Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 113
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Akai 747 DBX az igazi, a legjobb!
https://youtu.be/s_iI9gYt-34
(#) Moderátor hozzászólása Dr Dukcsik hozzászólására (») Nov 18, 2016
 
Megkérnélek rá, hogy lehetőleg a magnóbemutató YouTube linkeket egy hozzászólásban összegezve tedd fel. Köszi.
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Ok! Rendben::
(#) tubeaudio80 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Sziasztok....nagy segítség kéne...

Csöves szalagos magnó felújításába fogtam június óta. Rengeteg Rifa papir elkót és elektrolit elkót kicseréltem benne és a csöveket is. Most úgy néz ki a dolog, hogy mindkét csatorna nagyon nagyon halk és vékonyan szól. Azt is észrevettem hogy az egyik elektroncső aljzat kontak hibás és a a szeteró csatorna sasszem viszajelzőkből a BAL alig mozog, a JOBB meg fullon van olyan szinten hogy torzítani kéne...... Én mint elektronikai analfa béta hobbista a következőket gondolom....

1. Mivel kontak hibás az egyik cső, nem kap elég áramot a többi ( 2x ECC81, 4x ECC83, 2x ECC82 van benne).
2. Az egész rendszer nem kap kellő áramot, igy nincs megfelelő hangerő
3. Valahol valamelyik ellenállás kiment, igy fázis fordulat vagy nem megfelelő fütés van
4. Valamit rosszul forrasztottam be amikor kb kicseréltem 40db elkot benne
5. A katód bypass eklok nem müködnek (ezeket még nem cseréltem ki, nagyon nehéz hozzáférni. Kicsi papír HUNTS elkok)

Ha valaki ebben tudna tanácsot adni hogy mit lépjek, hálás lennék.

Az oscillátor. PLAYBACK erősítő és RECORD erősítő is egy panelen van.

Nagyon nagyon köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) pjg válasza tubeaudio80 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
S miért kellett kicserélni a 40db elkót?
(#) tubeaudio80 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Régi olaj papír Rifa miniprint elkók voltak...megtöredezve. Gondoltam hogy azokkal kezdem amik szemre nem nézetek ki bíztatóan...
(#) pjg válasza tubeaudio80 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Azzal kellett volna kezdeni, mi nem jó. Így bevittél 40+ hibaforrást.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) tubeaudio80 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
hát azt nagyon nehéz megtalalni...mindenki mást tanácsolt "körülöttem" de senki nem vállalta a megnézését-javítását így én neki álltam...ugyanolyan kondikat raktam bele. Nemt tudom hogy most merre de valoszínü hogy kicserélem a csövek foglalatait, legalább azt ami kontakt hibás...
(#) pucuka válasza tubeaudio80 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Újabb hibahelyeket fogsz gyártani. Ez nem autó, ahol alkatrész csereberével mindent meg lehet oldani. Ha nem értesz hozzá, keress valakit (pl hirdetés az apróban), aki megjavítja neked. Minél jobban szétbarmolod, annál többe fog kerülni a javítás.
(#) tubeaudio80 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Köszöm. De hónapokig kerestem szakembereket..senki nem vállalta. Most már nincs visszaút sztem, mert most meg pont azért nem fogják elvállalni mert már hozzá van "nyulva"...nem barmolom azert, forrsztásaim nem lettek rosszak. Nem égettem el semmit. A motor szepen muködik, uj gumigyürüt is kapott, szíjat is kapott...eddig minden a helyen van, viszont a probléma forrását még nem sikerült megtalalni. Ugyanugy szol mint Juniusban...tehát gondolom olyan nagy kárt nem tettem benne.

Hogymit kellett volna tennem vagy nem az már a múlté---viszont hogy mit kéne most tennem arra tanácsokat hozzáértőktől köszönettell fogdnék...

most így néz ki a dolog...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016

IMG_0432.JPG
    
(#) pjg válasza tubeaudio80 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Jó! Indulásképpen szükséged van egy hanggenerátorra és egy oszcilloszkópra. Ha megvan szólj. Folytatjuk.
(#) tubeaudio80 válasza pjg hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Köszönöm...hát nem lesz könnyű....azért előtte kicserélem azt az elektroncső foglalatot ami kontakt hibás...remélem folytatjuk. Üdv.
(#) doktor válasza tubeaudio80 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Valóban nem egyszerű megbízható javító szakembert találni./ főleg a csöves, orsós magnók tekintetében /

Vélelmezem, hogy a csöveket bemérted, és utána által neki a javításnak.

A kondiknál,először csak a szemre, és mérve hibásakat érdemes cserélni, de most már ezen túl vagy, a javasoltak szerint mérőeszközökkel érdemes továbblépni, a dokumentáció alapján, a tápegységtől kiindulva.
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Nov 29, 2016 / 1
 
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Dec 31, 2016 / 1
 
Boldog új évet ,minden kedves fórumtársnak!
(#) mehes68 hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Kedves fórum társak. Segítd séget szeretnék kérni egy tesla B93 stereo magnó kapcsolási rajzát keresem ha valaki eltudná küldeni nekem előre is köszönöm ****************@gmail.com -ra
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) JZoli válasza mehes68 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Ez jó lesz?
Bővebben: Link
Vagy innen letölthető: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Dr Dukcsik hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
(#) mohinger válasza Dr Dukcsik hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ez is kapható, kérdés, mennyiért...
http://www.ballfinger.de/tape-recorder-m-063
(#) Dr Dukcsik válasza mohinger hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Körülnéztem ,nem találtam árat sehol sem.....Hamburg környékén lehet a cég..
(#) Abukodonozo hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Szervusztok!

Találtam egy csodabogarat, az eladó azt mondja, hogy működik a magnó, az egyik irányba viszont nem gyorspörget. Gyanúsan keveset kér érte. Tud valaki valamit erről a modelről?

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) zolika60 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Lehet csak kuplung hibás. Szerintem nagyon nem olcsó.
(#) ujfalusi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ez a magnó hibátlanul a köztudottan drága EBAY-en 20.000.-Ft. Tehát nem olyan olcsó.
(#) Abukodonozo hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Meg van értve. Akkor értsem úgy, hogyha kicsit drágábban már lehet Akai-t kapni akkor ez felejtős? Azért tűnt olcsónak mert Philipseket is vesztegetnek hasonló árban, azokra meg tudom, hogy sokan haragszanak. De akkor valoszínű azok sem érik meg a pénzüket. Ez meg ha minden igaz egy japán gép kéne legyen...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) szamóca hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Uraim!
Ugye nem feledkeztetek meg az 1% rendelkezéséről?
(#) veroka válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
óóó, de jó hogy szólsz. Természetesen megy Terénybe az 1%. Köszi a figyelmeztetést !
(#) coyote55 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Szerintem ennyiért nem drága - illetve nekem momentán az
Bővebben: Link
(#) eddy123456 hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Fejcsere történt Revox B77, nem vesz fel bal oldalra és a bal oldali túlvezérlés indikátor LED állandóan világít.
****************************************************************

Ezt az apróba! mod.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2017

B77-020.jpg
    
(#) Fantasy hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Üdv.
Tesla B93 magnó került hozzám. Az lenne a kérdésem, hogy akinek van ilyen gépe, az meg tudná mondani, hogy a görgő úgy is félresodorhatja a szalagot a hangtengelyen, ha bal odali leengedő orsónak nincs fékezése, magyarul ha benyomom a fejegység melletti szalagterelőt, ami a hurokfék szabályzó is egyben, és így feszítés nélkül fut a szalag? Más magnónál (pl Unitra Aria, Philips N sorozat) esetében ha nincs feszítés, akkor sem sodródik félre a szalag.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) pucuka válasza Fantasy hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Nyomógörgő milyen állapotban van? Ha megkeményedett a gumi, vagy elállítódott, félresodor.
Következő: »»   76 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem