Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kék lézer
 
Témaindító: Djatis, idő: Dec 31, 2007
Lapozás: OK   9 / 12
(#) Djatis válasza alfa007 hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
Az export scanner már itt van nálam mert Romániánam nem jött be a szines lézer de most el akarom adni Galvó szett nélkül azt megtartom mert egy 34 kpps szett van benne egy robot fényből származik.
a többi meg nem kell mert a sajátomban benne van minden kivéve a galvo szettet.
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
34kpps az milyen sebességet jelöl? Tipus?
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Jan 11, 2012 /
 
Tipust majd megnézem a kiszedtem a cuccból Annyit tudok hogy egy angol gyártmányú robotlámpából származik és elég komoly a vezérlése . 34 k meg az ilda teszt szerint .Meg a mamba 34 K ra tekerve még élesek a sarkok is.
USB daccal is kipróbáltam egyszer és azzal még többet is ki lehet hozni vele.
(#) telectro hozzászólása Júl 11, 2012 /
 
Nagyon lecsengett a casio dióda. Most senmi nem árulja az országban. Ennyire nem éri meg ?
(#) Collector válasza telectro hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
A Casio fenyegeti az embereket, hogy ne árulják, mert jogi következményei lesznek, mivel tömegével gyártják otthon a pointereket meg néhány gyártó is ezt teszi, ami inkább fegyver, mint akármi más.
(#) telectro válasza Collector hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Érdekes, de ezt azért be is kellene bizonyítania a casionak, hogy az a dióda tényleg az általa gyártott készülékből való. Szerintem ez csak amolyan üzleti duma lehet, mert a casionak is az az érdeke, hogy minél több projektort eladjon.
(#) alfa007 válasza Collector hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Mmmm..., valahol olvastam hogy Casio egyre többféle műszaki termék akar gyártani, mert az órák, és a szintetizátorok már nem mennek.
Mivel nekem van kereskedelmi végzetvégem is, én "műszaki termék király effektusnak" hívom, de ezt hasszú elmagyarázni.
Amúgy majdnem lett volna kék diódám, mert a helyi tesco-ban láttam egy leértékelt asztali Blu-ray lejátszót 10k-ért, és elhalasztottam a lehetőséget.
Na, sokan a fél karukat adnák egy kék diódáért.
(#) epyn válasza telectro hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Idézet:
„Most senmi nem árulja az országban.”

Nem hazai embertől kell megvenni.
(#) Schmidty hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Üdv Urak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezek az M 140 és ehhez hasonló diódák mennyire bírják az impulzus üzemű használatot? (Gondolom semennyire )
És ha esetleg bírják, van valakinek tapasztalata, hogy impulzusüzemben mekkora árammal lehet őket hajtani?

Előre is köszönöm a segítséget..
(#) kasas válasza alfa007 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Nem lett volna minthogy a bluraj ben nem kék dióda van hanem 405nm csak fehér vásznon ad kék fényt ,amúgy jó erős égetni de a legveszélyesebb kapható lézer is egyben. Én is ilyenhez kell folyamodjak az erg b azaz rgv lézerem megépítésénél mivel a kék lézer megfizethetetlen.A casio meg csak mentegetőzik hogy ha véletlen valaki megsérül akkor az ne legyen az ő felelőssége ami jogos is mert nem ő mondta azt az embereknek hogy szedjétek szét a vetítőt és csináljatok belőle fegyvert,amúgy neki ez tökre jó üzlet is egyben csak nem mondhatja ki .Vajon hány vetítőt adott volna el ha nincsenek ezek a találékony emberek? az üzlet az üzlet
(#) telectro hozzászólása Júl 23, 2012 /
 
Én is erre akartam rávilágítani, hogy legalább jól pörög a casio prokjektor üzlet
Bár azért nem hiszem, hogy akkora nagy tömeges mennyiséget adtak volna el, dióda bontásra. Hiszen egy projektorban 24 dióda van és szerintem a világon néhány ezer diódát adtak el bontott projektorból, az meg csak néhány 100 db projektor ami egy cég életében nem valószínű, hogy akkorát lendít.
(#) Collector válasza telectro hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Amekkora marketingje volt a WL-nek is, szerintem nagyságrendben nagyobb a bontott dióda, inkább több tízezer az, csak ők tonnaszámra gyártják a pointereket belőle.
(#) telectro válasza Collector hozzászólására (») Júl 27, 2012 /
 
Szerinted hány darab dióda lehet a XJ-H1700-ban ?
(#) Collector válasza telectro hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Bővebben: Link
Nem tudom, keresni kell.
(#) epyn válasza telectro hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Megveszed-szétszeded -megosztod a tapasztalatokat
Ennyire egyszerű
(#) telectro válasza Collector hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszi, ezt már megtaláltam, de nem derül belőle ki, hogy hány darab van benne csak találgatás szintjén 40 db-ról esik szó.
Az meg nem rentábilis, vagy erősebb vagy ettől is több dióda kell, hogy legyen benne.
(#) telectro válasza epyn hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Idézet:
„-megosztod a tapasztalatokat Ennyire egyszerű

Hmmm. nem a tapasztalatokat osztanám meg hanem a diódákat
(#) kasas válasza telectro hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
HA abban is csíksukárzó van akkor sokra megyünk vele
(#) epyn válasza kasas hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Idézet:
„HA abban is csíksukárzó van akkor sokra megyünk vele”

Miért?
Lehet kapni korrekciós optikákat,prizmapár,vagy fast axis lencsék.
Nekem prizmák húzzák össze a csikot,rendkivül jó minőségben,a mért széttartás 0,8mRad,ami közel egyenlő a zöld,vagy DPSS lézerek széttartásával.Az ára sem borzasztó,nagyjából annyi,mint a dióda.
prisms1
prisms2
prisms3
A beszerezhetőségeebay-ről , vagy Angliából lehetséges.
(#) epyn válasza telectro hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Túl drágán mérnéd...
(#) telectro válasza kasas hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Miért ? Lehet kapni olyat ami nem csík sugárzó ? Sőt van olyan dióda lézer ami nem csíkot mutat ??? Csak mert a dióda lézerek gyártás technológiájából adódóan mindegyik csíkot vetít.
(#) telectro válasza epyn hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Akinek nincsen rá pénze annak túl drága
(#) epyn válasza telectro hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Ebben van valami.
(#) kasas válasza telectro hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Igen pl a 10mw piros lézerem 300m en egy kis tűszurka pontot láttat magából de ha mellérakom a kéket az egy félméteres csíkot vetít ill volt olyanom is ami egyenesen egy nagy négyzetet vetített és ez mind szabályos kollimálás mellett történt tehát nem azért mert rossz lencse vagy beállítás volt. Amúgy nem tudtam hogy prizmákkal is lehet kollimálni . Akkor ezek szerint két 90 fokban elforgatott prizmával az összes diódát lehetne kollimáni?
(#) epyn válasza telectro hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Nincs olyan dióda,vagy nem tudok róla.
Ha ilyen kell(nem tudom,minek?),akkor argon-ion,vagy 473nm DPSS.
Nekem fogalmam sincs a félvezető lézerek gyártástechnológiájáról.
Ha nem jó a kázió-s(nichia) 445 dióda,vegyetek osram 450nm-est,az már folt-ellipszist sugárzó,csakúgy,mint a dvd diódák ;1/10 annyi teljesitménnyel és 2Xes árban.De ez sem nélkülözi a jó minőségű optikai lencsét.
Részemről már lecsengett ez a kék lézer őrület,a 637nm-es hullámhossz érdekesebb.2x500mW kombizva :yes:

DSCN0202.jpg
    
(#) epyn válasza kasas hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
A prizmák szöge lényeges,de nem 90°,ha jól rémlik 56°a bezáró szöge a külső lapoknak
A képeimen láthatod a megfelelő elrendezést,de a mellékletben van az 1:1 arányban nyomtatható file.
Ezek a prizmák a kék hullámhosszra vannak bevonva tükröződésgátló réteggel,tehát csak a 445nm-eshez lehet használni.Persze kapni más réteggel is,pl a 473nm DPSS-ben is vannak ilyenek,csak ott az infravöröst engedik át,vagyis a "pumpáló" infra diódát korrektorozzák.
(#) kakukp hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Bővebben: Link

Sziasztok! Ez lehet jó, vagy csak habiszti? Túl olcsónak találom, és nem tudom, hogy létezik-e 2W-os lézer dióda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) Collector válasza kakukp hozzászólására (») Máj 6, 2013 / 1
 
Látszik a visszajelzésekből, hogy a felét a forgalmazó írta. Ha rákeresel, eleve nem is nagyon létezik 2W-os 405nm-es dióda, de még 445nm-esből se.
De van itt 5W-os is
Bővebben: Link
A paraméterei alapján ez egy világmegváltó lézer:
3V-ról megy, és <250mA-t ír az eladó. Ez még villamos teljesítményben is csak 0,75W, ugyanakkor a lézer 5W-os.
Ez az oldal a kóklerek mekkája. De szerintem ha zseblámpát árulnának lézerként, még akkor is lenne valaki, aki megvenné.

Ja meg most nézem, class 4B? Az meg mi? Biztosan ez volt az utolsó elvégzett osztálya az eladónak az általánosban.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2013
(#) kakukp hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Köszi a választ Collector!
Tudnál ajánlani valami jó erős kéket?
(#) Collector válasza kakukp hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
1W-osok vannak ebayon. Diódát már szinte fillérekért lehet kapni.
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem