Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   73 / 113
(#) Totottkaposzta24 válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Kipróbáltam, úgy szól tökéletesen!
(#) kristikoma válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
A nyugalmi áram állító trimmeren kell tekerni. Ne kérdezd, melyik az a kettő közül végfok oldalanként. Kerestem rajzot.
(#) Totottkaposzta24 válasza kristikoma hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Tudom melyik az, elsőnek azon próbáltam állítani, de semmivel se lett jobb. Közben azt vettem észre hogy egy alkatrész hiányzik a rossz végfokból!
(#) kristikoma válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Akkor előbb pótold az alkatrészt.
(#) horváth lajos hozzászólása Aug 16, 2016 /
 
Sziasztok szép estét sikerült szert tennem egy kashtan nevű orosz magnóra ,szét szedtem és hiányzik pár alkatrész szeretném pótolni őket van e valakinek bontásból ilyen alkatrésze szeretném be üzemelni meg köszönném a segítséget űdv Lali
(#) zolika60 válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
A hajtószíjra gondolsz? Egy zsinórral mérd le a hosszát, mérd meg tolómérővel milyen vastag kell legyen, aztán egy csapágyboltban vásárolj pár forintért ilyen méretű O gyűrűt.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2016
(#) horváth lajos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Szia nem az a kőzlö kerekek hiányoznak üdv lali
(#) elektrorudi válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 17, 2016 /
 
Mintha a motor és a lendkerék között se lenne szíj. De ide szerintem nem jó az "O" gyűrű. Lapos szíj kell.
(#) zolika60 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Nem ismerem a konkrét készüléket, de így kép alapján a motor tárcsát nézve O gyűrűnek tűnik.
(#) zolika60 válasza horváth lajos hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Nem ismerem ezt a masinát, ezért azt nem látom hová kéne tenni. (Tán ott középtájt arra a két zeegergyűrűs csonkra? ) Nem tudom van-e valakinek ilyen, de ha kitalálható a mérete, esztergályos legyártja.
(#) horváth lajos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
oda a zeegergyűrűs csonkra valóak űdv lali
(#) vereslaca hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Üdvözletem!

Unitra fejekkel kapcsolatban feltúrtam már a netet. Nem nagyon találok info-kat ezügyben. Egy ZRK246 és egy M2405S- sem van. A 2405-höz van tartalék fejem, amit beletettem a ZRK-ba. Szól vele, felvételnél normál jelszintnél torzít. Gondolom impedancia probléma... Lenne szíves valaki felvilágosítani vagy linkeket adni, ahol megtalálom a tudást.

Előre is köszönöm !
(#) elektrorudi válasza vereslaca hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Hali!
Ha nincs túlvezérelve, jó a jelszint 400Hz környékén, akkor valószínűleg kicsi az előmágnesezés. Nincs meg a rajzom, de ezt vagy két trimmer potméterrel, vagy két trimmer kondenzátorral lehet beállítani. A beállítás során folyamatosan kell mérni az átvitelt a magas tartományban, és amikor a gyári specifikáció szerinti a magas hangok esése, akkor jó. (elvileg -3dB @16kHz/9,5cm/s illetve 19kHz/19cm/s). Viszont ezek az eredeti fejjel specifikált gyári értékek.
Ha túl nagy az előmágnesezés, akkor kisebb lesz ugyan a torzítás a magas hangoknál, de erőteljes lesz a szintesés is. Ezért az optimumot kell megkeresni.
(#) doktor válasza vereslaca hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia!
A fej megegyezik, de lehet hibás.
Érdemes lenne a beállítás előtt, mindkettőt megmérni.
Ezután, beállítani a fejmerőlegességet, és csak utána állítsad az elektronikát, a leírt módon.
/ megjegyzem, szerintem, a kondikat érdemes lenne a felvevő- lejátszó erősítőben mérni, és szükség szerint cserélni/
(#) vereslaca hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Az eredeti fej 100 ohm körüli. A tartalék (ami teljesen új) 700 ohm. Van még egy harmadik, egy jó állapotú ZK fej, az 250 ohm. Az összes elektrolit kondi cserélve lett, mérés nélkül. Végfoktranyók cserélve, munkapontok beállítva.

A legnagyobb problémám: Külső jel pl. lemezjátszó rec-ra állítva tökéletesen átmegy rajta a hang szépen szól, ahogy kell. Ha felteszek egy szalagot (ami tökéletes felvétel egy másik jól működő magnóval, akkor hiányoznak a magasak és a magasközép tartományban némi torzítást lehet hallani mindkét oldalon. Minhárom fejjel ezt csinálja tehát nem fejprobléma. Természetesen beállítás után.
(#) doktor válasza vereslaca hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Árulnak a Vaterán, az Amatőrboltban UNitra orsós sztereo fejet.
Megkérred őket biztos , megmérik.

Az én ismereteim, szerint a 246-2405-2408 ugyanaz a tipusó fej került bele gyárilag.
/ természetesen lehet eltérés, de ekkora biztos nem/

A most leirtak szerint. nagy valószinűséggel 3 fej, nem produkálja ugyanazt a hibát.


Második bekezdesed alapján, még a többi alkatrészt is megnézném, valamint a kábelezést, kapcsolók állpotát is.
(#) ozpecs válasza vereslaca hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Az új fej szerintem a csöveshez való sokkal nagyobb impedanciájú azért nem jó vele...
(#) doktor válasza ozpecs hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Ezek sztereo fejek.
(#) ozpecs válasza doktor hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Nincs különbség a negyedsávos sztereo és mono fej között, kivéve ha 4xnegyedsávos, de az meg nagyon ritka. Ja és Unitrában volt csöves negyedsávos készülék is nekem is van szerintem valahol a raktár mélyén
(#) vereslaca hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Update.

A fej "alaplapján" lévő kis csavarokon nem igazán volt menet, amikor tekertem láttam hogy mozdul de néha visszaugrott nem tartotta meg. Nem kis idő volt míg rájöttem...
Kicseréltem. Most már tudtam fejet állítani. Sikerült értékelhető hangot kicsikarnom belőle.
Üröm az örömben, hogy ez a fej nem marad benne tehát a fejállítással járó szívás még egyszer meglesz.
A felvételt nem tudtam kipróbálni. Majd ha a lejátszás tökéletesen megy.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Idővel referálok a töténtekről...
(#) rewox hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Szervusztok! Segítséget kérnék Akai gx-hez kellene műszer izzó, vagy beszerzési forrás!
(#) OFK válasza rewox hozzászólására (») Szept 28, 2016 / 1
 
Küldtem üzenetet.
(#) mohinger válasza rewox hozzászólására (») Szept 28, 2016 / 1
 
Bővebben: Link
Anno ilyet tettem én is bele. Évek óta működik. Az eredeti 9V-os, de ezzel is tökéletes.
(#) rewox hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Szervusztok! Problémám megoldódni látszik! Külön köszönet OFK, mohinger, és doktor fórumtársaknak !
(#) doktor válasza rewox hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
Szia!
Szivesen, jó magnózást.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) vereslaca hozzászólása Okt 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Unitra ZRK246 kivezérlésjelzőt keresek.
Segítségeteket előre is köszönöm!

VUMeter.png
    
(#) ujfalusi hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy SONY TC-630-as magnóval van gondom. A probléma az hogy nyávogva indul ami a képekből egyértelmű, mivel a lendkerék áll, a közlő kerék csak indításkor kapcsolódik. Pillanat állj állásban lehet csak nyávogás nélkül indítani. Az erősebb rugó nem megoldás, (ezzel próbálkoztam) mert sebesség váltáskor okoz akkor problémát. Nem gondolom hogy ez gyárilag így működött. Valaki tudna tanácsot adni?
Köszönöm.
(#) CHZ válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
Közlőkerék elöregedett gumija okozza szerintem, ékszíj lazaság is közrejátszhat.
Megpróbálhatod finoman felcsiszolni.
(#) ujfalusi válasza CHZ hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!
Az ékszíj nem laza, a közlö kerék sem öreg. A képen látható a távolság ahogy megáll.
(#) CHZ válasza ujfalusi hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Valahol csak csúszik, ezért indul lassabban.
Lendkerék csapágya rendben?
Következő: »»   73 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem