Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   285 / 489
(#) vicsys válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
L1=150 turns and L2=100 turns.
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
input DATA ?

data - > diod - > 12kom - > 6 pin lm358
=============

J1 motor dir ?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
In that version of program the motor dir jumper and data input not used - reserved for development...
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
full look view version?

schem
pcb-lay
firmware
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012

prop 19.jpg
    
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Take a look there... It is a different version based on dsPIC30F6015.
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Bővebben: Link
no

I look

this is up
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
It is a different layout for that circuit, but using different LED driver (STP16C596), IR receiver (TSOP4836), IrDa transmitter. IrDa not working on that design. The schematic is nearly the same, the firmware is the same. This layout is not available in pdf or other format.
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Нужно уточнить.
Куда идёт вывод от U3
1pin TSOP
Работает ли такое подключение?
Для дистанционного управления.
=======================
Needs to be clarified.
Where does the output of U3
1pin TSOP
Does such a connection?
For remote control.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012

Prop_IR.jpg
    
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Pin 3 of TSOP4836 is it's the power supply pin. This circuit uses a low pass filter (R48 - C6) to supply this component.
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
для 886 диод D31 не будет помехой для приёма комманд с пульта дистанционного управления?

==================
for 886 diode D31 will not be an obstacle to receiving commands from the remote control?
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
http://www.propellerclock.vac.hu/files/__CURRENT__/Layouts/Propelle..._1.pdf
в формате LAY имеется?
LAY format available?
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
During normal operation R49 and D31 pulls PIC's MCLR input to high level. If there is an infared activity causing output of TSOP to go low, D31 pulls MCLR low (+0.3V). In ICSP mode, MCLR would get +12 .. 13.5V from the programmer. Output of TSOP can't stand this voltage, but D31 blocks it.
(#) Hp41C válasza m_ix hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Please ask on that page.
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Спасибо!
Буду пока что доделывать 886
===================
Thank you!
I will yet to finish 886

===========================

Kép: Hivatkozás

А по этому проекту кроме видео, тоже ничего нету?
Очень красивые эффекты.
============
And for this project except video, also did not have?
Very nice effects.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012
(#) m_ix hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
my propeller clock
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
szia
Segíts nekem is! a kapcsolási rajzon szerepel egy C71 kondi kérdőjellel van az értéke
milyen kondi kell oda ? (bázis rotor kommunikáció)
köszi

(#) m_ix hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
old new version PC-Link
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Szia!
A legjobb átvitelhez kísérletileg kell megállapítani. Kiindulásnak ne épitsd be.
(#) AMD hozzászólása Dec 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Tapasztalatomat szeretném megosztani. Vicsys által publikált órán a trimmert hiába tekertem akár hova 24 óra alatt 10-20 másodpercet sietett. Betettem a helyére egy 33pF-os kerámiakondit (a másik is 33pF) és egy mezei kvarcórával teljesen szinkronban jár már több mint 24 órája. A kijelzésem viszont táncol, reszket oda-vissza. Az infra ledre tettem egy fekete műanyag csövet, a fototranziszorra egy fehér zsugorcsövet de nem stabil így sem. Nem tudom mit lehetne még vele elkövetni.
(#) vicsys válasza AMD hozzászólására (») Dec 22, 2012 /
 
Szerintem csapágyas a motor és/vagy alacsony a fordulatszáma. Lehet, hogy nincs kiegyensúlyozva?
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Kis fordulat,nem kiegyensúlyozott rotor a fordulatszám ingadozásával jár! Ilyenkor szokott ugrálni az óra képe. Ha nagy a kitöltés PC ventilátoros kivitelnél a tengely túlmelegszik az örvényáramoktól és ezért a kenőanyag kifolyik így szárazon fut a perselyben és szorul. Golyócsapágyas venti még rosszabb mert az be is zajosodik.
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Én is ezt írtam! Lehet, hogy AMD-nek címezted?
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia! Igen neki szántam .)
(#) AMD hozzászólása Dec 23, 2012 /
 
Sziasztok
Videófej motorral építettem meg és nincs lógás eggyik irányba sem. Fordulatszámát nem tudom de van egy kis vibráció. Nem tudom hogy lehetne ennél jobban kiegyensúlyozni.
(#) patexati válasza AMD hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia! Próbáld meg az infra led távolságát csökkenteni,növelni,kicsit mozgatni ki és befelé irányban. Esetleg térj át hall szenzoros megoldásra..
(#) AMD válasza patexati hozzászólására (») Dec 23, 2012 /
 
Szia! Nem folyamatosan remeg. Néha 10-15 másodpercig rezdületlen. Mikor milyenje van. A doboz egy PVC cső kívül belül feketére festve. Az előlap üveg ugyan de ha nincs rajta ugyan ezt csinálja. Az infra led előtétellenállását megnöveltem de ugyan az. A HALL szenzor mit takar? Led helyett csak egy mágnes kell?
(#) patexati válasza AMD hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Szia! Ha a fordulatszámot tudod állítani azzal is próbálkozz! ILYEN vagy hasonló unipoláris hall szenzor jó bele az infra led helyett egy mágnes kell.
(#) AMD válasza patexati hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Szia! Próbáltam állítani a fordulatszámot de minden esetben remeg. Megpróbálok bontani valamiből egy hall szenzort.
(#) vicsys válasza AMD hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Próbáltad sötétben is? Nem valami zavaró villogás jut be az infrára?
(#) KKobra hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Szia Hp41C
Segíts nekem légy szíves! Nézegetem ezt a "nem túl jó" minőségű képet amit a múltkor küldtél .
Semmit nem lehet látni rajta és hát a panel mintázata is eltér minimálisan a képen lévőtől.
nekem ez a panel van meg ezen kellene az átalakításokat megtennem De csak bámulom a képet és nem merek nekilátni mert a rajz alapján nekem nem egyértelmű mit is kell tennem.
És addig míg nem látom át addig nem merek belevágni

Boldog karácsonyt és eredményes Új Évet kívánok neked és mindenkinek aki olvassa!!
Következő: »»   285 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem