Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED kijelzős voltmérő
Lapozás: OK   1 / 24
(#) Ferix_ hozzászólása Márc 22, 2006 / 1
 
érdekelne engem egy olyan kapcsolas amivel 0-100V ig tudok mérni. jo lenne ha led kijelzoje lenne. a tizedeseket is kitudna jelezni 1 tizedig.otleteket varok esetleg kapcsolásirajzot
thx.
ui ami az oldalon van azt ne javasoljatok mert nem tudok hozza alkatreszt szerezni Kecskeméten
(#) Ferix_ válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
vagy pedig egy olyan kapcsolas is erdekelne ami egy labortap egyszeruen megepitheto es benne van a voltmero!
(#) Takee válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
hy! mért nem jó a kapcsolásokban szereplő?az ic miatt?
én rendeltem a maximtól és elküldték! a többi alkatrészt meg sztem Kecskeméten is lehet kapni!

üdv
(#) Ferix_ válasza Takee hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
nem is ic miatt hanem a kijelzo miatt. sa56-11ewa ilyen kijelzojuk volt csak aminek kozos anodja van ezzel is mukodne? meg meg egy kerdes ez a kapcsolas ami a honlapon van az 1 tizedest is kilyelez ugye?ic t azt rendelnek nekem is kecson
(#) Topi válasza Takee hozzászólására (») Márc 22, 2006 / 4
 
R1 = 180k
R2 = 22k
R3 = 12k
R4 = 1M
R5 = 470k
R6 = 560 Ohm

P1 = 20k sokfordulatos
U1 = ICL 7107
LD1,2,3,4 = MAN 6960 közös anódú LED kijelzők

C1 = 100pF
C2, C6, C7 = 100nF
C3 = 47nF
C4 = 10nF
C5 = 220nF

Ebből a két érzékeny pont az ICL 7107 amit rendelhetsz. Egyébként ez a voltmérő elég kommersz alkatrészekből áll. Semmi speckó. Kijelzőnek sem kell a MAN akárhányas. Minden típusú közös anódú LED kijelzővel működik!
Üdv. Topi.
(#) Ferix_ válasza Topi hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
sa56-11ewa ez is kozos anodu szoval akkor ezzel is mennie kell ugye?
(#) Ferix_ válasza Topi hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
csak meg az erdekel h ez tizedesjegyet kijelez e,???????????
(#) Gory válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Hi!

Nekem is kéne egy tápegységre egy ilyen mérő, meg mellé egy ampermérő is LCD kijelzővel. Én arra gondoltam, leosztanám a jelet 20-ad részére így max 5 volt állna elő. PIC beépített A/D konverterével mintavátelezném a jelet, aztán kiírnám az LCD-re.
Ez elég egyszerűnek tünik nekem.
(#) Topi válasza Ferix_ hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Mindegy milyen típus. csak az számít hogy közös anódú. A kijelző 4 digites.
ha 0-2V a méréshatár, akkor pl: 1,345V
ha 0-20V a méréshatár, akkor pl.: 13,45V
ha 0-200V a méréshatár, akkor pl: 134,5V
ha 0-2kV a méréshatár akkor pl.: 1345V
Szóval te határozod meg a méréshatárral, hogy hány tizedes jegyű legyen a kijelzés!
(#) Topi válasza Gory hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Túlbonyolítjátok. Feleslegesen. Kész modulokat lehet venni 1000-1500forintért leddel / lcd vel mindenestül... Felesleges a pic. Sőt egyáltalán nem pontos!!
(#) Gory válasza Topi hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Hol? Nekem kell olyan. Bár egy Deprez műszer is tud dizájnos lenni, valami jó kis világítással egy old school műszer lehetne
(#) vicsys válasza Gory hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Idézet:
„..Hol? Nekem kell olyan....”


A lap alján...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Engem is érdekelne, de ha még fotó is lenne róla...
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
1-2 kép...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Köszi! Érdekel a dolog! A többit priviben +beszélhetjük!
(#) tszaboo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Olyan kérdésem volna, hogy egy sokkal egyszerűbb 1-2 digites voltmérő hogyan nézne ki. Mert szeretnék egy fotodiódával egy fénymérőt megalkotni. És ahoz egy kicsit sok a 4 digit.
(#) dilan válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
hali!

fogsz egy ledsort meghajtó lineáris ict (pl. uaa180) és diódákkal bekötögeted a megfelelő szegmenseket így kaphatsz egy 12 állapotú feszültségmérőt.
(#) vicsys válasza dilan hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Ja,ja. Az Urbán is csinált hasonlót...asszem autóba. Ott is az volt a gond, hogy minden 2.ik kimenetet lehetett használni, mert a ledek között az átmenet nem ugrásszerű, hanem átúszás...
Egyébként, nem lesz belőle fénymérő, csak saccométer
(#) tszaboo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Saccométer tudom. Hisz olyan fotodiódát sem láttam még ami 2x-es fényerőnél fele akkora ellenállást adott volna. Most csináltam egy olyat, amiben 555 elé van rakva a fotodióda, vele párhuzamossan egy másik dióda fordítva(+sorossan egy elleállás, hogy ne menjen nagy áram). így tűjeleket bocsájt ki magából. Ezt rákötöttem egy tranyóra---> hangszóróra, így egész jó cuccot kaptam. A fényerő változásával a 2-3hz-től nagyonmagas fülsértőig változik a frekvencia. De nekem olyan kellene, ami számokat ad ki magából.
(#) dilan válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
7107ből meg LM35ből építettem digitális hőmérőt.
Ezért szerintem a 7107es a legegyszerűbb, a nem kellő digiteket legfeljebb nem köti be. Ahhoz se kell sok plusz alkatrace.
olcsó+pontos+eccerű...
(#) tszaboo válasza dilan hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Az icl7137 az kompatibilis lenne a 7107 helyett? Mert az van otthon.
Na gondolkodjunk. Ha 9v-os elemet kötnék rá, akkor függene az elem feszültségétől. De ez amúgy sem folyton menne, így kevésbé gond. De azért berakok egy 9v-s zenert a dióda elé.
Aztán. Ha 9v van rá kötve, akkor 20v-os méréshatárt állítok be az ellenállásokkal, és a középső 2 digitet használom fel. így kb 100-as skálán lehetne nézni mennyi a fény. A fel nem használt lábakat hova kössem mekkora ellenállással? Ez egyáltalán kell-e?
Ha valaki hibát találna benne, légyszi szóljon.
(#) dilan válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
úgy látom a 7137 nem más, mint a 7107 low power változata. bár ha elemről akarod hajtani és nem kell, hogy sötétben is működjön, akkor talán a 7106 (7136) lcd kijelzővel jobb választás volna.
mire gondolsz, hogy függene az elem feszültségétől? a referencia feszültség az valóban függene, de ha pontos mérést akarsz, akkor azt célszerűbb valami pontosabb módszerrel előállítani (pl. 78l05 - bár azzal az a baj, hogy 8v alatt nem működne megfelelően)
a középső 2 digitet haszálhatod (bár ha még az elsőt is használod az csak egy drót pluszba, és akkor 0-199 között lehet a kijelzett érték) a nem használt kimenetekkel nem kell foglakoznod.
(#) tszaboo válasza dilan hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Ledes kijelzővel szeretném. Sötétben is kellene műkönie, mivel fénymérő, és a sötétségben is szertném látni mennyi a fény (vágod ). Namost ha 9v-os elemről menne, akkor fölösleges az első digit, mert úgy sem menne 9v fölé a feszültség. Nem kell plusz egy kijelző. Ez a 78l05 kezdett érdekelni. Arra gondoltam, hogy egy 5v-os ilyen feszültségstabilizátort raknék bele, és aztán meg a 7137-nek a méréstartományát beállító ellenállásokat kicseréném olyanra, hogy a valós érték kétszeresét jelezzék ki. így nem kellene törődni az elem állapotával 5v-ig, viszont a méréstartomány nem szűkülne be a felére. Kivitelezhető?
(#) dilan válasza tszaboo hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Sajna nem sok jót tok mondani. a 78(l)05nek 2.5-2.8v túlfeszültség kell minimum, hogy jól működjön. DC-DC átalakítókkal valamivel jobb a helyzet, de azokat egyrészt nem ismerem, másrészt a ledes kijelző (10-100mA) rövid idő alatt lezabálja a 9Vos elemben rejlő összes energiát.

A kijelzett érték nem csak a bemeneti feszültségtől függ. Ha a referencia feszültség 1V, akkor a leolvasott érték mv-ban értendő, vagyis pl. 0,75V bemeneti feszültség esetén 750et fog mutatni. Ha a ref. bemenet feszültségét a felére csökkented (=0,5V), akkor a kijelzett érték a duplája lesz 0,75V bemenet esetén 1500.
(#) Jann válasza dilan hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
hello!
az volna a kérdésem hogy ezta voltméröben is szereplö ic-t (7107) hogyan lehet bevadítani hőmérőnek ???

üdv:Jann
(#) miklosch válasza Jann hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Ez engem is érdekelne, főleg az a kapcsolás, amiben az 1N4148 az érzékelő!
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
itt van ni:
[link]http://bss.fw.hu/index.php?id=61[/link]

üdv
(#) vicsys válasza Jann hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
http://pitts-electronics-home.de/electron/schpla.htm
[link=http://www.ec66.com/article/list.asp?indexid=885]http://www.ec66.com/article/list.asp?indexid=885[/link]
[link=http://www.turbokeu.com/myprojects/icl7107thermo.htm]http://www.turbokeu.com/myprojects/icl7107thermo.htm[/link]
[link=http://tobajer.w.interia.pl/Elektronika/termometr.gif]http://tobajer.w.interia.pl/Elektronika/termometr.gif[/link]
(#) vegyészmérnök válasza Jann hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Lehet hogy nem teljesen ide illik, de én csináltam egy hőmérő adaptert multiméterhez. Csatoltam a kapcsolási rajzát. M+ és M- a multiméter csatlakozások, D+ és D- az 1N4148 dióda bekötési helyei (célszerű egy hosszabb vezeték végére tenni). Az áramot 9V-os elemről kapja. A két potméterrel lehet úgy beállítani, hogy az egyik potin mért feszültség mV-ban pont a °C-ban mért hőmérséklettel legyen egyenlő. A kalibrálást először olvadó jégben (0°C) majd forró vízben (100°C) kell végezni.
(#) miklosch válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Okt 11, 2006 /
 
hello
megcsináltam a kapcsolások között lévő voltmérőt, de nem sikerül beállítani! Rákötök stabil 5V-ot, beállítom a trimmerrel, hogy azt is mutassa, utána rákötöttem két sorba kötött akkut, ami a multiméter szerint 2.24V, és nem azt mutatja, hanem kicsivel kevesebbet, mint 5V! Nem tudjátok, hogy mi lehet a hiba oka?
Következő: »»   1 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem