Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   208 / 399
(#) gabesz.mi074 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Amit szeretnék csinálni ez egy kész nyák Amit az Urbán elektronikától rendeltem . Az igaz hogy a nyákra van rá nyomtatva és a beültetési rajzon is meg találom a BC212 Tranzisztorának beültetési rajzát amit küldöt hozzá dokumentációt. Igazság szerint ezt hogy kétféleképpen találtam meg a neten meg zavar egy kicsit , de más támpont nincs csak a dokumentáció. Szerintem az alkatrészek összeálításánál figyelembe kelet venni a hozzá adott dokumentációt is. Biztosan rakot már össze itt valaki ilyen kittet.
(#) granpa válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Persze, ha más a gyártó, vagy az kis különbség a tokozásban. Mérd ki.
(#) gabesz.mi074 válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
hfe mérőm az nincs ithon most . Ha jól tudom bétát lehet vele mérni . Dióda vizsgálóval Bázisról az emiter felé mérni Bázisról a collektor felé mérni majd ugyan az az érték. Itt pedig az emiter és a collekter cserélődik a bázis marad középen . A tranzisztorra ez van írva. CTBC212B
(#) 769gregory válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia!
Én eddig elég sokféle tranzisztorból raktam össze a Quadokat, de eddig mindig szemből nézve C-B-E volt a lábkiosztás ezeknél a TO92-nél, ahogy a reloop-féle linknél látni.
(#) gabesz.mi074 válasza 769gregory hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Kösziszépen . Be forasztottam én is úgy már. Bár csak működjön
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nincs olyan multiméterem ez a gond
(#) HA5AWS válasza Norba21 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Szia!
A dióda híd elegendő, de szerintem a trafó kicsit kevés. 2*300W-hoz (gondolom hangosításhoz kell) 500 VA kevés. Már eleve 2*300W=600W nem beszélve a 60-70%-os hatásfokról. Ha nincs kihajtva folyamatosan akkor némi teljesítmény csökkenéssel szólni fog de folyamatosan nem fogja leadni a teljesítményt.
Üdv: Gábor
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Ha még is rosszul építettem be mi történhet ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Jól ültetted be, lépjünk túl rajta!
Ha megfordítanád a kimeneten a negatív táp jelenne meg.
(#) 769gregory válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Mindenesetre az indításnál, minkét tápágba be kell rakni 10-20 Ohm 5w-os ellenállást, és ha azok kezdenek melegedni, akkor baj van. Ha jól építettél mindent, akkor elsőre szólni fog. Reméljük úgy is lesz!
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Isten szóljon belőled reloop Amúgy a próbát nem tudom mikor tudom meg ejteni trafó egyenlőre nincs még ,de ha indítom akkor úgy ahogy tanácsoltátok ellenállással. Meg lesz egy kiseb üveg bizti is , kiseb értékű mint amit álandó üzemre használunk ennél.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ha a trafó egyik primer ágával egy 230V 40-60W-os izzót kötsz sorba, akkor zárlat, vagy túlterhelés esetén az fog izzani, nem az erősítőd füstöl. Az izzó előnye, hogy hidegen kicsi az ellenállása, átenged annyi áramot amivel az erősítőt kis hangerőn ki tudod próbálni. Míg a trafóra vársz ezt elő tudod készíteni. Bármilyen hálózati feszültségű elektromos készülék javításánál hasznát tudod majd venni. A biztosítékgyártók nagy szomorúságára
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Ok rendben a trafó primer körébe lesz 1db 40w os izzó. Egyébként a dokumentáció is ír hasonlót, de azt a szekunder körbe írja 28volt izzókkal. 2szer 15voltos táppal nem lehetne ezt ki próbálni ? Bár ez leg kiseb feszültség esetén is 35voltot kér. Olvastam itt már kis feszültségel nem igazán jól működik ez az áramkör. Még egyszer a tápjáról . Kétszer 35-45voltot kér. +35és-35volt. Ezt én úgy értelmezem hogy közép nullás ketős táp, tehát a közép nulla és a -35között mérek- 35volt feszültséget, és a+sarok és közép nulla között mérek +35volt feszültséget. Ha ez egy szimmetrikus táp akkor így a +és-sarok között 70volt feszültséget kell mérjek ,ha tápom kétszer 35 voltot ad. Jól írtam ?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Gondoltam a 230V-os izzóhoz könnyebben hozzájutsz mint a 28V-oshoz
Ha alacsonyabb feszültségről szeretnéd próbálni, akkor pár alkatrészt cserélni kéne - annyit nem ér.
A tápot jól látod.
(#) gabesz.mi074 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Kösziszépen! Így fogom akkor majd tesztelni. Egyébként az etalon etalonjához ezt a képet használtam Bővebben: Link Az enyém is ugyan ez, itt is látható hogy a bc212-ek a panelra rajzolt vonal szerint mentek bele. Már csak T-idom hiányzik a 4tranzisztorral . Van itthon 2hűtő bordám össze faragom egynek . Majd a későbbiekben cserélve lesz az is.
Ilyenkor már aludni szokás Köszi a segítséget reloop! Jó éjt!
(#) djhans válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Csak ne a képen szereplő végtranyókat használd. Kétes minőségűek. Eleve +-50 voltnál nem szabad még eredeti BD245C,249C tranzisztorokat se használni mert csak 100 voltosak.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) gabesz.mi074 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ilyen egység csomagot raktál össze vagy saját maratású nyákod volt ?
(#) djhans válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Urbános félét még semmilyen formában nem raktam össze. Én a régi rádiótechnikásat raktam össze már vagy négyszer. Mindig saját maratású volt. A képen lévőnek nem adnék +-45V-nál többet ha BD-vel rakod össze de akkor is csak biztosan eredeti BD-vel raknám össze.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) david91 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!

Ilyen nyákot küldtek az Urbánék? Tudtommal van egy újabb a "HOBBI ELEKTRONIKA" feliratú, és a leírásban az szerepel, hogy tanácsosabb erre építeni meg. Ránézésre az 5W-tos ellenállásokban különböznek, és a csatlakozó saruk elrendezésében. Tervezem, hogy a közeljövőben én is rendelek tőlük nyákot, ezért érdekel a téma.
(#) gabesz.mi074 válasza david91 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ilyen nyákot igen .
(#) gabesz.mi074 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Mit ajánlasz a BD-ék helyett ? Én is azt halottam hogy a BD tranzisztorok mostanában nem túl jó minőségűek. Én idáig csak be mentem mindíg a boltba eredeti vagy nem, egyszer kétszer kellet BD249C és 250C. Nem vitatkozni akarok elhiszem nem a legjobb minőségűek. Nem sok a tapasztalatom egyikel sem szinte semmi sem , nem igazán ismerem a hasonló teljesítményű tranzisztorok egyikét sem a gyakorlatban. Volt úgy hogy ejtettem némi hibát a kimenetnél egy kondit cseréltem fel aminek következtében el szált egy idő után a 2A es üveg bizti, ezek A BD párok meg valóságosan sütöttek baromi forró volt de még sosem szált el , sőt ez a végfok így működik ezzel a tranzisztor párral 249c és 250c Hát ugye csak 30volt feszültségen nem 100volton Ilyen feszültségre még nem csináltam végfokot sem.
(#) Doncso válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Jani úgy érti a 100v-ot, hogy +-50, az ugye a szélső kapcsokom mérve 100v. Ez a normál BD249-es határadata. Ha jó példányt fogsz ki, lehet magasabb, de ha épp balszerencsés vagy, akkor lehet hamisat fogsz ki, és ez a határérték alacsonyabb, nem lehet megjósolni, de mindenképpen kritikus. Ami viszont biztos, ha ráhagyással választasz tranzisztort. Pl jó választás a 2N3773, vagy 2N3442, de ha mindenképp olyan tokozást szeretnél, mint a BD249, akkor jó választás mondjuk a 2SC5200, de sok tranzisztort használhatsz, aminek jók a határértékei. +-50v alatt viszont nyugodtan használhatod a bd249-est is. Mondjuk -+40v-ra tökéletes. Persze a C tipusú.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) 769gregory válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Én a régi Quadomba , és az újabba is 2sc5200-t raktam. Egy kicsit nagyobb, mint a BD, de szerintem ez orvosolható probléma (máshová kell a rögzítő foratot fúrni) és nem kell szig.gyűrű, mert a lyuknál szigetelt, csak csillám kell alá.
Még annyit, hogy én is kisebb trafóról élesztettem, +/-32V-ról, de úgy már feléledt. Főleg az IC tápjánál kellene módosítani az ellenállásokon kisebbre, de nekem még épp elment.
(#) gabesz.mi074 válasza 769gregory hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Kösziszépen a választ. Viszont a BD249C hez sem kell gyűrű nem is megy bele én úgy tudom az is szigetelt. Legaláb is ez az volt. A hűtő borda felé nincs zárlat. Remélem jól csináltam.
(#) gabesz.mi074 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
A képen látható dátumot ne nézzétek rosszul van be álítva a gép Angol nyelvű menü
(#) 769gregory válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Nekem még ilyen BD249-ek voltak.
(#) gabesz.mi074 válasza 769gregory hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ja értem nekem is van pedig ilyen is othon , igaz jó régi darab már De biztosan van belőlük több féle ma is. Amit írtál majd ki próbálom a következő quadhoz amit csinálok megpróbálom én ki nyomtatni a nyákját azt nem rendelem meg majd. Teszek bele ilyen tranzisztort amit írtál. Bár csak ez működjön most .
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Kösziszépen a segítségeteket hogy idáig előre haladtam ezzel az áramkörrel . Igaz ez egy kit volt a nyákot sem én csináltam de kellet a tanácsaitok. Ha rá adtam a tápot majd meg írom hogy viselkedik. Adig kell egy trafó. Akkor ezt így nem fogom +-40volttal jobban hajtani ezekkel a tranzisztorokkal. Hogy kell ezt ki számolni hogy milyen trafó kell is akkor kb kétszer 35volt feszültségű vagy ennél kisebb?
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia! Az Urbánelektronika oldalon megtalálod az ajánlott trafó paramétereit.
(#) 769gregory válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Szia! Ki tudod próbálni a 2*15V-os tápról is, ha az váltóban annyi. Én is így próbáltam ki, vagyis nekem 1*25V-os volt épp, amikor elkészültem. Sorba kötöd a trafód, hogy legyen a két vége között váltó 30V. A diódahíd mindkét " ~ " jeléhez odakötöd a trafó egyik ágát, a másikat a kondiknál a GND(föld)-hez. Ez egyutas egyenirányítás, így 2szer akkora kondi kéne, de próbához, ha eleve van 2*10000uF, akkor elég lesz. Nekem elég volt. Így lesz kb. +/- 42 V-od. Persze nem mindegy, hogy a trafó hány VA-es, de ha már 50-60 VA megvan, azzal már lehet próbálkozni. Nem döngetni, de már hallgatható, és a nagy gubancok (már, ha vannak) nézegethetők vele.
Következő: »»   208 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem