Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés

Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 13
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Máj 11, 2016 /

Csak ellenőriztem a működést, és kíváncsi voltam, hogy a központ mögött is érvényes-e. Egyébként elég nagy szórás van engedélyezve.
A mostani helyzet:
- a kagyló és a készülék közé van építve egy doboz
- ebben van egy 2db váltóérintkezőt tartalmazó kapcsoló, amivel lehet váltani az eredeti kagyló és a headset jack alzatai között
- A pc hangkártya kimenete egy modemből bontott trafó egyik tekercsére megy, a másik tekercs sorba kötve a mikrofon bemenettel a kapcsoló előtti részre (kagyló és headset esetén is működik)

A tárcsázás 90% körül sikeres, sajnos az élő mikrofon miatt beszűrődik zaj, ami miatt néha hibázik és a központ nem jól érzékeli a DTMF kódokat.
A másik nagyobb probléma, hogy halkak a GSM adapterek. Sajnos sem a GSM adapterek, sem a központ nem hangosítható. Gondoltam arra, hogy egy másik trafóval megpróbálni duplázni autótrafó elven a kimenetet, ezt majd még lehet kipróbálom. Ha nem, akkor kellene egy kis LM386-os segítség. De ez már nem fér a kis dobozba, másik kell, akkor meg lehetne már javítani a tárcsázáson is 100%-ra, ha közvetlenül a vonalra dolgozna.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016

Gyakorlatilag földfüggetlen a trafó miatt a PC felé, a headset, meg ugye megint az.

Ja...a csengetés multival való mérésére írtam, hogy necces, nem az értékre!
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 11, 2016 /

Van egy rajzom, ami elvileg egy komplett telefon. Akár megépíthetném ezt is, erről menne a headset (trafó nélkül van megoldva az önhang kioltás), van hangerő állítási lehetőség is. Egy sima NPN tranzisztor egy emitterellenállással csatolja be a DTMF kódot, Ha meghagyom a tranzisztort és azt vezérlem a kis trafóval a PC-ről, akkor a PC is mindenképpen védve van a visszahatástól, bár ott van a 15V-os zener is. Gyakorlatilag 4 tranzisztor és egy kapcsoló. Bekötöm a telefonjuk elé. Híváskor az csörög, ha akarja felveszi a telefonkagylót, ha akarja benyomja a kapcsolót és beszél a headseten. Híváskor bekapcsolja és entert üt a PC-n, aztán vagy közben fel is veheti a kagylót, vagy beszél a headseten.
(#) Busz hozzászólása Máj 14, 2016 /

A telekom most építi az GPON optikai hálózatát a környező falvakban. Hamarosan hozzánk is eljut. A kérdésem hogy a gerincoptikát honnan húzzák ki hozzánk? A meglévő analóg központban már van optika vagy külön légkábelen húzzák majd ki valahonnan?

Mert a KTV szolgáltató mikor bejött a faluba ők külön légkábelt raktak a 20kV-os áramhálózat oszlopaira, azon hozták be az optikát, majd a faluban optikai nodokkal koaxon megy az előfizetőkhöz a jel.

Nade a telekom hogyan csinálja? Egyáltalán a jelenlegi analóg központba hogyan jut el a net?

Vagy elképzelhető az is hogy a telekom a konkurens szolgáltató gerincére ( az az optika már be van húzva a faluba) fog rácsatlakozni??
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Bocsánat, megint nem tudtam időben válaszolni
Az elektronikus (trafó nélküli) hibrid áramkör működési elve itt van.
Rákeresve a "electronic phone hybrid schematics"-ra sokáig nézegethetsz különféle megvalósításokat.
Az általad idézett megoldásnál eléggé nyakatekerten váltják ki az LM386-ot
Analóg módon egy tranzisztorral is jól be lehet csatolni a DTMF jelet, de szerintem neked az sem kell...
Az "önhang kioltás" az jól jön, hogy eleget tudjál erősíteni (bár a földekkel ugyanakkor gondok lehetnek). De neked van trafód, tehát hajrá!
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Idézet:
„A meglévő analóg központban”

Ami nem nagyon hiszem hogy nálatok lenne (bár nem tudom mit értesz "analóg központ" alatt)...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Köszi. Megnézem.
Közben rájöttem, hogy nem lenne jó megépíteni egy külön telefonkészüléket (kivéve csörgés, mert a csipogóval kivágnának ). Marad az, hogy egy LM386-al emelek a hangszóró feszültségén. A DTMF becsatolást meg megpróbálom a vonalra. Ide viszont kellene legalább egy védelem, hogy a csörgés ne juthasson be.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Nincs már analóg telefonközpont sehol sem.
Csak az előfizetői hurok még, de már az sem sokáig. A trönkhálózat meg már nagyon régen digitális, Azon meg az megy, amit rátesznek.
(#) Busz válasza pucuka hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Falusi telefonközpontunkon azt a kis épületet értem ami (nálunk a posta mellett van), két klíma is van az oldalán és a telekomos autók mindig oda járnak. Jelenleg rézkábelen megy a telefonvonal nálunk.
Nade oda a trönkhálózat a föld alatt megy.
De a trönk az optika és az új optikai hálózat is azon keresztül fog jönni?
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Máj 14, 2016 /

Nem mindíg, van mikró, és légkábel is.
A "falusi" postán levő telefonközpontban sem analóg központ van, hanem digitális. Leginkább egy szerver. Oda csak a helyi hurkok (réz) futnak be. Ahogy látom a fejlesztés irányát, a helyi hurkon is előbb utóbb DSL (IP) hálózat lesz, az előfizető kap egy boxot, azon lesz a telefon, internet, TV, meg még ki tudja mi. Már ma is sok helyen így van.
A helyi hurok még szerintem sokáig réz lesz, csak a nagyobb forgalmú előfizetőknek lesz optika.
A most meglevő előfizetői hurok még ki tud elégíteni egy átlagos háztartás hírközlési igényét.
Muszáj sietni, mert itt a mobil hálózatokon a 4G (LTE) és már készül az LTE +, ami már bőven többet fog tudni, mint a rézhurok.
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 15, 2016 /

Idézet:
„Muszáj sietni, mert itt a mobil hálózatokon a 4G (LTE) és már készül az LTE +, ami már bőven többet fog tudni, mint a rézhurok.”

Az a része, hogy a "spektrum" nem végtelen?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2016 /

Az nem, csakhogy nem a sávszélesség növelésével történik a sebesség növelés, hanem az idő tényezővel, és a többutas átvitellel. MIMO, és változatai. 20 MHz csatornában akár nagyobb, mint 300 Mbit/s átvitelre képes.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2016
(#) Csabesz666 hozzászólása Kedd, 8:56 /

adott egy vdsl rendszer ip-tv és analóg telefon. A bejövő telefon kábel ugye 2 szál (piros-fehér) majd ez bemegy egy spliter-be és innen megy a ruterbe,ill a telefonba. A hibajelenség a következő, ha kívülről, teszem azt, a mobillal felhívom, a vezetékes számunkat, a vonal létrejön viszont bontani csak a mobillal tudom....... a vezetékes telefon nem bontja a vonalat, csak elnémul, és ha újra felveszem a kagylót újból tudok beszélni, a mobil is azt mutatja, hogy nem bontották a vonalat. Mi lehet a probléma? többféle készülékkel próbáltam, és ugyan ez a hiba jelentkezik.....
(#) Gafly válasza Csabesz666 hozzászólására (») Kedd, 10:06 /

Hagyományos (vezetékes/PSTN) telefonnál ez tipikusan igy szokott lenni.
Például azért, hogy ha kicsúszik a kezedből a kézibeszélő amikor felkapod, akkor ne bontson...
A telefonközpontban (hálózatban) állitható a viselkedés is és az időzités is.
Ne tudd meg hogy mennyi mindent lehet konfigurálni egy központban/hálózatban
(#) Csabesz666 válasza Gafly hozzászólására (») Kedd, 10:21 /

Azt akarom kiszürni, hogy nálam van e a bibi, vagy a szolgáltatónál ugyanis, 7 ezer ha megállapítják , hogy én csesztem-e el valamit.
(#) Gafly válasza Csabesz666 hozzászólására (») Kedd, 10:51 /

Ha igaz amit leirtál, akkor nálad nincs semi elrontva, ez igy szokott működni.
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Jún, 25. Szo
14:11:43
Jelenleg 403 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu