Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 113
(#) ozzy76 hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Egyéb részei természetesen rendbe van , fej kicsit sem kopott egész szalagpálya is jó és a többi gumi alkatrész is jó .
(#) Szpisti hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Meg kell osszam örömömet Veletek!
Vasárnap a zsibin vettem egy orosz magnót.
Első ránézésre látszott hogy nem volt piszkálva, és robosztus darab (12 kiló).
Egy másfél órás takarítás meg két ékszíj cseréje és kis olajozás, zsírozás, kontaktsprayzés után kitűnő egészségnek örvend!
Kaptam hozzá egy teli orsót is igazi '80-as évek béli zenékkel
A mechanika felépítése láttán elképedtem teljesen : a németes precizitást erősen megközelítve
készült minden csúszó-mozgó alkatrész. Egyszerű mint a faék, és mégis perfekt.
A nyomógörgő kis takarítás után olyan mintha most jött volna a gyárból.
A fej ugyan kis kopást mutat, de nem vészes. Gondolkodom hogy felpolírozzam-e esetleg, lehet megérné. A gépkönyv szerint 40-18k az átvitele 19-es sebességen. A flutter meg 0,2%.
Ja igen - három sebességes, mágnestekercses pillanat állj (meg vezetésérzékelős szalagvégkapcsoló).
Az ékszíjak sem voltak nagyon megnyúlva, de mivel tőlem pár száz méterre van egy "ékszíjgyár", átszaladtam és vettem kettőt ami passzolt.
A felvétel ami a szalagon volt mono, de holnap letesztelem a felvételt sztereóban is.
Szerintem az elektronikát leszámítva nem rosszabb mint egy Akai DS volt anno, és még a hangtengelyt sem kell csereberélni
Ha ilyent láttok, ne hagyjátok ki!
(#) CHZ válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ez sztereó? Képek alapján nem úgy látszik. Két hangszóró ok, de csak egy műszert látok, felvételi szint beállítására.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) Szpisti válasza CHZ hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
A kérdés jogos...
Most hogy leszedtem a szervizmanuálját a teljes kapcsolási rajzzal, bizony ez MONO
A reménykedésem onnan jött, hogy anno a Tesláék meg Unitráék is csináltak egyhangszórós magnókat, amiben volt sztereo fej-elektronika.
Ennek is ott a 6 tuchel alj, bizakodtam hogy valamelyikre csak kihozták a fejek jelét erősítve. Mert elsőre 4 résesnek tűnt a kombifej, és 4 vezeték is megy rá - de ez csak duplán mono
Hát így jártam ! azért egy ezrest megért, nem ?
Anno képes voltam a B100 elektronikáját lecserélni ic-s verzióra felvétel/lejátszás oldalon is, de erre már nem vállalkoznék.
(#) l48 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Igazad van ezt meg kell igy örizni mert szép állapotban van. És a múltat nem szabad meghamisitani! Mondom ezt én aki ezt nagyon, de nagyon sokszor megtette.
(#) kristikoma válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Hmm, negyedsávos orosz orsós magnó! Negyedsávos, és van benne 19cm/s! Vannak, akik ölnek az orosz magnókért, de az ennél profibbakért(Olimp, meg hasonlók) különösen, mert nálunk nem volt kereskedelmi forgalomban, meg keveset is gyártottak. Orosz magnóm még sose volt. Németes precizitás: Szergejék mindent koppintottak. Az Olimp, Elektronyika 004, szóval ezek a félprofi magnók Revox koppintások. Valószínű a tied is koppintás orosz módra Épp ezért érdemes összehasonlítani az eredetivel, hogy mit tudnak egymáshoz képest.
(#) BEAG hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Revox A77 magnóval a következő a gondom: 50 mikronos szalaggal, 18-as orsóval már a szalag 1/3-ánál elkezd nyávogni, láthatóan a hangtengely csúszik meg a szalagon. (35 mikronossal szépen végigmegy.)
A tengely (az első felületes vizsgálat alapján) nincs fényesre kopva. A nyomógörgő felülete fényes, de nem kőkemény (láthatóan be is nyomódik a tengelynél), viszont a felületén valami fehér porszerű anyag van.

Szeretném alaposan megtisztítani a görgőt, mielőtt bármi máshoz hozzányúlnék. Mivel mossam le, van-e valami jól bevált ötletetek?
(#) szamóca válasza BEAG hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
A nyomógörgők tisztítására régen alkoholt használtunk. Az remekül lehozta a szennyeződéseket.
(#) Szpisti válasza BEAG hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
SZia! Szerezz be gumihenger felújító sprayt, nagyon jó! Platence
Nem csak magnókhoz, nyomtató gumialkatrészekhez is kitűnő.
(#) BEAG válasza szamóca hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsod! Jó alaposan megsikáltam alkoholos ronggyal. A porszerű szennyeződés le is jött róla, viszont a szalag szélességében bemaródás látszik, ott továbbra is fényes. (Előbb-utóbb fel kell majd köszörültetni).
Viszont így tökéletes, a szalag végén is tartja a sebességet.
(#) BEAG válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Szia!

Ez nagyon jól hangzik. A kővé keményedett gumigörgőket is fel tudja puhítani? (Például az UHER magnók közlőgörgőjét).
(#) Szpisti válasza BEAG hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Csodákra szerintem ez sem képes, de egy próbát megérhet.
(#) (Felhasználó 46585) válasza BEAG hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Amikor új volt az autóm és elhoztuk a márkakereskedésből, akkor azt mondták, hogy kenjük át évente a gumi alkatrészeket glicerinnel, akkor tovább megőrzik az állagukat. Glicerint gyógyszertárban lehet kapni. Esetleg próbáld meg, talán egy kis mélységben javít a helyzeten.
(#) cruisher válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Én glicerinnel nem kenném le, viszont direkt gumi tisztításra és regenerálásra való a Protegum nevű szer.
(#) kadarist válasza cruisher hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Pedig a glicerin vizes oldata nagyon jó gumikonzerváló. A seregben is rendszeresen alkalmaztuk.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
A guminak jó, de a szalagnak is?
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 21, 2014 /
 
Talán áztatni kell benne, aztán lemosni. Rosszabb, már nem lehet. De szerintem az a gumi ami egyszer már tök kiszáradt, az nem tér észhez. Nem tudom, van e köze hozzá, de a gumi szerves anyag, szóval nehezen elképzelhető.
(#) (Felhasználó 34510) hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Valakinek lenne jó ötlete 1000m-es studió szalag áttekercselésére 180-as orsóra?
Köszi!
(#) ozpecs válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Felteszi az ember a magnóra és áttekeri de a studiószalagot a legöbb magnó nem igazán szereti Ha pécs közelében vagy áttekerem neked, vagy el is cserélhetjük esetleg
(#) (Felhasználó 34510) válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Nagy a távolság sajna.Feltenném ha tudnám de csak max 180-as megy rá.
(#) ozpecs válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Átböksz egy csavarhuzót a papírdobozon és odatartod a magnó mellé és szép óvatosan áttekered csak felesleges, mert a legtöbb magnó rosszul kezelei, mert ezek 50 mikrométer vastag szalagok nem fekszik fel rendesen rossz magasátvitel stb...
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) (Felhasználó 34510) válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Hát én Gx4000-es hez használok Agfa per 528-ast semmi gondot nem tapasztaltam.nyilván azért mert "hegyes" fejes. Ez spec épp 525-ös.Óccsón vettem 2 tekercset.Üdv.:Csaba
(#) ozpecs válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Az 525-ös sokkal rosszabb mint az ujabb 528-as sokkal durvább a felülete erősebben koptat, és merevebb is sajnos az Újabb gyártásu 528-as nagyságrendileg jobb még studiómagnón is
(#) Audi80Avant válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
az 525 nem sokkal rosszabb az 528-nál, nagyságrendileg meg pláne nem...
(#) ozpecs válasza Audi80Avant hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Jó akkor nem nagyságrendileg de sokkal jobban koptat és nálam méréskor magasban 3dB-vel rossszabb volt kb
(#) BEAG válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!

Én annak idején úgy tekercseltem át a szalagot, hogy ezt a nagy tekercset feltettem egy lemezjátszóra (a szíjat előtte levettem, hogy szabadon forogjon a tányér). Enyhe nyomással ugyan, de a kislemezekhez való betét középen tartotta a tekercset.
Majd miután a lemezjátszót sikerült a lefektetett magnó magasságába emelni, elindítottam a csévélést. Egy 1000 méteres tekercs két 18-as orsót teljesen megtöltött, s egyet nagyjából negyedig.

Fénykép is készült róla, holnap előkeresem.
(#) BEAG válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Köszönöm a válaszaitok!
A nyomógörgő most már megbízhatóan működik, 18-as orsó végén is stabil a sebesség (nagyorsókra átkapcsolva lassul csak le egy kicsit - gondolom nem véletlenül van rá nagyorsó rajzolva ).
Viszont észrevettem még egy dolgot: ha lejátszásra kapcsolok, az elején meginog a szalagsebesség (mintha a hangtengelyhez csapódó görgő megfékezné a tengelyt, majd az elektronika korrigálná). Ez normális, vagy valahol gond lesz a főmotor körül? Forgás közben kézzel nem tudom lefogni (igaz, nagyon nem erőltettem).
(#) (Felhasználó 34510) válasza BEAG hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Köszönöm!
1 mezei piros pont!Így lesz az igazi.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Pedig komoly különbségek vannak a házi meg a studio szalagok között. A házimagnok jelentös többsége nagyon rosszul müködik ilyen szalagokkal. Valamikor még a Revox is speciális kialakitásu elektronikát meg fejeket gyártott azon magnokba, amik studioszalagot.is használhattak, mégsem érték el még az STM hangminöségét sem.
A studioszalagok más mágneses karakterisztikával rendelkeznek, igy a felvételi fejeknek is több energiát kell leadniuk. A házimagnok fejei erre többnyire alkalmatlanok.
A studioszalagok nagy része 38-s sebességre van optimalizálva és a kisebb sebességen csak baj volt velük. ( még a stuiomagnokon is).
Szoval szerintem teljesen kár ilyen szalagokkal otthon szorakozni, csak gond van velük ( és még a fejeket is jobban koptatják, mert sokkal kisebb felületen érintkeznek igy a specifikus nyomás nagyobb a keményebb szalag miatt).
(#) (Felhasználó 34510) válasza Massawa hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Köszönöm hozzászólásod.Üdv.:Csaba
Következő: »»   59 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem