Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 113
(#) Rober_4 hozzászólása Feb 6, 2010 / 3
 
Sziasztok!
Ezen topikba kerülhetne minden, ami az orsós magnetofonokkal kapcsolatos. Azok működésétől a szalagbeszerzésig, esetleges javítási problémákig, átalakítási ötletekig, mindennek helye van itt. (ha egyáltalán még valaki arra adja a fejét, hogy rendbe hozzon, egy ilyen szerkezetet)
Mint ismeretes ezek a "szalagos magnók" a kazettás magnók elődjeinek tekinthetők, s egészen a régi csövestől, a "tegnap" modern stúdiótechnikájában használatos profi 16 sávos magnókig, számtalan változatban léteznek. Természetesen van rossz minőségű, és létezik olyan amelynek természetes hangját soha nem fogja tudni utánozni a digitális technika. Persze ma, amikor megnyomok egy gombot, és már hallgatom is az internetrádiót, kevesen fognak nekiállni befűzni egy szalagot, és mondjuk kézzel pozicionálni azt két szám közé, de ha mást nem, egy kis nosztalgiázást, és egy saját topikot megérdemel ez a szerkezet.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 6, 2010 1 / 1
 
Kedvcsinálónak néhány kép.
(forrás: magnomuzeum.hu)
(#) Action2K válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Ezeket a szépségeket elnézve, szégyenkezve említem meg, hogy van egy pár TESLA B70-em meg 90-esem. Már 15 éve lestrapáltak voltak szegények. A nyomógörgője kaput. Azóta gondolom már az ékszíja is elporladt.
(#) szamóca válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 6, 2010 / 1
 
Régi idők gépei. Bővebben: Link
(#) tiggersoft válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 6, 2010 / 1
 
Nekem egy Unitra ZK 246 vár a "restaurálásra", mert még egy-két hiányzó alkatrészt pótolnom kell rajta.

zk246.jpg
    
(#) szamóca válasza tiggersoft hozzászólására (») Feb 6, 2010 / 2
 
Ennek a kivezérlésjelzőjét felhasználva készítettem az első keverőpultomat, amit Sajóecsegre adtam el.
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 6, 2010 / 1
 
Az első magnóm Mambó volt. Aztán jött egy Terta811-es ezt követte a Terta911. Sajnos erről nem találtam fotót.
(#) tatabike hozzászólása Feb 6, 2010 / 2
 
Üdv, örülök ennek a topicnak. Most éppen nem álltam neki a fotózásnak, de nekem ilyen gépeim vannak itthon, mindegyik pöpec és működik.
(#) szamóca válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Már akkor is volt Hammerite, vagy olyasféle.
Nekem egy kisméretű orsós volt, de az idők folyamán elkallódott.
Egy kezdeti, és egy profi gép.
(#) nagy hoho válasza szamóca hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A Hammerite ,hogy kapcsolódik a témához? Egyébként régen kalapácslakknak hívták.
(#) szamóca válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
[OFF]Tudom, ironikusan jegyeztem csak meg.
(#) DuMatyi hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Öröm, eza Topik, bekerült a kedvencek közé és az értesítőkbe. Imádom az orsós magnókat, de a profi gépek nem vonzanak. Repertorizálás közben ráakadtam pár magnó javító cikkre, az évfolyamot és a lapszámot közkívánatra felteszem. Ízelítőül: Mérőfrekvenciák: 60 100 330 1000 6000 10000 Hz. Ezeket javasolja rögzíteni.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ezek a mérő frekik egységes jelszinten vannak? Pl.: 0dB? Csak mert ha egy frekvenciamenetet mérek, akkor ott az alábbi kép szerint van a jelszint, s ebből jön ki a végeredmény: Link
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ravasz fogós kérdés. Tudjuk, hogy más kivezérléssel és frekvenciamenettel rögzítenek CrO2 és Fe2O3 szalagokra, és a végeredményt - frekvenciamenetet értve alatta - egy antikompenzációs frekvenciamenetű erősítővel simítják. Mindez persze sebességfüggő is. A cikk nem szól róla, csupán annyit ír:
Idézet:
„A felsoroltakon kívül szükséges még megfelelő sebességű Bezugsband, vagy hasonló minőségű más beállítómérő szalag, amely tartalmaz 60, 100, 330, 1000, 6000, 10000 Hz frekvenciákat.”
(#) tatabike hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Én arra keresem a választ, hogy az elvileg Hi-Fi szintre belőtt Unitra Aria M2408SD-m miért produkál gyengébb minőséget, mint az elvileg kommersz Tesla B101-esem? Mindegyik újszerű, alig használt, és nálam felvételnél és lejátszásnál is sokkal jobbat tud a Tesla mint az Unitra. Már fülre is jobb a Tesla.
(#) oldman válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A frekvenciamenet mérése a maximális kivezérléshez képest csökkentett jelszintel történik (kazettásnál is!) ráadásul sebességfüggöen más a vonatkoztatási frekvencia is.
Külön mérési eljárást igényelnek az automatikus felvételi szintbeállítást használó gépek.

Az átvitel mérése és beállítása a lejátszó etősítő beállításával kezdődik az adott sebességre és anyagra és formátumra készült mérőszalaggal.
A mérés sorrendje:
Szint állítás 4,75 és 9.5 cm/s 333 Hz fölötte 1kHz
Résmerőlegesség 4,74 6.3kHz feölötte 10kHz -10 dB
Frekvencia menet 31,5 HZ től 8 - 18 kHz (4,75 38 és 76) -20dB


A felvételi szint beállítása ugyanígy történik kivéve a kombináltfejes készülékek itt a rés állítás értelemszerűen elmarad.
Röviden ennyit érdemes tudni a frekvenciamenet mérésről.


(#) DuMatyi válasza tatabike hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hogyismondjam a teslák a kommersz készülékek között toronymagasan verik a többit. A Grundiggal van egy szinten. Korabeli könyvek is tanúsítják, meg ezek szeint a Te füled is. Én eddig csak és kizárólag Teslát hallottam, és 40 éves, eredeti alkatrész készlettel. Jövő héten kipakolom az ágyra azt a szalagmenniységet, amit azzal vetttek fel, és rendszeresen hallgattak. Én is használom két hetenet, vagy havonta, egyedül a szalag elején van kissé zavaró nyávogás. Mindez 40 éves technika! Emelem kalapom az elődök előtt.
(#) tatabike válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Én is jobban csipázom a Teslákat. Hogy is fejezzem ki, mikor kezeled rajta a karokat, meg a gombokat, olyan érzésed van, mintha valami nagy és erős csúcsgépet irányítanál, mindenből a megbízhatóság és az energia sugárzik. Nyoma sincs annak az idiótaságnak, mikor a gagyi DVD-n megnyomsz egy gombot, mire az egész készülék 3 centit hátracsúszik a polcon....
(#) mp3maker válasza Action2K hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem egységesek a jelszintek.
(#) mp3maker válasza tatabike hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Idézet:
„Unitra Aria M2408SD-m miért produkál gyengébb minőséget”
Ezt kifejtenéd bővebben.
(#) DuMatyi válasza tatabike hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Jobb esetben hátra csúszik. Rosszabb esetben a gomb beszakad.
(#) DuMatyi válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ez melyik Csabai könyvből való? Abban biztos vagyok, hogy Műszaki könyvkiadó által készített, és a szerzőjében is. Nem tudom, melyikből való. A nyomás jellegzetes, a szöveg stílusa is az.
(#) Gyimate hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!
kb 2 éve kaptam egy Tesla B101-es szallagos magnót. Amikor megkaptam elég sok hibája volt szegénykének, de a mai napra rendbe tudtam hozni. Voltak hozzá alkatrészeim is. Meg kell, hogy mondjam, hogy szebb felvételeket tudok vele manapság készíteni, mint a legtöbb kazáttás magnóval. Szallagokat meg lehet hozzá szerezni iskolai lomtalanításkor, vagy egyéb helyekről, csak kérdezősködni kell. Majd később rakok fel róla képeket. Még annyit a végére, hogy amikor elkezdtem javítgatni szinte semmit sem tudtam a működéséről, a mai napra meg szinte már mindent tudok róla...
(#) mp3maker válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Csabai Dániel - Sztereó orsós magnók szervizkönyve I. Műszaki Könyvkiadó 1986
(#) tatabike válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ezt úgy értem, hogy azonos jelforrásról, azonos szalagra készített felvételnél az Unitra füllel hallhatóan gyengébb minőséget produkált, mint a Tesla. Kevés a magas, nem tiszta a mély, olyan mosott hatású az egész. A Tesla felvételei ellenben szépen csilingelnek, karakteresek a mély hangok, és szép telt, éles a középtartománya is.
Mondjuk talán nem lenne olyan feltűnő, ha az Unitra nem Hi-Fi-ként tálalná a 2408-ast, de így önkéntelenül is többet várna tőle az ember, és hát elvileg még az is csalódás lenne, ha egy szinten lenne a Teslával. De rosszabb annál, ezért még szembetűnőbb a gyatrább hangzás.
(#) DuMatyi válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) mp3maker válasza tatabike hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A kombinált fej mikor volt demagnetizálva ?(a lágy permalloy fejek könnyen felmágneseződnek ) A 90-es években került hozzám olyan 2408-as, ami nem szolt lejátszáskor és demagnetizálás után működött rendesen.
(#) elektrorudi válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Valahol azt olvastam, hogy a 0dB-es szint ott van (333 vagy 1000Hz-es jelet használva) ahol a torzítás 3%-os lesz.
Na most ez igen durván hangzik, de legalább megfogható...
Mert, mit kezdjek egy 320pWb/m -es adattal ?
Hogy tudnám ezt mérni ?

A frekvencia menetet pedig (tudomásom szerint) -20dB-en mérik.
Javítsatok ki, ha nem így van!
(#) mp3maker válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Idézet:
„Mert, mit kezdjek egy 320pWb/m -es adattal ?”
Ez jó kérdés, ugyanis én sem rendelkezem(sajnos )gyári mérőszalaggal.
(#) rewox válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Tegnap volt lehetőségem egy ilyen gyönyörűséget meg hallgatni mesterszalagról készült felvétellel, 300b erősítőn keresztül olyan dinamikát CD nem tud. Nagy élmény volt!
Következő: »»   1 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem