Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   274 / 570
(#) DoDo69 válasza Szaby21 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Üdv!
Mi a pontos típusa?
(#) increduluszoltan hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Üdv Urak!
Computherm Q7 termosztátunk van,és ma reggel szomorúan tapasztaltam,hogy hiába mutatja a termosztát,hogy bekapcsolt,nincs fűtés..a falon lévő vevő egységen nem ég semmilyen lámpa,hiába nyomogatom a gombokat,semmi nem villan,nem lehet manuálisan sem bekapcsolni..ötlet?
(#) elektroton válasza increduluszoltan hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
A leírás szerint rádiós termosztátod van. Tehát a vevő egység nem működik, először meg kellene győződni, hogy van-e tápfeszültsége (230V) a vevőnél. Ha igen, akkor a vevő elromlott.
(#) increduluszoltan válasza elektroton hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget,a vevőt kellett cserélni...sajnos nem túl jó tapasztalataim vannak ezzel a rádiós termosztáttal...esetleg megoldható,hogy fixre bekötni? mert van olyan változata..
(#) Gombszem válasza increduluszoltan hozzászólására (») Ápr 25, 2015 /
 
Kell egy kéteres kábel a cirkó és a termosztát között. Vevő ilyen esetben nincs, közvetlenül a cirkó van kapcsolva. A rádiósat oda rakják, ahol nincs kábel, és nem akarják szétvésni a házat, és nincs áthúzható csövezés sem.
Azt nem tudom, hogy a te rádiós termosztátnak van-e közvetlen kimenete. Ha nincs, újat kell venni. Mindenképpen olyat vegyél, aminek van 0,2 B fokos hiszterézise (nem csak 0,5).
(#) increduluszoltan válasza Gombszem hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
sajnos a rádiósnak nincs olyan pontja,ahova simán beköthetnénk..de gondoltam,hátha van valami egyszerű megoldás?!
(#) szebee hozzászólása Máj 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy ARISTON TX 23-as kombikazánom van és ha meg nyitom a meleg vizet akkor pár másodperc elteltével kigyullad rajta a sárga LED. A kazán bekapcsol ahogy eddig kivéve a gáz részt. Tudna valaki segíteni? Köszönöm!
(#) kubichris hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Sziasztok

Sanier Duval Isotwin C24E kazán váltószelep tisztításhoz le kell engedni a vizet a HMV és a Fűtés oldalról is?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) pözsó válasza kubichris hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szerintem, csak a kazánba-ból menőket-jövőket kell elzárni. Ami a kazánba marad, csak az folyik ki, és ezt kell majd pótolni.
(#) HeZ válasza increduluszoltan hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Nem biztos, hogy elromlott a vevő. Ha sokáig nincs bekapcsolva, elfelejtheti, melyik frekvencia sávon kommunikált a vevő az adóval. Újrahangolással összepárosítható az adó és a vevő a leírás 17. oldalán leírtak szerint.
A házamban 7 éve, a környezetemben évek óta kifogástalanul (egyet újrahangolni kellett egy év kikapcsolás után) működik több példánya is.
Különben is, ha gond van, el kell olvasni a használati útmutatót, hátha segít, nomeg minden elromlik egyszer, amit az ember készített, még maga az ember is... .
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2015
(#) Gombszem válasza kubichris hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Anélkül, hogy ismerném a szerkezetet, logikus a teljes nyomás mentesítés. A vizet csak a kazánból kell leengedni.
(#) kubichris válasza Gombszem hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Köszi. Én is így gondoltam, csak reméltem, hogy van más megoldás sajnos be van építve...
(#) zoszka válasza kubichris hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Vannak elzáró csapok és vagy kettő leereszttő is benne.
(#) Djatis hozzászólása Máj 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Adott egy turbo kombi kazán ez még nem kondenzációs.
lényeg hogy a nyomás mindíg emelkedik a fűtéskörben.
Persze most nem fűtönk.
De egésznap álló helyzetben nem csak fokozatosan kis lépésekben ahogy megnyitjuk a használati melegvizet.
Ez mitől lehet.
Így két nap alatt 1,3 bár ról felmegy 2 bárra is olyankor kieresztek a rendszerből.
(#) zoszka válasza Djatis hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Vagy a töltőcsap ereszt át, vagy a hőcserélő. Ha típust is írtál volna könnyebb lenne.
(#) increduluszoltan válasza HeZ hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
sajnos ezt a vevőt sokszor fel kellett tanítani,mert nem egy sikeres darab volt...miután semmilyen lámpa nem világít rajta,sem zöld,sem a piros,igy nyugodtan kimondhatjuk,hogy megadta magát...kicseréltem,azóta vidáman megy a másik..
de azért köszönöm a segítő szándékot!
(#) mage87 hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
üdv. Adott egy westen star master kombi kazán. A következőt produkálja, meleg víz engedésénél. Kikapcsol a kinelző leáll a kazán ujraindul ezt 2x eljátsza. Uánna megjelenik valami cn felirat és elkezdi nyomni a meleg vizet. De ezt minden melegvíz megnyitásnál. Eközben 3.2 bar körül mutat a nyomásmérő, es onnan sétál vissza 2.7 körülre. Mi lehet a baja? Ill mekkora összegre lehet számítani a javításnál? Válaszokat köszönöm.
(#) ButcheR676 hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
Sziasztok.
Nekem egy olyan problémám akadt, hogy a Saunier Duval semia c24 kazánunk ha meleg vizet engedünk, bekapcsolja a fűtést. Mi okozhatja a problémát? Valaki találkozott már a jelenséggel?
(#) zoszka válasza ButcheR676 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Nem vált át a váltószelep.
(#) ButcheR676 hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
és ezt szerelő tudja orvosolni, vagy cserélni kell a váltószelepet?
(#) zoszka válasza ButcheR676 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Én a helyedben szerelőre bíznám, mert léptetőmotoros a váltószelep és lehet, hogy kiugrott.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) denis70 hozzászólása Máj 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki tud segiteni termosztát cserében?Sajnos elektromossághoz csak annyit értek hogy volt pár megrázo élményem.Van egy junkers ceramini kazánom a hozzá tartozo junkers ceracontrol termostáttal,amit energiatakarékosság miatt cserélnék le egy fűtésszaküzlet ajánlása alapján,állitólag ez jó hozzá.230V-os régi tipusu a kazán és egy szintén 230-as Siemens RDE 100.1-es programozható termosztátot kaptam.A régin van 3 vezeték(lásd a képen) az újon meg hat bekötési hely:egy T vagy Tau,egy X,egy jelöletlen,majd a másik hármasban Q11,Q12,Q14.Na itt hova kössek és mit hogy ne nyirjam ki az új Drágát?
(#) zoszka válasza denis70 hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Ha ennek a helyére akarod bekötni, akkor a régi Drága panelt fektetheted 2 válra.. Ez modulációs, folyamatszabályzós, 24V-os termosztát pont. A 230-as nem ez, következésképp nem (1,2,4) ide kell kötni. A Cera használatijában benne van, hogy hova kell kötni az újat.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2015
(#) kicsijokka hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Üdv!
Sanyiduvál F24-es kazánom van. Gyújtó szépen szikrázik, de nem gyújt be. Nyomás 1,5 báron. Újra indítás után szépen felpörög de amint meleg vizet akarok tőle, mint ha nem kapna gázt... Ötletek???
Előre is köszi!
(#) zoszka válasza kicsijokka hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Milyen F24?
Honnan tudod, hogy szikrázik?
Mi pörög fel?
(#) kicsijokka válasza zoszka hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Sauner Duval RenovaStar F24 E BT kazán... bocs.
Lebontottam az elejét, megcsiszolgattam az elektródákat.
Gondolom, a ventillátor a kéménynél...
(#) denis70 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Na ettől nem lettem okosabb,ez nekem kínai volt.Nincs használati útmutatóm csak a szakikra tudok támaszkodni.Ezek szerint rossz termosztátot kaptam,most néztem a neten hogy az enyém 24 V DC,ceracontrol TR100.Heti programozásut szeretnék és hogy a billentyűk lezárhatóak legyenek.Tudtok ilyet?Ja és elég tényleg ha azt megirjátok hogy pl. kék vezeték az alaplap X" jelű csatlakozójához....stb,úgy mint az előző képen a barna a négyeshez,azt talán értem.
(#) Tibicsmt2006 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Sziasztok.

Renova mini kazánom egyszer csak nem melegítette a vizet....búgás meg minden, de nem indul be, próbáltam a termosztáttal bekapcsolni, de azzal sem sikerült, mi lehet a probléma?
(#) zoszka válasza denis70 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Mi a pontos típusa a cirkónak?
(#) denis70 hozzászólása Máj 26, 2015 /
 
Junkers Ceramini a tipusa,a pontos adatait is lefotóztam,talán az segit.Ja és a melegvizes részét nem használjuk.
Következő: »»   274 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem