Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 113
(#) Abukodonozo hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Szervusztok!

Gondoltam megosztom az örömömet veletek is. Végre nekifogtam a Rostovot kipofozni, ma egész nap ezzel bajlódtam, sajnos csak moderált sikerrel Elsőként, ahol csak lehetett igyekeztem az elektrolit kondenzátorokat cserélni, ez főleg az előerősítőnél hozott érezhető a változást. A végfokpanelt még nem sikerült feltámasztanom, de egyelőre úgyis az előerősítő kimenetét használva hallgatom. Jól pörget és elég szépen vesz, az egyetlen zavaró dolog talán csak az, hogy nagyon csakran kell a fejeket törölgetnem, mert a lerakódott vasportól mindig bemélyül a hang Van erre valami megoldás? Vagy a régi szalagjaim miatt van?

Itt egy kis videó Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) Abukodonozo válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Bocsánat, szégyenszemre csak most látom a hozzászólásodat. Én az enyémet nagyapámtól örököltem, de itt mifelénk (Erdély) elég sok ilyen magnó bukkan fel mindenféle apróhirdetésekben. A tehetósebbek hifije volt a kommunizmusban, valószínüleg ezért
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Lehet a régi szalagtól is. A legjobbak azok a szalagok, amikre az van írva, hogy "back coated". Ezeknél a fejjel érintkező felület fényes és a hátoldala matt. Én csak ilyet használok és nem is emlékszem, hogy mikor pucoltam utoljára fejeket.
De az is lehet, hogy kicsi a szalagfeszítő erő és már nagyon kicsi szennyeződésre eltávolodik a szalag a fejtől, így rögtön nincs annyi magas hang.
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Megkérdezhetem, hogy te honnan szerzed be ezeket a szalagokat? És még egy kérdés: ha olyan szalagra veszek a magnóval, amin előzőleg már volt hanganyag, akkor annak egy része is belehallatszik a felvételbe. Ez a törlőfej hibája lenne? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
A szalagokat már kb. 30 éve szereztem be, iszonyú szerencsével. Maxell XLI. Most is van ilyen, még bontatlan csomagot is láttam árulni. Természetesen, kisebb vagyonért. Nézni kell a hirdetéseket, Ebay, Vatera, OLX, stb. Ki lehet fogni.

Nem hiszem, hogy a törlőfej lenne hibás, azok elég kemény anyagból vannak, nem igazán kopnak. Inkább a törlőoszcillátorra, vagy valami elektronikus problémára gondolnék.
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Értem, hát azt még egy élmény lesz megtalálni akkor, mert csak orosz szervízkönyvet kaptam ehhez a csodához...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Na, azért egész jó kis magnó az... régen vadászok egy orosz magnót, de errefelé nem nagyon van...
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Nem spórólták ki az anyagot belőle az biztos, olyan nehéz mint egy tank
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
A nagyorsós ( 26,5 cm-es orsók ) mind 20 kiló felett van. Tavaly vettem egy Grundigot, az legalább 25 kiló... benne van az anyag... különben nem elég stabil.
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Erre sajnos nem férnek rá gyárilag az ilyen nagy orsók, bár ahogy nézem át lehet alakítani őket, csak nem igazán értem, hogy hogyan: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
És ahogy nézem, mindenki ezt a régebbi mondellt spécizi. Itt van például egy eladó, átalakítva. Egy ilyen gyönyörűségért csak 550 lejt kérnek, ami még 40.000 Forint sincs Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Inkább ne próbálkozz vele. Nagyon komoly szerszám hátteret igényel. Eleve gond lehet a csévélő motorokkal, egy nagy orsónak sokkal nagyobb a súlya. Azt pörgetni is kell és megállítani is... Egyszerűbb magnóknál a leállítás lassan történik...
Amit belinkeltél, nem tudom, hogy gyári, vagy egy ténylegesen átalakított szerkezet, de amikor megindul a szalag, szép nagy hurkot vet, látszik, hogy a szalagvezetés hagy némi kívánnivalót maga után.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Vannak ilyenek, még a hub-ot is megspórolják, vagyis nincs középen az a szerkezet, amit a nagy orsókhoz használnak. Így hosszabb szalag fér fel, de ami ilyeneket láttam, ott egyszerűen kóválygott az orsó a a tengelyen. Van egy Grundigom, arra gyárilag 22 cm-es orsó megy, de van helye a nagy orsónak is. Hub nélkül, kóvályog, hubbal sem az igazi. Nem erre van tervezve. Lejátszásra nagyon jó, de a gyorstekerést inkább mellőzöm...
(#) Abukodonozo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Akkor a nagy orsókról egyelőre lemondok és inkább a jó szalag lesza prioritás. Feltételezve, hogy a törlőoszcillátor a hibás, hol kezdjem a hibakeresést?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Szervízmanuál. Szkóp, megnézni, hogy megfelelő jel van e a törlőfejen, stb. Aprólékos munka... Szervízbe ne vidd, hacsak nincs valami tisztességes ismerettséged, mert inkább csak elbarmolják azt is, ami jó...
(#) Bobika79 hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
sziasztok
van valakinek philips n7300 hoz alkatrésze?
üdv:robi
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) zolika60 válasza Bobika79 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Valakinek biztosan, csak lehet nem az országban. Egyébként mire volna szükséged?
(#) Bobika79 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
hát az a motor ami mozgatja a mechanikát teljesen le van darálva fogaskerék !
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) doktor válasza Bobika79 hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Szia!
Ebayon beszerezhető, itthon is előfordul, ritkán.
(#) zolika60 válasza Bobika79 hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Tegyél fel egy fotót a fogaskerékről, meg írd le a méreteit. Talán más készülékben is találni hasonlót.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2015
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Hahó újra!

Lehetséges lenne építeni egy törlőfej oszcillátor áramkört zéróról indulva? Erre konkrétan nem találtam kapcsolást, nézegettem elég sok magnó rajzát, hátha onnan ki lehetne ollózni valamit, de sajnos mind szörnyű komplikáltak. Tudtok valami egyszerű megoldást?
(#) Gafly válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Általános esetben egy tranzisztort tartalmaz. Mi a nehézség?
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Azért ettöl valamivel többet, mert némelyik fej komoly törlöáramot igényel ( van push-pull-s megoldás is). Persze ez lényegtelen, mert a törlés lényege a nagyfrekvenciás áram. Jo ezt a fejhez igazitani, de ha van elég szusz, akkor nem annyira fontos.
A másik dolog, hogy ugyanez a jel megy az elömágnesezéshez vagy sem. Ha igen, akkor igen szép szinusz oszcillátor kell felharmonikusok nélkül..
(#) steelbird válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
A törlőoszci megy, töröl is rendesen, azt írtad. Ha tényleg így van, minek újat építeni?
Ennek kell beállítani a frekvenciáját inkább, valószínűleg az nincs a helyén. Azt egy újonnan épített oszcival is be kell állítani, úgyhogy ugyanott vagy.
A felvevő áramkör bemenetén szokott lenni egy szűrőkör, ami korlátozza az erősítőre jutó/szóródó bias frekvenciát. Emiatt kell szintén a jó helyre állítani a törlőoszci frekijét. Ellenkező esetben ezeket a szűrőket is rá kell hangolni a törlőoszci frekijére.
@Massawa: a legtöbb kommersz készülékben a törlőoszci szolgáltatja a bias feszültséget is, ez a költséghatékonyabb...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
(#) kristikoma válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Valamiért csak jó oszcillátor van benne, ezeket talán nem problémás helyrehozni. Műszereket elő, ki kell mérni, hogy miért nem megy. Ha már elindul, finomítani kell a jelen, hogy ne legyen torz, mert ez zajossá teszi a felvételt. Ha nincs szkópod, hanggenerátorod, úgy már nehéz.
(#) Massawa válasza steelbird hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Azért hangsulyoztam, hogy szép szinusz kell.
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Rosszul fogalmaztam. Most nem a Rostov a beteg hanem egy kis Telefunken hordozható orsós, amiből szeretnék egy tape delay-t építeni. A mechanikája pofonegyszerű és jól működik, de az elektronikája full germánium, zajos, búg, egyszóval nem lesz jó, ezért szeretnék én buherálni bele valamit. Ez használható? Bővebben: Link

Köszi mindenkinek!
(#) pjg válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Mérd meg, hogy a mostani, germánium tranzisztoros mekkora frekvencián működik és a törlőfejen mekkora a feszültség. Azt kell biztosítani.
(#) Abukodonozo válasza pjg hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A magnó könyvében 63 kHz-et ír, rámértem és kb. 59 volt váltóáram mérhető rajta.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) pjg válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Amit belinkeltél:

Provides up to 33 VRMS at 50-kHz erase frequency, as required for completely erasing existing recording on tape when recording over it. Supply voltage should be in range of 12-14 V.
Következő: »»   62 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem