Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 570
(#) zoszka válasza tufi84 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
A leírás majdnem jó csak pár hiba van benne. Kiegészíteném, ha nem haragszol. A szervizmenübe való belépésig jó. Utána nem világít, hanem villog és nem az összes, hanem attól függ épp mit állítasz. A minimum teljesítményt a fűtés gomb minimumján(1 ég, 2-3 villog) a a maximumot a maximumján (1 ég, 1-4-5 villog) állít a hmv tekerő gombjával. Amikor az összes villog (1 ég, 2-3-4-5 villog) az a kéményseprő állás. Olyankor középen áll a fűtésgomb és nem tudsz beállítást menteni.
(#) zoszka válasza Tom10 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Lehet, hogy a megengedettnél hosszabb a kéményed. Párás időben "sűrűbb" az égéstermék. Ha hosszabb a kéményed a ventillátor nem tudja kinyomni és letilt. Amikor megszívod a presszosztátot, ideiglenesen legyengíted a rugót ami benne van, de az visszaáll egy idő után.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) pözsó válasza Tom10 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Nincs a füstelvetőben valami fojtó, ami nem megfelelőre van rakva? Nekem a Junkers Eurolinén nem megfelelő volt benn, de a csere-módosítás után jó lett, immár 4. éve.
(#) Tom10 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
A kazántól a kémény tetejéig kb. 2-2,2 méter a távolság, így nem mondanám azt, hogy hosszú a kémény. A kéményes megnézte, a tisztító nyíláson keresztül tükörrel belenézett, illetve a külső kivezetőt idomot levette, de semmi rendellenességet nem tapasztalt. Mivel rövid a kémény jól át lehetett látni, de semmi.
(#) zsoika válasza BigGaben hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia! Egyszerűen a kondenzációs kazán jellegéből kifolyólag termelődő kondenz folyik ki egy csövön a lefolyóba és ennek a hangját hallod. Ez teljesen normális hang mert nekem is ilyen!
Nekem saválló gumicsőből van a kazánt és a szennyvízrendszert összekötő cső így látszik amikor folyik a csőben. Remélem erről van szó!
(#) zsoika válasza zsoika hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Csináltam egy gyors képet....látszik hogy párás a cső a kondenzvíztől amit a bojlerszifon fog fel.
(#) BigGaben válasza zsoika hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia! Köszi, de ez csak most jött elő. Ha csak a kondenzvíz lenne, akkor eddig is kellett volna hallanom. Olyan hangot képzelj el, amikor egy tartályban túlnyomás van és a levegő vagy víz elkezd lassan szivárogni. Ami furcsa, hogy csak magas lángon tapasztalható a jelenség. Először a tágulási tartályt ellenőriztük és nem is volt benne nyomás. Azt hittük, hogy ez a baj, de a feltöltés után sem szűnt meg a jelenség. Hőcserélő nem lehet?
(#) zsoika válasza BigGaben hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Lehetett volna a t.tartály is, mivel ha nincs benne nyomás, akkor fűtéskor, a fűtőköri túlnyomásból adódóan kinyit a biztonsági szelep. Itt egyértelműen nem erről van szó, mivel annak nyoma lenne a padlón vagy a bútoron attól függően, hogy mi van alatta! Ha a hőcserélőben van vízkő akkor az szokott érdekes hangokat csinálni. Más tippem nekem sincs mint a vízkő a hőcserélőben....túl nagy baj biztos nincs, ha egyébként jól működik és tartja a nyomást.
(#) DoDo69 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Bocs, és csak a pontosság kedvéért. Az állópaneles eu.szervíz menüjébe való belépéshez ,elég a hibajelző folyamatos nyomva tartása mellett be kapcsolni a készüléket és még pár mp. ig nyomva tartani. A fűtési állítókat, nem kell tekergetni. A fekvő panelesnél kell tekergetni , jobb ill.balra, de ott nem kell áramtalanítani. Elég a hibajelzőt nyomva tartani és , aztán jöhet a tekergetés . A használati letölthető , publikus. Azért érdemes odafigyeléssel, mivel a minimumot ha eltekergetik a maximum irányába, a moduláció elégtelenül fog működni.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015

szervíz.jpg
    
(#) zoszka válasza DoDo69 hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Ez így a pontos... De a kép alapján régebbi eu lett leírva és arra reagáltam.
(#) MFerenc hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Üdvözlet az uraknak.

Segítséget,illetve tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy Radiant RBC 20E/midy 2001.évjáratú gázkazán.
A problémám a következő:
Egyik napról a másikra begyújtás után olyan nagy lánggal ég/melegít hogy a tűztérből kicsapnak a lángok ezzel fel forrósítva a burkolatát.A kazánköri ntc kábelt már cserélni kellett a nagy melegtől(össze sült)!A tűztér lemeze már több helyen el színeződött illetve deformálódott.
Egy szerelő Kb:3 éve kicserélte azt a tűzálló lapokat a tűztér belsejében,de még így is nagyon átforrósodik néha még izzik a lemez is.(próbálom a képen megmutatni)
A kazánon nem történt a probléma előtt semmiféle javítás ill.kalibrálás.
Előre is köszönöm.
(#) zoszka válasza MFerenc hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Egy kazánmosás nem ártana neki. És a légutánpótlást se ártana megvizsgálni.
(#) joco75 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Üdv mindenkinek A problémám egy SD IsotwinF25 h-moddal kapcsolatban,hogy f13 hibakoddal 2-3 naponta leáll.A gázszelep nem mindig gyujt be elsőre,és recsegő hang is jön ki belőle.Akinek esetleg van ötlete,kérem irjon.Előre is köszi.
(#) JZoli válasza MFerenc hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Szerintem az égőfejben a gáznyomás nőtt meg. Ezt be kellene állíttatni egy hozzáértő szerelővel!
(#) MFerenc válasza JZoli hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Köszönöm a hozzá szólást:
Az égőfejben a nyomás meg emelkedhet csak úgy minden beavatkozás nélkül?
Légutánpótlásra nincs szükség a mérő műszer szerint,a külső illetve belső tisztítást mindig elvégzem.
A tűztérben lévő lapokat ki cserélném.Hol kaphatók olyat és mi a pontos neve?
(#) DoDo69 válasza joco75 hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Üdv!
szerintem sajna panelhiba érik, de érdemes lenne megnézetni,van remény.
(#) Birci01 hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok,
Egy kis segítséget kérnék egy Radiant RCM 20 kombi kazánnal kapcsolatban. Néhány napja bizonytalanná vált a melegvíz ellátás működése, azaz van amikor begyújt és melegíti a vizet de pár másodper után lekapcsol (őrlángra), van amikor be sem gyújt.
Áramláskapcsolót mértem, az rendben működik. Van esetleg ötletetek, hogy mi okozhatja ezt?
A fűtés rész rendben működik, ott nem kapcsolgat le.
(#) zoszka válasza MFerenc hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
A képen látszik, hogy visszaég mert
- vagy nincs levegője az égőnek
- vagy nincs huzata a kémenynek
- vagy le van dugulva a kazánod a lamellák között
Az kevés, hogy csak leporolgatod. Ilyenkor ki kell venni a kazánt és kimosni.
Milyen mérőműszert használsz, ami ezt megállapítja? A légutánpótlást biztosítani kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) Bendeguz3 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Kedves Hozzászólók!
A Saunier Duval SD 30 KLOM tip. gázkazánom vezérlő egységének típusa: HONEYWELL (műanyag doboza piros színű) S4565AM 3058 230V, 50Hz.
CE- 0063BT 1890 Made in Hungary.
Sajnos a fenti hibajelenség továbbra is fenn áll és kiszámíthatatlan időben bejön az F1 hibakód!!!

Köszönöm a jó ötleteket, észrevételeteket, üdvözlettel!
(#) higbo hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Buderus Logamax uo12-24 kombi kazánom reggel úgy döntött, hogy nem állít elő több HMV-t, nem kapcsolnak be az gázégők. A fűtés részével minden rendben, működik ahogy kell.
Tudnátok légyszi segíteni ilyenkor mit érdemes megnézni? Hátha valami egyszerűbb problémába futottam.

Előre is köszi!
(#) higbo válasza higbo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
A kazán, nem ad semmi hibajelzést
(#) bbalazs_ válasza higbo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
A legegyszerubb hiba az szokott lenni, hogy nincs elegge kinyitva a melegvizcsap. Probald meg az osszes melegvizcsapot maximumra nyitni. A csapok vegen levo szuroket is kitekerheted.
(#) McAdams válasza higbo hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
A nyomásérzékelő romolhatott el ami állítja a váltószelepedet. Ha mechanikus többnyire elég kitisztítani
(#) higbo válasza McAdams hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
@bbalazs_,McAdams, Köszi a választ és segítséget. Sajnos nem megy bármennyire is nyitom meg a csapokat… Gondolom a képen látható rész akkor nyomáskapcsoló "is"?, a kis fekete csoki meg egy relé? Ha megnyitom a csapot és összezárom a vezérlőből kijövő két végét a relébe menő drótnak és működik akkor kizárhatom a vezérlő hibát ? (jó gondolat?). Ha nem a vezérlés, akkor meg maga relé vagy a takarítás. Hogy kell nekiállni ennek a takarításának? Bocs, ha nagyon láma kérdés.
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) McAdams válasza higbo hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Müködés közben még VÉLETLENÜL sem zárogatunk benne semmit rövidre mert túlhevül a radiátor részben a víz és megnyílhat, vagy letilt. Igazából én Vailantokkal szoktam foglalkozni.... vagyis látni kell fotó alapján csak a konkrét tipusismerettel rendelkező mondja meg, hogy mi, micsoda. Azt viszont kipróbálhatod ha lehet hogy a vízoldalt megcseréled és 4-5 vízcsapnyitással "megmozgatod" a rendszert.... némi esélye van.
(#) higbo válasza McAdams hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
Megfogadom a tanácsod. Bocs láma vok, de a „vízoldalt megcseréled” azt hogy érted? Egyébként, ha elindítom a fűtést, megnyitom a csapot, majd nyitott csap mellett kikapcsolom a fűtést, akkor nem kapcsol le és van HMVm, (tudok tusolni,apró öröm)! Vagy így használni is veszélyes lehet?

Mod: Mi köze egy kazánnak, a kínai főzőedényhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Birci01 válasza higbo hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 2
 
Sztem a kis fekete csoki az áramlásérzékelő lesz. Gyakorlatilag egy kapcsoló ami ha jól működik, akkor kapcsol be amikor folyik a víz. Ezt ki tudod mérni, ha lehúzod a vezérlő panelról (persze előtte áramtalanítsd a kazánt!) A működéséhez nem kell, hogy áram alatt legyen.
Hasonló problémám volt nekem is, nálam végül a HMV körben lévő NTC hőfokérzékelő volt a ludas.

Mod: szerintem!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) zoszka hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Ez így elég ciki..
(#) tambo hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Saunier Duval Thema Classic C24E. December 24-én leállt. Kijelzés semmi. Vezérlő panel, kijelzőpanel csere után, visszarakták az eredetit, és akkor működött. Két napja HMV használata közben lekapcsolt. Kijelző nem jelez semmit, LED nem világít. Kezdene beindulni, de két egység beindulása után lezár. A szerelő azt mondta cserélni kell a kijelző és a vezérlő panelt 70. 000+-munkadíj. Kazán tiszta, kémény kompozittal bélelt. Nincs pénzem újra. Lenne valami ötlet: Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) higbo válasza higbo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Közben szerintem a tegnapi fűtés utáni járatástól ma már elindult a HMV gyártás is, szóval McAdams-nek lesz igaza. Hozzáteszem, tegnap fáradtan tényleg nem volt egyértelmű a „vízoldalt” szakzsargon egy kezdőnek, mondjuk miután leírtam nem kellet sok logika, hogy kitaláljam a ki és bemenőt kell felcserélnem. A hétvégén meg is csinálom, hogy kijöjjön a kosz. Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
Következő: »»   268 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem