Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   53 / 53
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szo, 20:36 /
 
Lásd melléklet.
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 20:43 /
 
Ami most van nekem a falon az 54db/M a leírását nem találom de ha jól emlékszem RGB 3528-as. 54db x 20M (15M van fönt de 20-al számolnék hogy mekkora adapter kellene)
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 20:47 /
 
Több ilyen panelt 256 LEDs raktam össze, és nem tudom megerösiteni azt amit irnak. De nyugodtan probáljátok ki. ( most. 20A-s táp van rajtuk, azzal megbizhatoan mennek nem stabil a kép azaz változnak a szinek meg a tartalom, a kollégánál meg folyamatos világitásra szolgálnak.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Szo, 21:00 /
 
Kicsit jobban körbenéztem, van, ahol 60 mA-t írnak. 50 mA fejből jött, használtam többször ilyen LED szalagot. Szép is lenne, ha egy olyan LED 200 mA-t enne 5 V-ról, az már konkrétan 1 W / LED. Nézz meg nagyító alatt egy ilyet, leolvadna róla a burkolat akkora teljesítménytől.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Szo, 21:00 /
 
Amugy van egy érdekes dolog is. Én is épiitettem pár éve ( >5)egy kb 3 m hosszu világitást. Egy alu profilban van egy nagyon sürü fehér LEDsor meg ugyanolyan sürüségü RGB LED sor. Annak az RGB Ledsornak fényereje csak kb az 1/4-e a fehér LEDsornak ( természetes mind a kettö fehér szint ad)
Viszont az ujabb ( tavalyi) 256LEDes mátrix fényereje majdnem akkora mint a fehér LEDeké. Nem tudom, hogy vannak az RGB LEDekböl különbözö fényerejüek, de látványos a különbség a régi RGB LEDsor meg az ujabb mátrix panel LEDjei között. Specifikáciom nincs egyikhez sem. Az RGB LEDsor gyári a mátrixokhoz én irtam a szoftwaret.
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Szo, 21:27 /
 
54 x 20 x 60 mA = 64.8 A (324 W).

Mean Well UHP-500-5, kb. 50 000 Ft.

Számolj azzal is, hogy méterenként meg kell táplálnod a szalagot de ha lehet, inkább sűrűbben.
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 22:01 /
 
"Számolj azzal is, hogy méterenként meg kell táplálnod a szalagot "
Ezt a meglévő szalagra érted? 64,8A ? Akkor csoda hogy megy a 6A-es táppal?
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Szo, 22:08 /
 
Nem, nem a meglévőre értettem, hanem a WS2812B szalagra, amit tervezel, legalábbis azt írtad, ahhoz kell segítség.

Mellékszál: egy normál LED 20 mA-rel terhelhető, de láthatóan világít 1 mA hatására is. Ha adott LED szalag csak a tizedét kapja mint amennyit maximum elvisel, attól még világít, csak halványabban. Tehát 64 A áramigényű LED szalag mehet 6 A-rel is, csak kisebb fényerővel fog világítani. Igaz, WS2812B esetén ez pont nem lesz érvényes, mert a csökkent feszültség miatt leáll a LED-ben lévő IC.
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 22:19 /
 
Rendben, köszönöm!
Meg látom ezzel a meglévő 20M-el mit tudok kezdeni. Ha a meglévőt számolom akkor jól számolom ,hogy 54 x 20 x kb 20 mA =21,6A? Ekkora táp kellene?
(#) Bakman válasza vladcepes hozzászólására (») Szo, 22:27 / 1
 
Meg kell nézni a LED szalag adatlapját, mennyit fogyaszt méterenként (esetleg mérni, ha nincs adatlap). Párat megnéztem, 7 W / m egy viszonylag gyakori adat. Ha neked 20 m kell, akkor 7 x 20 = 140 W-os tápegység kell minimum.

140 / 12 = 11.6 A
(#) vladcepes válasza Bakman hozzászólására (») Szo, 22:37 /
 
Rendben ,köszönöm!
Le mérek majd egy 1M-es szakaszt mennyit fogyaszt.
Következő: »»   53 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem