Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   252 / 570
(#) Braf válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Nem, processzor vezérelt. Pontos típusa: ST62T10. Adatlap
Még egy soros port is van rajta, amivel PC-re lehetne kötni, de nincs beültetve a szintillesztő illetve ahogy próbáltam nem reagált semmire (közvetlen a processzor lábain).
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) zoszka válasza Braf hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
(#) Ryback hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Szép jó reggelt!

Westen star master kazánom van. A termosztáton beállítom a kívánt hőmérsékletet és nem kapcsol be a kazán.
Mi lehet a probléma?
Erre keresném a választ...

Köszönöm!
(#) zoszka válasza Ryback hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Jó reggelt!
Nekem van egy fehér autóm, de nem indul. Mi lehet a baj?
Kb. illyen kérdést tettél fel...
(#) Braf válasza zoszka hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Kicseréltem a hőmérőt, most úgy néz ki működik. Pár napig még időnként rápillantok.

Köszi a segítséget!
(#) zoszka válasza Braf hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Nincs mit
(#) Ryback hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
És mit írjak bővebben róla?
(#) zoszka válasza Ryback hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
pl... milyen termosztát? meleg-vizet készít e? mik az előzmények?
(#) drazin hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
szevasztok!
kérdezni szeretnék, létezhet az, hogy gázcirkóban, pontosabban a kiegyenlítő tartályban a tömítések kiszáradhatnak, ha ne adj isten leürül a tartály?.....egyáltalán milyen tömítések vannak a kiegyenlítő tartályban?
....előre is köszönöm a válaszokat !
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2014
(#) zoszka válasza drazin hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
A tartály préselt. Maga a membrán tömít. Csak a csatlakozásnál van tömítés.
(#) khiraly hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Vaillant Vuw kazánom, abban egy Vaillant (de valószínű Grundfos) keringető szivattyú.
Ez utóbbi időben (kb. 1 hét) zörgött, de ment. Most legutóbb megállt és csak búgott.
A kazánt lekapcsoltam. A keringető szivattyút szétszedtem.

Az üzemi kondenzátorát kicseréltem (2.6µF-os volt), azóta ha áramot kap tud forogni.
Kivettem a forgó részt, és megtisztítottam (fekete kosz, vagy inkább sár volt rajta), szalvétával szépen tisztáratöröltem.

Az a kérdésem, hogy kell-e ennek bármilyen kenőanyag? Érzésem szerint majd a víz megkeni.

Valaki tudna esetleg egy videót mellékelni, ahol egy ilyen keringető szivattyút szed szét és rak össze valaki, és elmagyarázza, hogy kenni kell-e vagy nem.

A hiba most annyi, hogy zörög mint az állat. És amikor a leáll a kazánban a láng, akkor a szivattyú "beáll" és csak zümmög. Nem hiszem, hogy lenne egy ilyen Vaillant VUW 240-ben bármiféle frekvenciaváltó a motornak.

Mondjuk az is igaz, hogy a 2.6µF-os üzemi kondenzátora helyett nem kaptam, csak 2µF és 3.5µF-ost.

A 2µF-osnál hamarabb megállt zümmögéssel, 1-es fokozatban (2 fokozat van a keringető szivattyún) pedig el se indult (csak zümmögött).

A 3.5µF-osnál elindul mindkét fokozatban, de itt ha nem megy a láng, akkor megáll. És egyébként is a keringetőnek irtózatosan zörgő hangja van.

Az a legnagyobb baj ezzel a keringető szivattyúval, hogy egyedi a csatlakozása, így csak Vaillant-ot lehetne a helyére tenni.
(#) k-saca hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Segítséget kérnék egy Vaillant VCW 204 XEU HL kazánhoz (csak fűtésre alkalmas)
A hiba hogy indításkor azonnal átugrik a tiltásra és sehova tovább és már kezdünk fázni ebben a jó időben.
Le van légtelenítve és fel van töltve a nyomás beállított értéken 1bár felett picivel.
A 4-es és 7-es led sárgán jelzi az üzemkész állapotot de nem indul el,szivattyú direktre kötve működik könnyen jár a háromjáratú szelep kattan egyet és utána megy át tiltóba.
Valakinek volna ötlete mi lehet a baja?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zoszka válasza khiraly hozzászólására (») Okt 26, 2014 / 1
 
Csapágyas. Forgórész csere vagy feujítás.
(#) bbalazs_ hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Igazabol nem segitseget kerek, csak dicsekedni akartam
Regota halogattam a kazan felujitasat, savazasat, de miutan a masodik szakember mondta, hogy 'ha lo lenne, agyon kene loni', a csakazertis felagaskodott bennem. A szivattyu is kezdett hangoskodni es az orlang nagy furdesek utan elment.
Csalad most egy hetre el, szoval a rossz ido ellenere nekilattam. Szetboritottam a kazant atomjaira, a csoveket megaztattam foszforsavban - orom volt nezni, hogy mennyire letisztultak utana, hogy csillogtak. A lemezes hocserelot is lemezeire szedtem, kulon-kulon megtisztitottam es osszeraktam. A gazreszt nagyjabol kifujkaltam, a fo egestestet pedig kivul-belul megtisztitottam. Igazi vizko nemigen volt benne, csak egy keves Cu2O (vorosiszap).
A szivattyu hangja sokat javult, es meglett a gaz elalvasanak is az oka: a biztonsagi szelep erintkezoje es az egesbiztosito thermoelemenek erintkezoje kozotti kontakt, ami melegben dilatalt es szetkapcsolt, hiszen itt nagy aramok folynak, az atmeneti ellenallas fontos.
Par kep a nagy munkarol, az a regeszeti leletnek latszo valami a narancssarga tagulasi tartalyon a valtoszelep. Egy fel nap foszforsavban uszkalas utan alig lehetett raismerni.
(#) Koncsar válasza khiraly hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia! Mennyi vezetékes a szivattyú?
(#) khiraly hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
zoszka: Úgy nézem, hogy ez sima grundfos szivattyú. Szerinted ha vennék egy sima keringető szivattyút (tehát nem kazánba építettetet), akkor össze tudnám párostani ennek a hátával (amitől ez egyedi)?

Koncsar: 3 vezeték: L, N, PE
A szivattyú két sebességes, a I-II-es fokozat között annyi a különbség, hogy a nullát még egyszer beadja egy másik lábon is a szivattyúba. A szivattyúba 5 ér megy be a csatlakozón keresztül (L,N, 2 kondi, még 1x nulla. A föld a készülékházra van csavarozva)
(#) zoszka válasza khiraly hozzászólására (») Okt 26, 2014 / 1
 
Az egyedi szivattyúk turbina lapátját is szokták módosítani, de legtöbb esetben a típusazonos szivattyúnak a forgórésze jó szokott lenni, mivel az állórész hüvely azonos (25-60, 25-50, 25-40, 15-40 stb.). Az utolsó széria már nem csereszabatos!! Ilyen hasonló jelzőszám rá van írva a Te szivattyúdra is. A XIX. kerületben van egy szivattú műhely ott kapsz csak forgórész blokkot is külön.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) Ares6 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Kedves Szakértők!

Az alábbi FÉG c24-es kazán problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A rendszer nagy nehezen 1 egyszer begyújtott(valószínűleg a radiátor szelepek és a szivattyú csavarral történő légtelenítése miatt)pár órát ment aztán leállt, csak az őrláng égett. A radiátorok felmelegedtek, de annyira nem mint tavaly.(2 éve élek családi házban.) Ezek után a szivattyú alatti csap oda-vissza fordításával kicsit belobbant, azonban csak kis lánggal égett, a vizet nem melegítette a kellő hőfokra. A fórumon olvastam, hogy a rendszert kellene valószínűleg feltölteni vagy nyomásprobléma lehet. A padláson találtam a mellékelt bizalomgerjesztő vas tartályt, tetején egy nyílással az aljából egy hegesztett cső fut le a házba, plusz egy gumicső van kivezetve másik oldalt alul, a vége nyitott. A vastartályba felülről kellene vizet töltenem? Előre is köszönöm a választ! Üdv.:Zoli
(#) zoszka válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
A rendszert alulról kell tölteni. Biztos van kialakítva töltési pont a rendszeren.
A hiba adódhat:
1, Levegősödésből
2, Áramlás biztosító hibájából (membrán, töm-szelence)
3, Szivattyú elégtelen működéséből
4, Hidraulikai előszabályzásból (gázarmatúra)
5, Rendszer dugulásból (kazán, csövek)

Ebben a sorrendben érdemes megvizsgálni.
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Kedves Zoszka!

Köszönöm a gyors választ! Sajnos tanácstalan vagyok hol kell tölteni.
Megtudná mutatni a képen hol lehet?
Egyébként most is hagytam pár órát pihenni és a legnagyobb meglepetésemre beindult, csak félek megint leáll.

A fent felsoroltakból egy ismételt leállás esetén, remélhetőleg a légtelenítést és a feltöltést tudom kivitelezni, amennyiben tudom hol kell. Ha ez nem segítene akkor kénytelen leszek szakemberre bízni, csak erre most sajnos nincs keret, így marad a fagyhalál
(#) zoszka válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
A képen nem látni töltési pontot. A lakásban a csőrendszeren, esetleg az egyik radiátorba kéne lennie egy golyós csapnak, ami szabadon van.
Ha néhány óra pihenés után elindult akkor nagy valószínűséggel levegős, fel kell tölteni és légteleníteni.
És nem ártana egy karbantartás se a képekből ítélve.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Köszönöm! Megkeresem a golyós csapot.. igen elég ramatyul néz ki, amint lesz lehetőségem kihívok egy szakembert.
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
A használaton kívüli fatüzelésű kazánnál megtaláltam a csapot.(a cső forró) Mi a feltöltés menete, hogyan, milyen eszközökkel tudom kivitelezni? Elnézést a kérdésekért, panellakó voltam!
(#) JZoli válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hát ez nem valami jó kép, oldalról jobb lett volna fotózni. Ez akár egy régebbi típusú biztonsági szelep is lehet, de golyós csap is. Merre laktok? Hátha van felétek valami hozzáértő ember, aki segíthetne neked. A hozzáértésed alapján szerintem egyszerűbb lenne abba a padláson lévő tágulási tartályba simán beleönteni a vizet.
(#) zoszka válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Itt szépen leírták : (A csapod egy kazántöltő golyós csap 3/4"-os külső menettel.) Bővebben: Link
(#) khiraly válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Tudsz nekem adni egy cimet?
Megneznem a XIX. keruleti szivattyu muhelyt...

Johet privatba is, hogyha a forumon nem megengedett a "reklamozas".
(#) zoszka válasza khiraly hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
A Google a barátod, csak használni kell.. Bővebben: Link
(#) Ares6 válasza JZoli hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!

zoszka szerint ez kazántöltő golyós csap. Hozzáértés az tényleg nincs, ezért akkor érdemesebb a 8:56-kor csatolt képemen szereplő vastartályba vizet tölteni? Köszönöm!
(#) zoszka válasza Ares6 hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Ha a tartályba töltesz, nagy eséllyel nem fogod tudni a rendszerbe szorult levegőt kiszedni, mert az már kijött volna, kivéve ha azért van benne, mert a tartály teljesen üres. Az alulról töltés kinyomja maga előtt a levegőt, amikor töltöd.
(#) Ares6 válasza zoszka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Köszönöm! A linken szereplő leírásban csak az előremenő és visszatérő ág zavar meg.

1.
:''- A visszatérő ágon alulról feltöltőd a radiátorokat addig, míg a légtelenítőn levegő már nem jön.''
Ez akkor a golyós csap
2.
''- Majd feltöltöd az előremenő ágat. Itt tulajdonképpen már csak a felszálló csövet töltöd fel.''

Ez utóbbi micsoda? A padláson lévő tartály?
Következő: »»   252 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem