Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keringető szivattyú
 
Témaindító: csatur, idő: Nov 11, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 18
(#) mpisti válasza Oscar2 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
"Ez az inverter túl jó."Próbáltad már?
Ha régi típusú a szivattyú,akkor birkóznak egymással, és a végén vagy a szivattyú,vagy az átalakító dob hátast. Mégpedig a négyszög kimeneti jelalak miatt. Az új fajta szivattyúk(inverteresek)azt hiszem elmennek róla, de erre vonatkozó tapasztalatom nincs, mivel én valós színuszost használok e célra. Az elmúlt évek során jó néhány ilyen és hasonló átalakító került hozzám néhány perces üzem után javításra. Kivétel nélkül mindegyikkel szivattyút akartak működtetni. Nekik nem jött össze. Gondolod ideasforlife-nak összejön?
(#) ideasforlife válasza mpisti hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
grund fos ups 25-50-180 Ez lenne a szivattyú,amit meg kéne hajtani.. Akkor mit tanácsoltok?
(#) mpisti válasza ideasforlife hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Nem rég láttam a Vaterán egy 600VA-es valós színuszos szünetmentest 35000Ftért. Én azt választanám. Azzal biztosan nem lesz problémád. A hangsúly a valós színuszos kimeneti jelalakon van. Az UPS 25-50 már régi széria, az biztosan nem kedveli a négyszög táplálást.
(#) ideasforlife válasza mpisti hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A módosult szinusz hullám az nem jó?
http://netker8.eu/spd/RP_3413001/feszultseg_atalakito_12V_230V_inverter_modositot erre gondolok
(#) ideasforlife hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Vagy ezzel az inverterrel meddig működne? mennyire nem bírja ezt?
(#) mpisti válasza ideasforlife hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szerintem ennek a típusnak nézzél utána. Bővebben: Link Nézz utána a gyári ajánlásban a szivattyús üzemre ajánlja -e a gyártó.
(#) MACIKAM33 válasza Oscar2 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia! Érdekelne, hogy hogyan csináltad meg a 2 relés átkapcsolást és hogyan működik a kapcsolóüzemü töltő?
Én is egy ilyet akarok építeni.
A lényeg az lenne, hogy ha elmegy az áram a relé kapcsolja az akksit+ invertert= megy a szivattyú;
Ha van áram lekapcsol az akksi és feltölti a töltő, majd leáll.
(#) MACIKAM33 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Még egy kérdés:
Ugye nem feltétlenül muszáj leválasztani az invertert a töltőről, ha van áram vagy lemeríti az akksit terhelés nélkül?
(#) MACIKAM33 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Erre gondoltam (csak vázlat)
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia! én egyszer meg csináltam 2 relével, de az kevésnek bizonyult, agyon is vertem az invertert addig jó amig inverterről megy a dolog , de amint visszajön a hálózatiáram, a relé nemvált olyan gyorsan és máris kapot egy kis feszültséget az inverter, az egyik fet el is szállt benne. Ujra tervezetm az egész áramkört, a fényképen egy 1/2 kész modul van. A késleltetést egy 12v relé kapcsolja előtte 2db 4700uf kondi van párhuzamosan kapcsolva. Az ups ek szerinetm azért nem tutik,1: nem mindegyik szinuszos. 2 az akku kapacitása kicsi. Nekem a komplett fűtésvezérlés 2db digitális termosztát 1 db kerigetőszivatyú és az inverter 4 A vesz fel a az akksiból egy 55Ah akksival kb 5órát tudom működtetni.

IMG_2120.JPG
    
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia! Mi lenne ha egy védődióda párt tennék az inverter és a szivattyú közé?
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Jó kérdés. Váltakozóáramnál kicsit másképp mükszik a diódás cucc szerintem.

Bár múltkor láttam a neten egy elektronikus by passt valami 8-10000 ft körül, bár nekem olcsóbb volt megépiteni ezt a relés kapcsolót.
(#) ati790731 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Sziasztok! Nekem egy régebbi grundfos szivattyúm van meg egy 24/230 as elvileg 400watt-os inverterem, és tökéletesen működik a párosítás! A Soroksári kamionshopból vettem az invertert kb 17000Ft volt, van belőle 12volos is de azzal egy rokonomnak nem működik az ugyan ilyen márkájú szivattyú! Kb 15-20 percig szoktam használni egy egy alkalommal, nem vizet keringet, de még kéz meleg sem nagyon szokott lenni.
(#) lacy1 válasza ati790731 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! És az inverter módositott szinuszos, vagy valós szinuszos? a 24v 1 előnye van az akksik sorosan vannak kötve, tovább birja nagyobb a igy a kapacitása. Nekem volt egy olcó módositott szinuszos eredeti kinai 12v 400w os azzal is müködött, de zajos volt a motor, meg a módositott szinuszhullám nem tesz jót a motornak, ezért vettem egy valós szinuszos invertert, kb 50 euróért használtan. Waeco mobitronic egész jó cuccokat csinálnak, sőt van olya termékük is amit lakókocsikhoz gyártanak kapcsolóüzemű inverterük is van.
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! És hogyan működik az új relés áramköröd?
Leírnád a működését?
Esetleg küldenél még képeket ha kész lesz?
Én ezeket akarom megépíteni; szerintetek jók lehetnek?
(#) ati790731 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! Szerintem nem normál szinuszos mert ahhoz túl olcsó volt újonnan. Kb 17000-ért vettem, szerintem a szinuszosak 50000-töl indulnak felfelé. Kamionoztam még mikor ezt vettem, laptophoz, stb, akartam mikrót is használni az autóba és akkor jártam utána a dolgoknak, valódi szinuszost nem lehetett kapni, 24/230volt/1000 watt alatt és azt 50000Ft fölött vesztegették.
(#) barany165 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! A sorba kötött akkunál a kapacitás nem, de a feszültség az összeadódik.
Üdv!
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! Szerintem ez sima trapéz inverter, elsőre jónak tünik. A relés kapcsolás nem bonyolult dolog, amelyik relé húzott állapotban van az az áramkör nyitott. Nyákra csak azért csináltam meg, mert kisebb helyet foglal , kevesebb vezeték kell hozzá. Az 1 relé kapcsolja az invereter felé a az egyenáramot nekem 12 v ot. a második relé szintén 230v ac az kondenzátorok felé kapcsolja a dc 12v-ot 2db kondi van párhuzamosan kapcsolva /4700uf 2db/ ez huzza meg a 3. dc 12v - os relét és ez adja a késleltetést . A 4 . relét az inverter húzza meg és elengedés után a hálózati áramot a 3 dik relé felé engedi, ami késleltetve zár. A 4 relé a 230va hálózati áramot zárja az inverter felé, az ac kimenő oldal az közös. Tömören ennyi. Bár ezek a relék max 8A tudnak kapcsolni, nagyobb dolgokhoz a kontaktor jó...

Nekem jelenleg még a huzalos kontaktoros kapcsolás van beépitve,de csak azért, mert mindig az az olcsóbb ami van otthon
(#) lacy1 válasza barany165 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Köszi! Igazad van ezt most benézetm Bár most épp olyan kapcsoláson agyalok, hogy a két akkut párhuzamosan kapcsolom ne legyen az, hogy az egyik lemeriti a másikat..
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia!
Köszi a gyors infót. Szerintem menni fog.
Már csak egy kis áramfigyelő áramkörre lenne szükség,
mint amit "proli007" tervezett: lekapcsolja a töltőt hálózatról ha feltöltötte az akkut.
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! én arra egy automata csepptöltőt tennék, vagy napelemes csepptöltöt, Most épp olyat keresek...
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Azt folyamatosan rajta lehet tartani? Non-stop 24h-ban?
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 12, 2012 /
 
Szia! Ez gyakorlatilag egy akku őr. http://www.onroad.hu/hir/toltsd-fel-motorod-nap-energiajaval.html

vagy:
http://www.ingyenhirdetes.ro/hirdetesek/auto-motor/alkatresz/12v-os...5.apro

de a googlen keresd úgy, hogy csepptöltés, ott sok mindent fogsz találni.
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia! még egy javaslat, ha kész van a kapcsolómudul, akkor először a 12v kapcsold rá inverterrel együtt, ha forditva teszed az nem jó a következők miatt , mivel nincs áram igy az összes relé zárt áramkört csinál, amint rá kapcsolod a hálózati áramot az inverter felé lévő relé nem tud olyan gyorsan bontani, igy egy kevés áram átszökhet az inverterhez, szerintem.
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia!
Semmi gond. Úgy döntöttem, hogy a szivattyú elé, mármint a 220~-as körbe teszek egy sima időzitő kapcsolót, hogy mondjuk 5mp után kapjon áramot, ha visszajön az áram, ezalatt van ideje a két relének meghúznia és így bontani az áramkört az akku és az inverter ill. az inverter és a szivattyú között.
Szerinted??
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 13, 2012 /
 
Szia! elvileg az is jó lehet, de amig nincs áram az sem mükszik, nem fog az is zárva lenni egy pillanatra mig az időzitő indul? Amit én csináltam az már mükszik, biztos, hogy jó, bár még egy kisérleletet ki próbálok, majd nyáron , mégpedig azt, hogy addig hagyom bekapcsolva inverterről mig az 10.5-nál ki nem kapcsol, kiváncsi vagyok, hogy a dc 12v relé behúzva marad 10,5 v- nál vagy elenged. Az a baj nincs labortápom, hogy ezt kipróbáljam.
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia! A huzalos kontaktoros kapcsolásban a C6-os kismegszakítód mit véd?
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia! Mivel volt itthon az is igy beépitettem, gyakorlatilag az inverter után van, abba fut be a hálózati fesz és az inverter árama, ez attól függ, hogy melyik van meg, az az áramkör megy motorhoz, valamint a digitális termosztátokhoz , de kihagyható nincs jelentősége.
(#) MACIKAM33 válasza lacy1 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia! Értem. Nemsokára teszek fel képeket a készülő "szünetmentesről"! Én is relékkel csinálom, csak kicsit nagyobbak. (ezek voltak itthon, ill. kaptam)
(#) lacy1 válasza MACIKAM33 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Mindig az az olcsó ami ingyen van, vagy neme kerül sokba nekem a múltkori szerelésből maradt.
Következő: »»   4 / 18
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem