Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltetőgép
Lapozás: OK   5 / 6
(#) ricsippi hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Sziasztok!

Első keltetőmet építgetem manapság!Sok cikket elolvastam gondolkodtam!
Sőt termosztát építésébe is belefogtam!Feltöltök pár képet!
Legegyszerűbb megoldásnak egy kartondobozt véltem amelybe egy 40W-os izzót rakok fűtőtesként illetve majd egy PC hűtőventilátor foglya forgatni a levegőt!

Szeretnék tanácsot kérni az ötletről esetleg ellenvéleményeket!
2 dolog amivel nem vagyok még tisztában!
Egyik hogy a kartondoboz nem -e fog felgyulladni?
Másik hogy a párát a kartondoboz nem-e foglya magába szívni és ettől esetleg valami baj történhet!

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv:Ricsippi
(#) TakiG válasza ricsippi hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Szia!
Szerintem nem érdemes kísérletezni a kartondobozzal, olcsónak is csak elsőre tűnik, mert szerintem nem lehet túl jó ennek így a hőszigetelése. Lehet hogy az áram, amit a 21 nap alatt elhasznál többe fog kerülni mint a kikelt kiscsibék és betett tojások különbözete. Szerintem a párát sem fogja bírni, én legalábbis nem merném otthon hagyni felügyelet nélkül, mert ha elázik annyira a papír hogy összeroskad akkor fel is gyulladhat. Ha egy keltetést esetleg végig is bír, akkor is minden keltetés előtt kezdheted újra a keltető építést, mert olyan állapotban nem hiszem hogy lesz, hogy még egyszer nekiállj vele.
Ha tudsz inkább próbálj meg szerezni egy rossz hűtőt ha sokat szeretnél keltetni, vagy ha elég kb. ez a méret mint ez a doboz akkor 2-3 tábla hungarocellből kijön. Ha hungarocell akkor kb. 4-5 cm vastagból érdemes összerakni, az már elég jól szigetel is és tartása is van. Vastagabból sem érdemes szerintem, mert az drágább, és úgyis kell szellőzőket csinálni rá, az így elvesztett hő már több lesz mint ami a hungarocellen keresztül kijut.
Üdv, Gábor
(#) frázis válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Szia, ricsipipi!
Ez halott ötlet, így egy db pipi sem fog kikelni Neked. Itt kutakodj, olvass mindent el, de legalább lehetőleg minnél többet. Nagyon jó a társaság, segítenek, persze, ha de is add meg a tiszteletet. Íme:http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9180932
Sok sikert! Abban a fórumban japipapa vagyok. Szia.
(#) pittosi válasza TakiG hozzászólására (») Feb 1, 2013 /
 
Hát én ezt meg kontráznám mivel a hullám papír nagyon jó hőszigetelő .
Azon kívül lakkal impregnálható és víztaszító lesz.
Egy jó szabályzó nem gyújtja fel ..
Egy keltető nem akvárium .
Nem értem mért kell egy kezdőnek elvenni a kedvét.
És még egy egy keltető belsejébe közel ugyan akkora a pára tartalom mind a szabadban Magyarországon .
(#) ricsippi hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat!Őszintén szólva gondoltam hogy negatívumokat fogok kapni!
Semmi gond az ember tervezget összerak szétszed alkot!Én megpróbálkozok vele hátha esetleg sikerül ha nem akkor tapasztalatszerzésnek jó volt!

Egyébként az ötletet innen vettem!
Hogyan építsünk egy egyszerű csirke Inkubátor Az izzó

Link:
http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ei=QRgMU...ZfhXnQ

Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2013
(#) frázis válasza pittosi hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Ekkora bődületet azért ritkán lehet hallani!
"És még egy egy keltető belsejébe közel ugyan akkora a pára tartalom mind a szabadban Magyarországon ."
"Egy jó szabályzó nem gyújtja fel .." abban igazad van, de kis barátunk egy belógatott égővel próbálkozik és az bizony igen is erősen tűzveszélyes, még pláne, ha javasladra lakkal impregnálja.
Butaságot nem kellene tanítani, szerintem.
Szóval balkézből elfogtam a kontrád!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) frázis válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia, ricsippi!
Komolyan mondom, a papiros megoltást felejtsd el, odaadtam Neked a linket, gyere fel oda, megéri hidd el.
(#) frázis válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia, ricsipipi!
Megnéztem a Te linked, hát jót röhögtem pl.: "Add a tojás amikor a hőmérséklet állandósul 99 fok. Tartsa a tojásokat egy szűk cluster így kap még hőt. Nem fog fájni, ha az oldal már megható. Forgassa és fordítsa a tojásokat egy fél fordulattal, legalább naponta egyszer. Meg kell mozgatni a középső tojásokat, hogy a külső és a külső, és így tovább. A hőmérsékletet kell tartani, 99 fok a teljes 21 napos inkubációs idő.

Read more: Hogyan építsünk egy egyszerű csirke Inkubátor Az izzó | eHow.com http://www.ehow.com/how_4988665_build-chicken-incubator-light-bulb....S2wnG9
Ha követed, "99 fok" , fött tojásod lesz csak, igaz nem tudom hogy a javasolt fok milyen? F vagy C, nem mindegy.

* Szerk.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
(#) Moderátor hozzászólása frázis hozzászólására (») Feb 2, 2013
 
Ezt a vastagbetűzős idézgetést hagyjuk már! Van "idézet", ill. D (dőlt) gomb ilyen célra.
(#) pittosi válasza frázis hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Először is ventilátor fújja. Régi lámpabura szintén lakozott papír.
Én gyermekkoromba makett hajót csináltam papírborítással.
A pára, a magyar országi tyúkok, hogy keltetnek?
Egy keltető párásítás nélkül, Aszalógép.
A strucc 30% párát páraelszívóval, vagy szobai körülmények közt lehet keltetni.
A hungarocell sokkal tűzveszélyesebb.
Nem rá beszélni akarom. De kivitelezhető . és alakítható .

Azt, hogy sokan ezt nem látják be. Egy hűtő szekrény ellen is tucatnyi érvet lehet felhozni. De tényleg, egy verébnek magyarázd , hogy kell keltetni költőzőn hűtőbe , mert a szabad levegő nem alkalmas.
(#) pittosi válasza frázis hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Először is 99 krumli gombóc az kaja.

Lehet mondani 37.8 az végig jó
Lehet mondani 99F. az végig jó bár én c. használok .

A google fordított rosszul,
(#) frázis válasza pittosi hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Itt is próbálsz "érvelni", de nem valami meggyőzően kedves törpe55! Mi van a
Idézet:
„Először is 99 krumli gombóc az kaja.”

A Te Istened a Te ketyeréid, a Te elgondolásaid a legkitűnőbbek, a Te szabályzóid a legkorszerűbbek, persze vegye meg Tőled mindenki, viszont nem segítesz INGYEN!
Idézet:
„Először is ventilátor fújja.”
, vagy szívja, attól függ hogy áll a lapát, elfelejtetted? A játék repülőid is ilyen elven működik, nem?
(#) Moderátor hozzászólása frázis hozzászólására (») Feb 2, 2013
 
Uraim! Ez nem hadszíntér! A személyes ügyeiket az említett fórumon, vagy privátig kérem intézni.
(#) pittosi válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Én a te ötletedet tartottam jónak.
Mert gyári gépeket is csinálna, bútorlapból.
Sőt ketyerédről szó se volt.( frázis)
Előnye a papírnak , olcsó, szabad forma választás, könnyű alakíthatóság.
A tűzveszélyre vissza térve. A keltető 10 -15 perc alatt felfűt . Ha meleg a tojás
az izzó a hőt pótolja kb. 50c. ez nem tűzveszély.
A sajt ketyeréjét ép Frázis barátunk propagálja " hűtőből csináld "
Csak kísérletez nyugodtan
(#) ricsippi hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem akartam háborús helyzetet kialakítani!Ezért mindenkitől elnézést kérek!
Mint mondtam az ember alkot ha úgy alakul elbukik!De ezekből tanul ez viszi előre a világot!
Gondolkodtam gyári keltető megvételén már 17000 Ft-lehet venni!Sőt lehet érdemesebb is!

A kartondoboznál maradva arra jutottam hogy hungarocellel kibélelem egy 100W--os izzó belerakok ventilátorral együtt!A hőfokszabályzást majd megoldom valahogy!
Építek még keltetőt egy mikróba is!Csak kis kapacitású keltetőkön gondolkodom!
Egy kérdés!Mivel lehet rögzíteni az izzót pl:hungarocelhez hogy ne olvadjon vagy gyulladjon ki a szerkezet?

Köszönöm a válaszotokat!Ricsippi
(#) frázis válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Szia, ricsipi!
Ne add fel! Én kaptam a moderátortól eleget (igaza volt), ha van nyílt címed (nekem van az előzőkben említett fórumon), tudunk vita nélkül beszélni, én segíteni szeretnék, nem üzletet szerezni. Az utolsó ötleted nem jó, hidd el! Picit tanulmányozd a csirke kezdeti életét, kevés amit teszel! Illetve rosszul teszed! Igaz már közelítesz a megoldáshoz! Úgy érzem, van affinitásod a barkácsoláshoz, használd, alkoss! Azt mondom, ha van már egyszerű megoldás, akkor nem kell kíséretezni, mert a bejárt utat nincs értelme újra végig trappolni.
Neked nem kell senkitől elnézést kérni, Te csak kérdeztél, kaptál választ, Neked kell dönteni.
(#) frázis válasza (») Feb 5, 2013 /
 
Szia, szamóca!
Igazad van, valóban, de nagyon nehéz szó nélkül hagyni a pitosi szövegét. Ő minden, hasonló fórumon alapvetően üzletet akar, soha nem ad ötletet és segítséget, és azon túl eszméletlen helyesírással tűzdeld megszólásaid borzalmas, nem tanító, "okoskodó" írásai szerintem nem visz előre. Én nem akarok vitatkozni, de, ha Te moderálsz, írd meg, hogy ki hallgasson el! Úgy gondolom, ez nem privát, mindenki disztingváljon és tudása szerint segítsen. Ne haragudj, ez kikivánkozott belőlem. Öreg, amatőr vagyok, nem szaki. ((
(#) TakiG válasza pittosi hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
A probléma nem is a hullámpapír hővezetésével van, hanem magával a doboz falának a vastagságával, ami körülbelül fél centi lehet. Vegyünk például egy 50x50x30 cm-es dobozt. Feltételezzük, hogy egy olyan helységben van a gép ahol 20 fokkal van kevesebb a keltetési hőmérsékletnél. A hullámpapír hővezetési tényezőjét nem találtam meg, ráadásul gondolom ahány fajta papír annyi érték, de feltételezzük a lehető legjobbat róla, hogy ez mondjuk 0,026 W/(m*K), ennél már csak akkor lehet jobb ha a hullámok között vákuum van.
A képlet: P = k * A * t / l
Ahol:
k – a hővezetési tényező (aminek valójában lambda a jele de olyat nem tudom hogy kell idevarázsolni)
A – a hő átadó felület
t – a hőmérsékletkülönbség (ide is kéne még egy delta jel)
l – a fal vastagsága
A feltételezett (de szerintem körülbelül reális) adatainkat behelyettesítve megkapjuk a fűtéshez szükséges teljesítményt:
P = 0.026 * 1.1 * 20 / 0.005 = 114.4 W
Ebben nincs benne a szellőzéssel elvesztett hőmennyiség, és nincsen benne a tojások által termelt hő ami egy kicsit hoz nekünk vissza a konyhára.
Ugyanez egy pl. 4 cm vastag hungarocellel (0.04 a hővezetési tényezője, ami jóval rosszabb a feltételezett papírunkéhoz képest).
P = 0.04 * 1.1 *20 / 0.04 = 22 W
Ez, ha jól számolom 46 kWh különbség a 21 nap alatt, ami kb. 2000 Ft-ot jelent.
(#) frázis válasza TakiG hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Szia.
Kicsit késő van, de jól értem? A papír jobb, mint a nikecel? Fogalmam sincs, de kétlem, vagy rosszul értelmezem.
(#) TakiG válasza frázis hozzászólására (») Feb 6, 2013 / 1
 
Valószínűleg nem jobb, de sehol nem találtam rá konkrét adatot, a példa azt szemlélteti, ha még jobb is lenne, akkor is a vékony falvastagság miatt összességében rosszabb lenne a helyzet.
(#) pittosi válasza TakiG hozzászólására (») Feb 7, 2013 1 /
 
A hullámpapírnak kiváló a hőszigetelése. Előnye környezet barát .
Azon kívül nem olvad. és olcsó .
Egy keltető hőveszteségét a szellőzés adja nem a hőszigetelés .
nem véletlen minden gyári gépre rá van írva 20-25c. környezet.
(#) TakiG válasza pittosi hozzászólására (») Feb 8, 2013 / 1
 
Akkor tehát egy keltetőgép hőveszteségét amit a fűtéssel kell pótolnunk (és később a tojások is termelnek egy kicsit hozzá) két összetevő adja, a szellőztetéssel kikerülő, és a doboz falán át a hővezetéssel leadott hő. A szellőztetéssel nem tudunk mit csinálni, az adott fogy x tojásnak mennyi friss levegőre van szüksége(ezt én nem tudom kiszámolni), túlméretezni nyilván a szellőztetést sem érdemes. A másodikkal tudunk, és ezt számoltam ki körülbelüli értékekkel. De azt már mindenki döntse el maga, hogy ezzel mennyire szeretne foglalkozni, én csak leírtam a véleményemet, ezen többet nem vitázom. Felőlem aki akar aluminium dobozban is keltethet, abban is kikel a csibe, csak megfelelő fűtés és szabályzás kell hozzá.
(#) frázis válasza TakiG hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Tisztelet Neked!
(#) pittosi válasza TakiG hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Alu dobozt kívülről feltétlen szigetelni kell mert igen jó hővezető .
Egy struc tojás napi 6m3. az 24 tyúktojásnak felel meg.
Ha nagyon hűvös helyen van a keltető , erős a pára lecsapódás! ha túl meleg akkor a tojás hő
nem kezelhető .
Nagy ipari keltetőkbe ha áramszünet van hatalmas szellőztetésbe kell kezdeni.
(#) ricsippi hozzászólása Feb 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Megépítettem a keltetőmet (hungarocellből)!

A problémám a következő lenne!
-A levegő keringetése során a hőmérséklet a keltető különböző pontjai különbözőek!--->Termosztát nélkül 2X40W-os izzók folyamatosan világítottak!Csatoltam a képet!Csak Móricka rajz!
Hogyan lehetne ezt kieszközölni hogy a hőmérséklet mindenhol lehetőleg egyforma legyen?Lyukakat még nem fúrtam rá!Vagy a ventilátor helyzetén kellene változtatni?

-Az izzókat sorosan vagy párhuzamosan célszerű kötni?
-A hőmérőt és termisztort hova érdemes elhelyezni egy ilyen keltetőben?

Válaszotokat előre is köszönöm!
ÜDV:Ricsippi

keltető.JPG
    
(#) szamóca válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Mondjuk a sarkokba az áramlás turbulens, és ez ugye nem jó.
Vagy meg kell vezetni légterelő lapokkal a levegőt, vagy olyan kialakítást kell elérni, ahol nincs szükség az áramoltatásra.
(#) frázis válasza ricsippi hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Szia, ricsipipi!
Úgy emlékszem, már adtam tanácsot, hogy menj ide Bővebben: Link, ott vizuálisan láthatod
(#) szamóca válasza frázis hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Alapvetően nem gond, hogy más fórumot preferálsz, de ha itt is segítenél ha tudsz gyakorlati tanáccsal, akkor az itt lévők is tanulnának belőle. Az nem megoldás, hogy linkeled a másik fórumot majd minden kérdésre.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) frázis válasza szamóca hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Igazad van, de sajnos ez az oldal egy kicsit halott, az a bizonysága, hogy 6 év alatt, mióta indult az oldal, mindösszesen 5 oldal, cca. max. 100 hsz. lett. Amit én javasoltam, 1500 hozzászólás van, képekkel, ötletekkel, tanácsokkal stb. Van itt is ismerősöm, feltehetően üzleti szándékkal. Amit preferálok, gyakorlatias és nagyon élő topik. Szerintem nincs nagyon értelme több, azonos témát írogassunk, egy legyen, de az jó legyen. Itt nem szabad vitatkozni,- már kaptam a moderátortól dorgálást-, pedig vita nélkül nincs előmenetel.
(#) frázis válasza frázis hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Egy nulla lemaradt, 15000 db hsz.!
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem