Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elemmel (aksival) telefontöltő
Lapozás: OK   2 / 2
(#) nedudgi válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Az eredmény igen rossz hatásfok.
(#) 5mate149 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! hogy érted azt hogy rossz hatásfok? sok idő lenne hogy feltöltsem a telefont vagy károsodhat a telefon akkuja?
(#) nedudgi válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia! Egyik sem.
A rossz hatásfok azt jelenti, hogy az akkumulátor kapacitásának nagy része az integrált áramkörön alakul át hővé. Az akkumulátor körülbelül 50 Wattóra energiát tárol, ebből 28 Wattórát melegedésre használnál el. Ekkora feszültségkülönbség esetén kapcsolóüzemű feszültségátalakító a kifizetődő. Például az MC34063, vagy a LM2596 illetve hasonló jó lehet.
A legegyszerűbb megoldás egy autós szivargyújtó töltő (nem a leggagyibb, abban lehet szintén analóg szabályzó).
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) 5mate149 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
értem. akkor inkább szétkapok egy régi szivargyújtós töltőt. köszi a segítséget!
(#) vargaf válasza 5mate149 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia!

Én ilyen töltőt használok, igaz nem ceruzaelemmel ( AA ), hanem Eneloop AA Ni-MH akkuval. Olcsó, megbízható, kis helyen elfér. Ceruzaelemet mindenhol lehet kapni:
Hordozható USB töltő AA elemmel

Üdv.: Feri
(#) david550 hozzászólása Júl 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Mennénk pár napra nyaralni elég messzire, ahol nem lesz 230 voltos hálózat, és a telefon szerepe lenne a navigáció, csak a szoftver elég gyorsan szívja az akksimat. Én a szivargyújtón gondolkozok a kocsiban. Nálam a telefontöltő pont 5 voltos, és 700 mA-es, úgyhogy a feszültség az meg lenne egy LM7805-tel, csak azt nem tudom, hogy az áramot hogy korlátozzam le? Nem szeretném, ha úgy 200 amper folyna át az új Galaxy Mini 2-őn.
(#) nedudgi válasza david550 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Idézet:
„Nálam a telefontöltő pont 5 voltos, és 700 mA-es, úgyhogy a feszültség az meg lenne egy LM7805-tel, csak azt nem tudom, hogy az áramot hogy korlátozzam le? Nem szeretném, ha úgy 200 amper folyna át az új Galaxy Mini 2-őn.”

Ha 5V telefontöltőd van, akkor az LM7805 minek oda? Ráadásul az LM7805 normális működéséhez 2V körüli feszültségtöbbet szükséges a bemenetén, tehát lagalább 7V. Hogy érted, hogy 200A? A szivargyújtó biztosítéka 15 A környékén szokott lenni.
A te feladatod egy olyan feszültségforrás, ami 5V feszültséget állít elő, olyan terhelhetőséggel, ami nagyobb, mint a telefonod áramfelvétele. A többit elintézi ő. Ha nem lesz túl melege, akkor minden rendben lesz. Ha elég neki 1 Amper, akkor egy MC34063 IC-vel felépített telefontöltő is elég lesz a feladatra.
Az LM7805 illetve analóg társai esetén az a probléma, hogy közel 10W teljesítményt kellene neki hővé alakítani. Ehhez méretes hűtőborda kellene, valószínűleg ventillátoros hűtéssel, figyelembe véve az autóban fennálló üzemeltetési körülményeket.
(#) david550 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Idézet:
„Ha 5V telefontöltőd van, akkor az LM7805 minek oda?”

Ezt úgy értettem, hogy a telefontöltőmre ez van írva. Nekem is egy töltőt kéne csinálnom, csak 12 voltról.
A többit értem, köszönöm.
(#) marone hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem hogy ezekben a kis telefontöltőkben van áramkorlátozás ?
Tehát ha rákapcsolnám egy nagy kapacitású kondenzátorra, vagy rövidre zárnám, akkor sem menne tönkre a túláramtól ?
Kösz !
(#) nedudgi válasza marone hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Nem tudhatjuk, melyikre gondolsz, mert nem írtad meg, de a legtöbb "telefontöltő"ben nincs áramkorlátozás. Tud valamekkora áramot valamekkora feszültségen, azt ráírják, de hogy mennyit ad le, az sok mindentől függ.
A töltés vezérlése a telefonban történik, az akkuban pedig csak tűz és robbanásvédelem van.
Van olyan amelyik tönkremenne, van olyan amelyik kibírná, jó válasz nincs.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) balint730 hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
Szisztok.
Az lenne a kérdésem hogy megoldható lenne e az ha vennék egy zselés motorakksit és azt 5V-osra alakítanám valamilyen áramkörrel?
Ha igen 6V os vagy inkább 12V-ost vegyek?
A 12Vhoz van átalakítóm USBre de nagyobb mint egy ugyanolyan 6V-os.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) pucuka válasza balint730 hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Ha van 12 V -os átalakítód, akkor célszerűen 12 V -os akksit vegyél, mert akkor univerzálisan használhatod. (ma már nemigen vannak 6 V -os áramrendszerű autók)
A 6 V -os akksinak 5,5 V a kisütési végfeszültsége, és ebből egyszerűen már nem tudod előállítani az 5 V -ot. Még LDO val se nagyon.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2014
(#) menomino hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
sziasztok! abban szeretnék segítséget kérni, hogyha valaki a cordless telefonba sima ceruzaelemet tett, és azzal rakta fel a hálózati töltőre, akkor az hazavághatja-e a telefont.
(#) aramis hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Segítséget kérek! Van egy 5.5v telefon töltőm és 3 voltot szeretnék kihozni belőle .lehetséges ez és mi a megoldás?
ARAMIS
(#) nedudgi válasza aramis hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Milyen töltő, mekkora áram kell?
(#) Doky586 hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Sziasztok! Telefont szeretnék tölteni (charger) 12V akkumulátorról. Teszek be egy 7805-t és USB2 type_A mamán keresztül tölteném szabványos USB kábellel (mini, micro, C, ami kell).

Az interneten nagyon változatosak a szükséges kapcsolások:
1- simán csak a Vcc és GND-t kötik be, a két data láb lógva marad
2- van ahol a data lábakat GND re kötik
3- van ahol a data lábakat összekötik és ellenállásosztóval megemelik
4- van ahol a data lábakat külön-külön ellenállásosztóval megemelik
5- stb

Nálatok mi vált be..? (1-5) Vagy erre csak iPhone telefonnál van szükség? Androidos simán is megy? (az 1-el is)
Másik topik szerint mindegyik gyártóhoz (LG, Samu, Huawei, Sony stb) másfajta usb bekötés kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) kzozo válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ezt már megkérdezted az "USB bekötése" topicban, és kaptál is választ. Mit nem értesz?
(#) Doky586 válasza kzozo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Azt az értelmetlen választ kaptam hogy mindegyik gyártóhoz (LG, Samu, Huawei, Sony stb) másfajta usb bekötés kell... Ez szerintem hibás válasz. A telefontöltők szabványosak ma már. Csak mi a bekötésük?
(#) kzozo válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Természetesen a töltők szabványosak. Az eltérő típusú töltőket lehet más márkájú telefonhoz használni. Bajt nem okozol vele, azonban lehet hogy a töltési idő hosszabb lesz, mert a telefon nem "ismeri fel" a töltőt, így minimális árammal tölti az akkumulátort. Ahogy a korábbi válaszadók is megírták, az adatlábakon lévő feszültségszintekből tudja a telefon, hogy a töltőből mekkora áramot "vehet ki". Ez gyártóként eltérő.
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Hibásan értelmezted a választ. Ha a D+ és D- lábakat szabadon hagyod, akkor mindegyik telefon 0,5 A-rel terheli a töltőt. A maximális töltési áram eléréséhez kell a telefonhoz mérten beállítani a feszültségeket a D+ és D- lábakon.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) Zsolt 73 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Sziasztok ! Nem értem a problémátokat, ceruzaelem, zselés akku, ilyen-olyan barkácsolás ! A Power Bankról még nem hallottatok, miért kel mindig a bonyolult, kockázatos utat választani a cél eléréséhez ?
(#) Bakman válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Van ilyenem. Ugyanakkor van létjogosultsága másmilyen töltőnek is, ahogy a helyzet adja.
(#) nedudgi válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Hmmm. Szerinted egy igen alacsony fogyasztású terhelés esetén mit lép a "Power Bank"-od?
(#) Zsolt 73 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Igen alacsony terhelés, mire gondolsz ?
(#) mateatek válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Mondjuk rádugsz egy Arduino-t, amin a blink program fut.
(#) Zsolt 73 válasza mateatek hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ez a topik a telefontöltésről szól. Elemről akkut tölteni, semmi értelme !
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nyílván kikapcsol de ahogy Zsolt 73 írja, Doky586 telefont akar tölteni.
(#) Doky586 válasza kzozo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Azóta találtam egy leírást én is hogy a D+ D- vonalak huzigatása egy iPhone szabadalom, az Androidnál nem használják, ott valahogy másképp oldják meg. Lényeg hogy lógva kell hagyi őket. Mivel egy 12V 7Ah aksi(k)ról szándékszok 12V fogyasztókat táplálni UPS módra (akár napokig tartó áramszünetben) és a telefontöltés csak másodlagos ezért teszek 7805-t azaz kb 7,5V -ot kell elfűtenie ami csak kb 10 négyzetcentis hűtőbordán lenne, telefonon sincs gyorstöltés. Ha tudnám is 7805-el 1A-el tölteni akkor is a hővédelme előbb-utóbb leszabályozná az áramot.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2018
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Pontosabban ha a D+ és D- vezetéket rövidre zárom akkor ezzel jelzem a telefonnak hogy fél ampernál többet is felvehet, na így már kellhet egy 4.7 ohm 10W előosztó ellenállás is a 7805 elé nehogy felfórjon, esetleg van jobb hatásfokú 12/5V 2A DC/DC konverter is ilyenre?
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Ilyen körülmények között én DC/DC konvertert használnék, jóval gazdaságosabb.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem