Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   276 / 570
(#) Gombszem válasza zoszka hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszi, erre gondoltam, de hogy néz ki az egész?
Mellesleg a mostani csak 8 literes. Mit ajánlasz, ami jó, és esetleg olcsóbb is. A lapos jobb lenne, mert könnyebb elhelyezni, és talán jobban elfér, mint a kerek.
(#) zoszka válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A lapos ált drágább. A radiátoros kört valahol megbontva, vagy meglévő leeresztő csapra, esetleg osztó gyűjtőre, vagy legtelenítő alá berakva. Ezer és egy lehetőség van a bekötésre. Esetleg az eredetit kivéve, flexi toldással a készülék fölé a falra.
(#) Gombszem válasza zoszka hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Köszi szépen.
(#) teszti hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy átfolyós gáz vízmelegítővel van problémám. Vaillant mag pro 10-0 xz.

A probléma, hogy nagyon melegíti a vizet. Hiába tekerem a lángszabályozót, nagyon meleg a víz, és a láng sem akar gyengülni. Ha a max állásba tekerem akkor olyan nagy lángja van, hogy ordít, ha viszont tekerem lejjebb akkor kezd gyengülni a láng, majd ismét erősödni és melegebb a víz a minimum állásban mint a maximumban.
(#) Iceman96 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nekünk egy Saunier Duval Semia F24 kombi fali gáz kazánunk. A fűtési része hibátlan,de amikor meleg vizet kell csinálni (fürdés,mosogatás) akkor egyfolytában ki-be kapcsol.. ha megy a fűtés akkor viszont nem csinálja ezt...(És 30 fok melegbe elég szar azért felnyomni a fűtést hogy megtudjak fürödni) Lehet-e esetleg az a probléma hogy nincs beszerelve az úgy nevezett: Áramláskorlátozó? Volt kint egy ember aki ért hozzá de nem tudja mi baja.
És ezt a jelenséget vadi új kora óta csinálja! Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) zoszka válasza Iceman96 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Idézet:
„Volt kint egy ember aki ért hozzá de nem tudja mi baja.”

Kicsit fals. Akkor most ért hozzá, vagy sem?
(#) Iceman96 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Hát ez a szakmája szóval biztos Neked esetleg van valami tipped?
(#) zoszka válasza Iceman96 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Átfolyás mennyisége, ahogy írtad is. Ha visszafojtod is ez a jelenség?
Lehet még dugulás (vízkő, vasiszap), Ntc (érzékelő).... sok minden lehet, de szerintem szűkíthető a hiba, csak ki kell zárni párat.
(#) Iceman96 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Erre az átfolyás korlátozóra kíváncsi leszek mert amikor be lett üzemelve volt az a rész "hogy ez nem kell bele" Csak mostanság nem találjuk... :/ Most lett kitakarítva ilyen sósavas folyadékkal. Remélem ha belekerül ez az átfolyáskorlátozó akkor megjavul köszi a választ !
(#) milea hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Hy! Immergas Eolo mini 24 kombi kazanom 03 hibakodot jelez Zolden villogva, es nem ad melegvizet. Mit tegyek vele?
(#) realpopek hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy:Van egy Baxi eco 240fi kombi cirkó.Megnyitom a meleg vizet,bekapcsol,kb 10-15 másodpercig működik utána kikapcsol.Ugyan ezt csinálja a fűtésnél is.
Gondoltam szétnézek a füstcső kivezetése körül,a kazán tetején van két oldalt szerelő nyílás,az egyiket levettem és ha az le van véve akkor simán működik a kazán.Nekem ebből az jön le hogy nem tud elég levegőt beszívni a csövön,lehetséges ez?
És mi lehet a baja a kazánnak,valamint így használhatom vagy sem?

Köszönöm előre is.
(#) attila1 hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy mi a véleményetek a Flodravin elektromos vízkőmentesítő készülék használatáról? Valóban használ,ha a kazán hideg vizes betáp vezetékére rá van szerelve? Egy 24 KW-os kombi kazánt használunk. Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) sanaxx válasza milea hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
http://www.immergas.hu/sites/www.immergas.hu/files/eolo_mini_24_kw_HU.pdf

186. oldal, a hibakód jelentése, a "ventillátor rendellenessége"
(#) Gombszem válasza attila1 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nagyjából annyit ér, mint halottnak a csók.
A mészkő kristályokat talán széttördeli (részben), de azok a rendszerben maradnak, legfeljebb nehezebben csapódnak ki (vagy nem).
Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem gyártanának, és használnának valós vízkőmentesítő berendezéseket (műgyantás megoldással). De emiatt sokkal bonyolultabbak, jóval nagyobbak, és az áruk is 10-30 szoros. Ezek ellenben tényleg eltávolítják a mészkő tartalmat. Ráadásul üzemeltetni is kell (só utántöltés, időszakos karbantartás). Az eredmény ellenben szembetűnő (csapok, zuhany, stb.).
A cirkók karbantartása is kevesebb, és olcsóbb emiatt.
(#) attila1 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszönöm a választ! Bíztam benne,hogy ér valamit,de ezek szerint semmit...
(#) zoszka válasza attila1 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem értek egyet az előtem szólóval csak annyiban hogy ez nem mentesít a vízkőtöl, és nem lágyitja a vizet. Nem is ez a célja. Pusztán annyit csinál hogy az első tekercsen átfolyó vízre, a nagyfrekvenciás 2 és 30.000 Hz elektroimpulzusok dinamikusan szétrombolják a vízben levő kalcium-karbonát kristály szerkezetét. Ezáltal a hópihe alakú szerkezete feldarabolódik, így fizikailag megszünik a kapaszkodási képességük! A második tekercsen áthaladó kristályszerkezet, az azonos impulzus hatására egy kényszer visszarendeződésen megy át, ami által már csak egy romboid alakú hasábbá tud alakulni, ami már képtelen az egybekapaszkodásra, megkötődésre. Közben a kristályok a visszaalakuláskor pozitív töltésűvé válnak. Továbbhaladva a vízárammal ezek a pozitív töltésű kristályok a csővezeték falán előzőekben kialakult vízkő lerakódásból vonják el az elektronokat, aminek során a vízkő felületén levő kristály szerkezet kötései fellazulnak, ezzel feloldják a már meglévő vízkő lerakódást is. Mind a feloldott kristályok mind pedig az átalakult szerkezetű kristályok vizvételkor távoznak (megiszod, lemegy a lefolyón).
Röviden a cucc csak nem engedi letapadni a vizben lévő kálcium-karbonátot (vízkő alkotó eleme) hanem távozik a rendszerből. Még annyit, hogy a lakás hidegvíz betápjára érdemes inkább rárakni...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem javaslom, hogy így használd. Inkább nézd meg a füstgázelvezető csőrendszer tömörségét, a ventilátor és a primer hőcserélő tisztaságát. Szerintem égésterméket szív vissza, azaz tömörtelen a füstcső, vagy a nyómócső elé került valami, ami visszavezeti az égésterméket a szívó oldalba.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
Megnéztem a kivezető csövet,a külső cső az teljesen tiszta,a belsőt azt nem tudtam megnézni.
Ahhoz nagyon szét kell szedni a kazánt?
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A nyómó cső tömítőgyűrűi szoktak elöregedni. Füstgázelemzővel lehet a legkönnyebben ellenőrizni a szívó oldalon, a készülék mérőcsonkján az O2-t mérve. A tiszta levegő oxigén szintje. ~21% ha ez lecsökken működés közben, az azt jelenti, hogy nem tömör, vagy visszaszív és ezért a láng hogy égni tudjon magasabb régióban keresi az oxigént, szaknyelven elszáll a láng az égőről. Így az ionáram megszűnik, vagy lecsökken az érzékelőn, aminek hatására a készülék hibával megáll.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Akkor ezt én itthon nem is tudom ellenőrizni?Mivel nincs műszerem hozzá,szóval mindenképpen szerelőt kell keresnem?
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha Te magad nem tudod megállapítani a hibát, akkor nyilván kell hozzá segítség..
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Jó persze,csak gondoltam hogy ha leírom a jelenséget, akkor tőlem okosabb, hozzáértő emberek tudnak tanácsot adni esetleg a javításhoz.
Sajnos vannak olyan hibák amiket laikus nem tud megjavítani.
Keresek egy szerelőt Gyöngyös környékén.

Amúgy amit írtál tömítőgyűrű,gondolom filléres dolog lesz?
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha az a baj, maga a gyűrű nem vészes, de szét kell hozzá szedni az egész füstcső rendszert.
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Megnéztem a kazán használatiját,amit írtam szerelőnyílást, az nem az,hanem ha szétválasztva van a füstcső és a beszívó cső,akkor a beszívócsőnek a helye.
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Eddig nem írtad hogy szét van választva, azaz két cső van egymástól függetlenül... Tehetnél fel képet...
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Harmadjára elolvasva sikerült értelmeznem is amit írtál (korán van még) Ha begyújt és ég 10-15mp-ig aztán kiáll hibára, de ha adsz neki friss levegőt akkor megy rendesen, az nagyon valószínű, hogy az a hiba lesz, amit leírtam... A másik két hibalehetőség sem kizárt, de azt Te is tudod ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Vagyis valószínű hogy a tömítőgyűrűvel lesz gond?
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ha a másik kettőt kizártad, igen..
(#) realpopek válasza zoszka hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A másik kettőt ki is zárnám,átnéztem és nem találtam benne semmit ami miatt nem tudna eltávozni az égéstermék.
Mennyi ilyen tömítőgyűrű van benne?
(#) zoszka válasza realpopek hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
A ventillátort ki kéne portalanítani, ahoz ki kell venni. A primer hőcserélőben elvileg látszik ha le van dugulva. Annyi gyűrű van benne, ahány idom és toldás. Mindegyiknél van egy. Milyen hosszú a füstcső?
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
Következő: »»   276 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem