Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 113
(#) Dr Dukcsik válasza JZoli hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Kedves Zoli!
Sikerült kibontanom a beépítésből a 4000-est. Szétkaptam.
Megmértem a hosszát, úgy,hogy a 110-220V lendkerék nem használt 110-es részére ragszalagot fűztem ,mikor feszesen áttakart, ollóztam. Kiteriteni már nem volt nehéz.. Tehát:
Lapos meghajtó szíj:365mm hosszú (360-365-ig) 6mm széles,-8mm-ig OK 1.5 mm vastag,2mm - ig Ok
Számlálóhoz: körszelvényű, átmérő 2-2.5 mm (bármilyen szelvényű OK
hossza:390- 395 mm.
Ha sikerül találnod a következő 20 évre boldoggá teszel! Most a masina harmincöt éves!

Köszönöm fáradozásod:Jóska.
(#) Dr Dukcsik válasza doktor hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Fentebb megirtam...
(#) doktor válasza Dr Dukcsik hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Valószínűleg bennem van a hiba ezt miért is írtad?
(#) OFK hozzászólása Márc 12, 2016 / 1
 
Kollegák!

Hozzám került a napokban egy BRG M 632 tip. hordozgató szalagos magnó. Doboza töredezett, de a belső része elég szépen egyben van, ránézésre hiánytalan, és a tápegysége is meg van. Nagyon szép kis készülék lehetett a maga korában, ezért sajnálnám bontani. Ha valaki igényt tart rá, egy "Köszönöm"-ért szívesen átadom.
(#) tomi52 válasza OFK hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Üdv!
Írtam üzenetet.
András
(#) OFK válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Válaszoltam.
(#) kérdező hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Gyártanak még valahol a világon orsós magnószalagot?
(#) Massawa válasza kérdező hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Ha sokat rendelsz akkor igen.
(#) mohinger válasza kérdező hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Elvileg az RMG még gyárt: Bővebben: Link
De állítólag már ez is csak régi BASF/EMTEC alapanyag felhasználásával készül.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) kristikoma válasza kérdező hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Zonal is gyárt még. Zonal szalagok
(#) jazzzene hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
Végre van egy REVOX A77-es magnóm, de nem vagyok megelégedve a magas tartományban produkált hangjával, (és nem típus hibára gondolok, mert hallottam másik 77-est is ugyanazzal a felvétellel)
Kérésem: tud-e valaki olyan szerelőt akihez elvihetném, hogy átnézze és még a gyógyítást is rábízhatnám!? Budapesti szaki lenne a legjobb!
Előre is köszönöm a segítségeteket:Laci
(#) mohinger válasza jazzzene hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Fotózd le valahogy a fejeket, hátha látszik rajtuk a kopás. Az is lehet a gyenge magas átvitel oka.
(#) doktor válasza jazzzene hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Szia!
Nagyon sok dolgot szükséges ,érdemes kicserélni a a tökétes működés érdekében.
Azok , akik elvállalják, hosszú várakozási listával dolgoznak.
(#) jazzzene válasza mohinger hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Szia! Köszönöm a hozzászólásodat és mellékelek fotókat a fejekről...talán értékelhető lesz!
(#) steelbird válasza jazzzene hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Szia!
Valószínű, hogy csak a fényvisszaverődések, meg az árnyékok miatt van, de azért nagyítóval nézd már meg, nekem az utolsó képen úgy tűnik, mintha valami vékony, átlátszó ragasztócsík lenne a fejen. (Tixo, cellux, stb... ilyenekkel ragasztgatták a szakadt szalagokat) Azon a képen egyébként fej közepénél látható függőleges fénycsík görbülete alapján a fejmag eléggé kopottnak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) doktor válasza jazzzene hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Szia!
Először egy demagnetizálst érdemes lenne elvégezni.
Jók ezek a fejek, valószínűleg az elektronikat, szükséges javítani, beállítani.
Lehetőséget van rá, érdemes természetes fényben fotózni a fejegységet.
(#) jazzzene válasza steelbird hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszönöm a hozzászólást! Szakember azóta szétszedte, bevizsgálta...a fejek jók...kondenzátor problémák vannak! Szép ünnepet! Laci
(#) jazzzene válasza doktor hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat! Igen a szerelő is (tegnap sikerült átnézetnem) is ezt állapította meg szétszedés után! Szép ünnepet: Laci
(#) doktor válasza jazzzene hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szívesen.
Sajnos,a Revoxok elektronikai része, általában komoly felújítást igényelnek, a mechanikája az örök életű, szakszerű használat esetén.
(#) Tomi94 hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Vettem nemrég egy Philips N4414 hárommotoros orsós magnót, szíjak nélkül. Azokat már sikerült pótolnom, viszont más gond is van, ugyanis elindult, de nagyon nyávog felvétel-lejátszáskor. Mechanikus gondja szerintem nincsen, mert ha áramtalanítom, akkor a lendkerék szépen egyenletesen lassul le és áll meg kb. 20 mp alatt, mindenféle zörej vagy szorulásszerű hirtelen lefékeződés nélkül. Görgője is szép állapotú, már letakarítottam, így szerintem a motor körül lesz a hiba.

Na most, ebben nem a kazettás deckekben megszokott, beépített szabályzós motor van a főtengely hajtására, hanem egy csupasz kefés DC motor (a tengelyén egy jeladóval), amit egy tranzisztoros szabályzó táplál. És ez működés közben elég fura, egyenetlenül csörgő-dübörgő hangot ad, valamint szokatlanul könnyen le tudom fogni megállásig. Ahogy megfigyeltem, a dübörgés annak köszönhető, hogy a motor tengelye előre-hátra mozog menet közben (gondolom nem teljesen normális jelenség ez sem), míg a ,,csörgés" az feltehetőleg az alap motorzaj lenne, csak hát nem egyenletesen jár a motor.
Próbáltam mérni a motor feszültségét (terhelve és anélkül is), de igazából értelmes eredményt nem kaptam, AC és DC feszültségméréssel is összevissza változó értékeket írt ki a multiméterem (ami egyébként természetesen működőképes).

Csatolok videót a tengely mozgásáról (ez nem látszik túl jól, de talán a végén érezhető, amiről beszélek), a multi kijelzéséről, valamint a kapcsolási rajzot, és egy hangmintát is. Ezek és a fentiek alapján várnék ötleteket (még jobb, ha netán hasonló géppel tapasztalatot), hogy merre induljak el (motor vagy elektronika), esetleg milyen más műszerre lenne szükségem, hogy bármi értelmezhető méréssel rendelkezzek..
(#) pucuka válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Ha nyávog, mechanikus problémája van. Az elektronika nem tud nyávogni.
A motort is rendbe kéne tenni mechanikailag, ha egyáltalán lehetséges. Csapágy, kefe. Ha az tingli tanglizik, már régen rossz. Csak ha már szépen fut, akkor érdemes a szabályzójával foglalkozni.
(#) Tomi94 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 / 1
 
Miért ne tudna az elektronikától nyávogni? Mármint nyilván nem a hangerősítőben, de ha a fordulatszámvezérlésben meghal valami, akkor szerintem simán..
Azt nem hiszem, hogy maga a motor egyáltalán bontható, szóval ha az kopott ki, csak a csere maradna.. Persze, hogy mire?
(#) doktor válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Szia!
Index forum spacc nick nevű forumtársnak írjál.
(#) Tomi94 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Gyanúm beigazolódott, ugyanis most beletettem egy sima kazettásmagnó motort (a tengely, és a befogadó méretek teljesen azonosak), és azzal nem nyávog. Nem mondom, hogy így marad, mert kicsit gyenge hozzá (tekercs végén már kicsit lassúbb a kelleténél, ha az elején jól beállítom), továbbá kívülről nehézkes fordulatot váltani rajta. De magának a mechanikának tényleg nincs baja.
(#) mohinger válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Meglepően jó nyomatékot tudnak leadni ezek a pici motorok. Nekem is van ilyen Fülöpszöm és csodálkoztam, mikor először szétszedtem, hogy milyen pici motorok vannak bennük. Sokkal erőteljesebben csévélnek, mint az Akai 4000-es szériái pl. Pedig abban mekkora böhöm motor van. Viszont sajna ezek a pici motorok nemigen szétszedhetőek, ha így csörömpöl, ahogy írtad, akkor bizony cserélni kell. Én is spaccot javaslom, nekem is ő segített ilyen gonddal.
(#) ujfalusi hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok!
GRUNDIG TK 248-as magnóban elszakadt a szíj. Kiakartam cserélni de fogalmam sincs hogyan kell. Nekem úgy tűnik hogy az egész szerelvényt a tetejéről le kell szerelni, de ez szinte lehetetlen. Valaki tudna e tanácsot adni, aki találkozott már e problémával.
Előre is köszönöm.
(#) Totottkaposzta24 válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Igen az egész szerelvényt le kell szedni. Amúgy hátulról nem lehet? Megnézted ott is?
(#) ujfalusi válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Sajnos úgy néz ki hogy hátulrol is be van deszkázva, de talán könnyebb megbontani. Nem kis elszántság kell hogy neki kezdjek. Kicsit abban bíztam, hogy valaki már megszenvedett vele és tud valami hasznos tanácsot adni.
(#) Totottkaposzta24 válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Ha jól látom akkor ha le szeded a fej egységet (az egészet egyben) akkor lehet úgy kell szíjat cserélni mint az én telefunken 212-es magnómban.
A telefunken magnóban is ez volt amikor szíjjat kellet cserélni azt hittem szét kell szedni hozzá az egész mehanikát, de nem. Van a lendkeréknek egy kis hengere (aminek lejátszáskor neki megy a görgő) körülötte van egy kis hely ott lehet berakni a szíjat!
(#) doktor válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
A szíjcserénél, érdemes megnézni, új ékszíj behúzási lehetőségét, komolyabb szétszerelés nélkül.Ez sikerül, már utána általában megoldható a helyére illesztés.
/ házilagos segédeszközökkel is megoldható általában/
Következő: »»   70 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem