Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   242 / 570
(#) Tom52 válasza Tom52 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Most néztem meg megint-állandósult a szivárgás a légtelenitő tetején a lyukon.
(#) Takipapi76 hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Sziasztok,
beretta smart csi 24 turbós kazánom hibája: idönként leál mind melegvíz mint pedig vegyes állásban,
tavaly fütési idöszakban a bravógáz szerelője bentlakásos volt náluk.
Kicserélt minden kicserélhetőt a szikra gyújtásáért felelős alkatrészeket,viszont mindig ugya az a probléma jött elő.
melegvíz kinyit vagy termosztát bekapcsol a szellőztetés beindul(vagy valami más) viszont a sercegő szikra hang nem,ilyenkor jön egy kicsike koppintás a panelre(kézzel) és utánna beindul.
Érdekes ha a kezelő panelt lenyitom akkor kibírt egy éjszakát is.
nem tudom mit csináljak!
(#) tibibalogh520 válasza Takipapi76 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Szia!
Nézesd át a vezérlőpanelt, egy elektroműszerésszel. Lehet, hogy csak valami repedt forrasztás okozza.
(#) toro válasza kábé hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Van a Fernox F3, de azzal kb. egy hétig fűteni kell a kazánnal, hogy leoldja.
(#) Dani21 hozzászólása Aug 20, 2014 / 1
 
Sziasztok
nekünk egy s.duval renova star 24 C bt kombikazanunk van már kb 7-8 éves és most egyszercsak fogta magát semmilyen élozménnyel elkezdett folyni (később már csak csopogott most meg szinte abba hagyta).
Elzartunk mindent (gázt, villanyt) és még ilyen kis cement darabkak is potyogtak a vízzel..
Teljesen k.o. Nem csinál semmit de eddig se volt makulátlan!
Van vkinek ötlete v tippe h mi a baj?!
Köszi előre is!
Ui.:szerelőt még nem hívtunk!
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014
(#) picu hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Segitségre lenne szükségem. Van egy Junkers kazán vezérlő eéektronika Honeywell 45oo7556-005 rev B elégett a gyujtótrafó mellett az R060 és az R008 elenállás. Ha vaki tudja az értékeket nagyon megköszönném ugyanis nem látható az égés miatt a szinkód sem a felirat. Ha esetkeg van valakinek kapcsolási rajza sokat segitene! Sürgős lenne mert nincs melegvizünk!
A válaszokat előre is köszönöm!
Az elektronika fotóját mellékeltem.
(#) tibibalogh520 válasza Dani21 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Idézet:
„szerelőt még nem hívtunk!”

Érdemes lenne elgondolkozni rajta... Ebből a fotóból, Te kilátsz valamit?
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) zoszka válasza picu hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ez egy ZW23-1 panel. Ha eléget a két előtét annak oka van. Ha kicseréled se biztos, hogy működni fog, vagy legalábbis nem sokáig. Megint el fog égni... Ha addig nem, holnapra leírom az értékeket neked...
(#) zoszka válasza Takipapi76 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Csatlakozom "tibibalogh520" válaszához, annyival kiegészítve, hogy volt szerencsém ehhez a hibához párszor és a gyújtó reléje égett ki. Cserével javítható...
(#) DoDo69 válasza picu hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Üdv! Azt a R008 hol van?
(#) Peti73 hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Sziasztok Urak!
Abszolút hozzá nem értő ember vagyok,a segítségeteket szeretném kérni egy computherm q7 rf-es szobatermosztáttal kapcsolatban.
A vevőegységen lévő két led ( az M/A feliratú piros és a Manual feliratú zöld) egyszerre felvillan,egy-két másodpercig világít ,aztán kialszik.Aztán kezdődik elölről az egész.(Mint egy vészvillogó,az autón)
A használati útmutatóban leírtak szerint a Test gombbal próbáltam életre kelteni,hátha messze van a jeladó.Aztán próbáltam a 7.2-es pontban leírak szerint újrahangolni,de semmire sem reagál.Akármelyik led alatti gombot nyomkodom,nem történik semmi.Ha áramtalanítom és újra bekapcsolom,akkor is ez van.
Valaki találkozott már ilyennel?
Segítségeteket köszönöm.
(#) Tom52 válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Feltételezem most lett bekötve,jó a bekötés?
(#) Tom52 válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Magamnak is ugyanezt kötöttem be már vagy 3 éve.Ha áram alá helyezem,mindkét led jelez kis ideig,majd kialszanak normál működéskor.
(#) Peti73 válasza Tom52 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Már 3 éve működik és eddig nem volt vele gubanc. Egyébként szakember üzemelte be,a kazánt beszerelő ember jelenlétében . A múlt héten többször volt áramszünet a viharok miatt,de pár perc után elmúlt a fenti jelenség.Most viszont már napok óta ezt játssza...

Ami a fűtésrendszert illeti,párhuzamosan van kötve egy vízteres kandalló és egy Baxi kondikazán. Alapvetően a kandallóval fűtünk,de ha télen leesne a helyiség hőmérséklet 21Cfok alá (nem érünk haza időben vagy elutazunk)akkor bekapcsol a kazán és az fűt.Padlófűtés+radiátorok adják a meleget.
(#) Tom52 válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Véletlenül a vevő 230 V os tápáramköre nem dugóval van bekötve?Az ha a viharok,vagy bármi miatt ki lett huzva-lehet forditva van visszatéve.A leirás fázishelyes bekötést ir elő.Tehát L- a fázis kell hogy legyen.Az adóból meg kivenném az elemeket amig próbálnám áram alá helyezni a vevőt,lehet cserélni is kell őket.Tehát ha bedugom a vevőt,akkor mindkét led kigyullad,majd el kell nekik aludni pár másodperc mulva.Ezután pár perc mulva már lehet tevékenykedni ,ha elaludva maradtak.Összehangolás-adó-vevővel,stb.
(#) Tom52 válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Valamint még olvasd el-Bővebben: Link
(#) zoszka válasza Tom52 hozzászólására (») Aug 25, 2014 / 1
 
A vevő nem fázisérzékeny. Túfesz esetén a belső feszültség osztó tönkremegy és az okozza a hibajelenséget. Jellemzően amit Te is belinkeltél, a feszültség sokszorozó kondija száll el, vagy az osztó ellenállás valamelyike, ritkább esetben a zener-dióda.
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
(#) moldig hozzászólása Aug 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Tanácstalanság van. Segítsetek!
Semia f24 periódikusan kikapcsol és újraindít, de csak HMV előállításánál. Hiba nélkül teszi (sárga/narancs, semmi piros). időközök kb 10 mp. Savazva, tisztítva volt. Csak hozzávetőlegesen akkor kezdi el csinálni, mikor már jól átizzik a lángőr elektróda. mozi hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=56-0XeUagnk
(#) toro válasza moldig hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Ehhez kell egy gázszerelő - aki ért is hozzá - s a gázmennyiséget kell beszabályozni!
Az ionikus elektróda a lángban végig izzik üzemelés alatt (az indulás pár mp.-t leszámítva).
Egy smirglivel megpucolhatod finoman.
Még egyszer megnéztem a filmedet. Lehet az NTC is probléma a HMV körben-, kifolyócső vízkövesedés is. Teljes átfolyásnál kell neki a 13 liter/perc vizmennyiséget produkálnia.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) Peti73 válasza Tom52 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
A kapcsoló direktben van rákötve,tehát ez a probléma nem lehetséges.
Tudomásom szerint a jeladó kiír valamit,ha merülnek az elemek,de semmiféle plusz piktogram nem jelent meg rajta. 2db Duracell teljesít szolgálatot.
Csak ,- hogy ne unatkozzunk - most már nem villog a két led,hanem világít folyamatosan,bármit csinálok.Lehet ,hogy ez a jelenség el fog múlni ,ha majd ősszel begyújtunk a kandallóba,de egyelőre szkeptikus vagyok.
Reméltem,hogy előre tudok gondolkodni és nem akkor szívat meg,amikor már fűteni kellene a két kisgyerekre...
Azért köszönöm az agyalást...
Ha valakinek eszébe jut valami,azt várom.
Köszi
(#) Takipapi76 válasza zoszka hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
szia, köszönöm.
(#) Tom52 válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Én helyedben levenném a hálózatról és elvinném kiméretni.Mástnem hivj szakembert aki leveszi és szétszedi a vevőt.Ahogy zoszka is írta,a pár alaktrészt meg kéne nézni,hisz a végén akár teljesen tönkre is mehet a vevő.Magától nem fog elmulni sztem,mindegy hogy mikor,annak működnie kell ha bekapcsolod,akár nyáron is.
(#) horvcsong hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Bajban vagyok, mert az 5 éves Ariston kombi cirkónk ma bedobta az unalmasat.
Erős szélben, fürdés közben leállt, azóta nem hajlandó sem bekapcsolni, sem a ventilátort leállítani.
A ventilátor folyamatosan pörög, 1 óra után kihúztam a hálózatból, ne pörögjön feleslegesen. Ha visszadugom és rányitom a meleg vizet, olyan, mintha gázt adna, de nem gyújtja be a piezo. Ilyenkor villog a kémény jelzőlámpa sárga fénye is. Ha elzárom, abbahagyja. Fali kivezetésű, s próbáltam kívülről megmozgatni a csövet, mert a hibajel a huzattal kapcsolatos, de nem sikerült eredményt elérnem. Pontosabban van egy számomra érthetetlen viselkedése, ha két másodpercre a tenyeremmel elzárom a kiáramló levegő útját, bekapcsol, a hibajel megszűnik, s egy darabig működik. Utána megint nem gyújt be, s a ventilátort sem állítja le.
Próbáltam végignézni a fórumot, de nem találtam megoldást. Kapcsoló, érzékelő, vezérlő panel, esetleg a füstelvezető cső?

Nagyon megköszönöm, ha valaki segít tovább lépni, mielőtt kihívom a szerelőt, vagy éppen elrontom!
(#) toro válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A karbantartás hiánya!
Szétcsúszhatott a 60-as cső-, tönkrement a tömítés-, koszos a hőcserélő teteje (falevél-bogarak). A pressostát ezért nem kapcsol.
(#) horvcsong válasza toro hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Köszönöm a gyors információt!
Szét fogom szedni a csőrendszert, bárcsak ennyivel megúsznám.
Évente (tavaly is) mindig átnézettem a fűtés beüzemelés/légtelenítés miatt (egyszer már savazni is kellett a HMV részét, pedig havonta cserélem a polifoszfátos pohárkát). Azt persze nem tudhatom, hogy a szerelő ilyenkor mennyire vette komolyan, hogy "nézze át a készüléket"... Most megijedtem a várható költségek láttán, s gondoltam utána járok, mielőtt felesleges elektronikai egységeket vetetnek meg velem. A régi kazán igénytelenebb volt, s 20 évig bírta. Ezzel minden évben van valami, ami a gázfogyasztás megtakarításának sokszorosát elviszi a javítási költségén.
(#) toro válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A régi FÉG-es kazánt emlegeti mindenki.
A maga idejében az olcsó szovjet gázzal tényleg "gazdaságos" üzemű volt.
A gáz világpiaci árának folyamatos felfelé módosulásával kezdték el a modulációs kazánok gyártását a '70-es évektől.
Nézzétek meg amiket írtam!
(#) zoszka válasza Peti73 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha mindkettő világít az azt jelenti üzemszerűen, hogy manuálisan és be van kapcsolva a fűtés. Ha a zöld villog csak akkor keresi az adót, azaz a termosztátot. Hozzá teszem le van írva a használati utasításban..... Ha nem reagál a gombokra, akkor táphiba van. Vagy maga a vevő rossz, vagy nem kapja meg a 230V-ot valami miatt. Rá kéne mérni. Magától nem fog megjavulni.
(#) zoszka válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ha lezárod egy pillanatra a füstgáz csövet, akkor a presszosztátnál kialakul az induláshoz szükséges nyomás különbség az átkapcsoláshoz. Ahogy "toro" is írta, ha légáramlási hiba akkor valószínű nem tud átszívni a primer hőcserélőn, mert le van dugulva, vagy meghibásodott maga a presszosztát.
(#) promess válasza horvcsong hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Tipikus Ariston hiba!Többször volt ilyen,hogy kb 5 éves korában,elolvad a pressostat "szilikon csöve"az égőtér tetejénél,és "falsot"szív.
(#) horvcsong válasza promess hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Köszönöm a konstruktív hozzászólásokat!
Pillanatnyi állás:
- szétbontva az egész kazán, tényleg poros, koszos volt (sűrített levegővel kifújatva, kimosva minden)
- csőrendszer ellenőrizve, minden rendben
- a szilikoncső ellenőrizve (itt volt egy halvány remény, de elszállt, mert kicserélve sem változott)
- fent az elektronika is rendben, s a turbó melletti kapcsolót cserélve is ua. a kéményhiba
- belső takarítás, égéstér, nyomásszintek ellenőrzése, minden rendben...
- aztán eljutottunk a vezérlő panelig.
A panel valamiért, valahol nem hajlandó tudomásul venni, hogy megállítsa a kiszellőztetés után a gépészetet. Most dolgozik, gyújt, melegít, de nem hajlandó leállni.

* Törölve! Maradjunk a hobbielektronika szintjén!
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
Következő: »»   242 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem