Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   11 / 30
(#) nedudgi válasza ktibor69 hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
És nem vibrál, csak fél fényereje van? Mekkora a feszültség a táp kimenetén? Hány LED van sorbakötve? Mekkora áram folyik a LEDeken?
(#) ktibor69 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Nem vibrál, csak fél fényereje van.

Az egyenirányító egyenáramú oldali feszültségét kérdezed?

Majd lemérem.

Van egy 4. azonos hibás led izzóm ott csak a belső 5 LED világít nagyon gyengén.
(#) nax1m hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Elemlámpát szeretnék csinálni 1 vagy 3 wattos power ledből.

Ezekre gondoltam:
(3W feszültség: 3,2 - 3,6 V áram: 700mA)

(1W áram: 3,5V / 350mA)
Hűtésnek elég, ha egy nagyjából 50mm átmérőjű, 3mm vastag fém korongra teszem, ami körben fém házhoz kapcsolódik? emellett a ház folyamatosan vízben lenne.

Mi lenne hozzájuk jó? 2-3db AA-s Ni-Mh tölthető elemről megoldható? Valamint mit kell még a led elé bekötni?
Válaszokkal csak óvatosan, ugyanis sajnos nagyon keveset értek a ledekhez és a vezérléshez.

A segítséget előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) ktibor69 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Így néz ki a panel:
(#) Szebence hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Vásároltam ilyen LED-es spot lámpákat: Bővebben: Link. Az észrevételem az, hogy kisebb áramingadozás (más fogyasztók a hálózatra kapcsolása) esetén is "villognak" ami eléggé zavaró. Tehát nem csak akkor mikor mondjuk hegesztek, hanme pl egy másik helységben lévő pl robotgép, stb használata közben is vibrál. Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?
(#) nedudgi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Ha kicseréled bennük a kondenzátorokat nagyobbra, és kiiktatsz LED-et, akkor nem fog vibrálni.
(#) Szebence válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Ki fogom próbálni, ohgynagyovbbra cserélem a kondikat (ha szét tudom szedni roncsolás nélkül) viszont ledeket nem szeretnék kiiktatni.
(#) nedudgi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Akkor vibrálni fog... Azért csinálja, mert a nyitófeszültségek összege nagyon közel áll az egyenirányítás utáni feszültséghez.
(#) szakáll hozzászólása Jan 30, 2014 /
 
Üdv!

Kezembe nyomtak egy AR111 típusú 7X1Wattos LED lámpát. 230 Voltról üzemel(ne),de csak ütemesen villognak a LEDek, -normális fényerővel.
Tudom, hogy egy kínai vacak, de kérdezném: érdemes foglalkozni a hibakeresésével, javításával?
(#) Csupasz válasza szakáll hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ha megnézed,hogy itthon mennyibe kerül, akkor igen...
Közvetlenül a hozzászólásod alatt írta le nedudgi kolléga, mi lehet a baja.
(#) nedudgi válasza szakáll hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem ismerem ezt a lámpát, de bele kéne nézni. A meghajtó áramkör 500-1000Ft körül van. Vibrál, vagy villog? Ha villog, akkor zárlat lehet, némelyik meghajtó IC így jelzi, hogy baj van. Amikor felvillan, mindegyik világít?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2014
(#) szakáll válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem vibrál, ütemesen, teljes fényerővel villog, kb. 2villanás/mp.
Holnap tudnék fotót feltenni az áramkörről, kb. 30x40 mm-es panel, SMD-kel tele, rettenetes kivitelű "gyári" forrasztásokkal.
Ha venni kellene bele újat, (új ára 5000Ft!, 500-1000Ft-ért megérné a tulajnak) hol és hogyan keressem?
(#) nedudgi válasza szakáll hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ebay, Aliexpress.
(#) nedudgi válasza szakáll hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
"4-7W" LED driver kulcsszavakkal keress. Ha tényleg az a lámpa, ami a képeken volt.
(#) szakáll válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Tényleg az a lámpa, Bővebben: Link
és köszönöm az eddigi segítséget!
(#) noris válasza natiAti hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Bizonyítani első lépésben az eladónak kell, értékhatár függő, hogy mennyi ideig.
Ez a jótállás.

Nekem is volt hasonló ledes lámpatestem.
Nekem is egyszerre mentek tönkre.
Nálam az egyenírányító híd volt erősen alulméretezett.
Másik féle lámpában pedig borzasztó hőfejlődés volt.
(#) Kobra02 válasza szakáll hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! A hiba jelenségeddel már én is találkoztam, igaz nem 7x1W-os lámpába nekem 4x1w-ak vannak az egész házban mindenhol. Teljesen meg vagyok elégedve velük, évek óta már sokat spóroltak nekem. Pár hónapja történt, nálam is az egyik ütemesen villogni kezdett, ha lekapcsoltam és pihent kicsit akkor pár percig jó volt, majd megint villogni kezdett.
Elkezdtem méricskélni, a meghajtó stabilan leadta a 12V-ot villogás alatt is, így maradtak a pówer ledek. Leforrasztottam a led meghajtóról a panelt amin a ledek vannak, és tápról lepróbáltam külön a ledeket. 3.2V-ról semmi, minden led szuper, 3.6-ról az egyik villogni kezdett ahogy kicsit felmelegedett, kicseréltem és azóta minden ok. Mivel sorba vannak kötve ezért villog mind egyszerre.
Elsőként ezt javaslom neked is, a meghajtók ritkán mennek tönkre, nekem még egy sem adta meg magát, power led viszont annál inkább. Mivel Kínai, ezért nem kell csodálkozni, azonban fillérekért 10-es csomagot lehet rendelni belőlük, még ha 2-3 évente cserélni kell is pár darabot, többet hoz a konyhára a számlán való spórolás, mint amibe kerülnek ezek odakint.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) nedudgi válasza Kobra02 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
A LED áramvezérelt eszköz, a rajta átfolyó áramot kell mérni. A rajta eső feszültség az átfolyó áramtól és a hőmérséklettől függ. Ha áramkorlát nélkül feszültséget adsz rá, könnyen tönkreteheted.
Idézet:
„Mivel Kínai, ezért nem kell csodálkozni”
. Min nem kell csodálkozni? Abból semmilyen következtetést nem lehet levonni, mert valami Kínában készült. Az márt többet számít, hogy egy termékből a legolcsóbbat választja ki valaki.
(#) Kobra02 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia! Valóban nem írtam, hogy labortáppal mértem szigorúan a megfelelően szükséges áramkorláttal. 1W-os led esetén ez nálam 350mA jelentett.
A Kínait nem negatívumként értettem, bár úgy hangzik.
Évek óta, tőlük rendelek mindent, teljesen jól teszik a dolgukat, vannak jól bevált eladóim, akikben még soha nem csalódtam, tehát akit félre vezettem volna attól elnézést kérek.
Abban igazad van, hogy két Kínai termék közt a drágább többségében jobb is!

Visszaolvasva viszont "sevenhill" is szépen leírta a megoldást Itt.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) nedudgi válasza Kobra02 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Így nem szóltam... Inkább félreérthető volt a hozzászólásod, mint félrevezető.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Vettem egy 3w-os fehér Power ledet.
Milyen áramgenerátort vegyek hozzá, ha kb 4,8V lenne a bemente (1.2*4)?

Köszönöm!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Mekkora áram kell neki? Milyen hűtése van? Milyen célra akarod használni?
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ő lenne az, már ki is hozták a 2 db-ot.
Az egyik bent kellene egy lámnpába, de ez most lényegtelen.
A másik kerékpárlámpába megy.
Hűtése: Katt!

Én ezen gondolkoztam: Áramgenerátor: Katt!
(#) waterbear válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
AMC7135, a legegyszerűbb megoldás. Nekem szállítás alatt van pár darab már. Keress privátban ha kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A LEDre nem mutat link, ellenben a hűtőbordára kettő is!
A feszültségátalakító nem jó ilyen célra, mert nem lehet beállítani áramkorlátot. Ugye nem NiMH ceruza akkuról akarod üzemeltetni?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szóval.
A LED
Van itthon 2 elemlámpánk, amiben Power Led van, ezért gondoltam az akkukra.
Öööö, de arról gondoltam.
Esetleg egy ilyenről?
9V-os akksi
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
A 9V akkuval 5 percig talán működne. A NiMH akkukal el lehetne érni 2-3 óra üzemidőt, de jobb megoldás lehet egy 18650 akku, és két darab AMC7135-el felépített meghajtó. Másik lehetőség egy ehhez hasonló meghajtó, egy 6V vagy 12V savas akkuról meghajtva. Az első megoldás kerékpárra, a savas meg a Babettára jó. (Azon nincs valami feszültségforrás?)
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Nekem nincs Babettám
Ilyen akkura gondoltál?
Miért van szükség két db meghajtóra?
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Pedig mintha emlegettél volna valamikor Babettát.
Igen, olyanra gondoltam. Ha rendelsz, vedd vigyelembe, hogy ahol 2600-3000 milliamperóránál többet emlegetnek, ott valami nem stimmel. Abba már a postaköltséget, az ÁFÁt és a vámot is hozzácsapták az akku kapacitásához.
Azért kell két meghajtó, mert egy darab AMC7135 350 (esetleg 320) milliampert ereszt át a LEDen. Szerencsére párhuzamosítható.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Babetta lesz a hátsó lámpám
Amúgy nagyon drágák ezek, az ebay-en meg tűrhető árom vannak.
Pl: ez.

Vagy milyet ajánlanál?
Következő: »»   11 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem