Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   121 / 288
(#) Cavalier válasza privat hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Leosztod a nagyfeszt kicsire, és azzal már lehet mit kezdeni.
Komparátor, monostabil, meghajtó tranyó, relé.
(#) proba válasza privat hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
A végére raksz egy szikraközt ,és annak a fényét figyeled.
(#) dizi válasza privat hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Talán ez?
(#) hkarcsi válasza dizi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! Nem tudom mennyire realis ezzel a meres. Lehet hogy tevedek, de az ellenallas sor osszerteke kb. 170Kohm. ha 10000volt van a karamon, akkor ezen 60ma-nek kellene folynia, ami 600W-ot jelent. Ennek a teljesitmenynek csak a toredeket adja a keszulek, ezert tul nagy a terheles a karamon es nagyot esik emiatt a feszultseg rajta, tehat nem a valos feszultseget fogja mutatni. Ha tevedek javitsatok ki. Udv., Karcsi
(#) dizi válasza hkarcsi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ez a kapcsolás egy gyári tesztműszer kapcsolási rajza, amivel a karámfeszültséget lehet ellenőrizni.

Tehát a rendszereden nincs meg a kellő feszültség?
(#) gaben62 válasza hkarcsi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ez a mérés egyáltalán nem valószerű, ez mindössze néhány 100Kohmot feltételez, ami gyakorlatilag egyenlő egy áthúzással, vagy egy rossz szigetelővel.
Nálam az ionizátornál 12KV-megy ki, és mindössze 0,05mA, amit előállít a nf. áramkör az ionizáló csúcsok, és a talp +potenciál közötti ellenállás 1,5-2Gohm nagyságrendű.
Mégis esik a fesz-g, kb.1000voltot.
(#) gaben62 válasza hkarcsi hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Véleményem szerint max.1-2mA érték ami elfolyhat a karámvezetéken, ez is 20W-nak felel meg 10KV-nál.
(#) asusmag hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Ebőrző láthatatlan kutya kerítés valaki valami jó ötlet köszi
(#) pucuka válasza asusmag hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nagyon jól működik a kutya szakszerű kiképzése, tanítása. Bármilyen elektromos megoldás állatkínzás kategória.
(#) dizi válasza asusmag hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Helló
Jó ötlet?
V@tera.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Hali ott is van az általam gyártott panelból de most nem nagy a kereslet rá.
(#) Lacika001 hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Üdv!összeraktam egy villanyásztort, mivel más nem volt itthon, ezért sorkimenőből, csatoltam a rajzot. 8 mmes szikraközt tettem rá, nagyobbnál már a lábak mellett is áthúz, bizonytalanul össze vissza, meg amúgyis elég a 8mm gondolom én.. Lényeg: hogyan tudnám kipróbálni hogy elég "erős" e, "éles" próbán kívül természetesen. . Valami olyasmire gondoltam hogy egy adott terhelő ellenállást kötnék a kimenetére(ami megfelelő átütés szilárdságú persze) és megnézném mennyire esik le a fesz. Itt akadtam el hogy mekkore legyen ez a terhelő ellenállás, és hogy mekkora fesznek kellene maradnia. Van erre valami szabvány esetleg?

villanyp.jpg
    
(#) privat válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem tennéd meg hogy ezt egy kicsit jobban érthető módon íros le mert ennyire nem vagyok profi. Kösz.
(#) privat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Oda vissza olvasgattam még de nem találtam semmi hasznosat. Segítenél ?
(#) privat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Ezt a részt olvastam de nem mérni szeretném hanem egy risztást alkotni ha eltűnik a fesz. Ezzel kéne üljön valaki és nézze éppen mit mutat a fesznérő. Foto tranzisztorral figyelni a megfelelő glim lámpát félek nem megfelelő mert túl gyenge a fénye.

Pl. a villanypásztor vezeték köré tekert néhány menetben indukált feszültség vajon vizsgálható lenne ?

Ugyan is kapható egy kis ledes kütyü ami valami ilyesmit csinálhat.
(#) privat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Kört karok alkotni tehát ott a véga ahol az eleje én a végén vizsgálódnék. Valami ötlet egyszerű kapcsolásra ?
(#) privat válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Tehát akkor ha jól értem a pár menetes tekercsem olyan nagy feszt indukál amit egy ekkora ellnálással leosztok. Ezek után a kimeneten pl. vezérhetek vele egy tranzisztor bázisát ami akár egy rellét is vezérelhet azok után.
(#) dizi válasza privat hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Nem !
Szerintem a rajz 10 M ohm felét a karámra kell tenni és a negatív jelzést a "föld" szondához azaz minden te általad meg álmodott tekercses mizériát el felejthetsz.
Üdv
(#) Cavalier válasza privat hozzászólására (») Márc 12, 2012 /
 
Komparátor: LM311, a cikkek között van egy irományom, egy fénykapcsoló, az alapján láthatod, hogy működik. Ezzel tudsz triggerelni egy újraindítható monostabilt, pl. 4538-as IC, aminek a kimenetével egy ellenálláson keresztül egy NPN tranzisztort meghajtasz. A monostabil idejét úgy kell beállítani, hogy 2-3 impulzust lefedjen, így ha 2-3-nál több marad ki, akkor húz be a relé. Van rajta kétféle kimenet, invertált, neminvertált, így kiválaszthatod ami neked kell. (akkor húzzon meg a relé amikor van impulzus, vagy akkor amikor nincs)
Az osztót meg úgy megcsinálod mint Köbzoli skiccén, az megy a komparátor + bemenetére, egy fix feszültség meg a --ra. Ha oda raksz egy potit is, akkor azzal állítható, hogy milyen fesz szintre kapcsoljon.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Hát akkor érdemesebb ha a karámvezetéket vissza vezeti a kiindulási ponthoz és ott ráakaszt egy neont ugyan úgy mutatni fogja a működést vagy a szakadást vagy a leföldelődést.
Ettől egyszerűbbet úgy sem talál...
(#) Cavalier hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Én egy ilyet rajzoltam, meg is csináltam, működött is, bár valamit mókolni kellett, és azt már nem tudom, hogy javítottam-e a rajzon...
Nem szeretném, ha pár hónap múlva ezt árulná valaki, úgyhogy légyszi ne. Ui. ez is lopás. Némi ellenszolgáltatásért szívesen átadom a jogokat.

jelzo.jpg
    
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Helló
Ettől egyszerűbb is van

[OFF] Ugyan már nem kell annak pár hónap.
(#) privat válasza dizi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
A komparátor közvetlen vezétrelhetne egy tranzisztort ami a rellét vezérelné, a késleltetést meg a tranyó bázisán lévő kondi adhatná a kisülés ideje volna a késleletetés. Lehet hogy buta ötelt de elméletben így gondolom. Persze megrajzolni képtelen vagyok csak öteletelni tudok

De egyszerűbbet is szivesen látnék nem célom a bonyolúltság.

Másik ötlet pl. darlington bázisát hajtaná az osztó áramkör vagy a kis jelfogó tekercs és késleltenénk ezt is valami kondival. ??
(#) privat válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Kösz, egyszerűbbre várok még egy kicsit. A vezeték köré helyezett néhány menet amiatt tűnik jobbnak mert a pásztor energához képest nem kell változtatgatni az ellenállásokat. Fontos lenne még az állíthatóság hogy a kissebb fesz esésekre is reagálhasson.
(#) Cavalier válasza privat hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Pont, hogy ezzel, és csak ilyen megoldással lehet rendesen beállítani, hogy adott feszültség szint alatt jelezzen. A rátekert drótban akkor indukálódik feszültség, ha a vp. dróton áram folyik. (fizika általános iskola )
Vagyis arra pl. jó lenne, hogy azt érzékeld a jeladónál, hogy valahol letestel. Itt sem kell változtatgatni az ellenállásokat, ki kell számolni az osztókat egyszer és kész.
Pl. a komparátor - bemenetén van 5V, akkor úgy kell csinálni, hogy az osztón ami a + bemenetre osztja a feszültséget a határértéknél 5V legyen. Tehát, ha mondjuk azt akarod, hogy 5kV alatt jelezzen, akkor 1:1000 osztó kell, 2,5kV-nál 1:2000.

Persze lehet úgy is, hogy osztó a tranzisztor bázisára, ami impulzuskor nyit, és tölt egy kondit, ami egy másik tranzisztort nyitva tart, ami behúzza a relét. (mert ugye nem az a cél, hogy az impulzusokra kattogjon a relé)
(#) privat válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Remek az elképzelésem éppen ez. Bár fogalmam nincs mit is jelent az osztásról írt modatod meglehet éppen akkor hiányoztam vagy soha nem tudtam ?
Viszont a tranzisztoros elképzelésed tesztik elméleti síkon.
Nem tudnál valami kapcsolást mutatni ami hasonlít rá ? Miben lehet ilyen ? A nagyfesz leosztást akkor a fentebb rajzolt skic szerint építsem vagy van jobb ?
(#) orifab hozzászólása Márc 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Ha villanypásztort szeretnék építeni, mi az amit ajánlanátok? a legegyszerűbb amit megépítenétek? (van motor gyújtótrafóm ha kell hozzá).
Mennyire ajánljátok amit csatoltam és az első oldalon is van az oldalnak
(#) vicsys válasza orifab hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Én most raktam össze az Oldmann féle változatot. Még most jön a teszt...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszönöm! Természetesen a javított verziót terveztem meg.
(#) orifab válasza vicsys hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Mit ér meg neked egy ilyen elektronika
Következő: »»   121 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem