Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   63 / 113
(#) Abukodonozo válasza pjg hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Tehát jó lenne ez is annak ellenére hogy csak 50 kHz a frekvenciája? Vagy puding próbája az evés? A másik kérdésem az, hogy sok kazettás magnóban vannak egyszerű IC-s megoldások felvevőerősítőre. Ez használható orsós magnófejhez is, vagy annak mások a karakterisztikái? Bővebben: Link
(#) kristikoma válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Kazettás magnók felvevő-lejátszó erősítői nem jók, teljesen más a korrekció. Neked 9,5 cm/s sebesség esetén erős magaskiemelésed lesz. Törlő osszcillátornak meg jobb lenne valami ellenüteműt készíteni. Megfelelne a Revox A77 vagy B77, de az ágyúval verébre. Igaz, valószínűleg jól működne.
(#) Abukodonozo válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ha a korrekció nem lesz teljesen a helyén az még nem a világ vége, mert gitárhangra kell, nem hifire. Inkább az érdekel, hogy a felvett jel ne legyen túl csendes. Van JLH-nak ez az írása, amiben mindent nagyszerűen elmagyaráz csak az a baj, hogy ez mind-mind kazettára vonatkozik Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) kristikoma válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Idézet:
„Ha a korrekció nem lesz teljesen a helyén”

Nagyon is nem lesz a helyén, sok-sok dB az eltérés, meg a korrigálás is más időállandóval történik. Amúgy milyen Telefunken?
(#) Abukodonozo válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
(#) kristikoma válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ez nem is fog neked ordítani. Annyit érdemes ezzel megcsinálni, hogy az első tranyókat kicserélni alacsony zajú Si tranyókra. Például BC557A megfelel, csak az a lényeg, hogy ide alacsony ß kell! Azért írtam "A" típusút. Valamint a rajzon megadott munkapontoknak kell lenni csere után is. Akkor ismét működik, valamint a zaja is csökken. Hangos meg úgy lesz, ha rákötöd a feszültség kimenetet egy erősítőre.
(#) steelbird válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 28, 2015 / 1
 
A munkaponti feszültségekkel gond lesz, ugyanis nem azonos feszültségen nyitnak a szilícium, meg a germánium tranzisztorok.
(#) pjg válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ez 3 fejes? Mert ha nem, nem igen lesz visszhangod.
(#) Abukodonozo válasza pjg hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Két fejes, de a mechanikában ott a hely egy harmadiknak, tehát az nem gond, csak felvenni tudnék vele...
(#) szamóca hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Design díjas.
(#) (Felhasználó 46585) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Hm... hát igen... az al- és felépítmény kellő összharmóniája... bár nekem ezek az orsók nem tetszenek. ( Most nehogy feltedd a biciklikerék utánzó orsókat!)
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) pjg válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Valóban gyönyörű!
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Saját? Valóban a legszebb, amit valaha gyártottak.
(#) zolimas hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Helló! Nagra görgővel kapcsolatban tudna valaki szakembert ajánlani? Egy IV L-hez kellene akár új, akár a régit felújítani.
Előre is köszi!
(#) Massawa válasza zolimas hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Néhány éve még volt Svájcban egy kis cég, akik ( hajdanán leszakadtak a Kudelskitöl) átvették a raktárt meg utánna is gyártottak eredeti alkatrészeket. Sajnos nem tudom, hogy létezik-e még.
(#) Bolfi81 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Unitra M2405S-hez keresek felvevő-lejátszó erősítő panelt, mert eltört rajta a váltó kapcsoló.

Előre is köszönöm.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 3, 2015 /
 
Sziasztok! Lenne nekem egy Neckermann Tobi sonic mini orsós magnóm. Na most az a baj hogy nem akar megszólalni.A vezetékek nincsenek kiszakadva,a fej és a hangszóró is jó. Mi a baja?????
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Egyébként 3éves korom óta tudom mi az a szalagos magnó.Papám unitra tb2408-án pörgettem a két üres orsót.Volt még neki egy telefunken 203-asa elég vihar vert lett szegény.
(#) pucuka válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 4, 2015 / 1
 
Ez most egy olyan kérdés volt, hogy van egy autóm, van kereke, motor is van benne, mégsem megy. Mi baja?
Két dolgot tehetsz. Elviszed szerelőhöz, vagy nekiállsz tanulni, hogy mi hogyan működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2015
(#) Totottkaposzta24 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Hát az a baj hogy nem nagyon van olyan aki megtudná javítani, de úgy hogy tényleg szépen. Igen neki állni és tanulni erre nincsen időm!A magnó nyáron ment tönkre ékszíjt kellett cserélni.Ki cseréltem össze raktam de megse szólalt.Jó biztos valami kimozdult a helyéröl de nem!Tegnap néztem bele utoljára de akkor sem vettem észre semmi furcsát.Csavarhúzóval megérintettem a forasztásokat, de nem búg meg semmi!Holnap teszek fel róla képeket.
(#) szamóca válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 4, 2015 / 1
 
Ha nincs aki megjavítsa, és neked nincs időd tanulni, akkor mégis mit szeretnél?
Hátha valaki megsajnál, és megjavítja neked? Vagy megmondja a szubminimalista leírásod alapján, hogy jobb sarokban, a barna, kerek kis hengerszerű kutyafity a hiba?
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Nem egyszerre,ennyire nem vagyok hülye.
(#) Moderátor hozzászólása Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 4, 2015
 
Használd a válasz gombot válasz hozzászólás esetén, mert így tudjuk kinek válaszoltál!
Megköszönnénk kedves fiatal barátunk, ha először nézelődnél a felhasználás, és a fórumszabályzati részen, és ezután használnád a fórum felületét.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Na sikerült fel rakni egy képet a magnóról.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2015
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
teslacm130
unitrazk145
A tesla magnónak az árán eggyel több nulla van.
Az unitrát pedig azért nem értem hogy egy ilyet mért újítanak fel hogy utána eladják?
Mert az látni hogy hasonló hirdetéseknél az eladó nem nézi meg mennyit ér a kínált termék.
Nektek mi a véleményetek?
(#) (Felhasználó 46585) válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 8, 2015 / 1
 
Tesla? Ennyi pénzért már van oda-visszajátszó AKAI is... Utoljára 43 rugóért vettem oda-vissza játszó, nagy orsós magnót.

ZK felújíítva? Nem kell mindent elhinni... az, hogy kívülről lepucolták még nem jelenti azt, hogy felújították... egyébként is, minek?
(#) Totottkaposzta24 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Annyiért tényleg lehet venni ilyet.
Az unitrával kapcsolatban igazad van.
(#) pjg hozzászólása Okt 8, 2015 /
 
Azt hallottam, hogy az AKAI 4000-es szériákat direkt a magyaroknak gyártották. Igaz lehet?
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Azt nem tudom, de a 4000DS és a GX4000D volt a két leggyakoribb típus itt. A Keravill árulta. 4000DS nekem is volt nagyon szerettem.
(#) kristikoma válasza pjg hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ez szvsz marhaság, anno a HFM célzott rá, hogy Nyugaton ez volt a legolcsóbb elfogadható hangú gép. Tehát nem direkt ide készült, csak a kereskedelem jutott hozzá olcsóbban, mert nagy tételben hozták.
Következő: »»   63 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem