Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók

Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Lapozás: OK   21 / 60
(#) szamóca hozzászólása Máj 31, 2011 /

Egy szépség. :szeret:

technics.jpg

(#) Rober_4 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 31, 2011 /

Jaj a szívem :szeret:
(Pioneer)
(#) steelbird válasza szamóca hozzászólására (») Jún 1, 2011 /

Gyönyörű!! És tényleg Pioneer
(#) szamóca válasza steelbird hozzászólására (») Jún 1, 2011 /

Bizony, és 31évesen is szép a kék korszak 909-ese. Nem beszélve a különlegesen ritka fekete színről. :yes:
(#) szamóca válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 1, 2011 /

Nem tudom miért szerepel technics néven a pio nálam, de akkor rakok már fel egy 29 éves 2000$-os tech-et is.
(#) coyote55 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 1, 2011 /

Ez egy forradalmi meghajtású cucc ( Omega szalagtovábbító rendszer ), megfejelve egy csúcs elektronikával - nem véletlenül volt ennyi az ára!
(#) Sinka Balázs hozzászólása Jún 6, 2011 /

Üdv!
Van nekem egy AKAI GX-4000D orsós magnóm. Mostanában egyre élvezhetetlenebb rajta a zenehallgatás, mert gyenge a szalagfeszíő. Kézikönyvem sajnos nincs hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám beállítani a feszítést? De szerintem az is lehetséges, hogy a sok használattól (33 év ) teljesen elkopott, mivel ott folyamatosan súrlódik. Tudnátok nekem boltokat, ahonnan tudok alkatrészeket venni.
Üdv: Egy szomorú magnótulajdonos: Balázs :rinya:
(#) gkari válasza Sinka Balázs hozzászólására (») Jún 6, 2011 / 1

Emlékezetem szerint ez a feszítő egy rugós mechanizmus, a szalag koptatása a feszítőerőt nem változtatja meg, ha nagyon kopott, akkor egy új tüske kell bele. Szerintem a rugó az évek alatt elfáradt-csere, ezt bizony csak a fedőlap levételével lehet megoldani-kissé macerás, de lehetséges. Alkatrészt nem hiszem, hogy kapsz-marad a barkácsolás.
(#) steelbird válasza gkari hozzászólására (») Jún 6, 2011 /

Ő a súrlódó kuplungra gondolt szerintem.
Filces tárcsakuplung van benne. Ha emlékezetem nem csal, egy csillag alakú nyomórúgó állítja az összeszorító erőt, amit 2-3 fokozatban lehet állítani.
Ha a filcek elkoptak, akkor viszont cserélni kellene a filc gyűrűket. Arra viszont nincs ötletem, hogy hol lehet beszerezni... talán videós alkatrésszel helyettesíthető.
Volt egy régi Ezermester (vagy Rádiótechnika?) újságban egy módosítás rá, komplett lengőkaros leeresztő kuplung építési leírás. Az eredeti megoldás a gyengéje volt ennek a decknek, mert a szalag átmérőjétől függött a leeresztő orsó fékező ereje, így a szalag elején gyenge volt, a végénél meg nagyon erős.
A lengőkaros módosítással állandó fékezőerőt lehetet beállítani, és szalagmennyiségtől függetlenül.
Nekem is ilyen van, mindig gond volt a leeresztő orsóval.
(#) gkari válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2011 /

Lehet, hogy ez(is) problema, de eredetileg a feszítőről volt szó, aminek a hibája szintén okozhat gondot.
(#) Rober_4 válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2011 /

Én nagyon kíváncsi lennék erre a megoldásra! Akinek megvan ez a cikk ne titkolja!
(#) steelbird válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /

Nekem valahol megvan, de 30 évnyi folyóiratot kellene hozzá átnyálazni. Ha lesz időm, előtúrom. Részletes rajz, elkészítési útmutató van hozzá.
(#) steelbird válasza gkari hozzászólására (») Jún 6, 2011 /

Ehh, ezt benéztem....
De a lengőkaros feszítőt ennél a decknél a saját súlya húzza lefelé. Szalag nélkül lebillen, és egy mikrokapcsoló bontja a motor áramkörét, leáll a motor. Ha a szalag húzza felfelé, akkor áll be pozícióba. Ennek a kopása érdemben nem befolyásolja annyira a hangminőséget, mert a fejek és eközött a feszítő kar között ott van még egy szalagvezető görgő.
Ha nem húz elég erősen a felcsévélő orsó kuplungja, akkor ez a lengőkar lebillen és leáll a motor.
Ellenben ha a görgő nem húz rendesen, akkor adódhatnak lejátszási gondok.
Jó lenne akkor pontosabban tudni a hibát.
(#) Sinka Balázs válasza gkari hozzászólására (») Jún 7, 2011 / 1

Szia!
Köszönöm a választ! A jó hír: sikerült megjavítanom! Leszedtem az előlapot, és barkácsolgattam kicsit. Megfeszítettem a mechanika rugóit, mert már a szalag visszafelé tekerése is lassú volt. A feszítőt is szétszedtem. Kicseréltem a rugót is. És egyúttal a kivezérlésjelző izzóit is kicseréltem LED-re, mivel a régiek egy túláram miatt tönkre mentek. (sok mindent túlélt már szegény magnó...)
Köszönöm a választ: Egy boldog magnótulajdonos: Balázs
(#) gkari válasza steelbird hozzászólására (») Jún 7, 2011 /

Rugó húzza, mert fektetve is működik!
(#) steelbird válasza gkari hozzászólására (») Jún 7, 2011 /

Ok, köszi! Már vagy 10-12 éve szedtem szét utoljára, nem emlékeztem rá. Az a lényeg, hogy sikerült megjavítania.
(#) veroka válasza Sinka Balázs hozzászólására (») Jún 9, 2011 /

Ha érdekel, nekem van hozzá szervízkönyvem, PDF-ben. Magyar nyelvű, kb 10 MB
(#) Sinka Balázs válasza veroka hozzászólására (») Jún 9, 2011 /

Szia!
Azt megköszönném, ha elküldenéd.
Üdv! Balázs
(#) veroka válasza Sinka Balázs hozzászólására (») Jún 10, 2011 /

Szerintem elment, légyszi szólj ha nem jó.
(#) szeles válasza veroka hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Én is megköszönném, ha nekem is elküldenéd. Van a padláson 3 ilyen (ismeretlen állapotú) magnó, most készültem kidobni őket. Kidobás előtt megnézném, hátha lehet velük valamit kezdeni.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Ugye ez a "kidobás" nem komoly?
(#) ozpecs válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Nehogy kidobd alkatrésznek is érdekelne akár olcsón van nekem is kettő
(#) szeles válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

De!!
Egy intézményben kidobták őket pár éve.
Kiszedtem a kukából és levittem vidékre, ott van helyem a padláson, de már ott is útban van. Műltkor megnéztem, de pl. az egyik ráz, stb.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Azért értesíts, hogy mikor, és hol dobod ki, mert rögvest odaállok, hogy elkapjam!
(#) szeles válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

ozpecs és tomi32
Város? Holnap reggel megyek le vidékre (Szeged felé), felhozhatom Pestre.
(#) ozpecs válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Pesti vagy? HA igen, akkor megyek fel egy 10 napon belül én is pestre és összefuthatunk
(#) szeles válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

Igen.
Rendben felhozom, de nem tudom hogy lehet itt privátot írni. Nem szívesen írnám ide a telefonszámom.
(#) pucuka válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /

A fejlécben rákattintasz a nick nevére, és az adatlapon allul ott a lehetőség.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 12, 2011 /

Én meg pesti vagyok!
(#) szeles válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2011 /

Kösz
Következő: »»   21 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Okt, 01. Sze
12:15:25
Jelenleg 364 fő olvassa az oldalt