Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1819 / 3948
(#) Delinsky hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Canon S900-as fotónyomtatóm. Profi képeket lehet vele nyomtatni, igaz nem volt olcsó. Most viszont meg sem mukkan. Kicseréltem benne minden patront, hátha az a hiba, de semmi. Elindul, végigjátsza az indulás minden fázisát, de amikor a papírt kéne inditania, megáll és semmi. A mechanikának semmi baja, tehát elektromosan van blokkolva. Olvastam, vagy láttam valahol, hogy ezekbe beépítenek valami időkorlátot, és lehet hogy ez a baja. Hallottam viszont, hogy van olyan program, amivel ezt az időkorlátot fel lehet oldani. Ha valaki tud segíteni, segítsen, mert tényleg egy nagyon jó gépről van szó. Kár lenne kidobni.
(#) kokozo válasza Delinsky hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Lehet hogy az elszívott tinta tartálya telt meg, és azért nem hajlandó semmit se csinálni.
Reset Waste Ink
1) Enter SERVICE MODE.
By pressing Menu, Copy, Scan, Copy, Copy
2) Select TEST MODE.
3) Select [8] PRINTER TEST in TEST MODE.
4) Select 3. [EEPROM CLEAR].
5) Select 0. [INK COUNT].
6) Press the [Set] key.
7) Press the [Stop/Reset] key (returning to the state of 3)), and then press the [ON/OFF] key.
Bár ez nem konkrétan ehhez van, de nekem több tipusra is bejött, illeve a menük sorszáma volt más meg ilyenek.
(#) Delinsky válasza kokozo hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Köszi! Már is probálkozom.
(#) Csupasz hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok
Multiplexen szeretnék vezérelni 7 szegmenses kijelzőket, de más a nyitófeszültségük, illetve az átfolyó áram.Ha a megfelelő korlátozó ellenállást használom, lehet?
Köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) mindenes válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia. Igen a megfelelő előtét ellenálás, megoldás ebben az esetben.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2012
(#) Mdavid hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha van 21 LED-em, ezek egyesével párhuzamosan kötve, 12V-ról üzemeltetve, akkor mekkora előtétellenállás kell? 3,2 nyitófesz, 20mA. Jól számolok, hogy 470 Ohm?
(#) Mdavid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Működni fog úgy, ugye?
(#) Mdavid válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Igen, így már megvan. Nagyon szépen köszönöm!
(#) dudassandor1 hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt kérdezném, hogy a csatolt éramnköri rajzon az IC lábkiosztását nem ismeri valaki? Ic adatlapom van, de nem jövök rá, hogy a rajzon mi hová való. A GND és a +12V megvan, de a Ledekhez kimenő lábak nem ismertek számomra.
Köszönöm!
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Köszi Zoli! Ez tiszta eddig, de a rajzon mi a sorrend? Tehát melyik az A1, az A2 stb? A áramköri rajzon ez nincs beazonosítva.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2012
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Értem! Éppen kipróbáltam egy verziót, de ha 12V-on az össze lednek világítania kéne, akkor valami nem okés. Lehet hogy nálam.
Az A1 out 1,4V, az A2 out szintén 1,4V a másik kettő A3 és A4 az 12,3V-ot mutat. Az általam választott sorrend nem jó, mert nem égett az összes led.
Próbálkozom még..
(#) zenebolond hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!
A képen szereplő TV tuneres videó kártyával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, segítségeteket.
Milyen csatlakozóval szerelt ez a kártya?
Lehet-e VGA-ba átalakítani mindenféle elektronikus kütyü nélkül?
Üdv: Miskanaruska

névtelen.JPG
    
(#) Kovabe válasza zenebolond hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Kit öltél meg hogy ilyen csatit készitsen neked. Nem tudom milyen lehet de nem is hallotam ilyenröl még. Esetleg a pontos tipusát meg tudod irni, minek ismeri fel a gép?
(#) bbalazs_ válasza zenebolond hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
A WWW.PINOUTS.RU heleyen van egy csomo konnektor, talan a tied is ott lesz a videokimenetek kozott.
(#) speed008 válasza zenebolond hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Üdv!
Nagyon érdekes egy kártya!
Esetleg a rajta lévő sorozatszám alapján nincsen hozzá service manual?
(#) farkas0825 hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Üdv.
Van egy BEAG 453 a erősítőm és az a problémám, hogy bekapcsolás után egy idő után elhalkul és torz lesz a hang valamint lesz egy kis zúgós alapzaja olyan mint ha "leülne". kezdő vagyok mert eddig apósom javította de Ő már nincs... Mit kellene megnéznem valamelyik tranyó-ra gyanítok de nem tudom melyikkel kezdjem..
(#) pjg válasza farkas0825 hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Elkókat vizsgáld át.
(#) farkas0825 válasza pjg hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
van előttem egy kapcsolási rajz milyen száma vagy jelölése van??? szemrevételezéssel?? hogyan??
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2012
(#) blindwolf hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
A téma fő témája , hogyan lehet építeni olyan függvénygenerátort amely kimenetén háromszögjel mérhető és 1-10 Ghz -es a frekvenciája. Az első kérdésem, hogy megvalósítható-e? A második, ha igen hogyan? válaszokat előre is köszönöm.
(#) Mdavid hozzászólása Okt 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Valakinek van tudomása arról, hol tudok Magyarországon Picaxe 08-as mikrokontrollert venni?
(#) tanulo99 válasza blindwolf hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Hát nem tudok konkrétat de ha csinálsz egy atompontos négyszögjelet előállító kapcsolást ami a minimumtól a maximumig állítható és teszel rá egy áramkört ami többszörözi a frekit megoldható.
(#) pucuka válasza blindwolf hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Mi értelme ilyen magas frekvenciás függvénygenerátornak? Meg sem tudod nézni hogy milyen formájú jelet állítottál elő. Esetleg spektrum analizátorral, és a spektrumból visszakövetkeztetni a jel formájára. Tisztában vagy vele hogy mit szeretnél, vagy csak próbálkozol. (egyébként nem Ghz, hanem GHz) javaslom nézz már körül, hogy milyen erősítő technikát használnak mikrohullámon.
(#) tanulo99 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Én is ezen agyaltam.
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Nem tudom mi a gond ezzel, de akárhogyan is kötöm a dologot, mindig csak 1 led világít. Az IC Out lábai mind 12V-on vannak. Így mindig csak 1 Led fog világítani. Igazából a leírásból se derül ki semmi, hogy hogyan kéne működnie. Gondoltam 12V-nál minden led világít, aztán ha csökken a feszültség úgy alszanak ki Ledek. Az IC-nek nem kéne feszültséget adnia az Out lábaira, akkor világítana mind. Ahogy pedig feszültség lenne sorba a lábakon, úgy aludnának ki sorban. Rosszul gondolom?
(#) dudassandor1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2012 /
 
Szia Zoli!
Azt hiszem megoldódott a gond! Ha igaz és jó amit összeraktam, akkor csak egy led világít egyszerre, a telep töltöttségének megfelelően. Ami nálam hiba volt, és zavart okozott, hogy egyel nagyobb zener dióda került bele, mint kellett volna. Nem figyeltem, rosszat vettem elő hozzá. Mennyi időt megspórolhattam volna, ha jobben figyelek! Azért köszönöm a korábbi segítséged!
(#) minicooper hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Két kérdéssel készültem:
1-Milyen az a dióda aminek a vége nincs teljesen befestve hanem szaggatottan.
2-Mit jelent NYÁK-on az U?
(F=fuse=biztosíték) U=?=?
(#) pjg válasza farkas0825 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Ajaj! Talán az alapokkal kéne kezdeni.
(#) exorcist válasza minicooper hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
1: szerintem csak kopott a festés egyéb jelölés van a diódán, számok vagy betűk?
2: Ha a NYÁK-ra szitázott pozíciónyomatokra gondolsz, akkor az U általában integrált áramkört (IC-t) jelöl pl. U1, U401 stb.

Továbbá néhány példa a teljesség igénye nélkül:
R: ellenállás
C: kondenzátor
L: tekercs, induktivitás
D: dióda (vagy németeknél IC, ott a dióda V)
T, TR vagy Q: tranzisztor
T vagy TR: trafó (adott nyákon nyilván a tranzisztortól különböző jelölésű)
S vagy SW: kapcsoló
X vagy CON: csatlakozó
V: varisztor
Z: zener dióda
X vagy XTAL: kvarc



(#) fakezű hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Sziasztok,
Van egy FSP tipusú ATX tápom, ami tegnap behalt. Szétszedtem, és a mellékelt kép fogadott. Elképzelhető hogy ha kicserélem a 150u/400V-os kondit, akkor újra működni fog? Vagy ilyenkor amikor eldobja a kalapját és kinyílik, akkor általában visz magával más alkatrészeket is?
Szemre nem látható egyéb sérülés, égésnyom.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012

tap.JPG
    
(#) zenebolond válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszi az oldalt. Megtaláltam. Mini DVI a neve.
Következő: »»   1819 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem