Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg időkapcsoló működtetése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Massawa válasza Kari20 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Igen, mert az ujakban a szinkron motor mindössze 16V-s és egy marha nagy ellenállással kötik a 230V-ra, ami természetszerüleg melegszik.
(#) gyurmagyurma hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Hello Mindenkinek!

Ez egy időkapcsoló áramkör lenne, mikor megkapja a tápfesz-t egy meghatázotott időre behuzza a relét, majd elengedi. Valaki a fotó alapján megtudná fejteni nekem, mi a kapcsolási rajza? Meg szeretném építeni.

Köszönöm előre is!

Üdv.
(#) Medve válasza gyurmagyurma hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Hello, A fotó alapján nem lehet megtudni az alkatrészek értékeit, viszont könnyedén lehet egy ezzel megegyező funkciójú áramkört készíteni. Miért ragaszkodsz ehhez a kapcsoláshoz?
(#) gyurmagyurma válasza Medve hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Hello.
Nem fontos, hogy ugyan ez a kapcsolás legyen. Az a lényeg, működésében egyeznen evvel.
(#) gerasz88 hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok
kaptam 5db analóg időkapcsolót ingyen mire lehetne rá kötni hogy spóroljak illetve kényelmi szempontból?
1db már sikerült be kötni egy tvhez és egy dekóderhez így hajnal 1 órátol reggel 7 ig nem megy a standard állapot nem fogyasztják aszt a minimális áramot sem !
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) kadarist válasza gerasz88 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Csak arra vigyázz, hogy a későesti filmnézés alatt nehogy elmenjen az áram.
(#) gerasz88 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Vigyázok de azért van az oldalán a kapcsoló hogyha látom hogy sokáig tv zem át kapcsolom és ennyi
De még most se tudom hogy a többit mire használjam hogy sórolhassak !
(#) juppi válasza gerasz88 hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
A karácsonyfa világítását is lehet vele időzíteni, mondjuk este 8-tól éjfélig.
(#) csega hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Tisztelt HozzáértőK!
A következő problémámhoz kérnék segítséget. Van egy 18Kw.os elektromos kazánom ami 14Kw teljesítménnyel működik /biztosítékok miatt/. Ezt a kazánt egy dinsínes digitális idő kapcsolónak kellene működtetni, de gyakorlatilag az időkapcsoló pár hét után tönkre megy / minden karakter látszik a kijelzőn/ olvashatatlanná válik. Kb a 4.cserélem,igaz azonos típusok. Mi lehet a problém, vegyek más féle időkapcsolót? Bár nehezen hiszem ,hogy mind a 4 rossz volt, vagy valami más megoldás kellene?
kérném segítségüket a megoldásban
(#) oroszbence hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok nem tudom menyire leszek off de remélem nem nagyon és tudtok segíteni.

A lovardában a fedelesünket reflektorok világítják meg amihez van 4 kismegszakító illetve egy falba épített manuális időkapcsoló. Mikor bemegyek felkapcsolom a főkapcsolót akkor még sötét van. Aztán elkezdem tekerni a kapcsolót és felkapcsol de sajnos ez a tekerős visszaszámlálós már elég régi és hiába húzom fel 120 percre 80 percnél lekapcsol. Kiszeretném cserélni és szeretném tudni mire lehet mire lenne érdemes.
Illetve, hogyan lehetne megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon le ha már nincs senki bent de az időzítő lejárt.

Ha nagyon off akkor kérlek segítsetek hol van ennek a kérdésnek jobb helye.
(#) dermedve12 hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Vettem egy kész időkapcsolót, amit szeretnék kiegészíteni.
Bővebben: Link

Ez az áramkör vezérelné az autó külső tükreinek fűtését. A probléma az, hogy két nyomógomb kell hozzá. meg lehet ezt oldani egy nyomógombbal? Létezik erre valamilyen megoldás?

Előre is köszönöm a választ!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem