Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   262 / 570
(#) willyroxy hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem egy saunier duval semia f24-es kazánom van, és a váltószelep rendetlenkedik.
Én ezt a problémát esetleg egy tisztítással-takarítással megtudom úgy oldani, hogy ne kelljen szerelőt hívni?
Ha igen, akkor egy szerelési útmutatót kérnék hozzá.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza willyroxy hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
A váltószelepen van egy fekete doboz , az a motor , ezt egyszerűen egy biztosító lemez kihúzásával le lehet szerelni. Ezután , már hozzáférsz, adja magát a dolog.
(#) zoszka válasza coffein hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ez függ a radiátoraid méretétől is. Ilyen kinti hőmérsékleten min 60 fok kell. Matek: 50 fokon 2 órát megy 6kW-on fogyasztás 1.2m3. 60 fokon 1 órát 10kW-on fogyasztás 1m3 . Pl.... ezek csak arányok nem pontos, de a lényeget látod.
(#) coffein válasza zoszka hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) willyroxy válasza ptesza hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Köszi a választ, ezek szerint ezt én is megtudom csinálni, hogy kitakarítsam?
(#) Melan hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Sziasztok! Új jelenség ütötte fel a fejét a Baxi kazánomnál. Mostanában fűtéskor pár perc elteltével hangos a kazán. Október körül dübörgő hangot adott, akkor leszedtem a burkolatot és megigazítottam az előremenő érzékelő szenzort a csövön, azóta jó volt. Most nem dübörög, hanem sivító-szerű hangja van. Ha ilyenkor megnyitom a melegvizes csapot, átvált vízmelegítésre, majd leállítva szépen duruzsolva fűt tovább. Korábban azt figyeltem meg (októberben), hogy a lángmagasság magas volt, de a melegvizes "kitérő" után viszont visszamodulált a láng és nem volt már hangos. Lehetséges, hogy most is az a baj, de gondoltam megkérdem itt, hátha van valakinek ötlete/tapasztalata...
(#) botesz hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Sziasztok!Kombikazán ügyben kérnék segítséget.Édesanyámnak van egy Saunier Duval COMBITEK F24 típusú gázkazánja.Egyszer már garanciában kicserélték az egészet mert hangos kattogó dübörgő hangja volt neki.Ezzel hónapok óta semmi gond(legalábbis működésileg) én a fogyasztását kicsit furcsának találom. 1 vagy 1.5 nap alatt 10 köbméter gázt használ a fűtéshez(és emellett volt egy fürdés más melegvízvétel nuku) és 4 radiátort fűt.A termosztát állandó 20 fokos állásában.A kérdésem az volna hogy ennek tényleg ennyit kell fogyasztani vagy valami nincs rendben vele?Légyszíves segítsetek sajnos nem vagyunk jártasok a témában(anyám is életében most először fűt gázzal).
Előre is köszönöm!
(#) ptesza válasza willyroxy hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ha nem érzed magad felkészültnek , vagy megfelelően szerszámozottnak akkor inkább ne.
(#) btibi67 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Immergas eolo star 23-as cirkóm van. Tegnap reggelre 01-es hibát írt ki. Többszöri Reset és áramtalanítás után elindult és működött egész nap. Ma reggelre ugyanez a hiba, de sajnos nem tudom elindítani sehogy. Infóként: Ejszakára kisebb hőmérséklet van beállítva, így este 10 után egy darabig nem is indul be a kazán.
Tudna valaki segíteni: Esetleg egy megbízható szerelő elérését adni Százhalombattára?
Köszi!
(#) btibi67 válasza btibi67 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Közben találtam szerelőt. A gáznyomás alacsonyra volt állítva és nem jó helyen szikrázott ráadásul. Gondolom ezen kívül a hidegben még a vezetékben lévő gáz is kisebb nyomással működött reggel, ugyanis 9 után be tudtam indítani.
(#) ati790731 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Kb két éve kértem már tőletek segítséget, van egy BAXI ECO 240i kombi kazánom, ami tökéletesen működik amióta a segítségetekkel meg javítottam 2012-ben.
Most viszont azt vettem észre, hogy a nyomásmérő órán emelkedik a nyomás, pár nap alatt egy-két tizedet, viszont a feltöltőcsap tuti el van zárva.
A helyzet az, hogy elkelt a lakásom, amit ez a kazán fűt, de nem akarom a vevőt sem átverni, meg új kazánt sem szeretnék venni, ha lenne valakinek valami pénztárca barát ötlete, azt nagyon megköszönném!!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) zsoltee0001 válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Szia
Tutter le van légtelenítve? Nekem akkor ment fel a nyomás, ha levegős volt.
Üdv
(#) Gombszem válasza ati790731 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
A feltöltőcsap tömítésébe nyomódott kis kosz (visszajön a csőhálózaton) miatt nem tud tökéletesen zárni, hiába húzod meg (nálam volt ilyen probléma). Meg kell fordítani a tömítést az ép részével kifelé, vagy cserélni.
A másik lehetőség, hogy a hőcserélő átenged. Ez már komoly gond a pénztárcának.

Először a csapot kell megnézni.

Ja igen: akkor is megugrik a nyomás, ha leeresztett a tágulási tartály. De ez csak akkor lehet, ha megy a gázégő. Ha leáll, visszamegy a nyomás.
Ha fűtés/HMV nélkül is nő a nyomás, akkor az elején részletezett eset van.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2014
(#) briki válasza btibi67 hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Koszonjuk a visszajelzest.
(#) briki válasza botesz hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
24 kw-os kazan folyamatos max futesnel durvan 2.5 m3 gazt fogyaszt orankent. Az hogy mennyit uzemel csak te tudod.
(#) ati790731 válasza Gombszem hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Köszi a segítséget mindkettőtöknek!
Megnézem mi a helyzet a leírtak alapján.
(#) botesz válasza briki hozzászólására (») Dec 29, 2014 /
 
Hát az éjjel olyan 3 x4x kapcsolt be...Akkor lehet hogy reális a fogyasztása?
(#) Disney hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Ferroli Domina C24-es cirkó készülékkel kapcsolatban szeretnék véleményeket kérni, azoktól akik értenek hozzá vagy volt mar hasonló problémájuk.A hiba a bekapcsolásnál jelentkezik, vagy nem indul el es kigyullad az üzemzavar gomb, vagy ha eltud indulni akkor bizonyos idő után áll le a készülék. Ezután csak resetelés utan indul újra a készülék és üzemel valameddig és kezdődik a probléma előről. Korábban is volt ez a problema, akkor vezérlőpanelt cseréltek, üzemelt is 8 hónapig ,bár abból 4 hónap nyár volt.Most a szerelő kicsérélte az NTC-t. több szerelő tanácsát is kikértem telefonon, de nem tudták megmondani mi lehet a gond sőt még készülék cserével is riogatnak.11 éves a készülék. Várom a hozzászólásokat előre is köszönöm!
(#) briki válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Tegnap mertem gazfogyasztast. 56 m2 tegla lakas 4 radiator kicsi melegviz fogyasztas es futes.
egy nap alatt nekem 7 m3 gaz ment el 21 fokra beallitott termosztatnal.
(#) botesz válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Hát ez a ház nem tudom mekkora de hogy vályog az tutti.De köszönöm!
(#) ptesza válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
A vályognak vagy a tömésnek jó a hőtartó képessége, de a hőszigetelőképessége az nem-sok. Pont ezért jó rá a hőszigetelés. A mennyezetben levő légrés elég kevés hőszigetelés szempontjából , a plafonra ragasztott hőszigetelés még vékony rétegben is nagyon hasznos, vagy a padláson leterített 10-20 centi kőzetgyapot nagyon hálás, még nyáron is.

Példaként : 1cm hungarocell hőszigetelési képessége megegyezik 1 méter úsztatott betonéval (tömör).
(#) botesz válasza ptesza hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Tudtommal most lett felújítva az egész ház de hogy mi meg hol lett szigetelve azt nem tudom.
(#) joerod74 hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Szervusztok Hozzáértőbb Kollegák !
Oly kérdésem lenne,hogy ez egy renova tip. kombi kazán,a hiba F.0.-azaz víznyomás hiba a fűtőkörön !
Kérdésem annak megállapítása,hol vész el a víz!
A kérdés butának tűnhet,de amit tudok : a kazánnál,a radiátor kiállásoknál nincs folyás,csöpögés.
A csövezés a padlóban,+padlófűtés.
A rendszer eleddig pár éve Működik !
Válaszotokat Előre is Köszönöm !
joe
(#) Gombszem válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ez nagyon sok. Nálam itthon 140 m2 fűtésére 11 m3 gáz fogy naponta (most), 22 fokra van állítva a termosztát. És ebben benne van a főzés és a meleg víz is.
Vagy a hőszigetelés gyenge, vagy a cirkó van rosszul beállítva. Lehet a cirkó öreg, rossz hatásfokú is. Vagy mindezek együtt.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Megkérdeztem a ház nincs leszigetelve 60 centis falak vannak illetve kb 58 60 négyzetméteres a ház.
(#) Zsarecz hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok! Alábbi problémánk van: padlofutesunk van. Futeskor a Termosztat bekapcsol, elindítja a keringtetot (azzal van összekötve) és bekapcsol a cirko elindul a fűtés . Elérte a hofokot kikapcsol a Termosztat leáll a fűtés és a keringteto. Azonban egy ideje azt csinálja hogy Futeskor Termosztat jelzi hogy nincs meg a hőfok működteti a keringtetot viszont a cirkó lekapcsol, csak az orlang eg. Ezután a nyomás leesik. Valami ötlet hogy ez miért lehet? Eddig ezt sosem csinálta.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) ptesza válasza joerod74 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Van egy biztonsági szelep ahol lemegy a felesleg. Nos ha a kigyenlítő tartályból elment a levegő, akkor nincs hova tágulnia a meleg víznek. A biztonsági szelep szépen leenged, és így kicsinyenként elfogyhat. Jó esetben...
(#) joerod74 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szervusz " ptesza "
Köszönöm Válaszod !
Kérdésem az,hogy kicsit bővebben mit lehet vele csinálni ?
Azért bonyolult a kérdésem,mert telefonon keresztül kell a válaszod Továbbítsam apámnak,s értelmezhetően tudjam elmondani !
Válaszod Előre is Köszönöm !
joe
(#) VIM válasza Zsarecz hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia! Tessék megmondani a kazán típusát és nem ártana tudni a rendszer összeköttetésbeli felépítését is a válaszolni tudóknak. Feltételezhetően nincs meg a rendszerbeli szükséges nyomásérték a kiegyenlítő tartályban.
Idézet:
„Ezután a nyomás leesik.”
(#) Zsarecz válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia. FÉG cirkó van, grundfos keringteto és computherm q7 Termosztat. Termosztat van a keringtetovel osszekotve, Termosztat kapcsolja be és ki a keringtetot. Van egy tartály amiben a víz van, annak is van termosztátja, de az állandó hőmérsékletre van beállítva 45 fokra. A cirkó azért is be szokott kapcsolni hogy azt felfűtse. A nyomás mindig 1 baron áll. Csak akkor esik le a nyomás amikor a Termosztat és a keringteto megy de a cirko leáll közben és csak őrlángon megy. Tágulási tartályt korábban véletlenül 2 barra fújták fel, azóta volt leengedve belőle de nem tudni most mennyi lehet. Bocsánat hogy így írtam le de nem értek hozzá annyira.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
Következő: »»   262 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem