Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   58 / 113
(#) veroka válasza szamóca hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Egyszerű matrica, amit valaha valaki felragasztott az előlapra. Valóban könnyű (?) lekaparni. Az egykori dekoratőr láthatóan igyekezett az AKAI felirathoz hasonló betűtípust választani az egyébként szegényes kínálatból - ilyen öntapadó betűket anno az Ápiszban lehetett venni.
(#) Koncsar hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Kedvenc magnóm az MK25, MK25A, MK27 után. Mennyiszer szét kellett szednem. Szép idő volt.
Nem is értettem miért nem adtak hozzá gyárilag fejállító csavarhúzót?
Ja meg az ékszíjjakról nem is beszélek.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Sőt! Ez volt az első amit használtam, de rég volt. Ez még talán ment valami góliát ellemről is, vagy valami akkucsomagról, erre már nem emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) ozzy76 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Üdv! Volna nekem egy grundig lincensz alapján készült frissen rendbe hozott unitra m1417s orsós magnóm , és volna egy kérdésem , hogy ezeknek a magnóknak a deprez műszerük csak felvételnél működnek és az lenne a kérdésem , hogy nem-e lehetne valahogy megoldani , hogy a deprez műszer működjön lejátszásnál is ?
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Szerintem egy-két átkötéssel minden szoci magnónál megoldható. Azonban a minél pontosabb kijelzés érdekében szükség van beállító szalagra, ami 9.5 cm/s-os kell legyen.
(#) ozzy76 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Akkor szerválok egy üres orsót valahonnan csinálok egy beállító szalagot , és pontosan hova is kéne bekötnöm ?
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Nem csinálni kell beállítót, hanem szerezni. BASF kell házimagnóra. Forrás: elmebaj, ritkán vatyi. Kicsit drágább, illetve hogy biztató legyek: könnyű tönkretenni. Egyébként a rajzon a jel útját végigkövetve kiderül. Személy szerint nem foglalkoznék ezzel a ZRK magnóval, eléggé hulladék szerkezet. Nekem van egy, de csak alkatrésznek. Illetve VU mérő lesz a műszerből .
(#) ozzy76 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Tudom , hogy nem a legjobb , csak ehhez a magnóhoz sok emlék köt nekem is meg fateromnak (faterom első orsós dögje) meg amúgy is rendbe lett hozva , szóval csak ezért gondoltam , hogy jobb lenne a ha lejátszásnál is mutatna a műszer Az az érdekes , hogy 30 év alatt különösebb baja nem volt a magnónak
(#) ozzy76 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Pedig tudom , hogy milyen tré ezeknek a mechanikája
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
A HFM szerint ezek a mechanikák vígan nyávognak 9.5-ön 0.3%-ot, ami eléggé sok. Legegyszerűbb: jel útját végigköveted, kapcsolókat figyelembe veszed. Ez alapján átköthető. Rajzot nem tudom megnyitni, csak otthon.
(#) ozzy76 hozzászólása Júl 10, 2014 /
 
Oké köszönöm a segítséget . Tudom , hogy sok az a 0.3% , de régi szalagokat 1x meghallgatni jó ez
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Üdv! volna nekem egy grundig linceszes unitra m1417s típusú magnóm és az lenne a kérdésem , hogy lehet-e valahol benne a motor sebességet állítani ? A választ előre is köszönöm .
(#) pucuka válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Ebben a magnóban is, mint általában minden kommersz magnóban asszinkron (ebben árnyékolt pólusú) motor van. Ennek a motornak a fordulatszáma a hálózati frekvenciához kötött, azt megváltoztatni egyszerű módon nem lehet. Ráadásul az a hálózati trafója is egyben. A magnóknál a fordulatszámot (szalagsebességet) az áttétel változtatásával érik el.
De miért is akarod a motor fordulatszámát megváltoztatni, és mennyire?
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
egy kicsit szeretnék rajta gyorsítani , mert valamiért lassan játszik. Haverom m2405-ös unitráján kipróbáltuk ugyanazt a szalagot és ott tökéletes sebességgel szól az enyémen pedig lassabban . Igaz hogy az a szalag haverom magnóján készült felvétel van a szalagon .
(#) pucuka válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Talán szíjakat kéne cserélni.
(#) kristikoma válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Ha hallásra kicsit lassúbb vagy gyorsabb a felvétel, akkor Audacity segít. Esetleg takarítás, de akkor mindent.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
ékszíjak újak olyanokat raktam bele amik bele valók , az nem lehet hogy haveromé siet ?
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Ezeknél az amúgy szörnyszülött "technikáknál" elég nagy szórások vannak.
(#) pucuka válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Nem lehet. De akkor takarítás segíthet, denszesz, a csapágyakat vazelinnal.
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
van másik orsóm ami a saját magnóm felvétele azzal jól szól az enyém ,haveromén meg gyorsan
(#) pucuka válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Annyi azért nincs, sohasem volt, hogy hallható legyen.
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Válasz gombot használd, mert nem tudjuk, kinek írod! Persze, ez elég nagy szórás lehet. De egy alapos takarítás, leeresztő kuplung ellenőrzése segíthet.
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
teljesen ki lett takarítva a magnó , végignéztem a magnóba mindent nem szorul tökre simán megy
(#) pucuka válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Ha gyorsabb, az lehet. Ha pl a nyomógörgő felkeményedett, akkor a felcsévélő orsó kihúzza a szalagot a hangtengely (lendkerék tengelye) alól, viszont akkor nyávog. A motor fordulatszáma ugyanannyi, hacsak nem szorul. Azt is szétszedni, kimosni, pici vazelin a csapágyakba, nem olaj, mert azt szétszórja.
Ha kétségeid vannak a motor fordulatszámával kapcsolatban, mérd meg
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
(#) Szpisti válasza pucuka hozzászólására (») Aug 23, 2014 / 1
 
Ezzel a magnó sebességét ugyan nem fogja megmérni, leginkább egy lemezjátszóét.
De ha a szalagsebesség a kérdéses, akkor ha jól emlékszem 9,53 cm/sec volt a szabvány az átlag kommerciális gépeknél. Egyéb sebességek 19,05 - 9,53 - 4,76 -és ezek alatt meg fölött is (pl. studiómagnók 38 cm/sec).
Ha felszorzod 60-al a 9,53-at, és megjelölöd az indításkor a szalagot, járatod egy percig, megméred mennyit szalag haladt ezalatt - máris tudod, kinek a magnója jár helyesen.
Eyébként előfordulhat új ékszíjaknál, hogy annyira feszesek, hogy a már megkopott csapágyak miatt ezért kicsit lassabban jár.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) ozzy76 válasza pucuka hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
A motor is teljesen ki lett takarítva teljesen könnyen forog egy kicsit sem szorul .
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Sikerült megnéznem mindkét magnón a sebességet , haveromén teljesen tökéletes , viszont tényleg az enyém lassabb meg is találtam az okát miért ... rossz a szalag továbbító görgőm ha csak hozzá is érek a görgőhöz teljesen leáll a szalagtovábbítás . Egyik nagy gond az , hogy ezeknél a magnóknál alig szélesebb a görgő , mint a szalag másrészt ez teljesen fel van keményedve . Köszönöm a segítséget .
(#) Szpisti válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Bár reménytelennek tűnhet, de azért gyártanak még nyomógörgőket ezekhez az oldtimerekhez is.
Nézz körül, ha az egyéb részei rendben vannak a magentofonodnak, ITT találhatsz hozzá alkatrészt.
(#) kristikoma válasza ozzy76 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ezekbe a rettenetekbe van valahol görgőm. Meg kell néznem, milyen állapotban lehet.
(#) pucuka válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Nem a szalagsebességre mondtam, hanem a motor fordulatszámra. Meg lehet mérni vele a fordulatszámot, csak meglehet egy kicsit sokat kell rajzolni. A cikkben ott a képlet, hány sáv kell a 2800, 2850, 2900 n/1 fordulathoz. Abból már meg lehet saccolni a ténylegest.
A szalagsebességet valóban időméréssel lehet megállapítani.
Én mindjárt a nyomógörgőre gyanakodtam, a motor fordulatszám változására kicsi az esély, csak ha valami csapágy finoman szorul, de akkor a motor melegszik.
Következő: »»   58 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem