Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   274 / 489
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
Egyébként, érdekes módon, mióta videofejmotorral próbálom a PC-t, és az alapfordulat 5V-nál ~1300, jobb a távszi parancs elfogadási aránya. Ha feljebb megyek a fordulattal, mégjobb, csak zajosabb a cucc (szerintem, még centírozni kellene rajta).
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Júl 10, 2012 /
 
Sziasztok
Lassan eljött az ideje hogy élesszem a propellert De nem tudom milyen programot égessek a PIC-be 16F886 20/3 hibrid propom vár indításra ehhez van valakinek kéznél egy **.asm és keys_URC22B.asm
Vagy hogy is van a bázishoz használt key.asm jó hozzá
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Szia!

Lehet, hogy megint feledősnek fogtok tartani... Csak azt az egyet ne felejtsek el: Cavinton...
Pontosan kellene tudnom, melyik 16F886 rotort építed.

Valóban a bázis keys.asm -jében benne vannak a rotor parancsai is. Ugyanis a STANDBY parancson kívül nem lehet két megegyező kód a bazis és a rotor parancsai között.
Az USB -s bázisnál már nincs Keys.asm, az adat EEProm 0x31 .. 0x3F területén vannak a kódok, az utolsó a STANDBY. Jóval több parancsa van az új bázisnak, mint a régebbieknek, lehet, hogy már a 4 lapos távirányítót is kinőtte. Ha valamely funkció nem kell, olyan kódot adj meg, amiben a 7. bit 1 ( a kód nagyobb, mint 128).
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Tudod, hogy melyik növényből készül a cavinton? A nefelejcsből!
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Szia Hp41C
Én ezt a rotort építettem meg
(#) Wudoou hozzászólása Júl 14, 2012 /
 
Sziasztok!
Remélem nem gond, hogy vissza szeretnék kanyarodni az első elektrocsib féle propeller clockra, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy én megépítettem, minden jól működik, csak a fet nagyon melegszik. Hol lehet a forráskódban megváltoztatni a kitöltési tényezőt? Gondolom azt kellene alacsonyabbra vennem?!
Az Lm2941 is melegszik, de annyira nem vészes. Köszönöm a választ előre is!
(#) Hp41C válasza Wudoou hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szia!

Soubry Henk munkája nagyon sok honlapon fellelhető...
Ha mindig az Ő programját használjátok, minek keresetem, javítottam benne a hibákat, bővítettem 3 éven át. Minden eredményt közzétettem itt a fórumon.
A PC kapcsolattal bíró bázison egy parancssal tudod beállítani a kitöltési értékeket.
  1. PR2Sleep EQU  0x4A  ;3D
  2. PR2RUN EQU  0x4A  ;3D
  3. CCPR1LSleep EQU  0x15
  4. CCPR1LRUN EQU  0x28
(#) Wudoou válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Én vagyok a hibás, éjszaka volt már, mire elkészültem, de hajtott a buzgóság. Kipihent fejjel jobban odafigyelek én is. Köszönöm!
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
Szia patexati
Te honnan szerezted be a rotorra az elem tartót sehol nem kapok olyan méretben ami oda elférne
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 14, 2012 /
 
HQ Video
(#) Szammer hozzászólása Júl 15, 2012 /
 
Szia Hp41C!
Próbálkozom, egy vertikális kijelzésű prop-al is.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy le lehet-e tiltani az analóg óra kijelzést, és az óra pontokat, az asm fájlban, mert ugye vertikális kijelzésnél semmi értelme.
Persze távsziról letíltható, de egyszerűbb lenne, ha indulásnál, már nem is látszana.
Egyébként a nyákok már megvannak, csak össze kéne raknom a mechanikát. Ha meglesz és műkszik, teszek fel képeket, meg videót.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia!

Az alábbi részletnél lehet elvégezni. A flags változóba írt érték határozza meg a kijelzést. Ha átírod arra, ami itt szerepel, akkor az (olvasható) idő kijelzés után a dátum és a hét napja váltogatja egymást (fejjel lefelé, és balról jobbra olvashatóan).
  1. InitTimeDef
  2. ;;clrf  Hour  ; May start from 00:00:00
  3. movlw  .12 ; why do clocks always start
  4. movwf  Hour  ; at 12:00 ?
  5. clrf  Minute
  6. clrf  Second2
  7. movlw  .1
  8. movwf  Day
  9. clrf  WDay
  10. movwf  Month
  11. movwf  Year
  12.  
  13. movlw   (1<<bShowDTime) | (1<<bShowDDate) |  (1<<bShowWDay)
  14. movwf  flags ; init flags
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Szia!
Köszi, ha a mechanika összeállt, megpróbálom, és visszajelzek.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 15, 2012 /
 
Ha esetleg zavarna a középpontosan tükrözött szöveg, vedd ki a VerticalLEDs elől a pontosvesszőt és fordítsd le...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Szia!
Elém jöttél, ez lett volna a következő kérdésem, köszönöm.
Nekem eddig a normal prop. a 628-24 verzióval ment, gondolom, kompatibilis a 628-34-el.
Tegnap du. abba kellett hagynom, mert az asszony beszólt, hogy vele is kellene foglalkoznom, nem csak "játszani".
Még mindíg a mechanikával kűzdök (egyensúlyozási gond).
De ígérem, ha lesz eredmény jelentkezem.
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
SZiasztok
Úgy döntöttem infraled foto tranyó lessz hall szenzor mágnes helyett .
Kezemben a Tranyó De melik lába melik ez egy TEFT4300
Sehogyan sem jövök rá melik az E és melik C nem lehet belelátni Segítsetek
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Szia!
Pedig ott van az utolsó előtti lapon, az alulnézeti képen...
(#) KKobra hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
Sziasztok
Feltettem a videófej motorra a propellert. Mértem feszültségeket Rendben találtam beégettem a PIC-be a programot mindent beletettem és Start. Semmi nem történ semmi nem villant fel csak forog a rotor Kijelzés az nincs
Valamit elköthettem ?
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Sziasztok
Nem írtam az előbb hogy a füst még benne van még nem jött ki belőle tehát működnie kellene.néhány kép hátha látható a hiba
(#) kokozo válasza KKobra hozzászólására (») Júl 16, 2012 /
 
Infra világít? Telefonnal meg tudod nézni.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia! Mérd meg a PIC kap e tápot,a fototranzisztor nincs e fordítva. Próbáld meg sötétben mert az erős fény megzavarja a fototranzisztort.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia!
- A kijelzés hiánya lehet a fényerő állítás hibája is. Próbáld meg a FET D - S elektródáit összekötni - ekkor teljes fényerővel kell működnie. (LM358 nélkül próbálva nincs kijelzés.)
- Az index jel érzékelése mérhető, ha a motort kikötöd, a trafó és az infra LED kap vezérlést. Ha a rotort az infra led fölött mozgatod, a rotoron az RB0 lábon határozott váltást kell látnod.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
szia Hp41C
Az infraled világit az biztos megnéztem a telefonnal minden benne volt a próbánál az LM358 is megnézem most amiket javasoltál
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
szia Hp41C
Az infraled volt a bűnös nem pontosan szemben volt a fototranyóval . Sikerült pozicionálni és lett kijelzés a külső kör kissé villogott de egyébként minden a helyén volt.
Volt! sajnos mert valamit vagy elnyomtam vagy nem tudom mert a távirányítón megnyomtam egy gombot eltünt a kijelzés ujra nyomtam leállt a forgás is és most hiába kapcsolom ki be a rotor forog de nincsen kijelzés
kikapcsoltam valamit ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia!

RTC benne volt? Az elem is?
- Ha mindkettő benne volt, akkor megjegyezte a beállítást. Nyomkodd tovább, előbb - utóbb előjön a kijelzés.
- Ha nem tudod mit is nyomtál meg, vedd ki az elemet, várj egy kicsit (ne legyen táplálva a rotor), tedd vissza az elemet és indítsd el. Alapbeállítással indul...
- Rotor nélkül a bázissal teszteld a távirányítót. A bázis kezelő programja (RC5 fül) megjeleníti a küldött parancsokat. Készíts egy "térképet": melyik gomb melyik kódot küldi. Eztán a keys.asm alapján hozzá tudod rendelni a rotor funkcióit.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2012 /
 
Szia
Az ötlet bevált !! Működik vannak hibái de működik .
1, A külső kör villog változik a fényereje,
2,van amit nem tudom mi is akar lenni éppen a kijelzés
3, a képen látható az óra előtt valami nem tom mi
Vannak egyensúlyozási gondok eléggé remeg a kijelzés (azzal el kell játszani kissé mire jó lesz)
(#) KKobra hozzászólása Júl 17, 2012 /
 
sziasztok
Még pár kép a kijelzésről Már rájöttem mi a két pont 12 vagy 24 órás kijelzés okosítsatok ki mi micsoda
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!

Gratulálok!
- Külső kör fényerő változik: Az RTC -ből nem sikerült az idő, dátum kiolvasás vagy hibás az érték. Állítsd be az időt és a dátumot, váltsd kétszer a külső kör kijelzését.
- DSCF9942.JPG: Úgy látom, nincs beültetve a HIH páraérzékelő.
- DSCF9950.JPG: Az ' a délutánt jelzi 12 órás módban - 13:57:47 lenne a 24 órás módban.
- DSCF9970.JPG: Az állatövi jegyek, az aktuális van felül.
- DSCF9964.JPG, DSCF9965.JPG: Az idő és a hőmérséklet, páratartalom bináris formában.
- DSCF9973.JPG: Csak az idő 24 órás formában és íves másodperc kijelzéssel.

- Digitális 24 órás kijelzés 0:00:00 -- 23:59:59
- Digitális 12 órás kijelzés délelőtt 0:00:00 -- 11:59:59 és délután '12:00:00 -- '11:59:59.
- Analóg 12 órás kijelzés - A 12 óra középen fönt, az óramutató napjában kétszer megy körbe.
- Analóg 24 órás kijelzés - A 12 óra középen lent, a 24 óra középen fent, az óramutató napjában csak egyszer megy körbe.
(#) Szammer válasza KKobra hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!
Gratula, ha eddig eljutottál, már közel a vége.
A kiegyensúlyozásra, korábban írtak egy ötletet, nekem bejött.
A három rögzítőcsavar geometriai középpontjába fúrsz egy lyukat, fellógatod a rotort egy damilra, vagy cérnaszálra, és addig próbálkozol ellensúlyokkal, míg vízszintesen nem áll.
Persze, minél feljebb mész a fordulattal (a videofej-motor nálam 5,5V-nál 1300-at pörög), annál precizebben kell egyensúlyozni. Nálam, ami 1300-nál jónak tűnt, 2000 felett, majdnem leugrott az asztalról.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Ez még csak a statikus kiegyensúlyozás. Emellett még azt is el kell érni, hogy a vízszintes tengelyen megpörgetett rotor ne egy kitűntetett helyzetben áljon meg, illetve a bárhogyan megállított rotor ne induljon meg.
Következő: »»   274 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem