-val. Az iGo primo csak egy program, nem az veszi a GPS műholdak jeleit, hanem az eszköz, amin fut.

Mellesleg mi a baj azzal, ha néha elveszti a jelet? Kijössz a takarásból és folytatja, legalábbis az iGo. Kollégáknak TomTom navigációjuk van. Eleve sokkal rosszabb, mint az iGo* és ott, ahol a Wayteq simán működött (Bécs belváros), a TomTom egyszerűen használhatatlan volt.

* A különbséget csak az tudja, aki használta huzamosabb ideig mindkettőt.

Nem tudom miért a kérdésed, de én teljes nyugalommal vágnék neki az útnak.
(#) pic13 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) zsolt58 válasza pic13 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Én nem rég voltam Boszniába és simán mutatott mindent!
Nekem a mobilomon van rajta alcatel one touch pop c3 az IGO primo!
Az alagutakban nem mutatta hogy az autó menyivel megy és amikor a hegyeken vagy mellet mentünk városon kívül akkor pedig a táblákat nem mutatta!
De ez semmi mert elvezettet oda is vissza is! először mentünk vele ilyen hosszú útra!
De én még azt hallottam, hogy ha elveszti a jelet akkor úgymond feltalálja magát és elvezet máshova!
Igaz?
Szerintem az IGO a legjobb!
Csak ajánlani tudom!
Még egy kérdés!
Laptopra lehetne tenni GPS-t?
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) witi válasza zsolt58 hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Igen, lehet... Én egy asus eeePC 900-zal (4+8Gb SSD) navigálok. A vevő egy navilock NL-464 US usb-s stick, elég pontos. Papíron 2 méteres pontosságú, de a sávváltást-előzést már simán észreveszi.Ha elindítom a programot, gyakorlatilag azonnal indul az átvitel.A program a magyar és ingyenes zerge v2, kifejezetten laptopra.Nem tudom hogy az IGO tud-e nyomvonal rögzítést(nem úton,például mezőn, erdei utakon stb) ez igen.Amire nekem kell arra tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
(#) zsolt58 válasza witi hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Köszi!
NL-464 US vevőt lehet csinálni?
Üdv: Zsolt
(#) witi válasza zsolt58 hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Hali!
Az építést felejtsd el, házilag gyakorlatilag lehetetlen.
A vevő modult, erről van szó a Conradnál vettem, sajnos ezt a típust már nem gyártják.A programot erről az oldalról töltheted le.
A többit privátban, mert ez már OFF!
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) minicooper hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Üdv.!
Egy NEO 6M GPS modullal kezdtem el kisérletezgetni ám olyan problémába ütköztem hogy a a modul mindig egy bizonyos helyre mutat nagyon kis eltéréssel ami természetesen nem az én helyzetem.Az ország még stimmel de más már nem.A kórdinátákon kivül minden stimmel .. idő,sebesség,stb.(az NMEA adatokban minden adat érvényes "VALID" és a modulon a korrekt információkat jelző led is villog) Jelenleg a modult éppen csak kicsomagoltam és csak úgy használom ahogyan kézhez kaptam.Szóval ha valakinek esetleg van valami ötlete mi lehet a gond és esetleg hogyan lehetne megoldani akkor a véleményét kiváncsian várom!
Köszönöm!
(#) proba válasza minicooper hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Valaha volt olyan, nem ugyan abban a koordináta rendszerben volt a vett adat és a térkép.
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem