Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tengely helyzetének módosítása/tárolása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) CoderKevin hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Helo!

Tehát adott egy tengely, mely kb. 300 fokban tud elfordulni. Ezt a tengelyt egy pici 3 fázisú motor mozgatja egy hajtóművön keresztül. Ha a gépet kikapcsolom, a tengely visszatér alaphelyzetbe automatikusan. Ha a gépet bekapcsolom, a tengely mindaddig alaphelyzetben marad, míg a kis mozgatómotort be nem kapcsolom hogy kimozdítsa alaphelyzetből.
Namost a lényeg a köetkező lenne:
Ha a gépet kikapcsolom, a tengelynek vissza kell térnie alaphelyzetbe ahogy most is működik. Viszont ha a gépet bekapcsolom, az előző, kikapcsolás előtti állapotba vissza kellene mozdulnia a tengelynek, de úgy, hogy menet közben is tudjam a mozgató motor kapcsolgatásával változtatni a tengely helyzetét. Ha megint kikapcsolom a gépet majd vissza, akkor már az új beállított helyre térjen vissza a tengely.

Remélem érthetően fogalmaztam.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) aticska válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Szia!

Nekem volt már hasonló feladatom. A pozició érzékelését
egy inkrementális jeladóval oldottam meg. És az AVR eepromjában voltak eltárolva az értékek. Mondjuk ehhez bekapcsoláskor vissza kellett állítani nullára, de ha nem
inkrementálist hanem abszolút jeladót használsz akkor erre nincs szükség. Vagy egy potmétert is szerelhetsz a
tengelyre (egy kis áttétellel, ha nem fordul 300 fokot) és
az AD-vel méred.

Üdv: Attila
(#) CoderKevin válasza aticska hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Hát, a potméter még talán elférne de még az sem biztos. Jeladó meg végképp nemhinném hogy elférne.
Szerettem volna ezt olyan módon megoldani, hogy nem kell semmit szerelnem a tengelyre... de úgy látom muszály lesz.
(#) ha6pc válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Akkor van még,hogy a motort lecseréled léptetőmotorra?
(#) CoderKevin válasza ha6pc hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Léptetőmotor? És a vezérlés/helyzet meghatározás mennyivel lesz így nekem egyszerűbb?
(#) ha6pc válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A léptetőmotor annyi előnnyel bír,hogy mindjárt "benne van" a visszajelzés is.
Tehát: ahány lépést parancsolsz neki,annyit fog lépni,és ott megáll.
Gyakorlatilag föl/le számlálóval irányítható.
(#) crapgame hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy kezdetleges tekercselőgépben akarom rögzíteni a tengelyt egy gyűrűs szorítós izével (kép mellékelve).
Tudja valaki, hogy mi ennek a pontos neve, mert sehol se találok.

Előre is köszönöm a segítséget.

tengely.jpg
    
(#) kadarist válasza crapgame hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Szia!
Keresd szorítógyűrű vagy rögzítőgyűrű néven.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem