Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD/DVD rom mi lehet a baja
 
Témaindító: koga2, idő: Feb 7, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) gabor128 válasza eyess hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Heló,

oké.

Megnéztem a végállás kapcsolót és gyakorlatilag jól működik, ha nem rakom rá a fém burkolatot. Ha rárakom a burkolatot és megnyomom a gombot hogy adja ki a tálcát, akkor azt látom, hogy kb 1mm-t próbál előremozdulni, de a mágneses lemezszorítókat nem tudta szétkapcsolni. (levettem az elejét és így belelátni.)
Szóval ha nincs rajta a burkolat (amiben benne van a mágneses lemezszorító egyik fele), akkor jól müködik, de ha rajta van, akkor nem tudja kiadni a tálcát, mert nagyobb erőt kellene kifejtenie a mágneses részek szétválasztása miatt.

Próbáltam kicsit bezsírozni a műanyag csúszó részeket, hogy jobban mozogjanak, de még így se.

Esetleg egy erősebb hajtógumi a motorra megoldaná?
Hol lehetne ilyet szerezni?
(#) Tomi111 válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Üdv!
Szinte biztos, hogy a szíj csúszik. Gondolom hallani, hogy forog a motor, mikor nyitna. ( Ha beteszed a lemezt, az általában kiadja, csak üresen nem nyílik.) Itt nézhetsz szíjat. Az átmérőt adják meg milliméterben. Túl szorosat se vegyél, mert akkor meg a motor nem bírja. 20-25mm körüli lehet rajta, a mostaninál 1-2mm-el kisebb legyen!
(#) steelbird válasza gabor128 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Ritkábbik eset, de a motor is "gyengélkedhet". Ha a szíj nem csúszik, akkor ez is lehet az oka.
(#) PDM hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Chieftec UB500U "IDE Devices External Box" tápegysége elkódorolt. A minidin tápcsalakozó
bekötését keresem.
Előre is kösz. a segítséget.
(#) antiktelefon válasza PDM hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Ha leszeded a fedelét, akkor a HDD tápcsatlakozóról ki tudod csipogni a folytonosságot.
Közben ne felejtsd el bekapcsolni a kapcsolókat rajta, különben nem fogod megtalálni a kábelek másik végét.
Lesz egy test, egy 5V és egy 12V, valószínűleg mind párhuzamosan több érintkezőre kötve. (sárga 12V, piros 5V, test fekete.)
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem