Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 113
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Nekem GX4000D-m van.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kristikoma hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Hát, lehet, hogy nagy tételben hozták be, de én nem tudtam hozzájutni, még csúszópénzért sem. De azért az élet kárpótolt egy fél évvel később egy GX620 formájában. Utána még megfejelte egy rakás Maxell XLI szalaggal, 2 rugóért darabjával. Fémorsón. Utána már csak mosolyogtam a gagyikon...
(#) kristikoma válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Na igen, felesleges a 4000-es szériával bíbelődni, a 620-as lényegesen jobb, kevesebbet nyávog, a 3 motoros mechanikák eleve jobb helyzetből indulnak. Igaz, ezek drágábbak, de megéri.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Akkoriban én is arra vágytam, de nem tudtam olyat venni. Most már lehetne könnyen, de már nem vágyom rá.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Az enyém is el kéne adni. Évek óta nem volt bekapcsolva. Van még egy Vörös Szikrám is.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Így múlik el a világ dicsősége.
(#) mohinger válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Idézet:
„ZK felújíítva?
... egyébként is, minek?”


Eladtam már néhány felújított ZK-t a Vaterán. Sokan azért vették meg, hogy egy pici darabot visszakapjanak a fiatalságukból, mert anno ilyenjük volt vagy nekik, vagy a szülőknek. Volt aki nagyon-nagyon hálás volt, mert pont a születésnapjára kapta meg postán, nem győzött hálálkodni. Persze, ezek a gépek már teljesen alkalmatlanok napi használatra, csak pont erre valók, hogy néha, egy kicsit nosztalgiázzanak vele.
Az emberek nem viselkednek racionálisan, ha így lenne, senki nem járna moziba filmet nézni, hanem mindenki torrentről töltené le és az otthoni házimozin nézné meg.

Az az érdekes, hogy az Akai GX620 elektronikája szinte tökugyanaz, mint a GX4000-é. Nem csoda, hogy nem szól rosszul, ha jól be van állítva.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Okt 9, 2015 / 1
 
Akkor voltam utoljára moziban, mikor az első Csillagok háborúja filmet néztem meg. Nem bírom azt az elcseszett hangosítást.
(#) Totottkaposzta24 válasza mohinger hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Egyébként a zk magnók tényleg csak arra jók hogy nosztalgiázzunk, vagy meghalgassuk régi magnószalagjainkat(a teslák is csak erre jók pl.:b100,b700 és a maradék).
Ja és ki vette észre hogy a teslákból csak a b4-es sorozat tagjai nyomógombosak?
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Ja! Van még egy Tesla B43A magnóm is.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Kicsit több mint harminc éve nekem is volt. Egy barátommal szétszedtük, megtuningoltuk a mechanikáját, teljesen új elektronikát kapott és csináltam hozzá egy új dobozt alumínium előlappal. Aztán elajándékoztuk egy közös barátunknak. Sajnos fotók nincsenek róla, akkoriban még nem volt ilyen elterjedt ez a digitális világ. Utána vettem az Akait. Ja a szép bordás fa dobozát újra hasznosítottam, abba építettem az első végfokomat.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza mohinger hozzászólására (») Okt 9, 2015 / 1
 
Nem néztem sosem meg a 4000-es elektronikáját. A 620-ast is csak annyira néztem meg, hogy van egy kapcsolási rajz, amiben semmi különleges nincsen. ( Kivétel a mechanika vezérlése, amiben van láttam egy-két ismeretlen alkatrészt. De nem volt rá szükség, mert még sosem romlott el. ) És ugye nem csak attól szól jól, vagy rosszul egy magnó, hogy milyenek az erősítők benne. Azért a mechanikának nagyon sok köze van a dologhoz. De meg fogom nézni, nem sokára magnót fogok csinálni, úgyhogy át lesz tanulmányozva néhány dolog. A fiatalságomat ezzel nem fogom visszakapni, nem is ezért csinálom. De mindig érdekelt a dolog, különösen a szalagvezetés, feszítés megvalósítása. Egyébként, szobadísz lesz, ami működik, mondjuk 35...40 cm-es orsókkal.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Ezt nézzétek!!
Na most ezeknek én lettem a gazdájuk.
A zk 140t-nek nincs semmi baja, de a másik nem szólal meg.Mivel van még kettő alkatrésznek gondoltam hogy az egyik roncsot felujjitom.Abból hiányzik a trafó,és a ki-be kapcsolós poti nem kapcsol,tök mindegy épitek bele egy kapcsolót.De a felujjitandónak a panele el van törve!Tehát dupla okom van rá hogy ki cseréljem a panelt...
(#) mohinger válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ha annyira romos a felújítandó, hogy még a panelja is törött, meg a (gondolom)kimenőtrafó is hiányzik belőle, lehet, hogy nem azzal kéne küzdeni...
(#) Totottkaposzta24 válasza mohinger hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Csak a panelt kell kicserélni és mág pár vezetéket beforrasztani... Van miről lelesni.Meg különben is most nincs semmi más amivel foglalkozhatnék.l
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Kinek van még olyan Akai 4000ds mkII-ese aminek az alja nem fekete hanem arany?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015

DSC_0028.JPG
    
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Na honnan lehet ennyi magnószalagot szerezni? Ha van egy barátotok aki ház üritéssel foglalkozik egyszerü dolgotok van.

DSC_0107.JPG
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Milyen szalagok? És mennyibe kerültek?
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Ingyen volt (ugye baráttol full nem ért hozzá).Tele volt agfa,sony,maxell,akai,basf,polimer,scotch.És járt hozzá egy Akai GX-4000D plexivel de karcot nem kaptam.Szerencsés voltam!
(#) pjg válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Betörő?
(#) Totottkaposzta24 válasza pjg hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Dehogy is.Ahogy egy másik barátom mondta:kisz butyusz.Haver a magnót majdnem elvitte a méhbe.Szívbajt kaptam mikor megtudtam szerencsére meg tudtam menteni(nem a méhböl még havernál volt). Egyik szalagra azt hittem hogy fehér színü de penészes volt...
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Gyűjteményemböl pár darab.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Elfogadnám A lengyel oelix-en találtam.Igaz vagy 20ezret kér érte...
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2015
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
(#) coyote55 válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
A második nem is GX 4000D
(#) (Felhasználó 46585) válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 31, 2015 / 1
 
400 dollár? Ennyi pénzért már láttam orosz Olimp005-öt is... össze sem lehet hasolítani őket.
(#) Totottkaposzta24 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Egyébként ott az összes akai 4000-es ennyibe kerül!Meg láttam ott egy brgm8-at szerintetek mennyit kért érte?
(#) zolika60 válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Azt nem kerestem meg, hogy ott mennyi, de itt ennyi.
(#) Totottkaposzta24 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Amerikában kerek 60EZER FORINTOT!De az eredetit nem a külföldre tervezet!
Azt a calypsot amit belinkeltél ki néztem magamnak.De majd késöbb.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Bővebben: Link Elég olcsón adja.

Bővebben: LinkSoha nem láttam ilyeneket itthon eladóan.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
Következő: »»   64 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem