Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   324 / 570
(#) petierdos válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszi a választ. A beállításoknál a teljesítmény a minimálisan van, szóval nem kéne soknak lennie. Vabb esetleg szakember ajánlatod?
(#) zoszka válasza petierdos hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A nem kéne, meg a nem lehet, az 2 dolog. A kazánod legkisebb teljesítménye ~10KW. Ebből adódóan a minimum teljesítmény a teljes kifűtéshez is ~75 m2-hez elég, átlag 2,8m belmagassággal, rossz szigeteléssel. Ha ennél kisebb a lakás, vagy jól szigetelt, akkor bármit teszel, sok lesz és ki-be kapcsolgat majd.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) petierdos válasza zoszka hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Akkor nem csoda mivel 38 nm a lakás
(#) bonnita hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok ! A tanácsotokat, segítségeteket szeretném kérni. Egy Chaffoteaux Elexia kombi kazánom van. A problémám, hogy rendszeresen leáll a fűtés, háromszor próbálkozik a láng
begyújtásával, ami nem mindig sikerül. Ilyenkor addig nyomogatom a reset gombot míg bekapcsol.
Van úgy, hogy napokig folyamatosan működik, de van úgy, hogy az őrületbe kerget, és nem akar
beindulni. A 60 c foknál lévő kijelző villog ilyenkor, a hibakód szerint ionizációs probléma
( bármit is jelent pár éve egy szerelő próbálkozott egy panelcserével, de nem működött, így
visszaraktuk a régit. Sajnos eddig nem találtam olyan gázszerelőt, aki megoldotta volna a problémát. ( Sopron ) Mikor már nem kell fűteni, a víz melegítés hibátlanul működik.
A kazán 13 éves, még nem szeretném lecserélni, mert egy vagyon lenne, csak egy 30 nm-es
lakást fűtök vele. Van egy kapcsolási rajzom is, ha az segíthet. Nagyon köszönöm, ha javasoltok valami megoldást.
(#) vargaf válasza bonnita hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Első javaslatom, ne titkold a kapcsolási rajzot.
(#) bonnita válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Kedves Ferenc, természetesen nem titkolom
(#) vargaf válasza bonnita hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Én még most sem látom!
Van egy oldal, ahol a szikrával foglalkoznak:
Nincs gyújtószikra
Így néz ki a panel mint a mellékelt képen?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016

IMG_6007.JPG
    
(#) bonnita válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Bocsánat, előkerestem a papírokat, még sincs kapcsolási rajzom, amiről azt gondoltam nem az.
Szerelési, használati utasítás. Írtam fb-on.
(#) bonnita válasza bonnita hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Úgy emlékszem ilyen.
(#) vargaf válasza bonnita hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Itt már volt róla szó:
Bővebben: Link
(#) bonnita válasza vargaf hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszönöm szépen, az elektródát már többször megtisztították, talán egy cserével
még próbálkozom.
(#) mamic007 hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Üdv!

Szeretnék egy kis technikai segítséget kérni:van egy Saunier Duval-Renova c24e típusú kombi kéményes kazánunk.Bekapcsol majd folyamatosan szikráztat és nem áll le a szikráztatás-így F1 hibakóddal lekapcsol.
2-3 ugyanilyen hibaleállás után újra indul.Fűt ,viszont miután leállás és újra indulna,kezdődik elölről az egész újraindítgatás...Mi lehet a gond?
köszönöm szépen
(#) granpa válasza mamic007 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Egy kérdést csak egy témába teszünk fel! (Ha olvastad a szabályzatot?)
(#) mamic007 hozzászólása Okt 26, 2016 /
 
Bocsánat,nem szoktam itt csak olvasgatni,elnézést.Nem engedi törölni,megtenném ha tudnám.
(#) petierdos válasza zoszka hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Közben felvettem a kapcsolatot a márkaszervízzel. A ki-be kapcsolgatásról azt mondták, amit te, hogy kb háromszor ekkora lakásra van tervezve ez a kazán (csak akkor tudnám miért ezt rakták be...), a melegedésre is azt mondták, hogy normális.
A tágulási tartály állapotát ellenőrizni fogom a fórumban korábban leírt módszerrel (nyomásmérő, meg autópumpa), hátha az lesz a hibás.
A hmv hőcserélő áttölthet, ezt értem, mivel csak itt keveredik a fűtési és a melegvíz rendszer. Mondjuk tartok attól, hogy ezt csak a HMV hőcserélő cseréjével lehet kideríteni. A feltöltőcsap áteresztésének kizárására sincs valami mód? A cserén kívül persze.
Arra gondoltam, hogy a fűtési elmenő ág talán elkezdene ilyenkor melegedni. Bár mivel a töltőcsapon ha jól sejtem hideg víz tud átfolyni ezért lehet, hogy ez nem így van.
(#) vkond hozzászólása Okt 28, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Van egy Renovo star f 24 e bt jelzésű cirkónk, ami kb. egy hónapja egy áramszünet után nem indult be.
Akkor kétszer ha nem többször végigolvastam ezt a topicot, meg egy két másikat, és miután a szerelő 70.000 forintra lőtte be a javítás árát (teljes panelcsere, meg se vizsgálta volna,hogy mi baja) elkeseredésemben kipróbáltam a vezérlőpanel hajszárítóval melegítős módszert, és bevált, ha egyből beindítottam, működött. Ha lekapcsolt, és volt egy kis ideje kihűlni, akkor nem ment,de egy újabb melegítés hatására megint beindult, megnyitottam a gázcsapot, visszaszereltem az előlapot, és nem nyúltam hozzá.
Mindez jó volt,amíg az előző éjszakán megint volt egy hosszabb áramszünet, és reggelig eszembe se jutott a kazán, amikor jött a hír a család női tagjaitól, hogy nincs melegvíz. Megnéztem, a kis nyomás és vízhőmérséklet kijelző és a felette lévő hiba led sötét volt,őrláng nem égett, semmi jelét nem adta, hogy áram alatt lenne, kivéve, hogy kimértem,és a vezérlőpanel bemenetén volt tápfesz,
illetve hogy a vezérlőpanelről nagyon nagyon halk kb. 1-2 Hz-es periodikus ciccegés hallatszódott.

A hajszárítós ötlet tulajdonosa azt mondta a hozzászólásában, hogy azért kell hajszárítózni, mert a forrasztások a hőváltozással járóhőtágulással kilazulnak, és kontakthiba alakul ki, érdemes újraforrasztani a vezérlőpanelt.
A mostani alkalommal nem használt a hajszárító (nem melegítettem túl a nyákot, vigyáztam), így áramtalanítottam,elzártam a gázt, lehúztam a csatlakozót,és megpróbáltam a furatszerelt alkatrészeket újraforrasztani, de a vezérlőpanel alsó oldala nagyon tele van smd elemekkel, lehet hogy valami kimaradt.Ez után sem kapcsolt be a cirkó.

Tudtok segíteni,mi lehet a baja, hol kezdjem a dolgot? Nagyon megköszönném, amíg nincs készen, addig nincs fűtés, és a szerelők,akikkel beszéltem egy héten belül nem jönnek ki, és 70000től kezdődik a díjazásuk.
(#) watti76 válasza vkond hozzászólására (») Okt 28, 2016 / 1
 
Szia!

Én is panelhibával küszködtem 1 hétig Buderus készülékkel.
Nekem a panel csere 160000+15000ft lenne a szervizel ami abszolút.
Én találtam egy emberkét aki megjavította.
Ha gondolod küldj emailt privátba és megadom az elérhetőségét hátha tud neked is segiteni.
******************
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
(#) harakaly01 hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Segítséget szeretnék kérni !Vaillant VU/VUW HU240-3 TIPUSU fali gázkászülk a mai napig tökéletesen működött , és ma meleg víz vételnél nem jön a meleg víz hanem a fűtés felé melegszik ! A segítséget előre is meg köszönöm .
(#) mugab válasza harakaly01 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
A váltószelep vagy beragadt, vagy elromlott.
(#) harakaly01 hozzászólása Okt 30, 2016 /
 
Köszi Szétkapom .
(#) Attila18 hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok. Egy Beretta Smart 24 C.S.I turbós kombi gázkazánom van. Olyan hibát produkál hogy nincs szikra. Elkezd villogni bekapcsolás után ütem szerűen és aztán pár perc után kiáll hibára, vagyis folyamatosan pirosat világít. Mi lehet a gond, a gyújtó elektronikát már átméregettem, ott nem találtam hibás alkatrészt. Van valakinek valami ötlete, vagy megoldása mi lehet a baj?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) istvan5555 válasza vkond hozzászólására (») Nov 2, 2016 / 1
 
Hi,

Nem ismerem az elektronikáját, de ez jellegzetes tápegység probléma. Meg kellene nézni az elektrolit kondenzátorokat a tápegységben. 2-4 db lehet ott, cseréld ki mindet. Figyelj a feszültség és kapacitás értékekre! 105 fokos kondenzátort, vagy jobbat használj.

István
(#) (Felhasználó 116521) válasza granpa hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Hello!
Nem volt feltekerve a termosztát ! Ennyi volt. Azt viszont továbbra sem értem,hogy a szerkezet semmiféle infót nem ad a cirkó állapotáról ha a termosztáttól nem kap jelet??fura
üdv !
(#) Gafly válasza (Felhasználó 116521) hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Idézet:
„Nem volt feltekerve a termosztát ! Ennyi volt.”

Ez nagyon durva...
Semmi "púpos kondenzátor" meg "vezérlő panel cserével fenyegető lehúzós szerelő"?
(#) jani60 hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Junkers Novatem zw 20 ke kazánom, aminél egyre többször előfordul, hogy a keringtető szivattyú nem áll le, és egy idő után a reset gomb piros ledje el kezd villogni. Ezt követően is a szivattyú tovább jár. Ilyenkor a kazán nem fűt és nem ad meleg vizet sem. A reset gomb megnyomása után a led villogása megszűnik és a kazán rendesen végzi a dolgát. A segítőkész tanácsokat előre is köszönöm.
(#) mellcsiii hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Ismét írnom kell sajnos... Renova mini borzalmam van, és délelőtt még semmi baja nem volt, most viszont sehogysem kapcsol fel a fűtés. A tekerős termosztát kattan, de a kazán semmit nem reagál. A használati melegvizet melegíti, szivattyú elindul utána kikeringetésre, viszont hiába kapcsolom fel a fűtést a termosztáttal, arra nem csinál abszolút semmit. Baromira örülök így november elején. Mi lehet a baja? Vezérlőpanel március elején lett cserélve benne...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2016
(#) zoszka válasza jani60 hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Milyen ritmusban villog? Az kódolja a hiba fajtáját.
(#) jani60 válasza zoszka hozzászólására (») Nov 5, 2016 /
 
Sajnos nem figyeltem meg. Ahogy ismét jelentkezik a hiba , leírom. Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.
(#) Zotyó83 hozzászólása Nov 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel, hogy egy viessmann vitopend 100-w WH1B kombi kazán termosztátra működik fűtést kapcsol ki/be de melegvizet nem ad... A szerelő a gépkönyvet keresi, mert h anélkül nem tud mit csinálni, de 2 hete költöztünk ide és azt nem adtak a lakáshoz Minden segítséget előre is köszönöm!

Zoli
(#) szamóca válasza Zotyó83 hozzászólására (») Nov 6, 2016 /
 
Következő: »»   324 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem