Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reed-del való kapcsolás
 
Témaindító: peterhgi, idő: Márc 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) black92 válasza Sebi hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Köszi a gyors választ, és elég távolságot tudok tartani tőle, remélem a távolságot már csak kísérletezés alapján tudom megállapítani, de hely az lesz szerencsére az ide oda tologatáshoz
(#) nagym6 válasza black92 hozzászólására (») Okt 29, 2014 / 1
 
Csatlakozok a kolléga válaszához azzal, hogy 15 éve használok reed reléket, eddig kb. 800db.-ot mezőgazdasági gépeken, semmi probléma. Pedig kardántengelyről jeladók, nem unatkoznak. Még az elsők is működnek.
Nem speciális, normál típus, 10mm hosszú. A mágnes közelítésnél vedd figyelembe, hogy a kapcsolásnak hiszterézise van. Bizonyos távolságnál bekapcsol, ennél távolabb kapcsol ki.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) black92 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Még nyugodtabb lettem ÉS köszönöm a segítségeteket!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Aug 31, 2018 /
 
Sziasztok
Dolgoztam már reed relével, de csak DC körbe, de megoldható-e váltakozóáramú áramkörbe?
Azt hallottam, hogy réz gyűrűvel kell körbefogni a meneteket, de nem nagyon értem.
Tudna ebbe valaki segíteni?
100W-2kW-os árakörbe akarom építeni.
Üdv
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Mármint a tekercset szeretnéd DC helyett AC-vel működtetni?
(#) zsoltee0001 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Így van. A reed körül tekert tekercs, tehat a nagy teljesítmenyű aramkör az AC.
Udv
(#) Gafly válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Váltakozóáram esetében kétszer alakul ki ki maximális erő ami zárva tartja az érintkezőket, és kétszer meg is szűnik periódusonként. Reed relé pedig eléggé gyors ahhoz, hogy ez komoly problémát okozzon. Nem mintha rendes relénél ez nem okozna problémát, lásd a mellékelt képet, innen kivágva.
Szokásos módszer rövidre zárt menettel fázistolást létrehozni, így az erőhatás a létrejött fázistolás miatt ugyan még mindig hullámzik, de nem szűnik meg.
Ezt a trükköt használják kis teljesítményű aszinkron motorokban is, segédfázistekercset megspórolandó.
Egyszerű megoldás, hátránya hogy veszteséget visz be a körbe (esetedben nem hiszem hogy számítana ), valamint nehéz számolni, inkább próbálgatással lehet belőni...
Sok sikert
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) mihist4 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok !
Nekem is egy áramfigyelő kellene AC 230V-ra. Egy LED-et kellene csak meghajtania.
Van tokozott áramkör ilyen ?

Pl ez, de nem tudom a számát (lásd.kép). A képet innen vettem: Áramfigyelő

Illetve arra gondoltam, hogy mi van akkor ha
Idézet:
„"Váltakozóáram esetében kétszer alakul ki ki maximális erő ami zárva tartja az érintkezőket, és kétszer meg is szűnik periódusonként."”

Max kicsit villogni fog a LED, nem ?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem