Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tetováló gép építés
 
Témaindító: saca2, idő: Júl 2, 2009
Lapozás: OK   1 / 2
(#) saca2 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok

Tetováló gépet szeretnék építeni, de nem a forgó motorosat hanem a tekercseset.
Valaki tudja a pontos működési elvét??
Annyit tudok, hogy Bell találta fel.

gep2.jpg
    
(#) kaqkk válasza saca2 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Az egyszerű kapucsengő is pont így működik !
a tekercset az érintkezőt és a beállítócsavarokat is ki tudod belőle "termelni "
A működési elv ?? az érintkezőn keresztül áramot kap a tekercs , ezért meghúzza a vasmagot , ami által az elmozduló érintkező megszakítja az áramot és a vasmah visszatér az eredeti helyzetébe ,és kezdődik előlről a "ciklus"
(#) saca2 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Köszi.
Tekercset ha házilag csinálnék??Azt lehet..
Milyen vastag drót kell kb??milyen legyen a tekercs magja??
Bocs a bambáskodásért de nem nagyon vágom ezt a témát.
És a méreteit mármint agépét nem tudjátok??
(#) fongab válasza saca2 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szia
Ha minden igaz, holnap kapok egy tekercset. Visszaszámolom, és mérem a huzalátmérőt. A gép maga 16-25V között kap feszültséget. Nem tudom, jó ötlet e, a villanyborotva tekercs. ( 230V )
És a tű útját is nehezebb beállítani, illetve változtatni.
Ha minden igaz, holnap mondom az adatot.
üdv.
(#) saca2 válasza fongab hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Oké köszi
(#) inci88 válasza saca2 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
(#) fongab válasza saca2 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Szia
Sajnos, nem kaptam meg. Marad, a jövő hét.
Bocs.
üdv.
(#) bzsibu válasza saca2 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!
Talán tudok neked segíteni a tetoválógép építésben!
Most nyílt egy oldal, ahol pontosan le fogják írni a tetoválógép működését, méreteit, anyagösszetételét. Az oldalt a "B-tattoo Inox" nyitotta, hogy segítsen mindenkinek a gépépítésben! Van ott e-mail cím is, lehet kérdezni. Még nincs teljesen kész az oldal de kb. 1 hónam mólva minden fent lesz, addig folyamatosan bővűl. De már kérdezni lehet a megadott e-mailon.
Nézzétek meg: (tetovalogep.hupont.hu)
Üdv mindenkinek.
(#) Gory válasza saca2 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Kicsit off: Szerintem ha más emberek bőrét szeretnéd tetoválni, akkor vegyél egy rendes gyári gépet, ne házi barkácsolt géppel dolgozz rajtuk, mert aki a kezed alá fekszik egész életére magán fogja viselni a munkádat. Profi munkát pedig csak profi munkaeszközökkel lehet végezni (és ez szerintem majdnem minden területen igaz).
(#) bzsibu válasza Gory hozzászólására (») Aug 9, 2009 / 1
 
Ebben részben igazad van! De azokat a profi gépeket is emberek tervezték, és régen mikor még nem sorozatban gyártotta a gépsor őket, akkor vajon hogy csinálták? Vagy régen nem voltak profi gépek? Mi az hogy "házi" gép? Olyan amit reszelővel reszelt ki egy olyan ember akinek semmi képzése nincs a fémiparban? Vagy olyan akinek van othon esztergapadja, marógépje és minden eszköze? (Ezeket hívják most kisiparosoknak, vállalkozóknak) Ugye, nem is olyan sok a külömbség, mind a kettő othon csinálja. A híres tetoválógép gyárak közűl is van olyan amelyik régen kézzel gyártotta őket. Azok gagyik? Láttam már házi gépet dolgozni, profi mintát vartak vele! Még az is lehet, hogy tetoválni is tudni kell és nem mindig a géppel van baj. Sőt egy jó tetováló, képes lehet arra is, hogy átalakítsa a rossz gépet úgy hogy profi legyen. Én úgy gondolom, hogy sok a gagyi házi gép de vannak nagyon jó minőségűek is. Persze lehet a névhez ragaszkodni, de az megin más.
(#) bzsibu válasza Gory hozzászólására (») Aug 9, 2009 / 1
 
Még annyit kérdeznék tölled: Ez egy tetoválógép építő fórum, miért szolsz hozzá a témához ha te nem tudsz vagy nem akarsz gépet építeni? Miért vagy itt ha te ellenzed ezt a dolgot? Nincs ezzel semmi baj, nekem is vannak profi gépeim is, de nem ellenzem sőt támogatom azokat akik csinálni akarnak!
(#) kezdofiu hozzászólása Aug 9, 2009 /
 
Esetleg fúróra egy olyan hegyet ami a tetkógépen van?
(#) saca2 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok
Én amikor a kérdést feltetem, konkrétan a tekercs részére gondoltam. Milyen vastag rézdrót, hányszor kel kb feltekerni? milyen vas legyen a tekercs magja, hogyan tudom meg mérni aa wrapját + egyátalán milyen eszközel.
Válaszatikat előre is köszönöm.
Forgó motorosat csinálta és nyíl egyenesen üt.
Teszek fel képet.
(#) saca2 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Itt a nagyvérű masina.
A mintát ezzel a géppel vartam. csak gyenge szegény.
(#) bogyi hozzászólása Okt 11, 2009 /
 
Szeva! én tetoválok, és van is gépem, kézügyességem, és konyítok is vmelyest az elektronikához. egy jó gépnek már 2 v-on muzsikálnia kell, alacsony leütésszámmal, ez kell a satírhoz. de max 10 v-ot kaphat.(!)
Ha valaki gépet épitene, adok egy kis sablont, ezt a gyári gépemről vettem le.a többi alkatrészt a VAME tatoo shopban forintokért megveheted(első érintkező a kontaktcsavarral, hátsó érintkező, kalapácsa rugókkal, spiccek csőrök tűszárak....)De jegyezzétek meg, ebben a témában niucs javítás, valami vagy szép elsőre, vagy ronda lesz! ha nem vagy biztos vmiben, inkább fordulj profihoz tanácsért!!!
Nem egzakt tudomány, ha tudsz rajzolni, ezt is megtanulod!
(#) saca2 válasza bogyi hozzászólására (») Okt 16, 2009 /
 
Szia
Nekem most 1 Hornetem van5 volton elsem indul, akkor ez, hogy van??
Pedig ez nem egy rossz gép..
(#) djskud hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
hello mindenkinek!!!
csináltam egy tetoválógépet.. forgó motorosat tökéletesen működik! Szépen rajzol! akit érdekel irjon és szivesen küldök róla képet és rajzot hogyan csináltam meg!!!
(#) djskud hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Hello én vettem egy alaptetoválógépet és szeretném meg tudnih mi kell még hozzá h tudjam használni...szóval vettem hozzá csőröket,markolatot,tűt festéket és nem tudom h jó-e hozzá áram ellátásnak az autós akku töltő?? ezen kivül kell még vmi ahoz a géphez ami a képen látható??
(#) kgabi22 hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok. Most vettem egy új gépet, normális az, hogy ha fél óra után jócskán melegszik a tekercs?
(#) ISTVAN123 hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok.Vettem egy KINAI tetoválógépet,nagyon gyenge.Nincs ráirva hány WRAPP-OS.Milyen vastagságu rézdróttal kellene áttekerni,hogy legalább 12 Wrap legyen?Vagy a 12 Wrappos gép tekercsének mennyi az ellenállása?Ha valaki tudja az adatokat irja már meg,mert erről nem találtam semmit. ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
(#) Halász Z. hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Hali!

El tudná valaki mondani, hogy milyen mértékegység a wrap?
Csak egy viszonyszám?
Kösz : Z.
(#) Hegyi_zs válasza Halász Z. hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
A wrap azt jelenti hogy hány réteg húzal van a tekercsen, a tetoválógépben.
(#) djvukk hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Hali!

A wrap az a tetoválógép rezgő teljesítményét jelenti!
(#) djvukk válasza djskud hozzászólására (») Feb 12, 2011 /
 
Hali!

Az autó akkumlátor töltő nem jó a tetoválógéphez mert nagyon nagy az Amper száma és ha jól tudom a tetoválógép csak 3 Ampert bír ki!
(#) Ricsi0922 válasza ISTVAN123 hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Szia! Őszintén szólva a kínai gép amit vettél nem ér semmit! Max tartsd meg a vázat 5000-ért meg kapsz bele zsír új tekercseket kondival együtt olyat amilyet te akarsz! Meg szerintem a kalapácsot is cseréld le róla valami könnyűre az max még egy 1000-s! Így már fogod tudni használni, arra amire való!
(#) istvan118 válasza djskud hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
hello.legyszives elkuldeni a geped mukodesi elvet,rajzat...Kossz.
(#) drachvuv válasza djskud hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Helló!
Ha nem nagy kérés engem érdekelne a rajz hogyan készíthető el házilag a tetováló gépet!
(#) navancs hozzászólása Aug 1, 2011 /
 
sziasztok!!! engemis érdekelne a házilag készített tetoválógép rajza meg hogy hogyan is kell összerakni. elölre is köszönöm.
(#) zoltan25 hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
sziasztok!!! engem is érdekelne a házilag készített tetoválógép rajza meg hogy hogyan is kell összerakni. előlre is köszönöm. Ha megoldható lenne *
(#) Sickness válasza djskud hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Szia djskud!
Ha szépen megkérlek elküldenéd a tetoválógép rajzát?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem