Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es lámpa, meghajtó áramkör
Lapozás: OK   14 / 30
(#) trickentrack válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Nincs máshogy rögzítve de azt megoldanám!
Az új elektronikához van valami kapcsolási rajzod, esetleg nyákterved?
(#) Saggitarius válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Kudhetek kapcsolasi rajzot, de nem biztos, hogy sokra mennel vele, mivel nem tudom ott, Magyarorszagon milyen alkatreszek kaphatoak, valamint en kizarolag SMD alkatreszekkel dolgozom, az meg nem igazan kezdoknek a terulete.
(#) trickentrack válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Maga a ledeknek csináltam egy kapcsolási rajzot amit be is linkeltem.
Nem értek hozzá de összeadtam a 14 led fogyasztását és 49V jött ki.Lehet hogy ez nagy hülyeség.De ha nem akkor 49 V kéne neki?
De gondolom kéne valami ellenálás is oda.
Azért elküldheted a kapcsolási rajzot is!
(#) Saggitarius válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
LEhet vegyesen is kotni a ledeket, bar egy boost konverter erre a celra boven megfelel 14 ledbol allo lanc nem olyan hosszu.
Milyen ledekre gondoltal? Mennyi aramot kell(ene) athajtanod rajta?

Ha az altalunk hasznalt Philips PWN2 Lumiledekre gondolok, ilyen felhasznalasnal elegendo lenne 300-350mA, de meg igy is gondolnod kell a jo hutesre.
(#) trickentrack válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Húúúúúúú,

ez most így elég bonyolultnak tűnik!
(#) Saggitarius válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Pedig nem az, csak nincs meg tudasod/gyakorlatod ezen a teruleten. A boost konverter kimondottan olyan esetekre valo, ahol a tapfeszultseg kisebb mint amennyi a ledek nyitoiranyu feszultsege, viszont aramszbalyozasra is szukseged van. Mar sokszor leirtak, de erdemes ismetelni, a ledeket nem feszultseggel hajtjak, hanem szabalyozott arammal. A feszultseg az adatlapoknak megfeleloen "kialakul". Feher ledeknel 3-3.2V amire szamithatsz.
(#) Saggitarius válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Egy meretezett kapcsolas a Te esetedre. A listan hibasan ZXLD1370 szerepel a ZXLD1374 helyett, valamint at fogom szerkeszteni, mert olyan alkatreszek is szerepelnek, amit Te nem fogsz hasznalni. Viszont tudom ugy modositani, hogy egy potival tudjad a fenyerot szabalyozni. Az egesznek csak egy 12V-os tap kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2014

Boost.png
    
(#) trickentrack válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Köszi!
Jó lesz!
Ha tudod akkor megcsinálhatnád a fényerőszabályzást.
(#) jethro hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Szétszedtem egy Duracel elemlámpát,és a ledek panelján találtam egy BC182 szerű dolgot +1 tekercset.A tranyó szerűn a felirat 8122 alatta 3118.Valaki nem tudja mi lehet?Öt db dip led párhuzamosan. Köszi
(#) CRU3L hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Sziasztok!
10w-os Power Ledhez ez a meghajtó megfelel?
Bővebben: Link
12V-ról szeretném üzemeltetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) Csupasz válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igen!
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
A LEDről is mutass linket. Többféle létezik...
(#) elektrorudi válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Nem.
Attól függ, a 10W-os LED-ed hány voltról üzemel? Ezt elfelejtetted megírni.
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Itt a honlap alján a táblázat.
Bővebben: Link

Köszi a válaszokat.
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ahhoz a LED-hez igen. A nagyteljesítményű LED legfontosabb paramétere az, hogy mekkora a nyitófeszültsége, mekkora üzemi áram esetén. Ezután jön, hogy egy watt teljesítményből mekkora fényáramot tud, milyen a színhőmérséklete, a CRI értéke.
A nyitófeszültség hőmérsékletfüggő, a teljesítmény pedig a hűtési megoldástól függ. Hűtés nélkül csak minimális áram engedhető át a LEDen.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) CRU3L válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
Lesz akkora fénye, mint egy 100W-os égőnek? 12v-ról csak egyet tudok üzemeltetni?
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ezzel a meghajtóval igen, csak egyet tudsz működtetni..
A 100W hagyományos izzólámpa gyártótól függően 800-1100 Lm fényáramot tud. Ezt körülbelül annyinak írja le az eladó
(#) Digitalpimp válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Azt is vedd figyelembe, hogy a LED-nek irányított a fénye, kb. 120-140 fokban sugároz, míg az izzó ugye körbe világít.
(#) CRU3L válasza Digitalpimp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Rendben, majd valamit kitalálok, hogy egy helyiséget bevilágítson.
Egy ilyen, 3Ah-es akkumulátorral meddig világítana?
Bővebben: Link

Majd a közeljövőben olyan akkumulátorral használnám, amit lehet tölteni napelemmel
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) nedudgi válasza CRU3L hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ez egy indítóakkumulátor, ami nem szereti az ilyen üzemmódot. Arra való, hogy rövid ideig nagy áramot adjon le, és utána rögtön feltöltsék. Figyelembe véve, hogy a meghajtó hatásfoka nem 100%, és az akkumulátort nem jó teljesen lemeríteni, körülbelül három óra üzemidőre számíts. Minden egyes alkalom, amikor az akkumulátor feszültsége 10V alá csökken, az élettartamát csökkenti.
(#) szjoci hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Sziasztok!

A linken szereplő led panelt szerintetek hány volttal lehet meghajtani? Nem találtam róla semmi infót...

Köszönettel,
Joci
(#) nedudgi válasza szjoci hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Töltsd fel ide azt a képet, akkor látjuk, miről van szó.
(#) szjoci válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Feltöltöttem ide is, előre is köszönöm a segítséget! Üdv, Joci
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2014
(#) nedudgi válasza szjoci hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Ha valaki látott már ilyet, akkor könnyebb helyzetben van, mint én, aki azt sem tudja, hol lehet ilyent találni.
Először ki kellene deríteni, hogy egy LED hány voltot igényel.
Ránézésre a LEDek fehér színűek. Ha van egy ellenállásod (330 ohm és 2 kohm között bármi jó) , és egy állítható feszültségű dugasztápod, akkor próbálj meg először 5V feszültséget ráadni az ellenálláson keresztül, polaritáshelyesen. A piros (belső) a pozitív, a fekete a negatív (külső) pólusra menjen. Ha nem világít semmit, akkor a feszültség növelésével eljutsz egy szintig, ahol már fényt kapsz.
Ha van ellenállásmérőd, akkor ellenőrizd, a külső csatlakozó, és a hozzá legközelebb eső LED között van-e valamilyen ellenállás.
(#) Koree hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Üdv.

Tettem fel egy kapcsolást ebbe a topicba érdekesség kép.Ide kellett volna szerintem de így is megteszi .
(#) Saggitarius válasza Koree hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
EZ kinai megoldas, es nem hinnem, hogy Magyarorszagon is engedelyezett a 60V-nal nagyobb bemeneti feszultsegu online (vagyis nem levalasztott) kapcsolouzemu tapegyseg hasznalata. (erintesvedelmi szabaly)
"When equipment is human-accessible, voltage and power limits of <=42.4 V peak/60 V dc and 250 VA apply for Safety Certification (UL, CSA, VDE approval)."
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) pucuka válasza Saggitarius hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Remélem a kettős szigetelésről hallottál. Természetesen ez a kapcsolási rajzból nem derül ki.
Az idézeted is arra vonatkozik, Amikor . . .
És nem (csak) kínai megoldás.
Nem lehetne abbahagyni ezt a kínaizást?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) Koree válasza pucuka hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Üdv.
A táp kis műanyag dobozban van és a led nyák is kellően el van szigetelve.Eleve műanyag kör alakú búrában van és üveg lap van led panel elött.A táp kis köríves dobozban van ami illeszkedik a lámpatestbe.
Majd teszek fel képet a jövő héten, hogy tiszta vizet öntsek a pohárba.Tudom lehetne vitatkozni az érintésvédelemről,de annak nem ez a helye.Csak érdekeség képp tettem fel,hogy bővítsem a repertoárt.
(#) pucuka válasza Koree hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Gondoltam, mert úgy szokás.
(#) Saggitarius válasza pucuka hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Az idezetem arra votatkozik, amikor megerintheto, nem levalasztott vezeto talalhato benne: led kimenet
Azert nem derul ki a kapcsolasi rajzbol, hogy kettos szigetelt, mert nem onallo egysegnek van szanva, hanem szoros egyseget alkot a ledes mennyezeti lampaval ami viszont kettos szigetelt. Viszont valoszinusitheto, azzal a cellal adta kozre a kapcsolasi rajzot, hogy barki utanepitheti a sajat ledes lampajahoz. Ebben az esetben viszont nem 100% a biztonsag arrol, hogy egy egyseget fog alkotni a meghajto es a lampa.
A lenyeg, hogy rengetegen nem tudjak mi a kulonbseg egy levalasztott es egy nem levalasztott eszkoz kezelese, illetve alkalmazhatosaga kozott.
Következő: »»   14 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem