Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltetőgép
Lapozás: OK   4 / 6
(#) szamóca válasza jimmy63 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ne furcsád, mert nem az. Azt hiszem 47kOhm-os NTC van benne. (negatív hőmérséklet együtthatójú ellenállás)
Bővebben: LinkDe annak meghibásodására igen kicsi az esély. Amúgy könnyen ellenőrizheted, ha kiveszed, és egy ellenállásmérővel rámérve megfogod. Mivel konstrukcióhibás eme csodakészülék azon okból kifolyólag, hogy a keltető párás meleg belső légkörébe helyezték a panelt, ami ezt úgy hálálja meg hogy oxidálódik, ezért érdemes egy A11-es kötési dobozba rakni kívülre, és utána nem lesz vele baj. Ilyenkor én minden félvezetőt kicserélek újra. (500Ft+poti.)
(#) mpeter30 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
a bc447-es helyett a bc547-es kell, de én megépítettem és mégsem szabályozza a hőfokot
(#) Teknős13 hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Sziasztok, kezdő fórumozó vagyok és az lenne a kérdésem, építenék házilag egy keltetőt, de termosztátot még nem találtam hozzá. Két 25W-os izzó lenne a fűtés és 1 pc ventillátorral kiringetném a levegőt. Van valakinek valami ötlete? Előre is köszi!
(#) Iszkakof István válasza Teknős13 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
A termosztát nagyon sokféle lehet. Tranzisztoros, ic-s, pic-es, plc-s, digitális kijelzős. Az elektronikai tudásod szab határt. Az izzó helyett tegyél ellenállást. A kotlós tyúk alatt sincs világítás. Hány tojást tennél be? Elég lesz-e egy pc ventilátor, hogy ne legyen nagy hőkülönbség a gép távolabbi pontjain?
(#) pittosi válasza Teknős13 hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Én építem a p szabályzót rt 99/6 kapcsolási rajz
trafós 12v. triak 230v8A
(#) Teknős13 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Tulajdonképpen egy olyan hungarocell doboz lenne az egész, aminek van egy magasítója, ezért 2 összerakási lehetőség van. 1.: alapterület: 55x37 cm, magasság: 30 cm, 2.: alapterület 55x37 cm, magasság 60 cm. Mind a két esetben belső paraméterek, és 6 cm vastag a doboz fala, ezek mellett hermetikusan zár. A ventilátorra rágumiztam egy kétliteres zacskót, ennek a feltöltéséhez 2-3 másodperc kellett. Ami pedig a termosztátot illeti nekem az a lényeg működjön, és olcsó legyen. A tojások száma nem lenn túl sok, 20 minimum, de szerintem ennyi is fér bele, mert ebben a dobozban lenne a fűtés is... Ezt az ellenállásos dolgot kifejtenéd pontosabban, mert az elektronikai tudásom eléggé megszabta a határt.
(#) Iszkakof István válasza Teknős13 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
A hungarocell jó, de csak szigetelésnek a két lemez közzé. Belül, valami fényes anyagból kellene legyen, hogy minden keltetés után híg marószódás oldattal le tudd mosni, nem olyan töménnyel, ami megeszi a kezed. A 20 tojást kevésnek látom. 100 tojásost látnák ideálisnak. Abból kikel 60-80 csibe, két alkalommal kiköltesz annyit, hogy a családnak elég. Ha már te építed a keltetőt, úgy építsd meg, hogy kívülről lehessen forgatni. A hermetikus zárás jó, de kelleni fog szellőző lyuk is, hogy a keltetőtérből távozhasson a szén-dioxid, ami egy bizonyos szint fölött mérgező. Minden termosztát olcsó, amit meg tudsz építeni, bontott anyagjaidból. Az ellenállásra majd még visszatérünk, ha valaki más nem ad konkrét felvilágosítást. A helyedben betennék egy hajsütő, vagy forrasztópáka ellenállást, ha nem akarsz nikkelin drótból készíteni.
(#) Teknős13 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Ami a 100 tojást illeti igazából nekem hobbi célra lenne a keltető de ha ilyen kelési arányt tudok max. elérni, akkor legyen 40 tojás. A kívülről való forgatást értem, de ha a tojások mozgatása központosítva van, akkor mivel úgyis kell szellőztetni, nem elég akkor megforgatni őket bentről?
Belülről tehát valami fémből kéne burkolat... A fűtés... olvasgattam a fórumon, és van aki két megfúrkált alumínium lap közé ellenállásokat rakott, és az alsóra rárakta a pc ventilátort. Ez jó-e?
(#) Iszkakof István válasza Teknős13 hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szellőztetni, a tyúktojás esetében, csak egyszer kell, napjában. Forgatni , többször kellene. Tanácsos lenne három óránként. Az oldalai nem fémlapból, hanem valamiféle anyagból, mint amilyenből a bútorokat készítik, olyan fényezett furnérlemez kellene. Nem táskásodik a nedvességtől, és könnyű tisztán tartani. Az ellenállást nem kell semmilyen furkált lemez közzé tenni. Fújhatja rá egyenesen a levegőt a ventilátor, ugyanis nem a tojások felé fújja a levegőt, hanem ellenkezőleg. Ebben az esetben sokkal homogénebb a levegője.Esetleg a furnérlap és az ellenállás közzé tehetsz egy azbeszt-, vagy pala lapot, a biztonság kedvéért. Hova szántad a ventilátort? Alulra, felülre, vagy valamelyik oldalra?
(#) pittosi válasza Iszkakof István hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Az első héten csak forgatni. 37.8 második héten hűteni és
forgatni . 3.hét csak hűteni és (spriccelni) hűteni és párásítani .
http://www.plmaschine.hu/.
it van gyári hab gép.
Az elhelyezése döntő a fűtésnek .
Én 5mm lapokból csináltam egy kockát 4db. 60*30
2 db 65*65
Facsavarokkal összerakva minden élbe2db facsavar .
A szabályzó az jó minőségi legyen pl. P, vagy PWM. típusú
Alulra fakeretre hálót kell tenni az alá meg vizes edényt.
Kőrbe a közepe legyen üres Pl. 4 jégkocka tartó.
vagy tepsi .Ha középen is víz van mert nagy a tálca
Akkor ki kell takarni a közepét. Mert hideg folt keletkezik
(#) Teknős13 válasza Iszkakof István hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Hmmm... ha 3 óránként kellene, van egy ablaktörlő motorom, ha lenne valami mechanikus része, amivel forgat és valami ami vezérli, akkor akár még működhet is, csak ezért megint bajban vagyok, mert akkor valami ilyen is kellene. A ventilátort egy külön berakott hungarocell "falba" terveztem a tojások és a fűtés közé. A falban középen lent helyezném el a ventilátort , és a fal felső részében 2 nagy lukat marnék, ezekkel arra kényszeríteném a ventilátort, hogy teljesen megforgassa a levegőt a gépben. Tehát még mindig nincs hőfokszabályzó, és kéne még valami elektronika, ami az ablaktörlő motort vezérli.
(#) pittosi válasza Teknős13 hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Kézzel forgatás Napi 2 reggel, este .
A tojás fektetve Egyik oldal betű E másik oldal szám Dátum . Alkoholos filccel .
Első két hétben reggel este forgatás .60% pára
második héttől a végéig permetezés, és hűtés .
utolsó héten nem szabad forgatni csak hűteni és permetezni. 80%
(#) forma1 hozzászólása Aug 31, 2011 /
 
Mért nem mindegy hogy milyen meleg az ébresztőórám?
(#) Iszkakof István válasza pittosi hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Nagyon jó a link. Különösen a kiegészítők. De könyv kincset ér.
(#) porteleki hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
hogyan olgyam meg a keltetöm höszabajozasat gy hogy nem adok ki penzt draga höszabajzoert. minek a höszabajzojat tudnam felhasznalni ami jo is lehet pl-bojler ,valamijjen melegitö ,tuttok valami ijesmit?
(#) dobo válasza porteleki hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Keresgess van itt már ennek topikja ott megtalálsz mindent_!
(#) mutyur hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sajnos ez az Sk75 tip fűtőegység előállítása kb 800 forint...vajon mi kerül rajta és a hungarocel szeméten 30 ropiba?
(#) mutyur hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
3000 ezerért szerintem jobban vennék és még maradna rajta 200 százalék tisztességes haszon
(#) Melphi hozzászólása Szept 13, 2012 / 1
 
Sziasztok én is építgetek egy keltetőt kb 100db kapacitású, teszek fel pár képet hátha valakinek segíteni tud vagy ihletet kaptok.
Az első egy úgynevezett P-szabályzó sokan dicsérik, nekem is most ez üzemel.
(#) Melphi hozzászólása Szept 13, 2012 / 2
 
Még további képek, mivel egy kép ezer szóval felér.
(#) Melphi hozzászólása Szept 13, 2012 1 /
 
Neki álltam egy 200db-os nak ami autómat fordítóműves és a párásítás is szóbájazható lesz.
Ennek a szabályzója digitális (légyszíves ez a szabályzó felől ne érdeklődjetek, a kapcsolási rajzát nem adom ki) amúgy minden mással kapcsolatban szívesen segítek.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2012
(#) Melphi hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Még pár kép a fordítóműről és a páraszabályzóról, amúgy ezeknek mind fellelhető a kapcsolása itt a hobbielektronikán, ha valami van kérdezzetek, ha tudok segítek, kérném hogy ide tegyétek fel a kérdéseteket ha van!
A nagy keltetőről ahogy készül teszek fel képeket.
(#) vilmosd válasza Melphi hozzászólására (») Szept 13, 2012 /
 
Na es hogy szabalyoz a hofokszabalyzo? Remelem jol mukodik. Lehet hogy kozkincs lesz, ha rendesen dolgozik.
(#) kssthomas hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Helló

Segítségre lenne szükségem.

Alkatrész lista:
Időrelé: 3rp1505-1bp30 , 2db záró, 2db nyitó , 3 sarkúak
1db: 24V-os Ormon relé 3nyitó, 3 záró
1db: 24V-os Ormon relé 2nyitó, 2 záró
1db: 220V os motor
2db: 4 sarkú, 1 nyitó 1 záró kapcsoással rendelkező végállás kapcsoló

Tehát ezekből az alkatrészekből kellene összeraknom egy forgatómechanikát.
A. pontból a B. pontba, B pontból A pontba vissza az időrelé segítségével. Ez a folyamat addig működjön amíg a tápfeszültség jelen van.

Ehhez kellen nekem egy kapcsolási rajz.
Valaki tud nekem segíteni ?
üdv. kssthomas
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) pittosi válasza kssthomas hozzászólására (») Dec 13, 2012 /
 
Nem kell hozzá enyi mindem
két végállás kapcsoló .
Egy pameles vezérlő
Az lehet csinálni, egy időzitő egy alternativ relé és két teljesítmény Dioda .
Egy ablaktőrlő motor és menetszár .csuklós anyával .
(#) deak francis válasza Melphi hozzászólására (») Dec 13, 2012 / 1
 
Helo.Szia.Ez tök. látom.Megmutadnád a kapcs. rajzot,akkor szerintem tőbben nekilátnánk .Nagyon profinak tűnik a fűtőrész.Kösz.
üdv. francis
(#) ricsippi hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Sziasztok!

Keltetőgépet szeretnék építeni!Ebben a témában lévő összes hozzászólást már elolvastam meg töltöttem le kapcsolási rajzokat is,és más oldalon is találtam egy két jó dolgot!
Ezt szeretném megépíteni!
Képeket is csatoltam!
1. kérdésem:A szilárdtest relé kivezetése 230 V adja a hőfokszabályzó 230 V-os bementei csatlakozását?
2. kérdésem:A hőfokszabályzó rajzán található C1 C3 C4 kondenzátorok 10-47µF bármilyen értéküek lehetnek?
3.kérdésem :Rh 3k3 NTK ellenállás pontosan milyen is?
Válaszotokat és Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2013
(#) kita69 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Vettem egy HU 100 FSK típusú keltetőgépet,már három napja járattam üresen. A hőfok jó is volt. Tegnap beraktam a tojásokat és a hőfok nem áll be,mert 37,5-re van állítva viszont a szellőző lyukakon mérve a fűtő egység közelébe 39,2 a sarkán 36,5 vele szemben mért sarkán 38,3 és akár hol mérem mindig más a hő fok. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
(#) pittosi válasza kita69 hozzászólására (») Jan 28, 2013 /
 
Ezen ne csodálkoz. A fütőtest és a szellőző az az, a teteje az melegebb mert a tojás hőmércéklete a fontos . a tojás tetejés 38 az alján 37.5 vagyis hidegebb.
A szabályzód az a lejővő meleget megméri ami atojásokró llejőn, ha hideg a tojás még melegebet fuj ki a szabályzó .
(#) kita69 hozzászólása Jan 28, 2013 /
 
Akkor ez így rendben is van? Nem kell aggódnom? Lehet belőle valami ha így hagyom?
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem