Keresés: 
 Bejelentkezés
Nick:
 
Jelszó:
 
 
 
   
» Elfelejtettem a jelszavamat :'(
» Regisztráció
 Fórum témák
» Több téma
 Frissek
RSS hírforrások
  Hírek.rss
  Fórum.rss
  2012. Máj, 26. Szo
10:09:18
  Jelenleg 398 fő olvassa az oldalt
Fórum » Pontra menő témák » Üzemanyagszint mérő »
Üzemanyagszint mérő  
Témaindító: csaadaam, idő: Júl 2, 2005
Témakörök
Speciális » Egyéb
Lapozás Méret: 1 / 9     
(#559) csaadaam válasza damatic hozzászólására (#560) Válasz • Júl 23, 2005
Hááát...nem kommersz!!
Kép a mocimról

Frissíteni kéne a képeket, de nincs olyan jó idő hogy fotózzak. Ja tegnap lett kész a LED-es műszerfal (visszajelző lámpák-gyújtás,index,féklámpa,neon), ma meg lecseréltem a 6v 15wos világítást 12v25wra, jöv.héten hozok bele35wos izzót...

Lehet h tényleg veszek egy másik sapit, olyan szép a gyári h el kéne rakni...csak a tömítése nem szuperál már annyira mint kéne. Ja és 22 éves, szval majdnem olyan bölcs és nagykorú, mint az opeled
Amúgy simson és imádom. Lehetne erősebb is de mit várhatok egy 50 (60) ccm-es mocitól....

(#560) damatic válasza csaadaam hozzászólására (#563) Válasz • Júl 23, 2005
Pedig már kezdtem örülni...

Nem akarlak rádumálni, de a tankot az ajánlott módszerrel nem gányolod szét, a sapkára meg azt mondom: ha nem akarod szérzúzni a gyárit, veszel egy utángyártottat.

Amúgy milyen mocid van? Nem akarom fricskázni, mivel nekem is egy 23 éves opelem van, volt egy simsonom is, de az is nagyon pipec volt. Ja és egy járművemnél sem bírtam ki, gogy nem túrjak bele - tudod gyárilag nem jó, olyan kommersz.

(#561) mspike válasza damatic hozzászólására (#577) Válasz • Júl 6, 2005
Szerintem inkább valami féle fénykapu van a dologba, ami ugye levegőn átvilágít egyébbként meg nem... De ez csak egy ötlet. Ezt ha felbirod szerelni egy bizonyos szintmagasságban akkor visszajelez ha ez alá kerül a benzin... de, hogy ez mennyire kivitelezhető azt majd egy autószerelő megmondja...

(#562) damatic válasza csaadaam hozzászólására (#559) Válasz • Júl 24, 2005
Te figy.
Én nem akarlak elkeseríteni, de vmikor az olajiparban dolgoztam, és baromi drágák voltak azok a PLC rendszerek, amikkel a nyomás/hőmérséklet adatokat továbbították. Még egy nyomorult nyomásérzékelő is majdnem többe került, mint a mocid. Persze azok robbanásbiztos kivitelűek és olyan 250bar nyomást bírnak, a benzined pedig nem nyomhat többet 2 barnál. Nem tudom, hogy 1szerűbb kivitelben és ilyen nyomásra van-e kész érzékelő.
Egy másik témánál már írtam, hogy piezo talán alkalmas nyomásérzékelésre - ki kéne próbálni. Úgy tudom, ha nyomod összefelé, akkor feszültség jelenik meg rajta - ezt kellene megmérni és kijelezni.

(#563) csaadaam válasza csaadaam hozzászólására (#566) Válasz • Júl 22, 2005
bocs véletlenül elfogadtam megoldásnak.... választ akartam nyomni de gyorsabban járt a kezem mint az agyam...

(#564) csaadaam válasza Topi hozzászólására (#588) Válasz • Júl 21, 2005
nem rossz az elektródás cucc. A baj vele hogy nem hoszem h be tnám építeni.
A nyomásmérős elég korrekt, ha kivitelezhető.

(#565) damatic válasza nemo hozzászólására (#578) Válasz • Júl 21, 2005
De legalább vidultál rajt 1.

Sokat felejtettem fizikából - az a nyomásérzékelős is megfogott, de hogy is van ez? Ki kell számolni, hogy kány kg/m2?

(#566) csaadaam válasza damatic hozzászólására (#567) Válasz • Júl 22, 2005
fuck
nem akarom szétgányolni a tankot!!! A sapkát sem mert gyári!!!

(#567) damatic válasza csaadaam hozzászólására (#564) Válasz • Júl 22, 2005
Motor tankjába?

Pl. nem tudsz a sapkára rábuherálni lengő módon egy PVC csövet?

Mert ha igen, akkor a csövön belül behúzhatsz egy négy eres kábelt.

Leblankolod a kábel külsőt, az ereket meg a kívánt szintek szerinti hosszra vágod. Kifúrod a csövet a fölső végétől 1-2 cm-re, a kábelt a cső tetejénél vmi sziloplaszt-félével (benzinálló) beragasztod. Kifúrod a sapkát, és egy szép ívvel kivezeted a kábelt.

Jut eszembe: nem is kell rögzíteni a PVC csövet, csak belógatod, lekoppan a tank aljára, felül meg a kábel rögzíti - kész.


(#568) csaadaam Válasz • Júl 2, 2005
Hi! Már rég küszködök a gonddal (és sok más motorostársam is), hogy nincs a mocimon benzinszint-visszajelző, és nem tudom, hogy meddig bírja még szuflával.
Tehát:
Kéne nekem egy benzinszintmérő, amit tankba be lehet (ha lehet, könnyen) szerelni, és szépen kijelzi pár LEDdel (vagy bárhogy másképp), hogy kábé mennyi benya van a tankban.
Ha valaki tud ilyen cuccot (nem csak az áramkör, hanem minden ami kell), írjon! Ötleteket is várok, hátha össze tudunk "ütni" valamit!

(#569) nemo válasza damatic hozzászólására (#572) Válasz • Júl 25, 2005
Sajna nincs otthon ilyen plusszban, de ha másként nem , kilopoma afater Niv -jából, egy mérés erejéig
De nemtom mikor megyek haza, mert albiba vagyok, és melózok, sztem kb 2 hét múlva megyek haza legközelebb.
Addig kísérletezzen más ha esetleg van ilyenje.
Amúgy ITT találhatsz cikket a lada olajnyomásméréről

(#570) nemo válasza nemo hozzászólására (#569) Válasz • Júl 25, 2005
Uhh de most jut eszembe, hogy azon van egy nagy dög bumszli amiben a poti van, és az mocira túl nagy lenne sztem.

Jobb lenne akkor valami nyugati kocsi cucca. Irány az autóbontó

(#571) nemo válasza damatic hozzászólására (#576) Válasz • Júl 25, 2005
Én tudom menyi a kocsik olajnyomása félig autószerelő is vagyok

0,7 és 4 bar között a legtöbb kocsinál, de az érzékelőn sztem nem jelenik meg ez a nyomás, csak egy kissebb rész, hiszen az érzékelő nem a rá ható nyomást hivatott mutatni, hanem a főtengelyre esőt, a főtengely olajfúvókályának pedig lényegesen kissebb a keresztmetszete, mint annak a lyuknak, amiben az érzékelő van, így aztán kisseb az érzékelőre eső nyomás.
Ezért gondolom, hogy megfelelő lenne.
Persze olyan autó érzékelője kell, amiben olajnyomás óra van, mert amien csak jelzőlámpa van, azon ugye nyomáskapcsoló van csak, nekünk pedig egy nyomás "potméter" kell igazából, tudtommal Ladán ilyen van.

(#572) damatic válasza nemo hozzászólására (#571) Válasz • Júl 25, 2005
Király.
Becslésem szerint ide megfelel, csak 0-tól induljon a méréshatár.

A Lada jó: ezeröcsi, meg a hatos, azokban van baloldalt olajnyomásmérő.

Viszont érzésem szerint van egy tévedésed. Mivel az olajnyomásmérő gomba nem egy szűkület utáni átfolyó csatornában van, a rajta mérhető nyomás megegyezik a szivattyú mínusz hidrosztatikai nyomással, vagyis a főtengelyolajzó fúvóka előtti nyomással.

Továbbgondolva a fejlesztést: Be kell építeni egy lada ezeröcsi olajnyomásmérőt, a kimenetén megjelenő feszkót meg rá kell trimmelni egy egyszerű 6 ledes kijelzőre és kész.

nemo, ha van elfekvőben egy ilyen ezeröcsi olajnyomásmérőd, csaadaam helyett kérlek, rakd 10 lityi benzin súlya alá, és mérd meg egy multiméterrel mi jön ki belőle - no meg üresen! Ha értékelhető feszültséget látsz, akkor nyert a projekt!

(#573) damatic válasza nemo hozzászólására (#570) Válasz • Júl 25, 2005
Alapjában véve a bumszli elférne a dekniben sztem.

(#574) nemo válasza damatic hozzászólására (#562) Válasz • Júl 25, 2005
Szerintem, pl egy Lada olajnyomás mérő simán megteszi, ami kb 1000 Ft, de ki kéne próbálni. Amúgy Lada helyett bármilyen más autó olajnyomásmérő "gomba" megteszi.
Szerintem...

(#575) damatic válasza Gabi hozzászólására (#592) Válasz • Júl 19, 2005
Halihó!!

Valaki meg tudja mondani, hogy miként lehetne azt a kapacitást megmérni???

(Up)

(#576) damatic válasza nemo hozzászólására (#574) Válasz • Júl 25, 2005
Lehet, hogy jó az irány. Meg kéne tudni egy autószerelőtől, hogy mennyi egy autó névleges olajnyomása.

(#577) damatic válasza csaadaam hozzászólására (#568) Válasz • Júl 3, 2005
Hasonló problémám van, csak nekem nem mocim van, hanem egy 23 éves optikai tuningolt opelem. Ezeknek az öreg járgányoknak meg az a bajuk, hogy kikopik a szintjelző érzékelőjűk. Én vmi ultrahangosra gondoltam, de nemtom mennyire jól lehet feltapasztani a tankra, mennyire megy át a fémen az ultrahang, és miként tesz különbséget a benzin és a levegő között, illetve a kettő arányát miként lehet megjeleníteni a műszerfalon.

(#578) nemo válasza damatic hozzászólására (#590) Válasz • Júl 21, 2005
Na köszi, ezzől azért jóval igényesebb vagyok a motoromra

Enniy erővel akár vihetnék magammal egy akkus fúrógépet is, és ha kíváncsi vagyok a szintre akkor randomra megfúrom a tankot, ha folyik a benya, akkor felette van a szint, ha nem akkor alatta

Jobb szeretném az elektronikát

(#579) nemo válasza damatic hozzászólására (#580) Válasz • Júl 21, 2005
És mizujs az én nyomásmérős ötletemmel?

Mert ha az kivitelezhető, nem kell semminek semm belógnia a tankba, és a kábelek elvezetése is simán jó a tank alján, csak egy T alakú elosztót kell esztergáltatni, két végére a tank, és a benzincsap, közepére a nyomásérzékelő, és annyi.
Csak nem tom, van-e ilyen nyomásrázékelő, milyen érzékenységű kéne ehhez. És továbbra is pártolom az átlagképzést.

(#580) damatic válasza Topi hozzászólására (#588) Válasz • Júl 21, 2005
Az a LEDes tetszik, mert 1szerű, és már találkoztam 0466-ossal.

A benzin képes áram vezetésére?

Bár ugye CH tehát SZÉN-hidrogén származék.


(#581) nemo válasza nemo hozzászólására (#579) Válasz • Júl 21, 2005
Tényleg egyátalán hogy tudom kiszámolni, hogy pl 20 liter benyának mekkora "nyomása" vab Bar -ban mondjuk??

Nem vok nagy metek rajnogó

(#582) damatic válasza Inhouse hozzászólására (#583) Válasz • Júl 8, 2005
Köszi, cool az 5let, megpróbálom...

A topkot nem én indítottam, ezért nem fogadhatom el megoldásnak a tied. Egyébként motorkerékpár-tankba akkor is nehéz belebarkácsolni egy autóét (eredeti téma) ezért gondoltam, hogy vmi univerzális más megoldáson agyalok. Aztán még eszembe jutott, hogy mi van, ha kifúrjuk a tankot felül, ahová az UH sugárzó/érzékelő kerülni fog, és epoxi gyantával ragasztjuk rá a műszert úgy, hogy az UH sugárzó/érzékelő semmi mással ne találja magát szembe, csak a benzinnel, meg a felette lévő (benzingőzös) levegővel?

Így már könnyebb lenne távolságot mérni....gondolom.

(#583) Inhouse válasza damatic hozzászólására (#584) Válasz • Júl 8, 2005
Ha az ellenálláshuzal és az érintkező kopott el, akkor megpróbálhatnád pótolni. Pl. egy olcsó újat venni (esetleg lada) és áttekerni a huzalt és átszerelni az érintkezőt, ami elkopott. Vagy esetleg az egészet át lehet rakni, valamelyik olcsó keleti típusból, csak kicsit barkácsolni kell. A műszert már hozzá tudod majd kalibrálni a változáshoz. Még mindig egyszerűbb lenne, mint ultrahanggal próbálkozni...

Üdv
Inhouse

(#584) damatic válasza mspike hozzászólására (#585) Válasz • Júl 7, 2005
Ok. Az a gond, hogy csak magasröptűen látom a megoldást. Tudod, az autógyárak úszósat csináltak: egy rúdon van egy úszó (úgy mint a WC tartály szelepén) ami egy huzalos potenciométert állít. Az nyomja az analóg jelet egy pofonegyszerű kivitelű deprez-műszernek. A Ladában még légfék sincs a műszeren, ezért villan be az
Idézet:
„éles kanyarjelző”
, vagyis kanyarban vagy leesik a szint, vagy fullot jelez a műszer. A fekvőtankos járgányoknál (általában a csomagtér vagy a hátsó ülés alatt vannak ezek a tankok) fokozottan jelentkezik ez a probléma. Gondolj csak bele: jobbra kanyarodsz, és a műszer szerint nincs benzined, balra fordulsz, és hipp-hopp, máris csurig vagy naftával. A valóságban azonban valahol egyharmad-fél tanknyi anyagod van.

Bocs a kitérőért, nem ez a gond, hanem az, hogy a gyári huzalpotis megoldás ott feneklett meg, hogy a GM 10 évre tervezte az autókat, és 23 év alatt kikopott a poti. Utángyártott nincs, a gyári is elvétve - az is bazi drágán.

Az jutott még eszembe, hogy láttam egy szórólapon UH parkolás segítőt párezerért, ha át lehetne kalibrálni 0 és 20 cm közti táv mérésére, és be lehetne burkolni úgy, hogy ne vessen szikrát, és be lehetne ragasztani a tankba úgy, hogy a benzin ne oldja le, akkor műxik a dolog. Nem tudom, hogy a 0,7 mm-es vaslemezen hogy megy át az UH, mert ha átmegy, meg vmi ragacson is, akkor kívülről is rá lehet biggyeszteni, és akkor tuti nem fog robbantani.

(#585) mspike válasza damatic hozzászólására (#587) Válasz • Júl 7, 2005
Szerintem ezzel nincs gond, én írtam is, hogy elképzelni se tom milyen a tank Csak egy tipp volt ! LEhetne valamilyen úszós megoldás is... esetleg... de mondom csak ötletek én még nem csináltam ilyesmit...

(#586) nemo válasza damatic hozzászólására (#575) Válasz • Júl 21, 2005
Hali!

Most nézegettem a témát, és eszembejutott egy ötlet, de nemtudom mennyire kivitelzhető.

Kéne egy olyan érzékelő/nyomáskapcsoló, mint pl az olajnyomás márő a kocsikba, ha ezt betenné ez ember a mocin a benzincsap alá/fölé, akkor közvetve azt mérné, mekkor a tankban lévő benya súja, ez meg ugye igencsak arányban állna a literekkel. Ha ez megoldható lenne, literre pontosan lehetne tudni, mennyi beny van épp a tankban. Csak a jeltovábbításba kéne némi késleltetés, vagy esetleg valami átlagképző elektronika, hogy ne csak álló helyzetben mutasson jó adatot

(#587) damatic válasza mspike hozzászólására (#561) Válasz • Júl 7, 2005
Rám vsz azért fújnak, mert minden megoldási lehetőségbe belekötök, úgyhogy előre is bocsi.

Ami te mondtál, végülis nem rossz - egy álló elhelyezésű tankba, és abba is csak akkor, ha nem a szint kijelzése, hanem a vészminimum a cél, de azért örülök, hogy foglalkozol a kérdéssel. Egy motorkerékpáron semmiképp nem fekvőtank van, tehát oda lehet, hogy nem rossz vészminimum jelzőnek.

(#588) Topi válasza nemo hozzászólására (#586) Válasz • Júl 21, 2005
Kapacitás mérésre egy példa:


Az előtéttel kondenzátorokat (nem elektrolit) mérhetünk 0-2µF között öt méréshatárban. A mérést 6V 50Hz váltófeszültséggel végezzük. A mérőosztó a mérendő kondenzátorból (Cx)és etalon ellenállásokból 10 Ω-100k (1% türésü fémréteg) áll. A mérőosztóról levett jel a TL071 IC +invertáló bemenetén lévő 10k-s ellenállás Cx felöli végén max 40mVeff lehet. Mivel a hálózati frekvenciát (50 Hz)használjuk mérőjelként annak nem stabil volta (+-10%) miatt minden mérés előtt kalibrálni kell ezt az R* C* biztositja. A C* bármely értékü 0-2µF közé eső 1% alatti tűrésű stabil kondenzátor, az R* pedig méréshatárban ehhez tartozó 1%-os fémréteg ellenállás. Tehát mérés előtt kalibráció állásba kapcsoljuk a K1-et majd az 50k-s potméterrel beállitjuk a digitális műszeren (2 Veff méréshatár) az etalon kondenzátor értékét.




És folyadékszintmérésre:

Következő 1 / 9     
 HEStore.hu
 Hirdetés
TrainModules.hu