Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   24 / 292
(#) tamitsrob válasza kissi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A kontakt hibát a nyák forrasztás felöli részén keressem?
A poti nem lehet kontakt hibás vagy egy vezeték megtörése okozhat ilyen problémát?

Érdemes ilyen hibakereső sprayt venni? Mennyire hatékony az ilyen?
(#) Gabi válasza tamitsrob hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Igen, a kontakt hibát a panel forrasztás felőli részén keresd elsősorban (ha esetleg kétoldalas a panel akkor lehet a másik oldalon is). Lehet a poti is, főleg ha sokat tekergetitek, illetve lehet vezeték törés is és a relék is.
A hibakereső spray pénz kérdése, igazából arra jó ha van valahol szemmel nem látható fóliaszakadás, akkor azzal talán kiderül (jól lehűti ugyanis a felületet, ami ezáltal zsugorodik).

Lehet, hogy érdemes lenne, kiszerelni a panelt megmozgatni minden alkatrészt és végigméregetni az összes pont között (ahol hozzáférsz az alkatrész lábához, ott az alkatrészlábak közt mérni, így a forrasztásokat is ellenőrizheted).

A reléknél, ha esetleg lepattintható a burkolata, érdemes megpucolni a pogácsákat és megnézni, hogy könnyen mozog-e az érintkezőnyelv.
(#) tamitsrob válasza Gabi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Rendben ha kedvem lesz megnézem...
(#) imrea84 hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok és boldog karácsonyt!
Egy Quadriga T2/23-as fali gázkazánom van. A hiba a következő: bekapcsolom, szikráztat, begyújt működik kb. 15-20 percig majd ismét elkezd magától szikráztatni pedig nem alszik ki és ilyenkor letílt hibára(világít a hibaled), keringtető szivattyú megy továbbra is. A hibát 2-3 óra állás után lehet csak törölni, ezután újra el lehet indítani a fűtést persze legkésőbb 20 perc után ismét leiílt. Szerelő látta, azt mondta, hogy vezérlőpanelt kell benne cserélni kb. 40ezer.
Esetleg valakinek van ötlete és elkerülhető a panelcsere? lehet csak egy kondi szórakozik mint néhány fórumhozzászólónál?
(#) VIM válasza imrea84 hozzászólására (») Dec 26, 2010 / 1
 
Szia!
Viszont kívánom én is Neked!
Mindig az a fránya panel van hibáztatva mindenért. Talán az ionizációs lángőrt kellene először megnézni, nincs-e szétégve, eloxidálódva a tűztér felőli része, majd a porcelán test alsó részénél a kivezetési kontaktus is tökéletes-e. Nincs-e elfordulva a láng magjától az elektróda, nem-e el van koszolódva a tűztér felső lemezes kazánteste és emiatt a láng nem kellő intenzitású a lángőrzéshez. (Ha volt tisztítva fűtési idény kezdetekor, akkor sem árt megnézni. A lángnak bunsenkéknek kell lennie, mert ha vörösen ég, akkor kevés a levegő áramlása a tűztérben.)
(#) tamitsrob válasza Gabi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Megvan a hiba!
A trimmer poti volt a hibás forrasztási hiba vagy a trimmer a rossz.
Úgy indítottam be a kazánt hogy csak a trimmert mozgattam.
(#) VIM válasza tamitsrob hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Melyik trimmer? Csak nem a hőfok állító, ami a kezelő gomb nélkül úgy néz ki mint egy trimmer?
(#) Buddha hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek:
Mai reggel ébredés, hőmérséklet 14,8 fok termosztáton beállított hőmérséklet 18 fok. SC-24A kazán nem gyújtott be az éjszaka.
Termosztát kattan, kazán dugaljában megvan a hálózati feszültség.
Kazán burkolat levesz, hümmög, vezérlő elektronika dobozra ráver. Kazán beindul!
Doboz kinyit, sorkapocsba kötött vezetékek rángat, kazán tovább működik.
Hőmérséklet elér, kazán kikapcsol. Lakás hűlik, kazán nem kapcsol be.
Vezérlő elektronika dobozára rácsap, kazán ismét beindul!
Dugvilla konnektorból kihúz, vezetékek kiköt, vezérlő NYÁK kicsavaroz és kivesz, fekete hálózati trafó a NYÁKból tenyérbe hull!
A belobbanások keltette rezonancia és a trafó súlya kitörte a forrasztást minden lábnál!
Trafó visszaforraszt, epoxival beragaszt, NYÁK visszaszerel, vezetékek beköt. Kazán bedug, termosztát beállít, kazán bekapcsol. Örül.
Cső: Buddha
(#) elektromania92 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Jó estét kívánok.
Szeretném megkérdezni, hogy nincs valakinek használati útmutató, szervizkönyv, kapcsolási rajz a DESTILA OCELOT tipusú cseh gyártmányú gázkazánhoz, vagy bármi ami hasznos lehet.
Esetleg hasonló tapasztalat.
A probléma az, hogy kialudt az örökláng és valamilyen védelem vagy a termoelem meghibásodása nem engedi meggyujtani. Csak valami elektromos hiba lehet. A szobai szabályozó kapcsolná, minthogy fűt is, de a fűtőtestek hidegek természetesen.
Világos, hogy ilyen is csak a leghidegebb időben következik be. Szóvval aki bármit tud, kérem szóljon.
Köszönöm szépen.
(#) önkosenior hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Valaki meg tudná mondani, hogyan működik a mostanság divatos lángmoduláció? Ami lényegében, a fúvókanyomás csökkentésével a kazánteljesítményt a 40% közelébe korlátozza? Nem elsősorban a szabályozó szelep működése érdekel, hanem, hogy minek a függvényében működik a szabályozás? Az én Buderus kazánomban mindössze egy előre menő víz hőmérséklet mérő termisztor van, meg egy hőmérséklet állító pot.méter. Mitől változhat a láng nagysága?
(#) kobold válasza önkosenior hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nekünk Junkers van, abban is van moduláció. A termosztát nem egyszerű be/kikapcsoló elemként működik, hanem a beállított és a mért hőmérséklet különbségétől (valamilyen összefüggés szerint) függő feszültségjellel utasítja a kazánt a modulációra. 5V alatt a kazán kikapcsolt (0%), lecsatlakoztatott termosztáttal 21V körüli feszültséget mértem a vezetéken (kazánban valószínűleg felhúzó ellenállás van), ott lehet a 100%, a két érték között meg valamennyi. Legalábbis amikor méregettem, nekem ez jött le.
(#) mugab válasza önkosenior hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A láng nagysága például a beállított és a tényleges hőmérséklet különbségétől függhet.
Így csökkenthető a szabályozás lengése, mert alapesetben amikor eléri a kívánt hőfokot a szoba akkor lekapcsol a kazán.
Igenám de az ekkor még forró radiátorok még jelentős hőt adnak le ami miatt tovább emelkedik a hőmérséklet. Ezt a hőtehetetlenséget csökkenti az ha a kazán a beállított hőfok megközelítésekor visszavesz a teljesítményből.
(#) tamitsrob válasza VIM hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nem ez az a trimmer amivel ezeket lehet állítani.
-csak meleg víz
-kikapcsolva
-melgvíz és fűtés

Ez egy 10k trimmer ezzel lehet állítani nem kapcsoló...
(#) zoli 57 válasza elektromania92 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia!
Műszaki leírást nem láttam róla, de ha őrlángos kivitel, egy pár lehetőséget elmondok.
Gyujtóláng dugult, nem éri el a termóelemet. (vagy a fúvóka, vagy a levegő beszívónál)
termóelem sérült (elégett, szigetelés hiba, termómágneshez csatlakozó vég letörött, vagy oxidréteg miatt nincs kontaktus)
termóelem csatlakozó csavar meglazult a termómágnes csatlakozásánál.
Termómágnes hiba (ritka eset)
Kazán hőkorlátozója letiltotta a gyújtólángot (csak ha visszanyomják a kapcsolóját marad égve újból az őrláng)
(#) elektromania92 válasza zoli 57 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Kösz. Közben megoldódott a probléma. A termo elem elégett, (ujra). Vacak, jó ha 2 szezont kibír. És az ára nincs arányban ezzel. Kellesz már egy új kazán.
(#) femtesz hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Üdvözletem Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy Quadriga T2/23 MFFI
gázkazán vezérlőpanel javításához. Nem vagyok szakmabeli,csak olvasgatva a fórumokat jutottam el az oldalra.A kazán a nyári szünet után nem indult,hibajelzést nem produkált.Szakemberek átnézték! Vezérlőelektronikát kell cserélni,de talán javítható,elvitték.Visszatérve a kazán már hálózati meleg vizet adott,de fűtésnél nem működött,csak a panel csere segít A vezérlőt megvettem,beszerelték,működik.A régin szemmel látható sérülés nincs,Talán 3-4 forrasztásnál látszik, hogy megerősítették.Kérném ha valaki tud javítási lehetőséget segítsen,talán még használható,lenne.
Előre is köszönöm.
Üdv.Zoli.
(#) brigadir válasza shine1 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Helló!
Köszönöm a segítséget!
A fűtésoldali mikrokapcsolót cseréltem (270 Ft költségen+1 db tartalék).
A közel kéthetes hibátlan működés igazolja a javítás sikerét!
Üdv
(#) imrea84 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Hello!
Letört a lángérzékelő elektróda végéből egy darab a quadriga t2/23 az falikazánomban. Voltam pár fűtésboltban de nem tudtak segíteni. Az elektrodán nincs típusjelzés. Valaki tud segíteni?

DSC00264.JPG
    
(#) pribilaci hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Szervusztok!
Egy Westen Quasar 24 kazánunk van. Két problémára keresek választ:
- Amikor a fűtés kikapcsolt állapotban van a kazán időnként mégis bekapcsol (holott a termosztát nem kapcsol be) és ha a radiátorokat nem zárjuk el, akkor teljesen felfüti a rendszert.
-amikor pedig a fűtés be van kapcsolva a kazánon lévő hőfokszabályzóval nem lehet szabályozni a fűtési víz hőfokát. Ilyenkor kb. 80 fokig is felfűti a rendszert.
Valaki tudna-e segíteni? Esetleg forduljak szerelőhöz?
Köszönettel várom a válaszotokat.
(#) gazszeres válasza pribilaci hozzászólására (») Jan 5, 2011 1 /
 
Szia!
A vezérlő panelodban van a hiba, valószínű letapadt az egyik relé. Ha gázszerelőt hívsz az kapásból panelt cserél 50 ezerért. Nézesd meg műszerésszel.
(#) gazszeres válasza imrea84 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Bármilyen típusú elektróda megfelel amit rögzíteni tudsz az égőhöz, a lényeg az hogy a vége lángban legyen az égő fölött kB 5-6 mm-re. A gyújtó elektróda és a lángőr elektróda közt semmi különbség nincs.
Gázkészülék alkatrészboltban keresd.
(#) VIM válasza pribilaci hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Ha ez neked is megvan, akkor a fűtési előremenő NTC-t kellene kimérni, nem-e felfűtött állapotban is nagy az ellenállás értéke. A másik amit még meg lehet próbálni, a fűtési hőfok állító potenciométer kontaktszprével történő befújását és "megjáratását".
Idézet:
„Figyelem!
Gáztechnikai szerelvénycserét csak hatósági engedéllyel rendelkező szakember végezhet!”
(#) gazszeres válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Csatlakozom hozzászólásodhoz, valóban lehet NTC hiba.
Mivel a quasar rendelkezik fagyvédelmi funkcióval így ha a kazánhőmérséklet 5-fok alatt van bekapcsol és 30 fokra fűti fel magát. A hő méréséért az NTC felel, hibája esetén adhat rossz értékeket a vezérlő panel felé.
Esetleg meg lehet cserélni a két NTC-t, ha így ez a hiba elmúlik, akkor valóban cserélni kell, ha így sem változik akkor tovább kell keresni a hibát.
(#) borvendeg hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Hello!
Westedn Energy 240i kazán bekötési segédlet kellene. A jelenlegi termosztáthoz 3 vezeték jön. Viszont kinéztem egy új termosztátot (ComputermQ3). Erről szeretnék meggyőződni hogy használható e az alábbi kazánnal.
A termosztáthoz azt írták, hogy használható minden "2 vezetékes" kazán vezérléséhez. Mivel nekem 3 vezeték jön nem tudom hogy az egyik az csak földelés, vagy részt vesz a vezérlésben. Kérem segítsen aki ért hozzá! A gyárilag hozzá kapott szerelési útmutató olvashatatlan nyomdai minőségű. Interneten sem találtam hozzá valót.
(#) tibibalogh520 válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy a kazánba melyik két szál van bekötve (mert szerintem csak kettőt használ) és azt a két színt kösd be az új termosztátba.
Három eres kábelt, csak a régi FÉG kazánok, és az MMG termosztátok használtak, de ott sem a "föld" volt a harmadik szál, hanem a Nulla.
A termosztáton lévő lámpa, és az éjszakai üzemmódhoz tartozó "átverő" ellenállás használta (egyébként azok a kazánok is elmentek két vezetékkel is.
Üdv.
(#) VIM válasza gazszeres hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Nem szokok bonyolult műveletekhez útbaigazítást adni, hacsak nem feledkezem meg a kérdező kilétéről, de aki keres az talál és ha talál, fel is bátorodik. Az idézetet oda kellene biggyeszteni minden hsz. után.
(#) pribilaci válasza gazszeres hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a tanácsokat. Az a gond, hogy ez a hiba nem újkeletű, már nyáron is csinált ilyet, amikor ugye nem lehet 5 fok alatt a kazánhőmérséklet. Most is lekapcsoltam a fűtést -a radiátorokat nem lehet megfogni olyan forróak- és pár perc múlva újra bekapcsol (nem a termosztát) és fűt,fűt.... Mindenesetre megnézetem és remélem nem lesz túl drága a javítása.
(#) pribilaci válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Köszönöm a tanácsodat. Sajnos minden ugyanúgy "nem működik" mint eddig. Érdekes azonban, hogy néha azért megjavul és minden jó. Aztán megint bebolondul.
(#) VIM válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia! Ebben benne van a magyar utasítás is. NE zavarjon az elnevezés, mert csak a paraméterek eltérőek. A 42-43. oldal 10. ábra. Arra két pontra kell bekötni a termosztátod két vezetékét (a kapcsolási kontaktus szálait), amit megadnak a rajzon, a földelést pedig a földeléshez.

bekötés.JPG
    
(#) borvendeg válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Köszi!
Holnap megnézem mért van 3 szál a termosztátba bekötve(megnézem a kazán felőli végén. Ha ugyanezt látom akkor nincs gond. Ha nem akkor jövök újra
Következő: »»   24 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem