Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültségű kondenzátor
 
Témaindító: nick81, idő: Jan 28, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) ApaSas hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Itt pedig egy most kapható típusa:
http://altered-states.net/index2.php?/cart/index.php?main_page=product_info&products_id=1349
(#) Collector válasza ApaSas hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Ez egy VIO, ilyenem nekem is van. A primer oldal egy tesla kör, ami valóban nagyfrekvenciás, egy állítható szikraköz is van benne. Ebben az esetben nyugodtan teli lehet pakolni fóliakondenzátorokkal, az sem baj, ha jóval nagyobb névleges feszültség jön ki mint 2kV.
(#) ApaSas hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
Köszönöm
(#) Takibaki hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok Boldog új évet kívánok . Amit szeretnék ... a youtubon láttam egy szuper egér, patkány fogót ami elektromos 12-voltos akksi egy 150µF-os 400 voltos kondi és 2 fém lap volt egy fa lapra szögelve . Én is szeretnék ilyet . nem tudom működne-e mert 12 voltos akksi csak 12 voltal tölti a kondit és nem tudom elég hatást fejtene ki a patkányon . lehet magasabb feszültség kellene . 230v hálózatra nem akarnám kötni . lehet egyszerübb lenne a 230v-ot egyenirányítani az majdnem jo lenne a kondinak. jó lenne ha egy akció után leállna , mert a tetem zavarná az áramkört . Mi a véleményetek hogyan működne ? Milyen kondi a legalkalmasabb ? ( jó és olcsó)
(#) gaben62 válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 29, 2019 / 1
 
Miért nem készítesz egy ellenütemű oszcillátort, vagy egy NE555 -kapcsolást, ami 18-22KHz. impulzusokat állít elő, és azzal hajtod meg egy kis But12A kapcsoló tranzisztorral?, Etd29, ferrit trafót. 8V-ról simán megy, 2-3KV- leadna..
Akár egy kis méretű horgászlámpa akkuról is, stabilan, hosszan üzemelhet.
(#) Takibaki válasza gaben62 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Köszönöm jó ötlet átgondolom .
(#) xNorbi hozzászólása Okt 29, 2020 /
 
Üdv.

Van pár ehhez hasonló kondenzátorom, 4-5 darab talán. Kérdésem az lenne, hogy mit tudok kezdeni vele? Mihez lehet felhasználni, mit lehetne építeni belőle?

s-l1600.jpg
    
(#) Gafly válasza xNorbi hozzászólására (») Okt 30, 2020 /
 
Tegyél rá rövidzárat, mert megtréfálhat.
Ugyan ez nem válasz a kérdésedre, de attól még hasznos.
Idézet:
„Mihez lehet felhasználni, mit lehetne építeni belőle?”

Például flokkolót.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2020
(#) Galvan hozzászólása Okt 14, 2021 /
 
5-15 KV közötti feszültséghez betett kondenzátor időnként kinyírja az egyenirányító diódát. Létezik valami amivel a kondenzátort kiegészíthetném, hogy védve maradjanak az egyenirányító diódáim?
(#) erbe válasza Galvan hozzászólására (») Okt 14, 2021 /
 
A válaszhoz nem ártana egy rajz is.
Pl. egy TV-ben a 27 kV jóformán soha nem nyírja ki a diódákat.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem