Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   14 / 276
(#) mpisti válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Ugye a korábban tárgyaltak szerint kötötted be a szekundert, nem a 80V-ot adtad neki az egyenirányítónak?
(#) erbe válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
"A szekunder oldalon egy félig vezérelt diódás/tirisztoros egyenirányító híd van. "
Hááát! Találkoztam már olyanokkal is, de nem túlságosan terjedtek el.
Mielőtt bármi mással próbálkoznál, felezd meg legalább a tekercset. Középkivezetés, 2 X 40 V már kiindulási alap. De jobb lenne negyedelni.
(#) GAtesz válasza erbe hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Nem tekertem át. Pisti javaslatára át raktam a csillagpontot a 80V-os tekercsvégekre. És onnan visszafelé vettem le a 60V-os megcsapolásról 20 V-ot.
Bár az még nem derült ki, hogy jó lesz e így.
Nem tudom számít e a tekercs kezdet/vég a vezérlés, tirisztor gyújtási időpont miatt. Ez majd kiderül, ha végre oda tudok gyógyulni a géphez, teljes műszerparkkal.
(#) mpisti válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Az akkor jó lesz.
(#) GAtesz válasza erbe hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Egyenlőre nem akarok hozzányúlni a trafóhoz.
Ilyen e:

Egyik

Másik
(#) erbe válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
"-Idáig jó!" mondta a zuhanó a második emeletnél.
Mindenesetre jobb lenne, ha több helyen is csapolnál, mert így a 100A a korlát. Kétutasnál vagy párhuzamosításnál X-szer annyi. Igaz, az égő folyamatosan terhelte, a hegesztés meg "kitöltési idő" szerint.
Hogy tekercs vég, vagy kezdet, nem számít, a tirisztor úgyis valahol a beállított időpontban gyújt
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Ó, most már értem. Az égő is egykor 3 fázisról egyenirányítva kapta a 100 A-t. Akkor bontás nélkül ez a megoldás az elérhető legjobb. Viszont a heg. gépek használati jellemzői szerint itt a 100A a 100% és akár 160A is lehet 15%-nál. Még több is, mert a tekercselés többi része nem terhelődik, a primer meg bőven túlméretezett.
(#) GAtesz válasza erbe hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
Idézet:
„Ó, most már értem. Az égő is egykor 3 fázisról egyenirányítva kapta a 100 A-t.”

Igen. De után nézek pontosan.

Idézet:
„Viszont a heg. gépek használati jellemzői szerint itt a 100A a 100% és akár 160A is lehet 15%-nál. Még több is, mert a tekercselés többi része nem terhelődik, a primer meg bőven túlméretezett.”

Ez most már nem értem, de biztos igazad van.
Már túl este van. Jóét!
(#) erbe válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 13, 2009 /
 
A trafót egykor 80V 100A-es ívfénylámpa folyamatos meghajtásához tervezték. Ez 100%, ~8 KW egyenirányítás után.
Rövid idejű túlterhelést kibír. Kézi használatú hegesztőgépeknél nem folyamatos a használat. Üzemidőt, bekapcsolási időt számolnak, ennek megfelelően időszakosan túl lehet terhelni, míg odább rakod a vasat, pihen, hűl. Ennek megfelelően megadnak 100%, 30%, 15% bekapcsolási időhöz tartozó terhelőáramokat.
Hegesztéshez a tekercselésnek ráadásul kb. negyedét használod ki. A többi hideg. Eloszlik benne a hő.
Ha a szekundert csak részben használod ki, a primert sem tudod maximálisan, emiatt ott sem képződik az üzemi terheléshez számított hőmennyiség, van tartalék.
(#) bignor válasza mpisti hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Véleményed szerint ha a fő kismegszakítót B32-re cserélik, nem lesz lecsapkodás? B32 eshez párosítsak az energia vételi pontnál C16 -ost? A probléma az hogy a DÉMÁSZ nem komálja a C-s kismegszakítót. B32 est gond nélkül cserél ingyen!!! de ha C-t akarok, akkor írásban, és indokokkal, hogy miért kell. Ezután az Ő okos embereik eldöntik, hogy kell-e a C-s megszakító, de az esetek nagy részében elutasítják a kérést. Szóval ha elég lenne a sima B-s 32 amperes főmegszakító, akkor csak jöjjenek, cseréljenek és haladjunk.
(#) erbe válasza bignor hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Bőven elég lesz a 32B-s.
(#) mpisti válasza bignor hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Én a te helyedben nem hagynám ki a lehetőséget. Még akkor sem, ha írásban kell megindokolni. Én pl. a következőt írnám: Gyakori az egyidejű mosógép;mikró használat, valamint beszereztél egy 2kW-os 1 fázisú körfűrész motort,amely indítókondenzátoros. Az indítási árama meghaladja a 32A-t, ezzel indokolt a "C"-jelű kismegszakító használata,hogy a lakásban tartózkodók a motor használata alatt is zavartalanul folytathassák addigi tevékenységüket. Egyébként minden szolgáltató "fázik" a "C" vagy "D" kismegszakítótól. Egyébként a személyes megbeszélés ilyen esetben aranyat érhet, különösen ha jó"beszélőkével" vagy megáldva.
(#) bignor válasza mpisti hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Köszi a választ. Mindenesetre veszek egy C32-est, és ha jönnek nyaggatom majd öket (egy kis bor, pálesz+2 rugó ). A bürokratikus dolgokból, mint a levelezgetés most nem kérek.
(#) bignor válasza erbe hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Köszi a választ. Ha a C-s nem jön össze, akkor marad a B32. Legyen igazad.
(#) moha21 válasza peto1 hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
A TIG ugyanaz mint az AWI, aluminiumot Ac-vel kell (hogy feltörje az oxidréteget), savállót, vagy mezei "vasat" DC-vel.
(#) erbe válasza moha21 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Hát nem kapkodod el a válaszadást!
Jól meggondoltad?
(#) mpisti válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
(#) moha21 válasza erbe hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Kicsit benéztem elnézést!
(#) mpisti válasza moha21 hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Semmi probléma! Jobb később mint soha. Lehet hogy valakinek ez az infó most jött jól.
(#) moha21 hozzászólása Okt 17, 2009 /
 
Igaz nemrég kezdtem a hegesztést, de ha tudok akkor segítek. Mármint hegesztés szakmai dolgokban.
(#) GAtesz hozzászólása Okt 18, 2009 /
 
Tegnap ismét nekiveselkedtem a gépnek.
De nem kellett volna. Még azt is megöltem ami jó volt.
Annyira méregettem, hogy rövidzárlatot csináltam "valahol" a panelon. Az egyik TL072 -ből kiszabadult a füst.
Most azt hiszem elmegyek téli álmot aludni.
Újra tervezem a panelt, mindenféle változtatással. Legyártom, aztán majd újra próbálkozok.
Annyit tudtam csinálni , hogy megmértem a főtrafó üresjárati áramát. Fázisonként ~0.9A
(#) mpisti válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 18, 2009 /
 
Ne aggódj, ezen a hibán már többen is túl vagyunk. Csak van aki bevallja,és van aki nem. Te még olcsón megúsztad, nekem több mint 90000Ft-ba került ez a mellécsúszott tapintócsúcs.
(#) petyes hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek. Van nekem egy VISZÉK T-2/4 typ
co hegesztőm mely nem működik, ha valakinek van hozzá kapcsolási rajza (vezérlő) elküldhetné nekem.
Előre is kössz.
(#) mpisti válasza petyes hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Kis türelmet kérek, holnap előkeresem. Szerintem a T2/4 előtoló és nem Co hegesztő. Ehhez a tolóhoz kell egy alapgép is.
(#) mpisti válasza mpisti hozzászólására (») Okt 22, 2009 /
 
Itt a kért rajz.

T2-4 rajz.pdf
    
(#) Zsooti79 hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a következő huzaladagoló motor vezérlésének megértéséhez.
Két képet tudok csatolni a panelról ill. egy rajzot a vezérlő panel bekötéséről a hegesztő gépbe.
Érdekelne: hogy történik az egyenirányítás?, pwm üzemű a motor?, hogy működik az IC (HCF4069UBE)?...
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) mpisti válasza Zsooti79 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia Zsooti 79!
Az egyenirányításra itt nincs szükség,mert a kártya a hegesztőgép hegesztés céljára alkalmazott egyenirányítójáról kapja a feszültséget. Ez a feszültség a kártyán stabilizálva van az IC részére, a motor viszont a stabilizálatlan részről működik. Így, a hegesztő feszültség fokozatkapcsoló állásától függően fog változni a tolómotorra jutó feszültség, vele együtt a fordulatszám is. Az IC-vel egy impulzus szélesség modulátort alakítottak ki valószínűleg, de találkoztam már olyannal is,hogy az impulzusfrekvencia és a kitöltési tényező is változott a potméter állása függvényében. Ezzel a megoldással a fokozatok között a fordulatszám finom változtatásra van lehetőség. Az előbb leírtakból következik ,hogy a motor PWM szabályzású is.
(#) Zsooti79 hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ. átgondolom amit írtál, addig is egy kapcsolási rajzot összedobtam a panelról, szerintem így van bekötve, ha jól olvastam le.
(#) Zsooti79 válasza mpisti hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ha "a hegesztőgép hegesztés céljára alkalmazott egyenirányítójáról kapja a feszültséget", akkor miért van szükség trafóra a panelon? Én úgy gondoltam, hogy a panel tápellátása a trafón keresztül történik.
Akkor a pwm rendben bár az IC adatlapjából számomra nem derül ki egyértelműen, hogy csinálja. Az IC úgy néz ki mint egy egyszerű 6 csatornás NAND kapu.
Tehát azt mondod, hogy az S2 a fokozat kapcsoló a potméter meg a finom hangolást szolgálja.
Jelen esetben így a hegesztő feszültség nem lehet több mint 22V, mert annyit bír el az IC...
(#) mpisti válasza Zsooti79 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Azért, mert a hegesztőáramot előállító trafót is be-ki kell kapcsolgatni valahogy. Az ehhez szükséges feszültséget állítja elő a kis trafó a panelon. Az is előfordulhat,hogy a 4069-es IC feszültségét is ez a trafó állítja elő. mindkét verzióval találkoztam már.
Következő: »»   14 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem