Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális árammérő 1 kA-ra
Lapozás: OK   2 / 2
(#) venom2009 válasza bgsf hozzászólására (») Márc 22, 2009 /
 
Idézet:
„... mert mutass nekem egy digitális műszert ami savas lúgos, párás, hideg-meleg környezetben 50 éve kifogástalanul működik és 6-7 méterről is jól leolvasható.....”


Hat-hét méterről nem olvasol le jól egy normál méretű analóg múszert...Egy digitális műszer is lehet hermetikus, négy vezeték be és ennyi. A feszültségosztás sem jó, inkább egy opa-s a megoldás...
Nálam is plc (omron) viszi a sorokat, de mivel nem ismered a pontos lokális viszonyokat, hidd el, nem véletlenül kértem segítséget arra a megoldásra amire...
(#) premium hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Sziasztok!

1000A méréshatárral kellene nekem áramot mérnem, de AC, 50Hz feszültségen. Nagyon nagy előny lenne, ha nem kellene shunt, mert a feszültség alacsony (2,5-2,8V) és minden feszültségesés kerülendő lenne. Tehát valami áramváltós megoldás kellene nekem, de mivel hobby projekt, így a boltban kapható csillagászati árú áramváltókat kerülném, ha lehet.

Milyen megoldást javasoltok? Nem kell 1% pontos, főleg az egyszerűség lenne a lényeg...

köszönöm!
(#) hegman válasza premium hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia!

1. Lakatfogós multiméter ~6eFt-tól lehet kapni.

2. 1000/5-ös áramváltó már 4-5eFt+ÁFA-tól van a C+D-nél + egy 5A-es méréshatárú műszer
üdv
Hegman
(#) premium válasza hegman hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Szia!

Sajnos nem vagyok otthon áramváltó témában, csak a működése tiszta, de a jelölések nem..

az 1000/5 az azt jelenti, hogy 1000A áram hatására a másik felén 5A jelenik meg? De akkor hogy konvertálható ez egy panelműszer fele? Az tiszta, hogy lineáris, de nem 10-zel osztható.. Létezik 1000/10 is?

a lakatfogós dolgot néztem én is, de az nagyon fusi.. már-már hobby célra is igénytelen
(#) potyo válasza premium hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Igen, az 1000/5A azt jelenti, hogy 5A jelenik meg a szekunder oldalon, ha a primer oldalon 1000A megy át.

Panelműszer felé úgy konvertálod, hogy rövidre zárod az áramváltó szekunder oldalát pl. egy 0,2 ohmos ellenállással (az áramváltót egyébként ha nem mérsz, akkor rövidre kell zárni, sosem szabad a két végét szabadon hagyni). Ekkor 1000A áramnál 1V feszültséged lesz. Ezt méred egy feszültségmérő műszerrel, akkor amit a műszer millivoltban mutat, az számszerűleg ugyanannyi ampert fog jelenteni.

Amúgy az 5A az ilyen szabványos kimenet. Pl. létezik áramváltó 100A primer áramig, az 100A primer áramnál ad 5A-t a szekunderen.
(#) szunyi válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Vannak feszültség kimenető áramváltók is.
Pl.: 1000 A ac / 2 V ac
Ezeket egy sima multiméter feszültség bemenetéhez lehet csatlakoztatni.
Ha fontos a fázistolás is akkor viszont a lágyvasas nem igazán jó (legalább is a megfizethető árú).
A legszebb megoldás (bár ez is drága)
egy flexibilis lakatfogó lenne az Ampflex-től. Ez egy Rogowsky tekercs ami légmagos.
Én mértem ki ilyeneket, Az 1 KA - es még 2 A - nél is olyan lineáris, hogy nagyon. A fázishibája kb 0,7 fok a teljes tartományban.
Bár ha a 6000 Ft-osat drágálottad, akkor ez is felejtős.

AmpFlex.pdf
    
(#) premium válasza potyo hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Áhhhm! Értem Na akkor vatera, teszvesz, meg zsibvásár lesz a dologból. Talán találok, bár épp nincs.. így már tiszta. Látszik, sosem tanultam durungáramot

Egyébként házilag nem lehet ilyet tekerni? Toroid mag, rajta a lyukon átfűzve a kábelem, a magra meg feltekerni CuZ huzalbol amennyit tudok, rá egy OPA, meg egy sima panelműszer? vagy ez nem lenne lineáris? az OPA erősítésélt úgy beállítva, hogy amit a műszeren látok, az megfeleljen az áramértéknek..

Vagy ez házilag felejtős?

APC UPS-ben láttam ilyet, csak kicsiben..
(#) drden hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok én önindító áramfelvételt akarok mérni panelműszeren 1500A es maxig. Ehhez kellene vagy digitális vagy analóg mérőóra mert nem találok sehol dc panelműszert amely tudna ekkora áramot mérni. Vagy ha valahol lehet kapni akkor küldjetek linket. Előre is köszönöm.
(#) potyo válasza drden hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem lenne egyszerűbb ilyennel mérni?
(#) hbal válasza szunyi hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
venom2009 egyenáramot szeretne mérni, ezzel az AmpFlex cuccal pedig váltakozó áramot lehet.
(#) pucuka válasza hbal hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Ha figyelmesen elolvasod az adatait, azt is lehet:
DCA: 40m/100m +/- 2.0% 400/1000A +/- 1.5%
(#) drden válasza potyo hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Lakatfogóm nekem is van a lényeg az , hogy panelműszer legyen.
(#) Peter65 válasza drden hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Szia! Több megoldás is elképzelhető:
1. Sönt + kijelző műszer
2. Egyenáramú áramváltó + kijelző műszer
Az utóbbiból többféle is létezik, "klasszikus", Hall-elemes, áramkompenzációs stb. Nyílthurkú Hall-elemes áramváltót házilag is "barkácsolhatsz"; kell venni egy lineáris hallszenzort, és egy feritgyűrűt. A feritgyűrűbe rést kell vágni (flex), a résbe beragasztani a hallszenzort. Ha a feritgyűrű lienáris a mérendő áramtartományban, akkor a hallszenzor kimeneti feszültsége is egyenes arányban lesz az átfolyó árammal.
(#) drden válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Valahol lehet ilyet kapni vagy valaki tudna nekem ilyet készíteni megfizetném vagy részletes leírást adni az elemekről mert akkor megépíteném.
(#) Peter65 válasza drden hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
A Lomex-nál csak 625A-es van, a Farnellnál is csak 1200A-t találtam. Az Orszácky Kft.-t kellene megkeresned ( http://www.orszaczky.hu/index.html ), ők foglalkoznak a LEM áramváltók kereskedelmével. A LEM választékában van 2000A-es, ami jó lehet neked, de lehet hogy nagyon drága lesz.
A maszek elkészítése a korábban vázolt megoldásnak némi kisérletezgetést kíván a légrés méretének meghatározásához, illetve a hallérzékelő kimeneti jelének kalibrálása miatt.
Ha csak egyirányú egyenáramot akarsz kijelezni, lehet, a klasszikus DC áramváltó kapcsolást kellene megépítened. Ha nem kell túl nagy sávszélesség (kijelzéshez biztosan nem kell), toroid trafónak a vasára kellene megtekertetni a szekunder tekercseket, a primert pedig egymenetként áthúzni a toroidok közepén.
Szerintem először tudakold meg a LEM váltó árát, és ha elrettentő, akkor érdemes valamelyik más megoldásba belebonyolódni.
(#) jucsaba válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
létezik hall elemes áram mérő, pontos tipusa nem ugrik be , de az allegró csinálja 20-30 A a nagyobbik, és olcsóbbik eszköze, ezt kéne bizonyos távolságra felragasztani egy sínre(kísérlettel kell a távot meghatározni) , és van egy jó nagy áramú dc árammérőd.
ha jól rémlik a ret-ben 1000 körül adták.
beállítása a síntől való távolsággal lehet.
most néztem acs713 nettó 678 ft
(#) Peter65 válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Ez is teljesen jó, csak a megfelelő rögzítést és a zavarmentességet kell biztosítani.
Ezen a linken http://www-s.ti.com/sc/techlit/slup114.pdf
egy összefoglalás van az áramváltókról. Nekem még a 22. ábrán látható megoldás is nagyon szimpatikus. Egy mikrovezérlővel megoldható a mérés vezérlése és a kijelzés.
(#) jucsaba válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
gyakorlatilag ez a megoldás itt a nyerő , mert 1000A nél vasmag nagyon nagy lesz , ezért sokat fogyaszt és bonyolult.
ez meg 3 madzaggal ráköthető a procira, ami ad-vel, optocsatolóval elvihető a világ végére.
ennek az érzékelőnek van olyan verziója ami ugy néz ki mint egy to220 tok , 3 lábbal , a hátulján meg egy réz sín.
a tipusát most nem tudom de az is acs-el kezdődik , van olyan verzió ami bipoláris (ac-re is jó)
(#) drden válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Valaki tudna nekem építeni egy ilyet? Vagy ha a rajz szerinti elemeket összeépítem akkor a beépítésben segíteni?
(#) Axel hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!

DC árammérésre lett kiszemelve a mellékletben szereplő hall szenzoros áramváltó. Ha jól értelmezem az adatlapot akkor +-4 V-os tápfesz. kell neki és a gyűrűjében haladó, vezeték körüli fluxus merőlegesen átmenve a hall elemen feszültséget hoz létre a kimeneten ami arányos az árammal. Akkor tehát egyik áramirányban a mért fesz. pozitív, míg az ellenkező irányban negatív? Az egész árammérést így meg lehet oldani egy sima ADC fesz. méréssel?

Köszi!

PCT400A.pdf
    
(#) Axel válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hello!

Erre gondolsz?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem